10/10
Csemy_ 2012 jan. 10. - 16:44:06 10/10
(31/51)
Sosem fogom megérteni mi olyan lebilincselõ a Szerelmünk lapjai c. filmben. Egyedül az idõskori szál dob valamit a filmen, de minden más vontatott és olykor erõltetett. Szerintem.
10/10
fredi60 2010 jún. 03. - 13:59:04 10/10 Előzmény Csemy_
(30/51)
Egyetértek. De a film igazi élvezetéhez valamenyire kell ismerni a déli (itt és most: olasz és görög) temperamentumot, életszemléletet. Másoknak ez a film nem mond sokat.
10/10
Csemy_ 2010 jún. 03. - 10:00:25 10/10
(29/51)
Az egyik kedvenc filmem, már-már klasszikus, nem kellene lehúzni...
6/10
K10 2010 márc. 28. - 13:26:09 6/10
(28/51)
lehet sokat vártam, de nekem tul vontatott volt. egyszer azért meg lehet nézni, max pár szünettel:) 6/10
Precious Princess 2010 jan. 16. - 23:25:25
(27/51)
Nekem az eleje kicsit unalmasra sikeredett, fõképp C.B és N.C akcentusa volt a legszórakoztatóbb, de a végére igazán jó kis film kerekedett belõle. Nekem 7/10.
+ C.B igazán ellenszenves figura volt számomra a film kezdetén, de a fináléra már az õ alakját is megkedveltem.
10/10
Spooner 2009 ápr. 12. - 18:15:06 10/10
(26/51)
Ez egy nagyon jó film. A szereposztás is jó, a magyar hangokkal sem volt gondom. Remek X)
10/10
varszegiv 2009 ápr. 01. - 16:56:04 10/10
(25/51)
Nagyon-nagyon tetszett!!!! Egyedül a csaj hangja nem volt jó, de az a szinkronosok hibája.
Ezután fogom elolvasni a könyvet.
Szerintem NC jó választás volt, jóképû színész a hangját meg már megszoktuk hogy Józsa Imre, ez ellen nincs mit tenni, furcsa is lett volna más hanggal. P.C. nem tetszett nekem annyira, nem egy szépség, talán Salma Hayek jobb lett volna, vagy ki tudja ...
revi 2009 márc. 02. - 07:19:18
(24/51)
hali!én elõbb olvastam a könyvet, majd félve belenéztem a filmbe kb 20 percet....szörnyû, ócska, felháborító!!!!!
pedig egy szintén könyvrajongó barátnõm figyelmeztetett
ezt a könyvet el kell olvasni!!
tombi 2009 márc. 02. - 01:51:06
(23/51)
Már a film után vagyunk. Nem tudok választ adni arra, hogy miért rossz egy szinkron, különösen ennél a filmnél. Szerintem semmi baja a szinkronnak és aki mégis ezt mondja, véleményem szerint nagyon kritikus szemmel nézte, ill. füllel hallgatta. Amúgy a színészeink és szinkronrendezõink, szintén szerintem, rendkívül jók. Néha jobb a magyar hang, mint a szinkronizált színész saját hangja. Ez a film romantikus, ezt jelezték is a minõsítésénél, tehát aki dokumentumfilmre vagy eyéb kategóriára számított, csak magára vethet. Nicolas Cage- rõl, mint valaki szerint hiteltelen olaszt alakítóról, csak annyit, hogy õ maga olasz származású. A különbözõ sztereotíp besorolások- miszerint olasz férfi csak fekete hajú és szemû lehet-, eléggé téves és balga dolog, gondoljunk csak számos híres olasz színész küllemére, és máris rájövünk miért. A színészek jól játszottak ebben a filmben, ami igazi amerikai film, és én nem szoktam meglepõdni, hogy a háborús témákhoz ilyen stílusban közelítenek.
sandoreri 2009 márc. 02. - 00:01:56
(22/51)
valaki mondja már meg nekem,hogy ugyan mitõl "nagyon rossz" egy szinkron??
Dalilácska 2009 márc. 01. - 23:16:32
(21/51)
Nagyon rossz a szinkron. Egyenlõre ennyi az észrevételem, lehet nem is lesz több...
Ktesibios 2009 márc. 01. - 18:56:40
(20/51)
Gyönyörû helyszínek, na és Penélope sem utolsó. De valahogy ügyetlen kezek alatt mégsem lesz más az egészbõl, mint egy szirupos, nyálkás, nagy giccs. Kár érte.
malacko 2008 dec. 24. - 00:25:12
(19/51)
Tudod ki hagyná ott Christian Bale-t Nicolas Cage-ért... :D
De most komolyan, miért kellett Cage-nek adni ezt a szerepet?? Az összes katonája elég olaszos karakter volt, kivéve õt...
Annatar 2008 okt. 25. - 19:50:41
(18/51)
Én is nagyon szerettem volna megnézni a filmet, mert nagyon érdekelt, de jó késõn adták. :( Sajna én is elaludtam.
danab1 2008 okt. 25. - 14:56:57
(17/51)
Csak a szokásos sirám:
Miért kell ezt ilyen késõn adni???
Belealudtam...:-( Pedig nagyon nem szerettem volna. Mikor elaludtam minden szép volt és jó, és mire felébredtem épp a sötét vég...
De én is azt hiszem a könyvnél fogok maradni - még nem olvastam. De ettõl függetlenül hangulatos film.
Minako 2008 aug. 10. - 23:38:38
(16/51)
Elõször a filmet láttam, majd elolvastam a könyvet. Le sem bírtam rakni annyira jó volt! Egyszerûen fantasztikus. A film így utólag hatalmas csalódás! Rengeteg FONTOS részt kihagytak, de ami a legszörnyûbb, nagyon fontos dolgokat átírtak! Teljesen más az egész. Egyszóval borzalmas... Tehát, mindenki olvassa el a könyvet! megéri, nagyon jó! :)
zszoltan 2007 márc. 28. - 20:45:26 Előzmény Newcastle United
(15/51)
Elõször ajánlót akartam írni a filmhez. De aztán láttam, hogy az ajánló ezúttal egészen jól sikerült. (Bár én az utolsó bekezdést elhagynám.) Akkor hát mit is írjak egyik kedvenc filmemhez? Hogy 'tök jó'? Az egészet úgysem mondhatom el: egyrészt nem lenne helyes, másrészt nem helyettesíti a színészi játékot. Legalább egy tucat olyan jelenetet találtam benne, ami ha önmagában nem is, de három másik társával már megnézésre érdemessé teszi a kétórás filmet.
_

