Téma: Croodék

KiberFox 2013 okt. 12. - 19:21:22
(42/62)
Pár hete volt szerencsém megnézni ezt a "mesét". A maga kategóriájában végülis nem rossz.
Bár a történet következõ generációnak szóló üzenetének vannak olyan részei, amelyeket károsnak tartok, az üzenet átadásának megvalósítása kifejezetten tetszett.
Tök jó analógiák vannak benne. :) A barlang falára rajzolt történetek, a generációk óta betartott szabályok, generációk óta mesélt régi történetek, a régi gondolkodásmód szükségszerû megváltoztatása a változó környezethez való alkalmazkodáshoz, az új eszközök használata (az, hogy a használatukkal egyértelmû elõnyöket lehet elérni), a haladás a homályos jövõ felé, végül a kényszerû "ugrás" az új világba...
Tulajdonképpen nem is magával az üzenettel van a gond, hanem azzal, ami a hátterében lehet, ami a valódi célja lehet. Amit el akarnak érni vele, a gondolkodásmód amit el akarnak terjeszteni, az új világ ami felé terelgetni akarják az embereket... Nos, hogy úgy mondjam, nem egyértelmûen pozitív.
No, attól függetlenül, hogy a "mese" mondanivalójának bizonyos elemeitõl rossz érzésem van, az üzenet analógiákkal való átadása tetszett.
Ellenben a körítés... A fantasy állatok tényleg nem kellettek volna.
2/10
harmony89 2013 okt. 06. - 16:05:26 2/10 Előzmény kavipeti85
(41/62)
Mint írtam, szeretem a meséket, tehát van fantáziám. A probléma nem is a sztorival volt, ugyanis arra nem is igazán volt lehetõségem odafigyelni. Na de a filmet övezõ "humorhegy".. Túlságosan lekötöttek az egymás után érkezõ poénnak szánt marhaságok, amiken nevetni képtelenség, csak kiakadni lehet. Talán ugyanebbõl ki tudtak volna hozni valami jót is, ha más írja ezeket a remekbe szabott poénokat. Nekem semmi más nem maradt meg a filmbõl, csak ez. Béna poén, és jön a következõ még mielõtt kiheverhetnéd az elmebeteg humort. És ez egy gyerekmese? Ezt tanítjuk a gyereknek, h ez vicces? Na ez a nagy baj...
mushi 2013 okt. 03. - 22:23:59
(40/62)
húha, azért pár hozzászólás elbizonytalanított, régóta meg szeretném nézni ezt a rajzfilmet, de biztosra akartam menni, hogy tényleg jó. azért a többség dicsérete sokat számít, valószínûleg a napokban megnézem :)
kavipeti85 2013 okt. 03. - 19:30:52 Előzmény harmony89
(39/62)
Elképesztõ. Nem értem, hogy aki nem elég nyitott, és nincs elég fantáziája, mint ahogyan látszólag itt egyeseknek nincs, miért néznek meg ilyen fantáziadús filmeket. Ha földhözragadt valaki akkor nézzen történelmi meg valós reális alapokon nyugvó filmeket.
Eleinte nekem is fura volt, hogy ami õskorinak indult, az hogyan lett fantasy, de ezt hívják képzeletnek és mûvészi szabadságnak. Amikor bármit, amit csak elképzelsz át tudsz adni másoknak.
Pár gyengeség ellenére ez a film nálam 10/10 Pont azokért a dolgokért kapja, amiket kihozott belõlem.
