Téma: Csatahajó

offtopic
Csonger 2015 júl. 31. - 20:07:54 Előzmény a bal mellsõ lábam
(295/335)
Á, kösz! :D
1/10
a bal mellsõ lábam 2015 júl. 30. - 11:39:02 1/10 Előzmény Csonger
(294/335)
Igen, Csonger, ez történt, jó volt a megérzésed (vagy megálmodtad, miközben a film beszívárgott alvás közben a koponyádba).
:)
Csonger 2015 júl. 15. - 12:48:31
(293/335)
Engem picit zavart a sok-sok túlzásba vitt becsillanás. Miért kell ezt erõltetni? Remélem, hamar ki fog menni a divatból.

Egyébként miért Csatahajó a film címe? Épp a fõszereplõ magyarázza el a különbséget a csatahajó és a romboló között, és mindvégig egy rombolón tevékenykedik.

Illetve nem tudom, hogy mindvégig-e, mert a háromnegyedénél elaludtam. :)
Lehetséges, hogy a film végén egy csatahajó mentette meg az emberiséget, amire a rombolók nem voltak képesek? Valaki mesélje el egy spoilerben!
7/10
Újvállalkozó 2015 márc. 19. - 22:00:45 7/10 Előzmény Ottofan1
(292/335)
7/10

Látványos akciófilm volt. Pár évente egyszer meg lehet nézni.
pppppppppppppp 2015 febr. 17. - 06:06:42 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(291/335)
Nincs radarjuk? Lásd Horrorra akadva 3! Ûrhajókat építenek, de nem tudják használni a kilincset. :D
1/10
a bal mellsõ lábam 2015 febr. 16. - 23:23:55 1/10
(290/335)
Ja, bocs, ITT ALÁBB, EZ A SOK DUMA

SPOILER!!!!!
1/10
a bal mellsõ lábam 2015 febr. 16. - 23:21:06 1/10
(289/335)
***SPOILER PÓTOLVA***

Komoly gondom van ezzel a Liam Neesonnal. Van egy kisugárzása, ami alapján arra következtetnék, hogy ennyi idõs korára egy megállapodott, stabil, értékelvû, érett személyiség, aki nyilván sokat tud adni nemcsak a saját utódainak, hanem általában megállja a helyét, mint példakép.
Akkor meg mit keres ilyen (és sajnos más ehhez hasonló) trágyákban? És ez nem anyagi kérdés. Mivel magát égeti.
Itt messze nem arról van szó, hogy csihi-puhi, idegenlény-invázió, meg románc is van a filmben. Még a szakmunkástanulók istennõjét, a Miss Proletáriátust is elviselem. De azt nem, hogy egy magára valamit adó egyetemi mûkedvelõ filmes csapat sem követ el ilyen ordító hibákat, amik itt hemzsegtek.
A Rihadna ha jól láttam, egy nehezen nélkülözhetõ, valamilyen kommunikációs kütyü mögött ülõ izé volt. Aztán - gondolom csak mert legyen sokat képen - hirtelen egy gépágyót kezel egy gumicsónakon. Aztán persze visszaül a monitor mögé...
A "tenyésztett" szõke és a ritkabunkó színesbõrû invalidus sétájának hangulatát meg úgy láttam, hogy nem törte meg, hogy közben egy fél ûrflottát láttak becsapódni a tengerbe. A következõ vágás után nagyjából töretlenül csevegtek és mentek felfelé. Erre odafékez a sok securitys, és lebassza õket, hogy le innen, de gyorsan! Majd elhúznak, a két mûlábú, mankós meg ott áll a porban, hogy most akkor merre fusson...
A lények bipoláris természetét és a feltankolt múzeumhajót már többen említették.
Valójában csak itt realizálódott bennem, hsz-ok nyomán, hogy mekkora "ötlet", hogy belelézerezünk a világûrbe, majd idejön, akit eltaláltunk, de láthatóan csak azért, hogy õ is kipróbálja ezt a játékot.
Mintha már láttam volna (de meg nem jegyeztem) ezt a Télor Giccset valami nívósabb teljesítményt is nyújtani, de ez után a - még a filmet is alulmúló - trágya alakítása után ezt már magamnak sem leszek hajlandó elhinni. Rihadna nagyon szép alakítással zárta filmes karrierjét. A szõke úgy illett a filmbe, mint kenyérre a vaj. Az a nézés a végén... Értelmesebb 13-17 éves fiúknak nem szabadna megnézni, mert túl nagy a kockázata, hogy beleszól az orientációjukba.
Most akkor Liam Neeson egy nagy színész, vagy egy nyomoronc ezek után.
Sz Peter 2014 febr. 22. - 19:47:59
(288/335)
Miért baj neked ha egy akciófilmben van humor? :)
Csak dob rajta. "A függetlenség napja" is anélkül laposabb lett volna.
Ottofan1 2013 dec. 18. - 18:43:13
(287/335)
Hát emberek ez a film valami katasztrófa, a felénél beletekertem valami akció reményében, mert már nagyon untam, de alig volt benne valami.
A film másik felét áttekertem és csak az akció-jeleneteknél állítottam le.

A színészek harmatgyengék, az akcióból kevés van, számomra a sztori egy baromság (bár látványfilmnél ezt nem kritizálom).

Ha az ember egy ilyen típusú filmet kezd el nézni nem vágyik másra csak látványos akcióra, aranyköpésekre, és szórakozásra.
Ez film mindegyik elvárásomat cserbenhagyta.
Ez a film pont olyan mint a John Carter meg a Zöld Lámpás, szórakoztatni akar, de nem tud, látványos akar lenni de nem tud (a John Carterre ez nem annyira vonatkozik).

