vitai.zoltan@outlook.com 2016 febr. 04. - 19:10:00
(35/115)
:)
offtopic
filoszemitabélus 2016 febr. 04. - 13:41:36
(34/115)
"Ki- és bevezényelt iskolások: az nem "közönség".
Ez egy nagy igazság! Lásd "Sorstalanság", Saul fia".
Edmond Dantes 2016 febr. 04. - 12:12:47 Előzmény filoszemitabélus
(33/115)
33 és 35 hszodat összevonva:

- amerikai filmekben NEM mindenki reklámszakember...de az kétségtelen h pl gyertyaöntõkrõl, tímárokról stb. fõleg mostanában, elég kevés film készül Amerikában meg máshol is. Nyilván érted, mire célzok.

- az jó dolog és én is azért nézem ezt a sorozatot, mert -jól v kevésbé jól- a mi itthoni színházi közegünkben játszódik, a "mi kutyánk kölkei". De attól még jó lehet pl egy amerikai színházi közegben játszódó film is, legfeljebb nekünk kevésbé érthetõ, kevésbé érdekes. Mellesleg (?) mint jelen sorozat is mutatja, taplóságokért, amiket felróttál az amerikai reklámszakembernek, nekünk se kell a szomszédba menni. Ezt a sorozatot is intrikák, balhék, szemétkedések, ármánykodások, féltékenység, törtetés és egyéb általános emberi megnyilvánulások mozgatják, viszik elõre. Színházban játszódókat is, máshol játszódókat is.

- nemzetközi siker, meg a díjak: fontos szempont. Ha pl. a sportban az, akkor a film területén is fontos. És ez a szempont NEM zárja ki azt az igény(ede)t h a "hazai közönség számára (is) nyújtson valamit a film". Francia, vagy olasz történelmi filmnek van mondanivalója számunkra: igen és még néhány ország történelmi filmjének. Magyarország is része a világ- benne az európai történelemnek, de az elmúlt 500 évben sajnálatos történelmi okok folytán kevésbé. Ráadásul történelmi filmek nemzetközi terepen többnyire valszeg akkor sikeresek, ha -nem találok hirtelen jobb szót- "heppiendesek"..és ilyen heppiendes + nemzetközi érdeklõdésre számot tartó történelmi események, ugyancsak sajnálatos módon, számunkra csekély számban jutottak. Kivétel a szabályt erõsíti. Nemzetközi + v a l ó d i hazai érdeklõdésre a 20. szd-i sorsfordulóinkról készült "történelmi" filmek tarthatnak számot. A hazai közönség, tetszik/nem tetszik, nem vevõ a giccses, (ál)pátoszos, történelemhamisító itthoni filmmesékre, példák lejjebb tõlem. Ki- és bevezényelt iskolások: az nem "közönség".
filoszemitabélus 2016 febr. 03. - 12:49:50
(32/115)
Szerintem nem a nemzetközi siker, meg a díjak az elsõrendû szempont, hanem, hogy a hazai közönség számára nyújtson valamit a film. És én Amerikát állítottam szembe nem csak Magyarországgal, hanem egész Európával. Ahogy egy francia, vagy egy olasz történelmi filmnek van mondanivalója számunkra is, úgy elképzelhetõ ez fordítva is. Ha pedig a franciák sértve érzik magukat pl. Trianon miatt, akkor tehetnek egy szívességet.
Edmond Dantes 2016 febr. 02. - 20:00:55
(31/115)
Hasonló a véleményem ld pl errõl 13, 16, 26 itt--->ahogy halad a sorozat, javul, másik közben véget ért, de nyilván lesz folytatás. Most már tudom h utóbbi licenc.

