Téma: Csapdában

8/10
nriko 2023 nov. 23. - 19:19:34 8/10 Előzmény code72
(16/16)
Nagy igazság, hiszen itthon sem védik meg a falvakban őslakos öregeket, fiatalokat, családokat a betolakodó élősködőktől a rend őrei. Nem szolgálnak és nem is védenek. Kizárólag törvénytisztelő (de nem betartó) polgárokat tudnak zaklatni, büntetni. A törvényeket nem tisztelőkkel szemben tehetetlenek.
Ez persze az igazságszolgáltatás eltorzulása miatt van leginkább. Nem egyetemes terészetből fakadó erkölcsi, emberi igazság alapokon működik, hanem ideológiai alapon, vagy nyomásra, vagy összesimulások szerint értelmezik a jogot. Ezek alapján hoznak ítéletet.
8/10
nriko 2023 nov. 23. - 19:09:09 8/10 Előzmény sexykex
(15/16)
Azt gondolom, hogy nem lehetett volna a migrációra élezni a filmet, mert azt nem tolerálta volna arrafelé a "neokultúrirányzat", ezért burkolták rendőrszemélyiség megmérettetésnek álcázva. Én ezt véltem kiolvasni a sorok közül. Ezért tetszett. Ízelítő a valós környezetből.
5/10
sexykex 2022 júl. 27. - 09:58:04 5/10
(14/16)
Hőz Öngő zsarutestvér addig kavarja a langyos vizet, amíg felmelegszik és megégeti mindkettőjük kezét. Valamiért nem jutott el hozzám a mondanivaló, kívülállóként néztem a filmet, ami így nem is igazán tetszett. Úgy gondoltam, hogy a törvényesség és a bajtársiasság ellentéte ebben a hivatásban sarkalatos pont, nehéz egy kívülállónak azt megítélni. Sokkal egyértelműbb, hogy nem szeretnék migránsok lakta gettót a városomban.
6/10
sorozatneked.hu 2022 febr. 23. - 23:16:42 6/10
(13/16)
6/10

