7/10
amaro mela 2020 ápr. 13. - 22:07:55 7/10 Előzmény elemes
(23/43)
A kopasz fodrász jobb? ????
1/10
Xxy92 2017 máj. 04. - 09:43:22 1/10
(22/43)
Alig egy hónapja vetítette az M5!! Felháborító, hogy gyakorlatilag állandóan ismétlik a filmeket.
elemes 2017 márc. 17. - 09:00:53
(21/43)
A Magyar Filmcímkitaláló Bizottság trollkodásának újabb gyümölcse
6/10
gregga 2017 márc. 17. - 00:43:20 6/10
(20/43)
Bár a szép táj és a helyenként élvezhetõ színészi játék elviselhetõvé teszik a filmet, de lássuk be, hogy az elnagyolt történet semmivel nem jobb, mint egy átlagos dél-amerikai szappané. Különösen valószínûtlennek tûnik, hogy ilyen helyzetben bárkinek is eszébe jutott volna esküvõt szervezni.
10/10
momo65 2017 márc. 16. - 23:29:14 10/10
(19/43)
Csodálatos film. Véletlenül kapcsoltam ide, pont a kezdést kaptam el és ittragadtam. 10/10
RememberMe 2016 febr. 15. - 17:13:58
(18/43)
Szerintem jó film. :)
Edmond Dantes 2015 jan. 10. - 14:34:57
(17/43)
Az elõttem hszók szinte mindent elmondtak: nagyon jó film, remek karakterek, minden(ki) a helyén van vagy oda kerül. Színpadon is el tudnám képzelni az egészet, ott legfeljebb a gyönyörû olasz tájak és citrusligetek nélkül. Mamma mia nekem is beugrott, meg a Születésnap is (nálunk színházi címe: Az ünnep), csak utóbbiban másfajta hírbomba robban a családi összejövetelen. Feliratos változat nyelvi okokból elkerülhetetlen. Ezek a dánok tudnak valamit filmileg...nem is keveset! És láss csodát: Brosnan jó színész. Eddig nem nagyon tudtam, de sosem késõ.
littleg11 2015 jan. 03. - 01:38:05
(16/43)
(2015.01.02, 21:20, m1) Mamma Mia, Pierce Brosnan ismet eskuvore keszul - itt raadasul biztosan tudjuk, hogy O az apa, es nem kell ket masik tarsaval versenyeznie :) Az Abba dalok ezuttal kimaradnak, helyette azt kovethetjuk, ahogyan a szereplok a vilag legtermszetesebb dolgakent felvaltva angolul, danul, stb. szolalnak meg. Csak a szerelem szamit, es a kisse realista drama megfeleloen celozza meg a kozepkoruakat, akiknel jo esellyel talal is a film, de akar europai mozik irant fogekony fiatalok is bevallalhatjak. Csodalatos kepek, tajak, naplemente… mi kell meg? :)
Talavera 2015 jan. 02. - 23:32:41 Előzmény zebegényiek
(15/43)
Tudok néhány példát mondani a való életbõl ami a képtelenség határán is túl megy :) A filmet már elõre besoroltam egy átlagos kategóriába, de annál sokkal jobb volt és kellemes meglepetést okozott.
7/10
NADALFAN 2014 júl. 17. - 19:24:03 7/10 Előzmény eIemes
(14/43)
azért a film sablonoktól nem mentes, ettõl azért egyszer elmegy . 7/10
10/10
eIemes 2014 febr. 02. - 11:40:48 10/10 Előzmény pinkaqua19
(13/43)
"Képtelennek azt tartom, hogy a feleség egy asztalhoz ül a szeretõvel minden hisztit vitát mellõzve."

