1/10
Ford Mustang 2010 dec. 30. - 22:59:54 1/10 Előzmény gab9a
(62/82)
Szerintem is. Meg nem tudom mire vág fel annyira, mért olyan nagyképû és beképzelt? Attól hogy így fölkapta a média még egy nagy senki.
1/10
gab9a 2010 szept. 06. - 18:25:14 1/10
(61/82)
Csányi Sándor a legrosszabb magyar színész. És azért mert kicsit olaszos stílusú kisfejezetten h.lye feje van és magas, miért lenne szívtipró macsó?
Alain Delon-al meg leginkább csak a bõr és a hajszíne hasonó csak, az esetleges kicsit olaszos jelezõ mellet. Jó a Delon is néhány filmben rossz volt, de azért nem kifejezetten sz.r mint Csányi minden alakításában, amit eddig láttam. - nem hiszem, hogy megérte-e a többi szereplõért meg néznem azt, amiben játszott. A produkcióért, viszont amiben játszott biztos nem. Mert azoknak a színvonalát teljesen lehúzta magához a béka s.gge alá. Pusztán kíváncsiságból már biztos nem nézek meg semmit, amiben játszik. Miért büntetik a magyarokat ilyennel?
mulao 2010 jún. 18. - 04:56:49
(60/82)
Megpróbálom ezúttal jól megfogalmazva leírni, hogy mi az én személyes véleményem Csányiról. Nekem a játékából hiányzik az élet, élénkség, néhány filmjében meg szinte azt érzem, hogy "semmi kedvem ehhez", nekem túl 'lassú' a játéka. Mellesleg általában ott érzem a karaktere (már ha van egy normális karaktere, amit megjelenít) Csányi Sándor, mint nem tudna teljesen átváltozni a szerepéhez.
Szerintem a Kontrollban se mutatott többet, mint késõbb, a Csak szex-ben egész tetszett, ahogy vezeti a karakterét a fejlõdés útján, de valahogy az is élettelen, lassú és olyan Csányi Sanyis. Amiben emlékezetesnek találtam az egy epizódszerep a nem jut eszembe a címe, abban az erõszakos fotós, enyhe bzis beütésel szerepet nagyon jól játszotta szerintem. Nekem a Rokonokban se tetszett ott is inkább csak úgy volt, és az a a szerep meg pláne nem neki való volt, nem stimmel a regényben írtakhoz.(Majdnem minden filmjét láttam, de külön nem írok az összesrõl).
Kétszer láttam színpadon és nem igazán fogott meg, olyan közömbös volt mindkét darabban nekem.
Különleges hangja sincs, beszélni is elég hülyén beszél, és már tényleg nagyon unalmas, túl foglakoztatott. De szerintem még csak pasinak se olyan jó. Szerintem sokkal jobban játszó színészek vannak az õ korában, akiket én sokkal szívesebben látnék vásznon, mert õket alig ismeri valaki, csak, aki színházba jár gyakran.
Én így látom õt, és ez csak az én véleményem.
Beks 2010 jún. 17. - 23:37:50
(59/82)
Sanyi valóban nem egy istenadta tehetség, az õ szerencséje abban rejlik, hogy jól néz ki - és itt direkt nem a "jó pasi" kifejezést használtam.
Ennek ellenére, ha egy kicsit jobban odatenné magát, lehetne sokkal átütõbb is a játéka. Én azt vettem észre, hogy nem érzi át a szerepét, nem tud kiszakadni a világából és a játéknak élni. De például a Kontrollban és a Rokonokban elég jól játszott, az az attitûd neki valahogy jobban állt.
De az elõzõekre reagálva: Amerikában is vannak olyan színészek, akik felkapottabbak, de igazából nem is igazi színészek, mint inkább filmsztárok. Ilyen például szerintem Tom Cruise. Egy színházban már tuti nem állná meg a helyét.

És végül: Itthon az egész filmipar, úgy ahogy van, ámblokk egy rakás...
Nem tudnak egy normális forgatókönyvet írni, nincs egy kiemelkedõ rendezõ. Minden filmben ugyanazok a színészek szerepelnek, pedig biztos, hogy vannak nagyon tehetséges ismeretlenebbek is.
offtopic
Beks 2010 jún. 17. - 23:29:54
(58/82)
Sanyi valóban nem egy istenadta tehetség, az õ szerencséje abban rejlik, hogy jól néz ki - és itt direkt nem a "jó pasi" kifejezést használtam.
Ennek ellenére, ha egy kicsit jobban odatenné magát, lehetne sokkal átütõbb is a játéka. Én azt vettem észre, hogy nem érzi át a szerepét, nem tud kiszakadni a világából és a játéknak élni. De például a Kontrollban és a Rokonokban elég jól játszott, az az attitûd neki valahogy jobban állt.
rumci 2010 márc. 26. - 09:59:47
(57/82)
Sajnálom Csányi Sándort. Színpadi szerepei alapján kiváló színésznek tartom, de filmekben mindig ugyanazt a halál unalmas karaktert kell játszania. Jávor Pálról mesélik, hogy kiváló színpadi színész volt õ is, de hát õt is berakták a filmesek egy skatulyába (ráadásul pont ugyanabba, mint Csányit), és jöttek a nézhetetlen egyenfigurák. Tanulni kéne bizonyos filmrendezõknek szereposztást például attól a Szabó Mátétól, aki igazán jó feladatot talált a Naftalin címû darabban Csányinak: egy potrohos, nebach férjet alakított (ha már a régi idõk filmjeivel is megidézem a szerzõ, Heltai korát, akkor tán Kabos Gyula, illetve Kazal László figuráira emlékeztet leginkább), abszolút kiváló módon. Szóval ha van feladat, azt Csányi meg is oldja.