2/10
harmony89 2013 szept. 24. - 19:41:41 2/10
(38/62)
A film még 0 pontot sem érdemelne, ha nem lenne az utolsó 5 perc. Tanulsága van + kiemelik a szeretet fontosságát, emiatt 2 pont. De még csak véletlenül sem érte meg ezért végigszenvedni. Mert szenvedés volt. Talán akadt benne 1-2 valóban vicces dolog, de ha igen, nem tûnt fel, a nevetéshez túlságosan ki voltam akadva, h ki bírt ekkora idiótaságot kitalálni. Kimondhatatlan megdöbbenés számomra, h ennyi pontot kapott. Nem tudom hogy bírt nevetni rajta bárki, akár csak egyszer is... A történet írójának elmegyógyintézetben lenne a helye. Imádom a meséket, animációs filmeket, láttam is nagyon sokat, de ez... Ez a legeslegrosszabb mind közül. aki meg akarja nézni, szerintem jobban jár, ha inkább másfél órát a plafont bámulja helyette, tartalmasabb idõtöltés. Bár ahogy elnézem, ezzel sajnos sokan nem így vannak. Ami azt jelenti, h még több ilyen film várható... Hurrá... :(
zegorias 2013 szept. 22. - 23:42:55
(37/62)
Ha a mese fõhõsei egy másik bolygóra vagy soha nem létezett királyságba, egy párhuzamos dimenzióba esetleg csodaországba vagy középföldére kerülnek akkor nem számított volna, hogy az állatok kitaláltak, viszont így, hogy a fõhõsök és a kezdeti környezet és körülmények az emberiség õskori viszonyait ábrázolták, amikor a valóság is bõven szolgáltathatott volna elég táptalajt a különleges állatok megjelenítésére, akkor zavaró ez a sok groteszk fantasy lény (bagolyként viselkedõ tigris???...Mire jó ez?), meg növény. Engem speciel gyerekkoromban kifejezetten zavart az, hogy a Frédi Béniben az emberek együtt éltek a dinosaurusokkal, amikor ez nem így volt a valóságban (elvileg)
8/10
Black Adam 2013 szept. 18. - 22:31:30 8/10
(36/62)
Meglepõen jól eltalálták. Sajnos a bugyuta, szándékosan túljátszott részek megmaradtak, de ahogy halad a történet és amit a háromnegyedétõl kapunk az már-már varázslatos volt. Tényleg jó volt látni, ahogy a kreativitást kiélték a készítõk, ezt fel is használták és nem csak dísznek volt a környezet. És azok az eleinte értelmetlennek hangzó mondatok igen is értelmet nyertek. Remélem a DW a jövõben is ilyen minõséget rak le az asztalra...
10/10
RobertDowneyJr 2013 szept. 17. - 14:16:58 10/10
(35/62)
Sokan nem fogják fel, hogy nem történelmi filmrõl van szó, hanem egy animációs filmrõl! amiben minden megengedett, hogy egy gyereket szórakoztassanak. Legjobb, hogy gondoltak a nagyobb korosztályra is!:) nem az állatokat kell nézni, én pl. kifejezetten élveztem, hogy e-fajta állatokat még nem ábrázoltak más mesékben.

A történet alapja átlagos, de mint minden filmet a szereplõk hatása befolyásolja azt. A családi összetartás, egy új srác, akinek menõ a szövege , akkor az édesapa és az anyósával való kapcsolat egyszerûen fantasztikus!:) az arc kifejezések és a párbeszédek is jól ki vannak találva, gyönyörû effektusok, szép környezet. Én nagyon élveztem!! Igazi család film, de egyedül sem unalmas. A párom , aki 30 éves Õ is nagyon élvezte. . viccbõl pont annyi van benne, amennyi kell, nem sok és nem is kevés, akinek gyereke van feltétlenül nézze meg. Ez egy tipikus olyan mese, ami nem csak anya-gyerekének szól, úgy hogy ajánlom mindenkinek!!!!!!!!!
5/10
bt23 2013 szept. 15. - 16:08:46 5/10
(34/62)
Engem nem kötött le, bár szeretem az anim filmeket.

Szerintem a történet is elég lapos, és engem is zavarnak ezek a nem tudom milyen eredetû állatok, törpe elefántok, meg a szárazföldi bálnák. HA a kicsiknek szól, jobb lett volna a realitások talaján maradni.
11messi87 2013 szept. 11. - 23:20:08 Előzmény llaszlo
(33/62)
Ott a smiley te gyökér...