Inkább nem értékelem.
:D
eynrg 2013 nov. 02. - 13:03:09
(286/335)
Nem rossz ez a film, legalábbis technikailag, látványban, volt benne valami. Több hasonló jellegû filmkészült ezekben az években, mint pl. az Amerikai hadihajó, vagy Csata Los Angeles. Olvassátok el az inváziós sci-fi filmek cikket a régi új filmek blogban, jókora lista van ezekbõl a filmekbõl.
Csekély értelmû medvebocs 2013 okt. 19. - 08:46:19
(285/335)
Hasonló mint a Bosszúállók, látványos de nincs az a kidolgozott történet. Liam Neeson elég keveset szerepelt, de az láb nélküli néger elég vicces volt, és furcsán hangzik ugyan de szerintem Rihanna is jól alakított. Bátran ajánlom azoknak akik szeretik az ûrlényfilmeket, és van türelmük 2 órát végig ülni.
6/10
xanu101 2013 aug. 30. - 19:28:18 6/10
(284/335)
A film látványilag jó,de a történet tele van nagyobbnál nagyobb hülyeségekkel!

SPOILER!

Nem értem,hogy a filmben látott idegenek hogyan lehetnek annyira ostobák,hogy van több száz kilóméter lefedésére
képes pajzsgenerátoruk de annyira hülyék,hogy nem képesek a gépeiket felszerelni védõpajzsal?!
Vagy a fenyegetést mutató hajókat miért nem lövik szét azonnal?Az még megértem,hogy egy fegyvertelen civilt nem bántanak dehogy életben hagyják a csávót amikor belopózik hozzájuk hogy elvigye azt a táskát esélytelen.A drónok pedig hogyan nem vették észre a kikötõben állomásozó csatahajót?Igen biztos egy baseballmeccs jelenti a legnagyobb
veszélyt rájuk!De ha ettõl eltekintünk kérdezem én miért nem mentek fel az ûrbe az egyik olyan szállítógépükkel
és töltik fel az üzenetet egybõl a mûholdra? SPOILER VÉGE!
Ez is csak egy bugyuta semmitérõ Amerika megmenti a földet fim!De még mindig jobb mint a Világok harca mert ebben tényleg a ,,harcot'' mutatja be nem pedig hogy egy apa hogyan próbál eljutni Bostonba az elkényesztetett,hisztis gyerekeivel.
Ez a film egyszer nézhetõ nálam csak a látvány miatt 10/5
10/10
banoczya 2013 aug. 20. - 23:34:11 10/10
(283/335)
Na végre, számból vetted ki a szót! :)
1/10
makovecz1972 2013 aug. 19. - 10:48:47 1/10 Előzmény vacak91
(282/335)
Elég gyenge film, tele rendezõi és logikai hibákkal. Látványfilmnek elmegy, csak nagyon nevetséges.
10/10
vacak91 2013 jún. 09. - 21:32:27 10/10
(281/335)
nálam 10/10
a karakterek jók, a csaták jók. és ez a film nem is akar többet. a saját kategóriájában tökéletes.
én jót szórakoztam rajta :)


SPOILER!!!!

még azt is elnézem neki, h a múzeumi hajón éles lõszer van :D
7/10
Újvállalkozó 2013 ápr. 20. - 23:57:30 7/10 Előzmény FlorianL
(280/335)
Aki erre azt mondja, hogy a világ legrosszabb filmje, akkor az az illetõ nem látott még rossz filmet pl Elrabolva 2, Az igazság nyomában, Die Hard 5, Burok, ...
AvatáR Gil Maerth 2013 ápr. 11. - 09:28:41
(279/335)
Szerintem a felvonultatott alien technológiáknak nagyon örülne a sereg (bármelyik) - és ezen nem kell megsértõdniük :)
Fõleg a késleltetett becsapódó rakéta, és a fémmaró gömböc tûnt enyhén brutálisnak...
Sz Peter 2013 ápr. 11. - 08:41:27 Előzmény PlasZeb
(278/335)
Szerintem egyértelmûen kiderült a filmbõl, hogy csak azokat támadják akik fenyegetést jelentenek.
AvatáR Gil Maerth 2013 ápr. 11. - 00:01:09
(277/335)
Tény hogy látványos, ötvözi a Transformers meg az Ironman idevágó részeit. :)
Tök jó: még az AC/ DC-t is betették :D
Azt nem tudom mibõl gondolják hogy egy másik faj ?
a, humanoid
b, nincs radarjuk.

mi lesz a következõ? Angolul beszélnek?
:)))))))))))))

10/6.5 -a szokásos... Akarnak ennek folytatást?
PlasZeb 2013 márc. 03. - 20:56:08
(276/335)
Több szempontból is leírnám, az egyébként igazán gazdag (és szellemes) kritikákkal illetett filmet.
Az egyik (1), hogy: Transformers - District 9 - Battle: Los Angeles féle vonalba illeszkedõ filmrõl van szó. Aki ezeket kedvelte, annak ez a film is tetszeni fog.
(2) Kétségkívül az egyik legfigyelemreméltóbb hasonlat, hogy a film a torpedó nevü játék megfilmesítése.
(3) Amirõl pedig sokan írnak: kevés intelligencia, szuper látvány és zene, ez a film dióhéjban.
* spoiler : A filmbõl kimarad annak magyarázata, hogy a pusztán szerves élõlényeket miért nem bántják az idegenek. Szegény lovak sem úszhatták meg, mert õket a föld bioszférájának nem technicizált részének tekintették volna, de ott volt az a fránya patkó. Ez az egész mondjuk nem teljesen következetes a filmben, de talán majd egy következõ részben kiderül. * spoiler vége