zinaida 2007 szept. 10. - 19:44:07 Előzmény mefiszto
(7/27)
Egyszer küldtem egy levelet az ORTT-nek, hogy ugyan meséljék már el, hogy mi az oka, hogy 12-es karikával jelölik a LILIOMFI-t!!!!!!!!!! Mi az a jelenet, amihez felnõtt felügyelete kell????
Megkaptam rá -kriksz-krakszos- levélben a fél törvénykönyvet, de konkrét választ nem. Legszívesebben visszaírtam volna, ha ennyire fárasztja a válaszolás, akkor nyugodtan mondjon fel, sokan ülnének a fizetéséért a helyére...
zszoltan 2007 szept. 10. - 14:41:32 Előzmény mefiszto
(6/27)
OFFTOPIC
Bár a filmet nem láttam, a kategóriába besoroláshoz pár keresetlen szót szólnék.
Legjobb tudomásom szerint az alábbi három kategória létezik:
18 éven aluliaknak nem ajánlott
16 éven aluliaknak nem ajánlott
12 éven aluliaknak felnõtt felügyelet nélkül nem ajánlott.
Tehát nem ellenjavallt 12 év alatt megnézni, csak jó, ha van egy felnõtt is ott, aki bizonyos dolgokat meg tud közben pár szóval magyarázni, a félreértéseket elkerülendõ. (És például én ebbõl a filmbõl leírása alapján kinézem, hogy nem minden 12 év alatti gyerek érti meg.)
Lyanos 2007 szept. 08. - 21:17:11
(5/27)
Katonaviselteknek jó poén lehet a film egyik beszólása.
A padlósúrolásban jeleskedõ Ágostonné anyukát az igazgatónõ magával viszi, az iskolagondnok(?) Fónay Márta pedig egy másikra rádörren:
- Szabó Anyuka! Hozzám!
Lyanos 2007 szept. 08. - 21:14:28
(4/27)
A film kiváló!
És ahogy a kiváló filmek esetében igaz, akár ma is játszódhatna!
Csak egy telefon a miniszterné elvtársnõ/úrhölgytõl (vagy éppen -nek), és már el is van intézve akármi.
A képviselõ úrelvtárs pedig nem ér rá a választókörzetében tartózkodni, mert folyton testvérvárost avat. Hogy mennyi ideig avatja, az attól függ, mennyire jó arrafelé a bor.

Csoda, hogy a film nem vált a cenzúra áldozatává annakidején.

Az esélyegyenlõségért küzdõk (akikbõl rengeteg van napjainkban) pedig énekelhetik a film egyik betétdalát, Vujicsics Tihamér szokás szerint kiváló zenéjével:
"Hinni szeretném, hogy egyforma minden pólya,
és mindegy, hogy ki hová született..."
Lyanos 2007 szept. 08. - 21:05:59
(3/27)
A TV társaságok félnek az ORTT büntetésétõl, így aztán minden filmet, ideértve a háború elõtti "kabosgyulás" remekeket is 12-es karikával látnak el.
Mint annyi más esetben, most is átestünk a ló tulsó oldalára.
Annie92 2007 szept. 08. - 20:37:12
(2/27)
Aha, végül is semmi olyan nem volt benne....és egy õõõõõrülten tüüündéri film!
mefiszto 2007 szept. 08. - 13:42:47
(1/27)
Csak annyit,hogy ki az az örült aki aztmondja,hogy ezt a filmet csak 12 éven felëliek nézhetik meg??