4/10
veroni 2010 márc. 15. - 13:12:01 4/10
(56/82)
Számomra az tûnt fel, hogy mindig ugyanazzal a hangsúllyal beszél, egyrészt nem tetszik a hangja, a hangszíne, nincs megfelelõ, odaillõ arcjátéka, irritál, hacsak megszólal. Rejtély, hogy miért van úgy felkapva.
Method Man 2009 dec. 09. - 23:38:24
(55/82)
Hihetetlen hogy mennyire csak egy arca van ennek az embernek! Kétlem hogy el tudja játszani egy õrültet, vagy egy gonosz karaktert, esetleg egy megszállott professzort vagy egy akcióhõst! Nem tartom nagyra! Szerintem közepes képességû színész aki most fel van kapva! Ennyi! Amerikában kb egy D kategóriájú filmben kapna szerepet!
Segítõ Béka 2009 aug. 09. - 21:38:17
(54/82)
micsoda színész, micsoda ember!
micsoda férf...
illetve nem. õ nem férfi.
viszont jól káromkodik.

http://kkbk.blog.hu/2009/08/06/title_100324
mulao 2009 ápr. 07. - 02:57:28 Előzmény Petrapetrus
(53/82)
Az szerintem, nem szimpatikus szerep,hanem egy jó színész játéka,amiben van még,karakterfejlõdés is! Persze nem akarom én senkibe "beleverni",hogy jó színész a Fenyõ.Attól nem szimpatikus neked,hogy mindig nem szimpi sráccot játszik.Megkaptad a pírvátot?
Petrapetrus 2009 ápr. 06. - 12:31:13
(52/82)
Én is úgy gondoltam.
mulao 2009 ápr. 06. - 09:24:02
(51/82)
Hát,a Szabadságban pont unszimpatikus volt,csak a film szerint volt karakterfejlõdése, talán kissé pozitívabb lett a végére.
Petrapetrus 2009 ápr. 06. - 08:09:44
(50/82)
Okés.
Hú, láttam már pár filmben...
Hogy miben volt viszonylag pozitív? A Szabadság, szerelemben... Nem? :-)
mulao 2009 ápr. 06. - 03:27:02 Előzmény Petrapetrus
(49/82)
Én az elhasználódotat,unalmas,lejárt szinten értettem.Melyik filmben láttad Fenyõt,nem tudom milyen pozitív szerpre gondolsz?Megírom privátban.
Petrapetrus 2009 ápr. 05. - 09:15:48
(48/82)
Ha megtisztelsz azzal, hogy elmeséled privátban, nagyon szívesen elolvasom.
Az, hogy elhasználódott, ez nem újdonság. A színészek 90%-ával ez történik, ez a "szakma velejárója". :-( Kivételek persze mindig vannak, de sajnos nem ez a jellemzõ...
Fenyõt láttam én már viszonylag pozitív szerepben is, de ott is ugyanúgy fanyalogtam tõle. :-)
mulao 2009 ápr. 05. - 03:35:51
(47/82)
Megpróbálom,gépelésihiba.
mulao 2009 ápr. 05. - 03:35:06 Előzmény Petrapetrus
(46/82)
Ezt így ha leírom, nem könnyû megérteni,de ha gondolod megprópálom elmesélni prívátban. Szerintem öreg, könyér,nem jóképû,elhasználódott és színészként se szeretem.Fenyõ valószínûleg, azért unszimpatikus neked,mert mindig unszimpatikus szerepeket játszik,és hihetõen csinálja.Nekem nagy bajom Csányival,hogy nem tudom kit játszik,pedig nagyon kevés filmjét nem láttam.
Petrapetrus 2009 ápr. 04. - 16:01:06 Előzmény mulao
(45/82)
Ha nem találkoztál még vele, akkor hogyan tudott veled "csinálni valamit"? :-) (ha gondolod, meséld el - persze priviben)
Öreg???! Hát ezt kikérem magamnak, egy évvel fiatalabb a páromnál, aki nem is öreg. :-) Sõt, kövérnek sem nevezném a Sanyit. Inkább ilyen legyen, mint valami nyegle nyurga csontkollekció! :-)
Fenyõ Iván számomra valamiért hihetetlenül irritáló személyiség... :-)
Hilaryfan17 2009 ápr. 04. - 13:45:43
(44/82)
kicsit uncsi már, hogy nincsen magyar film nélküle!!
mulao 2009 ápr. 03. - 23:17:31 Előzmény Petrapetrus
(43/82)
Én konkrétan nem találkoztam vele,csak úgy mesélték,hogy mennyire meglepõdtek,hogy milyen alacsony.A színpadról nem esett le,illevte láttam,hogy alacsonyabb,mint Nagy Ervin,de azt hittem az Ervin a magas.Szerintem öreg és kövér,ezért nem jó pasi.Színészként,én nem szeretem ahogy játszik,nekem valahogy nem jönát,hogy kit játszik.Fenyõ játéka átjön nekem.És a Csányi iszonyatosan unalmas,szóval nálam Fenyõ így is üti.Nálam nem jó pasi,és ne is túl jó színész.És szerintem egykicsit a fejébe szállt a siker,hírnév,már ha nem fújom fel,amit csinált velem.Persze biztos felfújom,de szeritem szemétség volt tõle.