7/10
_Freddy_ 2011 dec. 09. - 10:46:27 7/10
(122/222)
Arra lennék kíváncsi, hogy a rendes verzió az most hány perces? Mert én letöltöttem egy vágott verziót (Theatrical Cut), és az 118 perces volt így összességében a stáblistával meg ezekkel együtt. De itt a port is azt írja, hogy 118 perces. Szóval most akkor a nem vágott verzió az mennyi? És egyáltalán a film hosszába most akkor a stáblistát is belevesszük?
10/10
djhoffman 2011 dec. 08. - 19:41:57 10/10
(121/222)
Nekem bejött,nagyon jó kis film....
6/10
Rahar 2011 nov. 27. - 19:58:46 6/10
(120/222)
Már tavaly hallottam róla, hogy készül ez a film, a címe egybõl felcsigázta az érdeklõdésemet, vajon mit lehet ebbõl kihozni? Úgy gondolom, hogy ehhez megfelelõ képzelõerõvel és írói vénával megáldott forgatókönyvíróra van, illetve lenne szükség. A színészek számomra hitelesen alakítanak, mindegyik hozza az általa megformált karaktert, sajnos a forgatókönyvíró a karakterek megalkotásánál klisékbõl dolgozott, semmi egyedi. A magányos, hallgatag, semmilyen feltett kérdésre nem válaszoló fõszereplõ számomra a Clint Eastwood fõszereplésével készült Fakó lovas címû filmet juttatta az eszembe. Talán a Harrison Ford által megformált karaktert tudnám a mégis csak egyedi kategóriába sorolni, bár a pálfordulása számomra a fikció kategóriájába tartozik. A képi megvalósítás, a vágások, az animációk mind nagyon szépek, igényesek. Nekem csak a történettel vannak problémáim, mely miatt számomra legfeljebb a közepes kategóriába tartozik a film.
***SPOILER***
Az idegen lények az Isten háta mögött gépekkel aranyat termeltek ki a földbõl, miért kellene kiirtaniuk az õslakosokat? Ha emberi példányokat akarnak gyûjteni, akkor annak egyszerûbb és kevésbé feltûnõ módja is lenne, mint éjszaka megtámadni egy várost. Ha csak egy elõõrs, akkor óvatosnak kellett volna lenniük és nem fényes nappal repülgetniük és értelmetlenül lövöldözniük. A film nézése közben eszembe jutott, hogy meg lehetne csavarni a történetet, azzal, hogy más idegen lények is lennének, végtére is megvalósult, kár, hogy annyira primitív módon.
***SPOILER VÉGE***
1/10
11messi87 2011 nov. 20. - 19:01:09 1/10
(119/222)
F*S.
stonerack 2011 nov. 13. - 16:51:52 Előzmény Anyiyta
(118/222)
adj adja adja nem unalmas? nem ad semmit.
10/10
beo71 2011 okt. 14. - 14:37:59 10/10
(117/222)
Két kedvenc mûfaj-western és sci-fi-vegyítésébõl jó kis látványfilmet lehet készíteni és bár a Wild,Wild,West(Vadiúj vadnyugat)óriási csalódás volt,most mégis izgatottan vártam,fõleg Jon Favreau neve miatt(Spielberg mester is lát benne valamit).A Vasember 1-2 pörgõs,vicces,látványos,cool feelingje nekem nagyon bejött és most sem csalódtam:tökéletes szórakozásban volt részem.10/10.
A kritikusok természetesen darabokra szedték a papírvékony sztori miatt,idétlen jelzõ volt a leggyakoribb,pedig hol máshol próbálkozzanak a készítõk idióta,lehetetlen párosításokkal,mint a moziban?Zombik vs.Legyek?Na és?A fantázia a vásznon szárnyalhat igazán,úgy,hogy nem is értem az ilyen mondatokat:Cowboyok léteztek,zombik meg nem!
A nézõk pedig már a címbõl rájöhettek,hogy nem az utóbbi idõkben igencsak lejáratott mûfajok(a vígjáték és a horror mûfajára gondolok)századik darabjáról van szó.
Na,mindegy én nagyon jól szórakoztam,Semprini nagyszerûen leírja,ez egy pihenésnek tökéletes,kikapcsoló alkotás,ami után vidáman és elégedetten álltam fel.
5/10
Palyika 2011 okt. 14. - 11:16:02 5/10
(116/222)
Egyszer meg lehetett nézni!
Csonger 2011 okt. 05. - 18:33:47
(115/222)
Tegnap megnéztem. Engem szórakoztatott.

Ami tetszett:
- Harrison Ford kedvéért néztem meg a filmet, és tetszett az alakítása, nem csalódtam.
- A patakpartos-marhacsordás jelenet tetszett.
- A nõi fõszereplõ melltartót sosem hordott, és még bõrig is ázott. A tábortûznél pedig csodás alakját is megmutatta nekünk.

