Téma: Csendes Don

10/10
DUNAWÖLD 2020 jún. 14. - 23:45:57 10/10
(23/23)
Ez nem az a Csendes Don. Bondarcsuk és Rupert?!?
9/10
törökbálint 2019 szept. 27. - 21:37:27 9/10 Előzmény olahmiki1959
(22/23)
Szerencséd, h öreganyádnak szólítottál!
olahmiki1959 2019 szept. 27. - 17:58:08 Előzmény törökbálint
(21/23)
Akkor a feladatomat már teljesítettem is! (Vigyázz, irónia!...:)
9/10
törökbálint 2019 szept. 27. - 14:38:58 9/10 Előzmény Sumomo
(20/23)
Hello, köszi a címet, bár úgy emlékszem, h ezt is próbálgattam, de nem sikerült /kikapcsolt közben a chrome, meg hasonlók, elég vacak a gépem, ill. a wifi is elég gyenge nálam/ végül csak ez a műsorújságos verzió vált be. Így is a médiaklikknél a videók annyira akadoznak, h a lejátszási idő a duplájára nő.
9/10
törökbálint 2019 szept. 27. - 14:19:37 9/10 Előzmény olahmiki1959
(19/23)
Miki... megőrjítesz
olahmiki1959 2019 szept. 26. - 23:56:06 Előzmény törökbálint
(18/23)
Helló, Kati!
Köszi a sok fáradozást, de Sumomo, kedves fórumozótársunk közben megoldotta a problémát.
Szia!
(A szemed is gyönyörű ám!...:)
olahmiki1959 2019 szept. 26. - 23:32:16 Előzmény Sumomo
(17/23)
Helló, kedves Sumomo!
Az általad belinkelt oldal viszont működik!
(Néhányan csak összehoztátok a dolgot...:)
Mindenkinek köszönöm a segítséget!
Sumomo 2019 szept. 26. - 22:33:11 Előzmény törökbálint
(16/23)
mediaklikk.hu/video/csendes-don-1-resz/
44 perc
9/10
törökbálint 2019 szept. 26. - 21:23:40 9/10 Előzmény olahmiki1959
(15/23)
Hello Miki! Ne hozd rám a frászt! Hol látod te a hajamat? Lehet, h stikában vesz engem a kamera? Komolyra fordítva - bocs, h nem ellenőriztem, h ez tényleg a teljes video e, de nem gondoltam , h trailer. De akkor sajnos a továbbiakban nincsenek túl jó híreim. A Duna ugyanis, úgy vettem észre, eddig nem ismételte a hétfő-kedd-szerdai egyébként nagyon jó európai sorozatokat, szerintem ezt is legfeljebb jóval később fogja, ha igaz. Duna World-öm pedig nincs, ezért ehhez nem értek. A családdal együtt viszont tényleg csak tv-n keresztül nézhetitek. A mediaklikk.hu-n azért természetesen meg lehet nézni, bár nem együtt. Kicsit körülményes a letöltése, de kezelhető. Úgy egyszerűbb, ha előszőr, ha bejött az oldal, a tv-knél a Dunára kattintasz, majd elég sokáig kell lefelé görgetni amig megjelenik a tv-műsor, ezután csak a szept. 25-t kell megkeresni, végül /20 h körül volt/ látod a film címét és ott a lejátszóra kattintasz és elindul. Üdv
olahmiki1959 2019 szept. 26. - 19:16:10 Előzmény törökbálint
(14/23)
Szia Kati! (Azelőtt Bálint. Örülök a változásodnak! A hajad például kifejezetten csinos!...:)
Végigcsináltam az általad ajánlott lépéseket - google, beírás, feljövő oldal, második helyen a médiaklikk, ott rákattintás -, és valóban elindult a video - trailere!
Néhány jelenet a filmből, és ennyi.
Sajnos, az egész epizódot sehol nem találtam, legalábbis eddig, de tovább fogok keresgélni.
Az igazság az, hogy azért keresem a tévés ismétlést, mert a családdal együtt szeretnénk megnézni, erre pedig a számítógépes monitor előtti szorongás nem igazán alkalmas.
De köszi a segítséget!
Szia!

