Téma: Csatahajó

1/10
Blasius Biagio 2020 ápr. 18. - 23:29:35 1/10
(315/335)
Szégyen osztályú amerikai Csatahajó, Szombat este a TV2 által leadva... És az A suttogó volt az ingyenes adókon az egyetlen nézhető film, ami tényleg jó, de már százszor láttuk... Ilyenkor kell elmenni olvasni inkább!
Koncsita 2019 dec. 02. - 21:46:36
(314/335)
Mit is akart ez a "felsőbbrendű erő"? Nekem nem derült ki. Mást elpusztítani az már Felsőbb Rend?
5/10
Kara_kán 2019 jún. 30. - 20:54:04 5/10 Előzmény szikla0223
(313/335)
jobb
szikla0223 2019 jún. 29. - 20:55:16 Előzmény Kara_kán
(312/335)
Mi az a jonn?
Pegazo 2019 febr. 05. - 21:41:11 Előzmény Kara_kán
(311/335)
Tulajdonképen érthető hogy az idegenek miért nem lövöldöztek ész nélkül mindenre ami mozog,véges számú lövedéket bírtak csak magukkal hozni.Spórolniuk kellett addig amíg ki nem építik a megfelelő gyártó üzemeket az utánpótláshoz...
5/10
Kara_kán 2018 nov. 19. - 16:44:53 5/10
(310/335)
Édes Istenem!
Megy feléjük egy támadó hadihajó, amit az űrlények helyesen érzékelnek is, de mivel csinál egy éles jonn- vagy balkanyart, mindjárt átminősül békés mozgó tárgynak.
Űrsrácok, ha csak ennyit tudtok, kár volt a Földre repülni! Ennyi ésszel ne akarjatok űrgyarmatosítani, ennél már a spanyolok is jobban csinálták a primitív vitorlásaikkal.
buncow 2018 okt. 23. - 19:31:27
(309/335)
még annyit, hogy - SPOILER - kurva primitív fegyvereik vannak szerintem ahhoz képest milyen fejlett technológiájuk van, a helyváltoztatásuk is kva primitív (ugrálni mint egy bolha..), és az is primitív, hogy ilyen távolságok megtételére képesek de egyből telibetrafál az egyik egy műholdat amitől egyből le is zuhan.. gagyi
buncow 2018 okt. 22. - 23:17:54
(308/335)
nem értem miért kell a rádiójeleknek világítani mint egy kurva nagy CGI lézer, ez a bajom a mai filmekkel, amiért teljesen komolyan vehetetlenek, az a szájbakúrt indokolatlan CGI mindenhol... amúgy egy lájtos film, az eleje - SPOILER - amikor csajozik, az tetszett
1/10
szepipiktor 2018 jan. 19. - 15:02:44 1/10 Előzmény Jakitoth
(307/335)
Érdekes nézõpontot foglalsz el.
Szóvala horgony nem logiakai buktató...
Van egy Iowa osztályú, a szolgálatból kivont múzemhajó, amire pár régi nyugdíjas katona felügyel.
Nem logiaki buktató, hogy egy ilyen beüzemelése nem 5 perc, hogy ezen sem személyet, sem aktív fegyverzet, muníció nincs.
Nem logiaki buktató, hogy egy 250 méteres, 45000 tonna feletti, 33 csomóval haladó FIZIKAI TEST farolásjellegû (tehát blokkolás jellegû) lefékezésére fizikailag nem sok horgony és horgonylánc képes, pontosabban egyik sem.
Tehát ez egy film, nézzük fikcióként, de ha felhozod a logikai buktatókat, akkor kérlek, ne az elsõdleges és full buktatóval érvelj.
