10/10
bellucci 2016 febr. 28. - 21:02:27 10/10
(55/115)
Szuper kis sorozat volt. Jobb volt mint a Válótársak, noha az is nagyon jó volt. Hiányzik, letöltöttem. újranézem.
9/10
funfun 2016 febr. 18. - 19:47:00 9/10
(54/115)
Kilenc pontot adtam, mert már régen láttam hazai vicces sorozatot. Jó poénok voltak benne. Az utolsó rész kissé lehangoló volt, összecsapott. Túl sok minden derült ki, túl gyors megoldások voltak, és amolyan nõi befejezés. Leszbikus vonal felerõsödése az öltöztetõnél, az igazgató félrelépése, a dramaturg félre nem lépése és összeköltözése az öltöztetõvel, mint megcsalt nõ - holott pont õ akarta 5 részen át megcsalni a férjét. Szávai Viktória és Szervét Tibor nagyon jók voltak egyébként, forgatókönyvtõl függetlenül. Sokan leszólják Csányit úgy általában, szerintem nagyon jó volt. Schell Juditról nem is beszélve. A fiatal szívtipró Fehér Tibor gyengus volt, mentségére szolgáljon, hogy (ahogy egy interjúban olvastam) semmi filmes tapasztalata nincs, és a fõiskolán sem tanították õket. A forgatókönyv szerint egy alapjában nyálas, de a nõi szíveknek bejövõ, laza figurát kellett hoznia. A forgatókönyvének a véletlen lenyúlása vicces volt, de a dramaturg viselkedése nagyon nem volt életszerû. Ennyire senki nem ostoba, hogy lenyúl egy mûvet, és nem gondol arra, mekkora botrány lehetne belõle, amúgy meg a nõ jellemével sem fért össze szerintem. Mint ahogy Alinda hirtelen változása a kis színésznõ felé. Mert hogy jó lesz. Hiteltelen volt, nem Schell, a sztori. A leggyengébben muzsikáló színész pont a kis fiatal színésznõ volt, most még a fáradtságot sem veszem, hogy megnézzem a nevét, nem is akarom megjegyezni. Igaz, háttér szereplõ volt Hábermann Piroska, de nekem már a Tûzvonalban szereplõjeként is tetszett. És a titkárnõ is igazán jó volt.
fáncsi28 2016 febr. 16. - 12:21:50
(53/115)
Egyetértek, én is sajnálom, hogy vége. Az elsõ rész nagyon tetszett, a másodiknál kicsit meginogtam, aztán a harmadiktól már mindegyik tetszett. Szerintem az utolsó rész nagyon jó lett, talán a legjobb. De nem azért mert utolsó. :-) Tényleg elnéztem volna még pár héten keresztül.
10/10
RememberMe 2016 febr. 15. - 17:19:14 10/10
(52/115)
Nekem ez nagyon bejött, sajnálom, hogy vége van.
Edmond Dantes 2016 febr. 15. - 14:56:56
(51/115)
Má' bocs, de a színház világa = "színház a színházban" mindig is népszerû irodalmi, filmes stb. téma volt és lesz. Ahogyan pl a tárgyalótermes, kórházas, repülõgépes, iskolai és jó pár más témájú-helyszínû filmeké is. Az emberek nemcsak színházba, hanem tárgyalóterembe, kórházba, repülõgépre, iskolába is gyakran "befizetnek", mégis érdekli õket e helyek színfalak mögötti világa. Pont a színház színfalak mögötti világa ne érdekelne egy csomó embert?

Lehet érdekes filmet csinálni teszem azt, egy könyvkötõ mûhely vagy egy paprikamalom belberkeirõl is, de attól tartok, kevesebb embert érdekelne.
napraforgó 2016 febr. 15. - 07:44:32
(50/115)
Végignéztem. És még mindíg az a véleményem, hogy a sztori nem nagyon érdekel... Nagyon színház, belberkek, az meg...