Ami nem tetszett:
- A normális kommunikációra képtelen, csak hörgõ vagy artikuláltanul üvöltõ, vérengzõ fenevadakról nem hihetõ, hogy képesek bármilyen technológiát kifejleszteni és használni, nem hogy ilyen fejlettet.
- Daniel Craig nekem egyszerûen nem szimpatikus.
Anyiyta 2011 szept. 30. - 13:41:15
(114/222)
Nekem abszolút nem adta ez a film. Már a címe se fogott meg, csak a barátom letöltötte, na mondom, akkor nézzük meg.
Hát, kár volt. A story gyenge, a színészek is, még abban reménykedtem, hogy Harrison Ford talán növeli egy picit az élvezetet, de tévedtem.
4/10
dhd 2011 szept. 21. - 21:45:40 4/10
(113/222)
Még mindig a Majmok Bolygója a befutó!!!! Idén.
4/10
dhd 2011 szept. 21. - 21:37:35 4/10
(112/222)
A vártnál jóval gyengébb sztori!! A film eleje egész jól indul még a repülö "ürhajókal" is.
De amikor megjelennek az szörnyek a film keményen el kezd alacsonyodni.
A film végén amikor mindenki felált csak azt hallni...Hú de gagyi..inkább mást kellet volna nézni.
És ezzel egyett értek!
Ford Mustang 2011 szept. 21. - 18:27:07
(111/222)
Daniel Craig halálfélelemben vágtázott.
Megemlegeti Daniel Craig a Cowboyok és ûrlények forgatását, mert nem volt hozzászokva, hogy az egész napot a nyeregben kell töltenie. - Felemelõ érzés volt Harrison Ford oldalán lovagolni, de arra nem számítottam, hogy este már nem tudok menni, annyira feltör a nyereg - meséli Craig. - Persze az ember feneke egy idõ után hozzászokik a megpróbáltatásokhoz. Még egy okossággal is gazdagodtam ennek köszönhetõen: megértettem, miért imbolyognak olyan furán a cowboyok, miután leszálltak a lóról. Nem csak a nyereg okozott gondot a brit színésznek. - Az elsõ napokban a frász tört ki, amikor a prérin kellett vágtáznunk. Rájöttem, a lovaglásnak egyetlen fontos szabálya van: ne ess le a lóról. A stáb persze röhögött rajtam, ahogy azon is, hogy folyton leesett a kalapon. Valahányszor elhagytam, fizetnem kellett nekik egy láda sört, úgyhogy a végén inkább ráragasztottam a fejemre.
leopard26 2011 szept. 19. - 18:55:35
(110/222)
meg mindig bem ertem ezt a filmet miert kellett megcsinalni!annyira nem rossz mint az allomhaboru,de valahogy nem fogom megegyszer vegigszenvedni
8/10
krampampuli 2011 szept. 19. - 18:39:01 8/10 Előzmény Fazer1000
(109/222)
Semprinivel értek egyet maximálisan. Õ legalább látja a lényeget ja, és nem beszél csúnyán :P 8/10
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 19. - 00:22:49
(108/222)
:-)
aggodalmas 2011 szept. 18. - 23:44:14 Előzmény Ford Mustang
(107/222)
Öt forgatókönyvíró? Elég lett volna egy, akinek flottul megy a dolog. Tényleg ennyi szaki(ró) kellett ahhoz, hogy összegereblyézzék azokat a western és sci-fi kliséket, amikbõl ez jött ki? Kiszámítható volt, fordulat már nemigen fért bele...


SPOILER ON

...volt aki bosszútálló-önfeláldozó (ms13), volt aki bûnbánó-önfeláldozó volt (magányos hõsünk), volt aki megemberesedett (docSaloon), volt aki megjavult (colFord), aki meghalt az vagy hõsies volt (nativeamericans), vagy szimplán hülye (rev), esetleg mellékszereplõ, gyerek/kutya nem sérült a forgatás során (marhából is cak egy tucat ;-) pedig a gyereket nem is bántam volna annyira... Jöttek az idegenek az aranyér' de aki másnak vermet ás, felrobbantja a humán ellenállás. ;-)

SPOILEWR OFF


Szóval látványosnak látványos volt, majdnem annyira, mint amennyire ötlettelen.
DZSékategóriás-akciósDéVéDés-tékafilmnek mondanám.

Ps. daniel "dugóízû a Tokaji" craig olyat hû-de-bölcset mondott, mint anno dévényi "pontoslabda" tibibá...