Na de: ha úgy érzed h "annyi közünk van egy amerikai film szereplõjéhez, mint egy marslakóhoz", akkor képzeld el uezt fordítva. Vagy akár Európán belüli országból nézvést uez fordítva. Miért írom ezt? Azok kedvéért, akik n e m z e t k ö z i sikerû Julianus barát, Sacra Corona, Hídember-szerû filmeket szeretnének itthon. Szeretnének? Követelik! Ja és Trianonosat. Utóbbi jó eséllyel akár Cannes-ban is nyerhetne...a franciák különösen szeretnék.
filoszemitabélus 2016 febr. 02. - 16:22:11 Előzmény -greghouse-
(30/115)
Tényleg jó mindkét sorozat. Lehet, hogy többe kerül, mint az amerikait megvenni, viszont a mi életünkrõl szól. Ezek az amerikai filmek és sorozatok szinte semmit nem mondanak egy európainak, különösen egy magyarnak. Sokszor úgy érzem, annyi közünk van egy amerikai film szereplõjéhez, mint egy marslakóhoz. Egyszerûen nem értem a megnyilvánulásaikat és irritálnak. Általában mindenki reklámszakember, aki lendületesen prezentációt tart, aztán kikapcsolódásként egy bárszéken ülve sört iszik a kollégáival, mutató és hüvelykujja közé fogott 3decis sörösüvegbõl. Mintha még nem fedezték volna fel a poharat. Ja és, ha kirúgják akkor szétesõ papírdobozban viszi a cókmókját, sajnálkozó kollégák tömegei közt áttörve magát.
olahmiki1959 2016 febr. 01. - 16:40:17 Előzmény -greghouse-
(29/115)
Tegnap, a Magyarország, szeretlek! c. mûsorban Csányi elmondta, hogy a Színház 6 részes.
Miután 4 rész már lement, elég hamar vége lesz.
Amit én nagyon sajnálok, mert a nagyon kevés mûsor között, ami mostanában megy a tv-ben, ez az egyik, ami kifejezetten tetszik.
Életszerûek a jelenetek és a párbeszédek, jók a karakterek, tehát remélem, megvizsgálják a nézettséget, és újabb részeket is leforgatnak majd.
8/10
winner51 2016 jan. 30. - 22:01:07 8/10 Előzmény -greghouse-
(28/115)
Én abszolute egyetértek a leírtakkal! Nagyon jó mindkét sorozat és valóban átlagon felüli!
Bízom a Válótársak folytatásában!
Azt nem tudtam, hogy licensz alapján készült.
Valóban holland recept :).
8/10
-greghouse- 2016 jan. 28. - 22:53:48 8/10
(27/115)
Nem igazán hasonlítható a Válótársakhoz, mert az nem "koppintás" hanem licensz. Jogilag óriási a különbség, a Válótársakat megvették, és bizonyos szabályokat, karaktereket, fordulatokat be KELL tartani. Namost ezek egy jelentõs része idegen a magyar környezettõl és nézõtõl, tehát a Válótársak nehéz helyzetben van, és mégis jól csinálják.
A Szinház pedig azért jó, mert önállóan is nagyon jók. Én személyesen nem bírom, hogy a vízcsapból is Csányi folyik, elhiszem, hogy a nõk bugyija leesik ha meglátják (ha igaz), tehát be kell tenni akármibe, de nem hiszem, hogy õ egy második Jávor Pál lenne. Ennek ellenére jó a sorozat. Nem a leszbi csók miatt, hanem annak ellenére is még mindig jó. Schell Judit nagyon jól adja szerintem az elfáradt, csalódott, minden-mindegy-dívát, és a többiek is jók, és a forgatókönyvre is gondot fordítanak.
Csak ismételni tudom magam, hogy meglepõ, hogy két ilyen átlag fölötti sorozatot produkál a televízió, és két teljesen külön csatorna.
Ne legyen igazam, de egyik sem lesz hosszú életû sajnos.
Vagy pénzzel, vagy egyéb erõforrással, de nem fogják bírni a versenyt a kilóra vehetõ külföldiekkel, mert a külföldi sorozatok nagyságrenddel olcsóbbak, mint a hazai elõállításúak, ez tény.
Ez a kettõ arra volt jó, hogy megmutassuk, mi többet és jobbat is tudunk.
Ha sokáig folytatják, lesüllyednek a dél-amerikai szintre, elõször egyik, aztán másik, harmadik stb. vezetõ szinészt fogja kevésbé ismert helyettesíteni, aztán a forgatókönyv, és az egész stáb is "olcsóbb" lesz, és itt a vég.
De ne legyen igazam.
Ez jó próbálkozás, és gratulálok a producereknek a stábnak és a mûvészeknek.
RockandRolf 2016 jan. 26. - 22:18:29
(26/115)
Jó ez a sorozat vagy a többi ehhez képest rosszabb, nézhetetlenebb? Szerintem az utóbbi áll közelebb a valósághoz. Mint minden ez is relatív, nézõpont kérdése.A legérdekesebb a föszereplõ Csányi Sándor szereplése-szerepeltetése aki számomra az utóbbi évek, "évtizedek" egyik legnagyobb antiszínésze.Az egy dolog,hogy "színészi" kvalitása Steven Seagal-éhoz hasonlít, de hogy minden szavát-mondatát egyazon hangsúllyal, monotonítással,érzelmi beleélés teljes hiányával ejti ki az számomra sok.Talán nem véletlen,hogy(hála az égnek)nem nagyon szinkronizál.Szervét Tibor pedig felvette,a nagyot bukó "Egy rém rendes család Budapesten" beszédstílusát.Borzasztóan idegesítõ.A többi szereplõ pedig "Szódával elmegy" tipusu.Erre a sorozatra azt mondom: 12 egy tucat.Semmi extra semmi különös.A benne szereplõknek biztos anyagi megélhetést bíztosít amíg tart.
Gollam24 2016 jan. 25. - 16:07:25
(25/115)
Na végre egy igazán jó magyar sorozat, egy kis Birdman és Sils Maria felhõi koppintás ugyan van egy-egy jelenetben, de ennek ellenére remek, a színésznõk jól játszanak és nagyon szépek, a leszbikus csók a végén pedig egészen fantasztikus volt.
Edmond Dantes 2016 jan. 25. - 11:18:51
(24/115)
Nem vagyok sorozatnézõ, de én is pont ezt a kettõt nézem = Válótársakat és ezt.
Nem mondanám h nagyon tetszenek, de nézhetõk. Lehet h a korábbiaknál jobbak, Kossuthkiflinél biztosan, abból 1. rész után kiszálltam. És Egynyári kalandnál is jobbak. Más ilyesmit meg nem néztem õsidõk óta, külföldit sem.
Válótársak is, ez is, ahogy haladnak, kezdik kinõni az elsõ részek gyermekbetegségeit. Színészek is belejönnek szép sorban. Válótársak mindjárt "kifut", de nem zárom ki a folytatást.