Van ilyen ismerõsöm :)
RememberMe 2014 jan. 08. - 10:03:35
(12/43)
Jó film!
A rendezõnõnek eddig is jó filmjeit láttam, most sem csalódtam.
sharpi5 2014 jan. 02. - 12:44:10 Előzmény eIemes
(11/43)
Nekem nagyon tetszett! :) Kellemes, romantikus film, szép tájakkal. Érdemes megnézni!
10/10
eIemes 2013 máj. 20. - 09:57:52 10/10 Előzmény zebegényiek
(10/43)
Mi az elképzelhetetlen? Hogy a fiát messzirõl (sem) ismerõ elfoglalt menedzser nem veszi észre, hogy a fiú meleg? hogy a házasságban személyiségfejlõdés helyett csak a kényelmet megtaláló, elhízott férfi megcsalja a feleségét és a feleség kiakad? A helyzetek (olasz citromültetvény) valóban nem hétköznapiak, de ez csak díszlet, ami bevisz a moziba. Az amerikai filmekkel szemben itt meg sem próbálják egydimenziós személyiségként bemutatni a szereplõket, legalábbis a fõszereplõket (mert P. Brosnan nem nagyon tudta elengedni magát)
pinkaqua19 2013 febr. 18. - 11:20:05
(9/43)
Én az Ádám almáit nem tudtam végignéztni, és ha tudom hogy van közös nevezõ, talán ezt a filmet is kevesebb kedvvel nézem meg.
Furcsálltam, mert artmozis filmek között nekem kicsit csöpög, de persze még így is messze áll a hálivúdi sziruptól. Épp nézhetõen romantikus azoknak is, akik nem ezt a mûfajt favorizálják.
Azzal erõsen vitatkoznék, hogy bármely szál is elképzelhetetlen lenne a való életben. Számomra egyik sem az.

*****SPOILER*****
Melyik lenne az elképzelhetetlen?
Hogy egy feleségnek egyszer elege lesz, és a boldogságot választja, nem akar tovább hazudni?
Hogy a fiú visszamondja az esküvõt, mert rádöbben hova is tartozik?
Hogy a zárkózott durva férfi szíve is meg tud lágyulni, ha szerelmes lesz?
Képtelennek azt tartom, hogy a feleség egy asztalhoz ül a szeretõvel minden hisztit vitát mellõzve. De csakis ennyi.
*****SPOILER VÉGE*****

Ahogy alább szépen összefoglalták „dráma öregedõ, romló testek szerelmérõl, a másoknak való megfelelési kényszerrõl, elfogadásról, önfeláldozásról”.
Érdemes megnézni.
zebegényiek 2013 febr. 16. - 22:20:18
(8/43)
A film nem jó. 2 szavas dialógusokból áll. Az Ádám almái címû film alkotója írta a forgatókönyvet. Emiatt néztem meg, de minõségben nagyon messze áll ez a film. Dokumentum filmnek is elmehetne, mert olyan sokszor mutatják be benne az ellenállhatatlanul szép olasz tájat. Ezzel próbálják szerintem a nézõt elterelni a film egyszerûségétõl.
A másik pedig szerintem, hogy olyan családi élethelyzeteket mutatnak be, ami egyszerûen elképzelhetetlen a való életbe. Egy életszerû film, ne szóljon képtelenségekrõl. A nézõ fogja a fejét, hogy ez már tényleg nem lehet igaz.
vuvuvu 2012 okt. 31. - 13:30:23
(7/43)
... és ne feledkezzünk meg Kim Bodnia-ról (aki szvsz sokunk kedvence lett A híd c. sorozatból) sem, és aki az elõzetes szerint itt is félrelép :-) Én miatta is kíváncsi vagyok a filmre.
9/10
f.orsi 2012 okt. 27. - 00:06:58 9/10
(6/43)
Szerintem inkább romantikus dráma, mint vígjáték. Dráma öregedõ, romló testek szerelmérõl, a másoknak való megfelelési kényszerrõl, elfogadásról, önfeláldozásról, meg sok minden másról. A mellékszálakon is jól elkapott emberi érzések és kapcsolatok. Nagyszerû karakterek és szuper színészek, beleérte Brosnant is. Hollywoodi kliséktõl mentes, nem szájbarágós, minden perce hihetõ.
Ha érintett vagy (pl. anya, apa, feleség, akár boldog akár elhagyatott, egészséges vagy beteg) biztos mélyre fog hatolni egy-egy jelenet. Személy szerint a tengerben úszós jelenet alatt már nemcsak küszködtem a könnyeimmel.
burosz 2012 okt. 26. - 10:19:56
(5/43)
Szerintem teljesen rendben van a film. Elgondolkodtató, de mégis pozitív kicsengésû. Sok szálat futtat, de nincs zavaró kavarodás benne. A humor nekem jókor és jó helyen oldja a feszültségeket.
Kellemes középutat találtak a dán filmdráma és a hollywood-i szerelmi idill között.
hotyka 2012 okt. 21. - 23:55:13 Előzmény drpapp
(4/43)
Annyira mély film és nem is annyira vígjáték,olyan édes borongós. Zseniális hogy amint van egy szomorkás momentum milyen elegánsan csillapítja egy humorral.

Remek!!!!