Nem sokat guglizhat, mert amióta a történelem egy tragikus fordulata folytán õt találták meg BOND szerepével, azóta még indokoltabban húzzák le a kritikák, és a kommentelõk egyaránt. Nem csak azért mert nem tud vezetni, és lekoccolja a szponzorautót, vagy azért mert inkább hajaz egy orosz dokkmunkásra, mint egy angol kémre, hanem csak azért mert õ (vitán felül ;-) magasan a legszarabb megformálója a karakternek, orrhosszal elõzi Lazenby-t és Dalton-t is!
1/10
Fazer1000 2011 szept. 17. - 21:46:20 1/10 Előzmény Semprini
(106/222)
Szerintem ez a film botrány szar, de egy a sorban "nagy" szereplõkkel és nulla történettel. nem érdemes megnézni legfeljebb a technika érdekes amilyen minõségben gyártották.
8/10
Semprini 2011 szept. 14. - 23:42:03 8/10
(105/222)
Amikor megnéztem az elõzetest, egy régi, 80-as évekbeli Kenny Rogers-videoklip jutott eszembe. Vadnyugati környezetben játszódott, de szkafanderes cowboyok lovagoltak benne és ha jól emlékszem magukkal is vitték a klip fõszereplõjét. Ha címet kellett volna adnom neki, alighanem az lett volna hogy Ûrcowboyok. (Na persze van is ilyen címû film, annak azonban semmi köze sincs a western mûfajához). 2011-ig kellett várnunk hogy a két zsánert a westernt és a sci-fit összeeresszék, azaz egy (amúgy sem túl békés) vadnyugati kisvárosra jól rászabadítsanak egy ûrhajónyi gonosz és vérszomjas ûrbéli idegent. Hát ez a rászabadítás igencsak jól sikerült. A két mûfaj keveredésébõl tényleg született valami eredetien új és ötletes elegy, míg ha külön-külön képzelnénk el két filmnek, talán sablonosnak, elcsépeltnek is nevezhetnénk, így azonban valóban igaz, hogy ilyet még nem láttunk. Ahogy olvasom a véleményeket, sokan berzenkednek, hogy hogy jön össze ez a két dolog (alighanem a fanatikus western-rajongóknál veri ki leginkább a biztosítékot a film, míg a sci-fi kedvelõk a "nem high-tech miliõt" kifogásolják). Nos, engem egyáltalán nem zavart a két, látszólag cseppet sem összeillõ stílus keveredése.
A szereplõk közt a húzónév Harrison Ford, aki tõle szokatlanul eléggé kevéssé szerethetõ figura bõrébe bújik, aztán ott van még Daniel Craig, aki ezúttal is a tõle szokásos kõbõl faragott mimikával adja a hallgatag amnéziás hõst - hát vele sem könnyû éppen azonosulni. A mellékszereplõk már érdekesebbek, van itt kisfiú, kutya, balfék doki, és hogy ne csupa hímnemû szereplõ legyen, Olivia Wilde személyében egy elég érdekes nõi karakter is felbukkan. Az idegen lények kellõen rusnyák, gonoszak, agresszívak, és baromi gyorsak, a valóságban ezeknek a cowboyoknak a világon semmi esélyük nem lenne ellenük, de ez ugyebár mozi, ráadásul kalandfilm, ahol (majdnem) mindig a jó gyõz.
Mindent összevetve két óra nagyszerû agykikapcsolós moziban volt részem, nem bántam meg, hogy moziban néztem meg.
8/10
Ford Mustang 2011 szept. 07. - 20:09:51
(104/222)
Daniel Craig: szociopaták laknak az interneten!
Soha nem iratkozna fel a Facebookra Daniel Craig, és twitterezni sem akar. - Mi értelme lenne? - teszi fel a szónoki a színész. - „Fölkeltem és ettem egy tojást.” - Ilyen bejegyzések vannak. Minek? Ha valakivel beszélni akarok valamirõl, felhívom, elmegyünk egy kocsmába, iszunk egy sört, és elmondom, mi bajom. Ehhez nem kell sehová feliratkozni. Hamarosan kettéválik az emberiség: az egyik fele folyton ott lóg majd a közösségi hálón, a másik fele pedig magasról tesz az egészre. Vagy ez már be is következett?
Craig azt is elárulta, hogy néha rákeres a nevére a Google-ban, de azonnal elzárja a gépet, amint valami rosszat olvas magáról. - Ez borzasztóbb, mint a crack. Ennyi gyûlölettel sehol nem lehet találkozni - mintha az internet a szociopaták gyülekezõhelye lenne, akik alig várják, hogy valami perverz dolgot írhassanak.
offtopic
Mermaid. 2011 szept. 07. - 00:53:59
(103/222)
Az lehet , de "csak" a te izlésed szerint. Felõlem lehetne õ az Atyaúristen is, ha nekem vagy másnak nem jön be. Márpedig van ilyen. Senki nem születik olyannak hogy mindenkinek bejön......