Folgore (5) azt írja, "az egyik német katona nem szokványos gonosz". Vajon ugyanarra a német századosra gondolunk? Mert õ utolsó beszélgetésük alkalmával adott Corellinek egy jelentéktelennek tûnõ 'ajándékot'. Ha akkor egy "sablonos" 'elköszönés' után száll be kocsijába, a kapitány sorsa teljesen megváltozott volna. Világmegváltó apróságok ezek...

Ahogy azt Folgore (6) írta, mégiscsak kiderül a filmben, hogy a görögök megverték az olaszokat '40-ben. És ahogy kiderül! Itt szeretném mindenki figyelmét felhívni Corelli kapitány intelligens válaszaira, viselkedésére - a filmben végig. Talán egy kapitánytól elvárható lenne, hogy országa hivatalos álláspontját képviselje. (Nyilván erre számít az öreg doki is.) De úgy tûnik, hogy Corelli számára a hazafiságnál fontosabb, hogy jó embernek tartsák. Talán tényleg csak egy "Szimpla olasz katona"...

Meg azok a görög lánykák sem rohantak táncikálni az olasz bakákkal. Különben nem kellett volna a kikosarazott katonáknak egymás karjaiban vigasztalódást találni, általános derültséget váltva ki ezzel. Talán éppen a két, egymással táncoló olasz katona groteszk látványa törte meg annyira a fagyos görög ellenállást, hogy a tervezett bál nem maradt el érdeklõdés hiányában.

Vagy ott van a kislány, akit Pelagia menekített ki az 'ellenség' karmaiból. Pedig Corelli kapitány csak arra vágyott, hogy a kislánynak ismét legyen apja, s neki egy kislánya, még ha csak öt percre is.
Az is elég furcsa - sõt feltehetõen szolgálati szabályzatba ütközõ - volt, amikor az olasz õrök beengedtek két percre egy idegent a katonai táborba. De hát õ 'il capitano Antonio Corelli' kislánya, és éppen most szervez egy tûzijátékot a lakosság apraja-nagyja szórakoztatására...

Kedvenc jelenetem a kopogás a mandolinon. Már a bemutatóban felfigyeltem rá, hogy az valami fontos dolgot akar kifejezni, de hogy mit, az csak a filmben vált nyilvánvalóvá. Természetesen +-2 perc, mert a doktor és a kapitány párbaja megfelelõ elõkészítés nélkül elég semmitmondó.
_

A film történetét el kell felejteni. A történelmet is, mivel ez nem egy 'nagy történelmi eseményt' elevenít fel, talán szándékosan. És valóban "nem nagy durranás", hanem egy nagyon aranyos kis film. Pár összefûzött kis életkép nagy mondanivalóval. De az elkövetett hiba is nagy lenne, ha valaki kihagyná ezt a mozit.

Forma:4 + Tartalom:4
12/10 (gyengébb alkotás is kapott már 10/10, ez többet érdemel)
Mirax 2007 febr. 27. - 22:24:30 Előzmény ***
(14/51)
SPOILER(?) természetesen a végén visszajön a nõhöz, aki rég kidobta a võlegényt (tiszta hülye:D) és cölibátust fogadott, haha. És happy end, némi földrengéssel.
italoman1 2007 febr. 09. - 22:25:55 Előzmény Thonuzaba
(13/51)
Nekem is. :-)))
6/10
Thonuzaba 2007 febr. 08. - 21:00:47 6/10
(12/51)
Eltaláltad! Nekem az nagyon tetszett.