9/10
törökbálint 2019 szept. 26. - 18:50:57 9/10 Előzmény olahmiki1959
(13/23)
Szia Miki! Nem lehetek Bálint, mert lány vagyok /Kati/ Figyelj, én tényleg tök hülye vagyok az internethez (is), de ha nekem beugrott keresés nélkül a film videója, akkor Te is rátalálsz.Tehát - beírod a google-be, h Csendes Don orosz sorozat, feljön egy oldal, és mindjárt az első helyen van a médiaklikk, ráklikkelsz, és magától elindul a video. /Most ellenőriztem, kell h sikerüljön/ üdv K
9/10
törökbálint 2019 szept. 26. - 18:27:09 9/10 Előzmény Sweet-But-Psycho
(12/23)
Kedves Psycho! Kösz a válaszod. Én viszont elnézést kértem a Mikitől, mert bunkó stílusban írtam, amire ráadásul semmi okom nem lett volna. csak nagyon bal lábbal keltem fel, ráadásul az ő kommentjét totálisan félreértettem. Később értettem meg, h mi volt a félreértés oka és én bizony egyetértek vele abban, hogy pl. az orosz klasszikusok újrafeldolgozása angol-amerikai produkcióban ill. szinészekkel néha tényleg nem túl szerencsés. Ennek lehet az is az oka, h ismerjük az eredeti /orosz/ megvalósítást, és ahhoz mérünk - azt pedig elfogadhatjuk, h a sokszor hivatkozott "orosz lélek" megjelenítése hollywoodi eszközökkel egy meddő próbálkozás. Az általad példának felhozott amerikai filmeket persze én is láttam, a Háború és Béké-t gyerekként, és emlékszem, borzasztóan tetszett egészében, és külön-külön... minden szereplő is. Azóta is úgy érzem, h Tolsztoj Audrey Hepburn-re írta Natasát, hiszen még külsőségekben is teljes az egyezés. Ugyanígy tetszettek Andrej vagy Pierre megformálói is.Akkor még fogalmam sem volt róla, h mit jelent az, h autentikus/.Annyira imádtam a filmet, h 14 évesen végig is olvastam a könyvet, emlékszem, minden francia mondatot is - hogy a francba volt akkor annyi időnk az iskola meg a különórák /edzés is/ mellett- fel nem fogom../De hogy vélekednék, ha előbb láttam volna Bondarcsuk rendezését? Bár az ő álmatag Natasája nagyon nem tetszett... Kb hasonló lehet a dolog a többi, általad felidézett filmmel is - melyiket láttuk előszőr?
Kérlek, ne bántsd a Mikit, nem akart ő semmi rosszat, nagyon kedves hangú levelet írt mindkettőnknek, ne nevezd troll-nak. Üdv
olahmiki1959 2019 szept. 26. - 17:48:03 Előzmény törökbálint
(11/23)
Kedves Bálint - ha szólíthatlak így...:)
Én azt sajnálom a legjobban, hogy elszalasztottam az első részt, főleg a port ismertetésének, meg a mellékelt képeknek köszönhetően. Köszönjük, Emese! - ahogy mondani szokták...:D
Megnéztem a műsorújságot, meg a netet is, és nem láttam, hogy bárhol megismételnék ezt az epizódot.
Pedig most már kifejezetten érdekel!
Nem tudod véletlenül, hogy valamikor, egy későbbi időpontban, akár a Dunán, akár a DunaWorld-ön megismétlik-e?
Üdv!
olahmiki1959 2019 szept. 26. - 17:40:48 Előzmény Sweet-But-Psycho
(10/23)
Először is, nem Bezukov, hanem Bezuhov - ne vegyük már át az amerikai helyesírást, mert ezt mi, itt Európában talán jobban tudjuk, mint ők...
Ahogy nem Georgia, hanem Grúzia, nem Belarusz, hanem Belorusszia, nem Közép-Kelet, hanem Közel-Kelet, nem Gorbacsev, hanem Gorbacsov, és még hosszan sorolhatnám...
De ez csak egy apróság.
Az általad felsorolt filmekben a szereplők NAGYJÁBÓL megfelelőek voltak, bár Omar Sharif esetében erősen rezeg a léc, neki a színészi tehetsége és a szimpatikus megjelenése okán sok minden elnézhető...:)
A mai napig magasan legjobb "Háború és béke" feldolgozás az 1966-ban készült, monumentális szovjet film, aminek a közelébe sem jön egyetlen másik változat sem, talán nem véletlenül...
Nagy általánosságban elmondható, hogy amikor amerikaiak csinálnak Kelet-Európáról szóló filmeket, amik a Szovjetunióban, Romániában, az NDK-ban, vagy éppen Magyarországon játszódnak, ezek a filmek - az itteni körülmények nem ismeretéből fakadóan - hemzsegnek a nevetséges bakiktól, hibáktól, életszerűtlen epizódoktól.
Ennyi...
Direkt nem köszönök el, legyen Neked is valami sikerélményed...
