mary112 2010 nov. 26. - 16:26:53 Előzmény beszti1
(10/30)
Na, kedvet hoztatok nekem is a filmhez!:-)
10/10
beszti1 2010 máj. 08. - 21:29:27 10/10
(9/30)
Sziasztok!
Szeretném beszerezni ezt a filmet dvd-n. Esetleg tudna nekem segíteni valaki, hogy hol vásárolhatom meg? Ha igen kérem írjon nekem a macsekmail@freemail.hu címre!
Elõre is köszi! :)
10/10
6tyú 2010 jan. 05. - 23:19:05 10/10
(8/30)
Nekem ez az egyik kedvenc filmem. Egyszer véletlenül fogtam ki a tévében, de magával ragadott. Viszont nem emlékeztem a címére, és késõbb éveken át kerestem, míg végre egyszer ráakadtam a neten. Másodszor megnézve talán mégjobban tetszett.
Nehéz megfogalmazni mi fogott meg ennyire ebben a tulajdonképpen egyszerû, jelentéktelennek látszó romantikus vígjátékban. Egy kicsit olyan volt megnézni a sok nagy horderejû amerikai film elõtt-után, mint mikor az ember egy kis friss levegõt szippant valahol vidéken, vagy síelni megy a hétköznapok forgatagában. (Na ez elég pátoszosra sikeredett :-))
Én nem vagyok egy harcos Hollywood-bíráló, sok amcsi filmet szeretek, de van valami megfoghatatlan, szívetmelengetõ bájosság, amit csak a francia filmekben tapasztal az ember. Ebben különösen. Az a fajta vígjáték, ami a nevetés és a meghatottság valami különös egyvelegét váltja ki a nézõbõl. Egyik sem mesterkélt: nem röhögöd rajta halálra magad, nem sírod tele a zsebkendõt (nem csöpög), de mégis jó érzéssel tölt el még sokáig, ha visszagondolsz a filmre. Valódi, tartós, tiszta érzelmek...
A film sikerének az alapját egyértelmûen Daniel Auteuil játéka adja, aki e film alapján lett a kedvenc színészem. Úgy sejtem, õ egy olyan mûvészetet képvisel, amit nem lehet megtanulni, ritka nagy tehetségnek tartom. Olyan apróságokban rejlõ zsenialitás ez, amihez talán Tom Hanks játékát hasonlíthatnám.
Azért szeretem ezt a filmet, mert anélkül, hogy elrugaszkodna a hétköznapoktól, vagy valami új, nagy ötlettel állna elõ szórakoztat, a legmagasabb fokon.
9/10
gehlru 2008 jan. 27. - 09:10:13 9/10
(7/30)
Még annyi jutott eszembe, hogy a Sandrine Kimberlain-en nagyon sokat dobott Gubás Gabi szinkronja. Hihetetlen, milyen erõ és érzékenység van annak a nõnek a hangjában.
9/10
gehlru 2008 jan. 27. - 09:02:53 9/10
(6/30)
Nem tudom, hogy történhetett, de gyakorlatilag mindennel ugyanúgy vagyok, ami ezt a filmet és a szereplõket illeti, mint az elõttem hozzászólók. Talán csak azzal nem teljesen, hogy szerintem az igényes amerikai filmek vannak ilyen jók. Csak nem ugyanígy. Távoli asszociációként a "Csak szex, és más semmi"-hez tudnám hasonlítani, annyiban, hogy az is nagyon eredeti és nagyon jó.
hurgusz 2007 szept. 04. - 23:11:56
(5/30)
Egyik kedvenc filmünk! Remek romantikus vígjáték, és fantasztikus benne Daniel Auteuil!! Miatta néztük meg a nemrég vetített Topmodell a barátnõm-et, de ez jobb volt. :>
dancika 2007 júl. 02. - 11:56:40
(4/30)
Nagyon örülök neki, hogy ilyen sokunknak tetszik ez a szívmelengetõ, vicces kis film és Daniel Auteuil játéka. :-) Én azóta szeretem olyan igazán nagyon, mióta ebben a filmben láttam. Érdemes figyelni végig az arcjátékát, a szemeit, szavak nélkül is mindent elmondanak...
Lisa111 2007 júl. 01. - 10:21:01
(3/30)
Szia! nekem is õ az egyik nagy kedvencem, ha van kedved, kukkants be ide:

Mindenkit várunk, aki szereti Danielt :)
Lisa111 2007 júl. 01. - 10:19:53
(2/30)
Szia!
Szerintem is, már a szemeivel mindent jobban kifejez, mégis úgy vélem, itt Mo-n relatíve kevesen ismerik a nevét,
ha francia színész, akkor Dépardieu vagy Jean Reno, aztán annyi.
csabus 2007 ápr. 13. - 21:25:44
(1/30)
Tényleg nagyszerû film! Azt hiszem, a Waczak szálló óta nem láttam olyan filmet, amin hangosan felnevettem volna. Sokszor. Csak ajánlani tudom mindenkinek.