Ugye egy szuperlény sem vizibolhaszerû szögdécseléssel fog támadni, ha korábban ezt más "egyszerûbb" eszközkkel hatékonyabban tette meg.
Ez film, fikció, a szerlõk sem halnak meg a valóságban.
.
Csak a logiaki buktatók mellett szinte mindenki elmegy, ez nem FILM, hanem a Hasbro cég reklámja egy régi népi társasjátékhoz, amit kockáspapíron csináltunk a játékgyár meg készítette egy eszközt a papír helyett. Ebbõl következik a marketing, csinálnak egy filmet is hozzá.
Lényegtelen a szereplõj játéka, a forgatókönyv meg a többi, mert az nem lényeges.
(A Hasbro meg hazudott, mert ezt nem õk találták ki, ez nem az õ játékuk, az övég csak az a mûanyag szarság)
.
Te valójában most úgy érvelsz, mint amikor látjuk a tévében az X gyógyszergyár köhögés elleni reklámját, aztán leülünk beszélgetni a valóságról, a logokai rendrõl és a szereplõk színészi hitelességérõl.
.
Nem! Ez a film egy reklám része, egy generációnak tetszik is, hiszen rengetegen játszanak hasonlót a számítógépeiken. Tehát célszerû és arra jó.
De ha logikát keresel benne, akkor tedd már hitelesen, a fizikát, kémiát, matematikát is ismerve.
Jakitoth 2018 jan. 14. - 14:26:35 Előzmény stupek2
(306/335)
Most olvasom tovább! Te figyelj jobban ha filmet nézel! A farolás a ledobott horgony miatt volt! Sok logikai baki van benne, de ez nem az!
Jakitoth 2018 jan. 14. - 14:21:30 Előzmény stupek2
(305/335)
Te melyik csatornát nézted? Nem hagytak magukra, hanem egy erõtér miatt nem tudtak segíteni!
1/10
Babeti85 2017 nov. 01. - 23:10:55 1/10
(304/335)
Értékelhetetlen marhaság!! :D
8/10
stupek2 2017 aug. 29. - 13:06:44 8/10
(303/335)
Látványos film, lehet, hogy 3D-ben még látványosabb. A cselekmény zûrzavaros, egyszer csak jön valami, és rombol. Nem tudni mi, mit akar. Lehet, hogy JÓ, mert csak a fegyvereket lövi szét! Az viszont hülyeség, hogy a hadsereg magára hegy néhány hadihajót, aztán a film végén észbekapnak és segítenek. A régi CSATAHAJÓ val az a balkanyar látványosra sikeredett, de szerintem ilyen nincs! Kifaral a hajó,marhajó! 10 et adok a látványért, kb 6-ot a történetért. Egyébként a sok ÖREG TENGERÉSZ hogyan került éppen akkor az Öreg csatahajóra, amikor kellett? Mese.
7/10
tomegesbalnapusztulas 2017 aug. 23. - 21:14:08 7/10
(302/335)
Szerintem ez egy film volt.
olahmiki1959 2017 ápr. 30. - 16:36:15
(301/335)
Baromi látványos, de tökéletesen üres, súlytalan film, tele irreális, logikátlan, megmosolyogtató részletekkel.
Ja, és egy kérés az illetékeseknek: könyörgöm, Kolovratnik Krisztián ha lehet, ne szinkronizáljon többet!!! Ilyen fojtott, erõtlen fahangja nem tudom, van-e még másik magyar színésznek, mint neki, de valami katasztrófa!
vino-et-veritas 2016 nov. 14. - 19:00:37
(300/335)
Anyám!