9/10
törökbálint 2019 szept. 26. - 17:37:53 9/10 Előzmény olahmiki1959
(9/23)
Kedves Miki! Bocs, h kissé bunkó stílusban írtam, de sok bosszúságban volt ma részem, ezért voltam így felpaprikázva. Lényeg, h akkor még talán egyet is érthetünk, már ami ezt a Dunán vetített "echte orosz" változatot illeti. Szóval - én elnéztem a kezdést, így csak az utolsó 10-15 percet láttam belőle, de az is tetszett, figyelemre méltó szinészi játékot láttam, bízom benne, h később sem fog csalódást okozni. /Mellesleg akár a médiaklikken meg lehet nézni az egészet, ha a címet beírjuk a keresőbe, hozzá, h orosz sorozat, akkor rögtön ott lesz a mediaklikk oldala is és rajta a video.. Eddig még nem volt időm rá, de bepótolom./
Sweet-But-Psycho 2019 szept. 26. - 16:33:47 Előzmény olahmiki1959
(8/23)
Nézőpont kérdése...
Akkor szerinted Audrey Hepburn és Henry Fonda is alkalmatlan volt Natasa, illetve Bezukov szerepére a Háború és béke 1956-os filmváltozatában? Vagy Omar Sharif és Julie Christie kiválasztása Jurij, illetve Lara megformálására is melléfogás volt a Doktor Zsivágó 1965-ös feldolgozásában? Sorolhatnám még, de nem teszem...Maradjunk annyiban, hogy felesleges a rossz bizonyítványod magyarázni, mert csak rontasz a helyzeteden. Az "egyszerű lélek" a Te esetedben pedig tulajdonképpen dicséret, légy büszke rá. Legalább troll nem vagy, az is valami. Az okoskodáshoz pedig, még egyszer hangsúlyozom, jogod van! Elköszönnöd sem kell, ha még nem búcsúznál...
olahmiki1959 2019 szept. 26. - 16:12:23 Előzmény Sweet-But-Psycho
(7/23)
Szia!
Én, mint a te megfogalmazásod szerinti "egyszerű lélek", csak annyit szeretnék mondani, hogy Rupert Everett, F. Murray Abraham, Ben Gazzara és a többiek egytől-egyig kitűnő színészek, csak éppen - főként a külső megjelenésük okán, amely teljesen más, mint az orosz népé általában - alkalmatlanok egy klasszikus orosz történet szereplőinek a megjelenítésére.
Sajnálom, hogy Amerikában, ahol gyakorlatilag mindenki bevándorló ősökkel rendelkezik, nem találtak ezekre a szerepekre alkalmasabb figurákat.
És most, miután jól "kiokoskodtam" magamat, tisztelettel el is köszönök.
Üdv!
olahmiki1959 2019 szept. 26. - 15:39:54 Előzmény törökbálint
(6/23)
Trollkodni soha nem szoktam, az nem az én műfajom. (Ez abból is kiderülhet a számodra, hogy én a SAJÁT NEVEMMEL szoktam hozzászólni a dolgokhoz, nem pedig mindenféle hülye nicknevek mögé bújva - természetesen nem rád gondoltam, mert a jelenlévők az udvariasság szabályai szerint mindig kivételek, ugyebár...:)
A dolog lényege, hogy fogalmam sem volt, hogy nem az eredetileg meghirdetett sorozatot adják le, mert azt nagyon szívesen megnéztem volna.
Arról nem tehetek, hogy tombol a fejetlenség a neten, a porton, és mindenhol máshol.
Üdv!
Sweet-But-Psycho 2019 szept. 26. - 15:21:51 Előzmény törökbálint
(5/23)
Oláh úr nem troll, csak egy egyszerű lélek, aki szeret okoskodni. Szedett-vedett szereplőgárdára hivatkozik Rupert Everett, F. Murray Abraham és Ben Gazzara nevét olvasván, ráadásul halvány fogalma sincs róla (mint ahogyan a port szerkesztőinek sem), hogy nem az itt hivatkozott sorozat került adásba, hanem egy annál is frissebb, igazán jól sikerült orosz változat.
Ez:
https://www.imdb.com/title/tt5220278/
9/10
törökbálint 2019 szept. 26. - 12:29:12 9/10 Előzmény olahmiki1959
(4/23)
Mi van, ide jöttél trollkodni? Vedd tudomásul, h mások meg annak örülnek, h végre egy autentikus orosz változatot láthattak a Dunán szerdán,nem pedig megint vmi usa/angol sz...-t. És nagyon is kedvünkre van az orosz szereplőgárda. Neked egyébként miért is kéne ezt nézned? Ott van neked a brit változat, váljék egészségedre....