Má' bocs, de mi közünk hozzá? Nekem a színház hozza azt, amire befizettem 2-3 ezer forintokat, és sajna nem érdekel, hogy kinek milyen baja van közben.....
9/10
Sanci2 2016 febr. 14. - 23:37:18 9/10
(49/115)
Azért a téma nem teljesen eredeti…, aki teheti nézze meg ezt is;
http://www.port.hu/szinhaz_az_egesz..._-_komediasok/pls/w/films.film_page?i_film_id=10701#
4/10
far vik 2016 febr. 14. - 23:24:00 4/10
(48/115)
Nagyon jó volt a mai rész! (Azért csak végignéztem...) Kár, hogy vége! Gondolom a folytatás elméletben elképzelhetõ, bár lehet, hogy hiba volna? Két esélyes...
8/10
-greghouse- 2016 febr. 14. - 23:05:09 8/10
(47/115)
Sajnálom a sorozatot, jól megírt, jól játszott, jól rendezett volt. Még az is megtörtént, hogy megkedveltem olyan szinészt akit egyébként más olcsó komédiás szerepei miatt nem különösebben kedvelek (Csányi Sándor), itt nagyon tetszett a játéka. De mondhatnám Szervét Tibort is és másokat is (Szervéttel nem volt soha semmi gondom.)

Persze, lehet, hogy igaz az is, hogy a legkisebb ellenállás irányában, a könnyû és biztos úton haladt a sorozat, hiszen mindig hálás, és közönségvonzó egy "kulisszafilm", ahol egy szakma (nem feltétlen szinház) kulisszái mögé lehet pislogni, a magánéletbõl egy kis "peep show"-t kapni, de ezt is el lehetett volna rontani, mégsem rontották el, jó volt. Profi munka volt, mindennel együtt, sajnálom ha vége van (nem tudtam, hogy vége).
olahmiki1959 2016 febr. 14. - 22:04:40
(46/115)
Bizonyos szempontból igazad van, viszont, gondolj bele, ha egy színház életének mindennapos rutinját írták volna meg, különösebb konfliktusok, fordulatok nélkül, akkor az egy "tizenkettõ egy tucat" történet lenne.
Az meg kit érdekel?
Kellett bele valami szokványostól eltérõt is írni.
Az életszerûséget fõleg a párbeszédekre, a háttérben folyó intrikákra, a pitiáner kis egymással való kitolásokra értettem.:D

Viszont úgy tudom, ez volt az utolsó rész, amit sajnálok. Néztem volna még tovább...:)
Edmond Dantes 2016 febr. 14. - 22:01:28
(45/115)
Ennek a szériának is vége (mint Válótársak), de a folytatás -mint amott- biztosra vehetõ...és jó, ha így van. Ez a sorozat is olyan mint a Válótársak: kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk. És a mostani utolsó részben szó szt is jól "tapintható" :) új frontok nyíltak, új szálak indultak. Jöhet az új menet, én benevezek rá.