Csak színház...esetében továbbra is javasolnám h a producer saját színháza életébõl is vegye át, ami átvehetõ (átvette?).
8/10
-greghouse- 2016 jan. 24. - 22:00:29 8/10
(23/115)
Ezt az egy részt láttam belõle eddig, ezt is véletlenül.
És... tetszik. Tényleg. Érdekes, hiteles, szórakoztat, és várom a folytatást.
Mi történt? A magyar tévék elkezdenek jó saját sorozatokat is?
És ez nem is csatornafüggõ, mert nekem a Válótársak is tetszik.
Teljesen más mûfaj, mások a szabályaik, de tetszenek, nem falrengetõen nagy dolgok, de szerintem jóval a magyar sorozatok (produkciók) átlagos szintje fölött van mindkettõ. Lehet, hogy az kell hozzá, hogy profi színészek is legyenek benne, amellett, hogy (ami a vesszõparipám) a forgatókönyv jó legyen.
Az, hogy csak hetente van, kényelmetlen, de lehet, hogy jót tesz a sorozatnak. A napi sorozatokat összecsapják, a szinészek mindig csak annyi szöveget tanulnak meg, amennyi a következõ pár perces felvételben kell. Itt sokkal jobbak a jelenetek, és a forgatókönyv is. Érvényes a Válótársakra is.
Várom a folytatást, bár ritkán van idõm tévézni mostanában, de ezek most érdekelnek.
1/10
amaro mela 2016 jan. 18. - 21:12:10 1/10
(22/115)
Gyenge kezdés után még gyengébb folytatás. Fáradtan unalmas színészek. De mit is várunk tõlük egy rém unalmas történetben. Kiszámítható forgatókönyv, kínos párbeszédek. Ezzel egy szuper tehetség se tud mit kezdeni. Egyszerûen vergõdik mindenki. Mennyi sok tud múlni egy kiváló forgatókönyvvel. Lásd Terápia.

Jóindulattal kap tõlem 4 pontot.
MargocskaU 2016 jan. 18. - 13:51:59
(21/115)
Jó kis sorozat, szórakoztató, nekem nagyon tetszik.
olahmiki1959 2016 jan. 18. - 01:44:40
(20/115)
Szerintem nem rossz, ez az epizód jobban tetszett, mint az elsõ, a sorozat - nem tudom, hány részesre tervezték - kezdi felvenni az utazósebességet, különösebb hibát most nem vettem észre, szórakoztatott, néha még mosolyogni is tudtam, Csányi eddig jó, Szervét Tibor lubickol, Schell Judit kezd magára találni, a fiatalok pedig idõnként meg-megvillannak.
Egyetlen bajom van az egésszel, mégpedig az, hogy egy hétig kell várni a következõ részre. Adhatnák sûrûbben is...:)
4/10
far vik 2016 jan. 17. - 22:17:08 4/10
(19/115)
hááát... szerintem a következõ részt valahogy majd elfelejtem megnézni...
xbqchm 2016 jan. 17. - 21:47:47
(18/115)
Jó tudni, hogy ilyen csodálatosan jó helyre kerül a pénzünk.
Bakony 2016 jan. 17. - 09:52:17
(17/115)
Nem húznám le már az elején,adnak épp elég unalmas amerikai,mexikói,brazil vacakokat hát ez legalábbis remélem magyar.
frenchbullie 2016 jan. 13. - 15:33:56
(16/115)
Köszönöm, lehet, hogy így megpróbálom:-)