Éppen a végefelé kaptam el, a sorsdöntõ csata környékén.
(Nem szó szerinti idézet)
- Ezt a "löveget" át kell vinni!.
- De uram ez a "löveg" vagy 500 kiló és 160 méterre kell vinni!
Erre vagy hatan felkapják a hajóágyú LÖVEDÉKÉT a vállukra és átcipelik egy másik LÖVEGHEZ.

Gyönyörû fordítás egy "háborús" filmben. Gratuláció jár érte!
Oh jajj 2016 nov. 12. - 23:36:04
(299/335)
Az asylum szemeténél is csak egy fokkal jobb. A szokásos amcsi demagógia, nyakonöntve hipergagyi CGI mázzal. Pedig az elsõ húsz perc alapján nézhetõnek tûnt.
proklima 2016 okt. 30. - 19:35:20
(298/335)
Szerintem jó film. Akinek nem tetszik, ne nézze!
8/10
Jettero Heller 2016 okt. 30. - 19:16:29 8/10
(297/335)
Szórakoztató, sodró hangulatú. AZ elõzõ hosszászólás szépen leírja.
Valóban sok a séma benne. Ha egy esti szórakozást akarsz, és nem a logikátlanságokra akarsz rácsapni, akkor arra jó.
Logikátlanságokról:
Én azért meglepõdnék, hogyha egy több fényév távolságú bolygóra való sugárzás másnapján már meg is érkezne rá a válasz. A földiek nem használtak térhajlítást, féreglyukat. Szóval néhány év csak kell hozzá, hogy odáig eljusson a fény...
Értem én, hogy a fegyvertelen embereket azért kell megkímélni, mert akkor végképp nem lett volna esélyük..., de egyébként mit akartak ebbõl kihozni? Vagy ezzel csak a nézõt akarták bizonytalanságban tartani?
A táblás játékra utalás azért eléggé sántít! Itt nem vaktában lõttek és pláne mozgott is a célpont. A mátrix koordinátáira lövés kivételével, ami egyébként is csak pár perc, semmi sem emlékeztet rá. És valóban, a romboló sehogy sem válhat csatahajóvá, bár egy csatahajó az ász a végén - de az meg nem koordinátázik. ;-)
6/10
Tomlion 2015 okt. 19. - 16:20:18 6/10
(296/335)
Az, hogy a Torpedó TÁBLAJÁTÉK alapján csináljanak egy filmet az egyik leghülyébb alapötlet, amirõl életemben hallottam. Lehet belõle egy korrekt film?
A karakterek sablonosak? Igen!
Sok benne a logikai baromság? Igen!
A film elején a fõszereplõ és a csaj megismerkedése kínos és röhejes? Nagyon is!
Megint Amerika menti meg a világot? Bizony ám!
Látvány orgia volt? Az nem kifejezés!
Nem láttuk ezt már a Függetlenség napjában jobb tálalásban? De!
Szórakoztató volt? NAGYON IS!!!
Akkora egy klisé halmaz az egész film, az izgalom teljes hiánya is betesz, és hogy megint Amerika a király bizony egy idõ után unalmas, azonban a tempó és a látvány mégis képes megmenteni a helyzetet. Ha elfogadjuk azt a tényt, hogy ez a film a Torpedó társasjátéknak a filmadaptációja, ahol ûrlények ellen kellett megküzdenünk (volt ilyen a játékban?) elsõ hallásra nevetséges az egész, de be kell vallanom valahogyan mégis mûködött az egész.
Az például rengeteget mentett a helyzeten, hogy nem megint a sablonos légi csatákat láthattuk a filmben, hanem egy sokkal ritkábban megközelített közeget, a vizet választották csatatérnek. És srácok... Nézni azt, ahogy azok a hatalmas úszó erõdök, azokkal a rohadt nagy ágyúkkal megküzdenek az ûrhajókkal elsõnek nevetségesnek tûnik (fõleg hogy ki is vannak az esélyek egyenlítve), olyan epikus, hogy azt ritkán láthatunk. Ha belegondolok a Pearl Harbor kivételével nem nagyon tudok filmet mondani, ahol hajókat láthatunk harc közben, max. a Karib-tenger kalózait (ha tudtok mondani, nyugodtan ajánljatok).
Az is pozitívum, hogy az a 2 óra egyáltalán nem érzõdik annyinak, amit a tempónak köszönhetünk. A karakterek ugyan sablonosak, és nem emlékezetesek (max. Liam Neeson, Õt bírtam), és a történetbe is belelehet kötni, például a szigeti szál egy kicsikét túl volt nyújtva, és röhejes is volt, az ûrlények pedig ártalmatlanabbak mint gondoltam (nem ölik meg a békés embereket... WTF?), viszont a szórakozási/látvány faktor olyan magas, hogy nem lehet nem imádni.

Szóval aki egy (szó szerint) agyatlan, látványos Függetlenségnapja filmet szeretne megnézni, ami a tengeren játszódik nagy Csatahajókkal (!!!), azok nyugodtan megnézhetik, mert aki SEMMIT nem vár ettõl a filmtõl az maximálisan jót fog szórakozni rajta! ;)

10/6