Egy erősebb hatost adtam rá. Kellemes csalódás volt ez a dán film, szerintem rendben volt teljesen. És egy eléggé aktuális témát dolgoz fel. A lentebb irt dán Szabó Győzőn jót nevettem, mert tényleg úgy nézett ki az egyik rendőr. :)
6/10
sorozatneked.hu 2022 febr. 23. - 23:11:46 6/10 Előzmény kybuck
(12/16)
Mert igy volt a filmben is. Vagy költsenek hozzá? :)
8/10
Mr. Anderson 2021 okt. 28. - 23:47:59 8/10
(11/16)
Furcsa volt látni egy ilyen aktuális és kényes témát boncolgatni a politikailag korrekt nyugat részéről. Persze az árnyalás szándéka is végig ott volt, így bármely oldal megtalálhatja benne a maga igazát. Izgalmas és elgondolkodtató film egyben. Én végig magamon éreztem a lincshangulatot, amit a rendőrök érezhettek.
kybuck 2021 okt. 04. - 05:49:25
(10/16)
Az itteni cselekményleírás olyan, mint valami sorozatepizódé, vagy egy jól ismert film folytatásáé, de úgy látom itt egyik sem igaz. Ha ez új film nem ártana nem úgy írni róla, mintha tudnunk kéne miről, kikről szól, és kicsit jobban kibontani mi a történet.
10/10
offtopic
code72 2021 júl. 11. - 06:55:15 10/10
(9/16)
Véleményem szerint nem ezt sugallja a film!
Az, hogy ad neki egy -sajnos!- életszerű "csomagolást", a készítők a mozi nézhetőségére tesznek kísérletet!
A film nem az etnikai különbözőségekre kíván rámutatni, mert bemutatja mindkét "oldalról" az emberséget és annak ellenkezőjét is.
Az a baj, hogy oldalakról beszélünk, és nem -bőrszíntől, vallástól, etc független,- civilizált értékrendről!
Viszont a törvény, az törvény! (Ha egy 160 cm magas rendőrnő "képében jelenik meg", akkor abban!)
Bárhol a világon a jót kell szolgálnia a rossz ellen, -és ez nem relatív,- elsődlegesen preventív jelleggel, amennyiben ezt bármilyen tett elkövetése meghaladja, azt kőkeményen, de arányosan szankcionálva!
A film elsődlegesen, -sztem,- ezekre a joghézagokra hívja fel a figyelmet, ami viszont az adott országokban a jogalkotók felelőssége!
És teljesen mindegy, hogy bevándorló vagy őslakos, mert amíg a meglévő törvények túlzóan humánusak, addig sajnos ezek a dolgok mindennaposak lesznek a társadalmak kárára!
9/10
Drizari 2021 máj. 12. - 15:30:22 9/10
(8/16)
Multikulturális problémát feszeget a film. A problémaokozók másodgenerációs bevándorlók. Egyben tyúk és tojása problémakör. Mennyire halványult és szorult vissza a dánok "éntudata"? Működik az interkulturális kapcsolatrendszer? A film szerint nem. Valóságos társadalmi problémát jelenít meg a film. 9/10
1/10
Ancen78 2021 máj. 02. - 21:59:53 1/10
(7/16)
Ennél szánalmasabb valósághűtlenebb szemetet még életemben nem láttam!
6/10
Tonyka82 2021 máj. 01. - 19:05:54 6/10
(6/16)
Lehett volna jóval pörgősebb akciófilm is,de hiába játszik benne a dán Szabó Győző nem lett az.Számomra unalmas,vontatott film.A lakótelepi banda semmiféle félelem érzetet nem vált ki.Csak pár beképzelt migráns robogón.Egyébként talán annyi üzenete van amit a főszereplő találóan megjegyez:"Nézzen körül,ez már nem Dánia". ..
offtopic
Edmond Dantes 2021 ápr. 12. - 16:31:59
(5/16)
Te ismered a Floyd-ügy végét? Akkor menj látnoknak vagy jósnak! Állítólag jól fialó szakmák..
Edmond Dantes 2021 ápr. 11. - 15:21:44
(4/16)
Nem hinném, hogy bárki spoilerezett volna. Sőt, még azt is elárulhatom, hogy a végén megérkeznek a felmentők. Hogy mire érkeznek meg, kit milyen állapotban találnak és mi történt előtte 100 percig: na ezeket elárulni, az spoiler lenne. Aki mindezt kitalálja az alábbi leírásokból ... annak lakást bérelek a filmbeli lakótelepen 😜
Edmond Dantes 2021 ápr. 11. - 15:04:28
(3/16)
Kétlelkű vagyok ezzel a filmmel. Egyrészt szinte az első perctől az utolsóig székhez szögezi a nézőt, feszes, kőkemény mozi. Ámde ezt azzal érik el, hogy majdnem álló napig a kutya nem jön kimenteni a két zsarut a címbeli csapdából = a rosszhírű lakótelepről. Nem szokásom apró-cseprő filmes dolgokon fennakadni, de ha egy komplett film attól áll meg a lábán, hogy NEM jön a felmentő csapat, az sokat leront a hitelességből. A film hitelességéből és a rendőrség hitelességéből is.
lowbudget 2021 ápr. 06. - 07:03:06 Előzmény pihes
(2/16)
Tényleg fura volt, hogy nem jön értük senki. Emiatt kicsit életszerűtlen lett..
7/10
pihes 2021 ápr. 01. - 14:55:28 7/10
(1/16)
Filmnek azért jó volt, de igazából biztos senki nem gondolta komolyan, hogy egy egész délután alatt nem érkezik akár egy seregnyi mentőcsapat...
Lekötött végig!

7/10