Körkérdés a T. színigazgató hölgyekhez és urakhoz: ugye ennyi balhé az õ színházukban sosem fordul elõ? Válaszokat itt a porton a "privát üzenet küldése" vonalon várom. Elõre is köszönöm információikat! :)
olahmiki1959 2016 febr. 08. - 16:41:49
(44/115)
A sorozat nagyon kellemes, szórakoztató, életszagú-életszerû, sajnálom, hogy - úgy tudom - nemsokára véget ér.
Szívesen nézném tovább.
olahmiki1959 2016 febr. 08. - 01:50:21
(43/115)
Bocsánat, lehet, hogy félreérthetõ voltam.
Röhrig Géza nem azt nyilatkozta, hogy Õ szeretne egy Trianon filmben szerepelni, hanem azt, hogy szívesen megnézne egy jó Trianon filmet, mert szerinte szükség lenne rá.
8/10
-greghouse- 2016 febr. 07. - 21:57:30 8/10 Előzmény olahmiki1959
(42/115)
Csak egy lábjegyzetnyi dolog, Miki: egy Trianon film Röhrig Gézával lehet jó, lehet rossz, mindegy, politikai vitába menne át öt percen belül az egész. Ahogy a Saul is. Én most nem foglalok állást, de ennyire átpolitizált társadalomban én biztos nem nyúlnék érzékeny kérdéshez, sem az egyik, sem a másik oldalról.
offtopic
eIemes 2016 febr. 05. - 12:55:07
(41/115)
ignore.
please.
offtopic
filoszemitabélus 2016 febr. 05. - 12:15:06
(40/115)
Tévedsz. Nagy bennem a bûntudat, hogy nem bújtattam senkit a Vészkorszakban. Ha kell, akár kárpit is fizetek a MÁV-val együtt.
offtopic
filoszemitabélus 2016 febr. 05. - 10:27:49
(39/115)
csak az a kérdés ki játszaná Károlyi Mihályt? Hirtelen nem jut eszembe más nyúlszájú színész, mint Joaquin Phoenix. Vajon elvállalná? Meg aztán kérdés, hogy van e farkastorka is?
offtopic
Edmond Dantes 2016 febr. 05. - 09:52:40
(38/115)
off
Lássuk azt a jó Trianon-filmet. Érdekelne. Meg fogom nézni.
offtopic
Edmond Dantes 2016 febr. 05. - 09:51:20
(37/115)
off
Magvas, színvonalas válasz! Méltó párja színvonalban 38-askáé , egy igaz, derék magyar emberé, aki nem volt rest soron kívül (hamis?) nicknéven regisztrálni h szmájlit küldjön.

Ennél tán picit igazabb, tartalmasabb szembenézés kezdõdhetne az iskolákban az általad említett filmekben (is) megjelenített események itthoni történéseivel...akkor talán 20-30 év múlva eljutnánk oda, ahová a (nyugat)németek eljutottak cca. 30-40 éve.

Addig marad neked és mindenkinek hiteles, igaz történelemszemléletnek pl a Szabadság téri "feldolgozás"...avagy vissza a 30-as évekbe...vagy a 40-esek elsõ felébe.
olahmiki1959 2016 febr. 05. - 06:35:19
(36/115)
Csak néhány mondat erejéig szólalnék meg, ha nem gond.

"A hazai közönség, tetszik/nem tetszik, nem vevõ a giccses, (ál)pátoszos, történelemhamisító itthoni filmmesékre, példák lejjebb tõlem."

Ebben akár igazad is lehet(ne). (Bár a "történelemhamisító" jelzõt kissé erõsnek érzem, még a példáid tükrében is). Egy dolog a megvalósítás színvonala, - ami szerintem is erõsen megkérdõjelezhetõ ezeknél a filmeknél -, más dolog a történelmi hûség - már amennyire az ezer évre visszamenõleg számon kérhetõ...:)
De, vegyük például Trianont.
Nagy filmes lehetõség lehetne - Röhrig Géza például kívánatosnak tartaná már végre egy JÓ Trianon film elkészítését (olvastam), - szerintem pedig el lehetne kerülni a giccses, pátoszos megvalósítást - persze, jó rendezõvel, nagyon jól megírt forgatókönyvvel, kiváló operatõri munkával, remek színészekkel, megfelelõ helyszínválasztással.

Például egy család történetén keresztül, akik egymáshoz közeli településeken laknak, és egyszer csak azon veszik észre magukat, hogy egy országhatár választja el õket egymástól!
Egyik napról a másikra, mindenféle elõzetes figyelmeztetés nélkül!
És jönnének a hétköznapok, ébredés egy idegen országban, ahol az összes hivatalban más nyelven beszélnek, ahol, ha megszólalsz magyarul, megbüntetnek, az utcán atrocitás ér, akár meg is vernek, a gyerekeidet idegen nyelvû iskolába kell járatnod, az elszakított családtagjaiddal csak iszonyatos erõfeszítések árán tarthatod a kapcsolatot, stb.
Emberi drámák sorozata, amelynek a jó ábrázolása, bizony, akár még nemzetközi szinten is érdeklõdésre számíthatna.
És nem kellene bele giccs, nem kellene történelemhamisítás, felesleges pátosz, semmi ilyesmi.

Csak megfelelõ bátorság, hogy valaki egyszer végre már hozzá merjen nyúlni ehhez a témához (is)..:))