Meklód fia 2013 szept. 11. - 09:29:16 Előzmény Mizukage
(32/62)
akkor te még a mozi hatása alatt lehettél nagyon, mert ez a mese nem ér többet 7 pontnál
10/10
llaszlo 2013 szept. 08. - 13:20:58 10/10 Előzmény 11messi87
(31/62)
Azt ugye vágod, hogy ez mese??? Ennyi erõvel ne olvassál nekik mesét, mert abban fognak hinni, hogy békává lehet változni.
Iszonyat jó kis film, nagyon tetszett.
10/10
Viki1080 2013 aug. 17. - 17:05:24 10/10
(30/62)
Az utóbbi évek egyik legjobb rajzfilmje.Jó a történet,zseniális poénok és karakterek vannak benne és a látvány sem utolsó,csak ajánlani tudom mindenkinek.
11messi87 2013 júl. 24. - 19:46:14
(29/62)
Remek rajzfilm lett volna, ha nincsenek ezek a kitalált állatok. Hiteltelen volt az egész. Most kinek higgyenek a gyerekeim, a történelemkönyvnek van ennek a mesének? :D
zegorias 2013 júl. 14. - 16:03:39
(28/62)
Összességében tényleg egy jól összerakott kis mese volt ez, de volt valami ami zavart. Ha az alkotók tanulmányozták volna az õskori állatvilágot, mondjuk a 30-40 ezer évvel ezelõttit (megafauna: óriás lajhár, toxodon, gyapjas orrszarvú, gyapjas mamut, kardfogú tigris, stb) és valódi (nem pedig kitalált) állatokkal népesítették volna be a sztorit ugyanilyen látványos és sokszínû filmet lehetett volna összehozni és akkor lehetett volna tökéletes.
7/10
Russel 2013 júl. 07. - 17:38:38 7/10
(27/62)
Nálam 7/10.
Az utóbbi idõben animációs filmet nem nagyon láttam normálisat. Összességében szerintem aranyos, vicces, szórakoztató. Engem kicsit kikapcsolt.
8/10
Murphyyy 2013 jún. 11. - 22:32:32 8/10 Előzmény FaKiKo
(26/62)
Lehet, hogy a sztori elcsépelt, mégis tisztelet, mert létre tudtak hozni egy olyan filmet, ahol szerethetõk a karakterek, gyönyörû a képi világ, tele van (szerintem) nem erõltetett poénokkal, amin nagyon jól szórakoztunk. (és el is felejtõdött, hogy a sztori elcsépelt..) Nagyszerû film, a gyerekek is jól szórakoznak és nevetnek, néhol viszont a felnõtteknek is elszórnak pár gondolatot! :) 10/8
7/10
FaKiKo 2013 ápr. 07. - 10:05:16 7/10
(25/62)
Szerethetõ karakterek, vicces kis mese, viszont nekem tipikus egyszernézõs film.
!SPOLIER, NE OLVASS TOVÁBB HA MÉG NEM NÉZTED MEG!
Már annyiszor ellõtték ezt a történetet, hogy adott egy család, ahol az apa féltékeny, majd megjelenik egy srác, aki természetesen beleszeret a tinilányba, viszont az apa nincs jóba az udvarlóval... de a végén valami csoda folytán mégis elfogadja az apa a srácot és happy end... szóval már sok filmben láttam ezt a történetet.
10/7
d112 2013 ápr. 01. - 14:12:29
(24/62)
Tegnap néztük meg, kellemes kis családi film,volt benne pár klisé, és szájbarágós poén is, de összességében jó volt.
10/10
Pazsoka 2013 ápr. 01. - 13:53:54 10/10
(23/62)
Épp ma néztük meg locsolkodás helyett! Nagyon nagy élmény volt! Olyan vicces! Az egész filmen rengeteget lehet nevetni. Az alap történet is szuper, imádni való karakterekkel.Mindenkinek ajánlom.