Blindmouse 2022 márc. 14. - 11:26:43 Előzmény Lámai Dala
(24/24)
Már bocs, de a full verzió az a 4x50 perces teljes sorozat.
Ott értelmet nyer sokminden ami amúgy marhaság a hülye vágás miatt.. Pl Alya egyszer a nagyinál van, utána meg sétál a buszok mellett, csak úgy, aztán azok elmennek, és Alya megint tök máshol van. :)
7/10
Lámai Dala 2022 márc. 13. - 20:50:16 7/10
(23/24)
A múltkor felpattintottam a full verziót ide, de vmi patkány portos kicenzné és urázta.
Bernadett1998-nak, ha még érdekel hugom, akkor a gugliba ezt üsd be.
Chernobyl Inseparable Movie
Vágatlan, 190 perc, angol felirattal.
6/10
Vargnatt 2022 márc. 06. - 00:16:30 6/10
(22/24)
Nekem alapvetően tetszett, a helyszín, a díszletek elég autentikusak voltak, még az evakuálásnál is ott voltak a klasszik borsodvolánsárga Ikarusok, ami az HBO-sban szovjet LAZ buszokkal volt megoldva.

A sztori olyan, amilyen... a zene néha túl nyálas, néha meg túl drámai. Az meg tuti, hogy se a lány, se a srác nem ugrándozott volna vígan napokig akkora sugárdózis után...

A lánynak konkrétan kutya baja se volt végig, holott közvetlen közelről látta a robbanást, ugyanúgy, mint a nővére, aki meg nem élte túl (oké, utóbbi közel ment egy izzó grafitdarabhoz, de akkor is). Az meg, hogy még 9 hónappal később látszólag egészséges gyereke is legyen, az már tényleg nonszensz...



Akit érdekel a téma, és a '80-as évek retró-feeling, annak egyszer simán nézhető, a nyilvánvaló hibák ellenére is.
joss01 2021 dec. 05. - 01:48:29
(21/24)
Rendkívül jól sikerült fílm egy sajnos megtörtént esetről!!!
3/10
Frikando 2021 ápr. 29. - 23:39:44 3/10
(20/24)
Fúdebárgyúvoltez!
Azt minden nyolcadikas tudja már, hogy aki ilyen közelről nézte a reaktor felrobbanását, annak max. órái voltak hátra. Ott kerülgették a kirobbant izzó darabokat, jaj... Az egy dolog, hogy a valóságot, finoman szólva, jelentősen megszépítették, de a szerelemi szál kialakulása is, mint két félkegyelműjé... Az amerikai módra laza katonák, sehol a kapkodás, a kétségbeesett ötletelés, halálfélelem. Egy repülőtisztnek pontosan tudnia kellett (már csak a kiképzése végett) hogy mi fölé repül éppen.
Az erdő közepén a tanyán, radiátor a szobában....
"Remélem tudsz arról, hogy az előbb meg akartál vesztegetni" mondja az orvosnő egy olyan ország filmjében, amit gyakorlatilag a korrupció tart össze...
Még egy esős jelenetet sem tudnak leforgatni, egy felhő sincs az égen, vakító napfényben zuhog.
Blindmouse 2021 ápr. 29. - 23:05:01 Előzmény Bernadett1998
(19/24)
Te, én ezt nehezen fogom tudni megmondani lévén 2013-as sorozat, asszem a 2014.-es évfordulón adták le az ukránoknál, és utána került fel valahova valami torrentboltba. én onnan rántottam le azonnal. Viszont: ha Youtubeon ha bepötyögöd a "Мотыльки" keresőszót akkor megtalálod még lejátszási listába szedve is a teljeset, direkt ellenőriztem most!
Bernadett1998 2021 ápr. 29. - 18:59:11 Előzmény Blindmouse
(18/24)
Megtudnád nekem mondani hogy hol található ez a minisorozat?
Előre is köszönöm.
Bernadett1998 2021 ápr. 29. - 18:58:15
(17/24)
Sziasztok.
Nekünk nagyon tetszett a film. 10/10
DE!!...Ahogy olvasgattam a kommenteket, és láttam benne olyat ami a filmben nem volt benne. Ti melyik minisorozatot mondjátok? Mert én kerestemde csak 5x50 perceset találtam, de abban nincsenek ezek a szereplők, és nem a két szereplő szerelméről szól.
Hol tudnánk megnézni ezt a minisorozatot?
7/10
Lac998765 2021 ápr. 28. - 09:57:22 7/10
(16/24)
A lány személyisége nekem sem tetszett. A HBO film jó és érdekes, de a valósággal összevetve erős túlzások és drámák vannak benne. Ne azt vegyétek már a valóság alapjául.
1/10
marisál 2021 ápr. 27. - 02:11:12 1/10
(15/24)
A történet sajnos tragikus, és valós eseményeken alapul, de a megközelítése nem tetszett. A csaj borzasztóan erőszakos, mindent ráerőltet a fiúra, unszimpatikus, emiatt nem tudok vele együttérezni. Ilyen nincs, egy katona ennél fegyelmezettebb, ez a lány önző, érzéketlen perszóna. Ezt normálisan is megírhatta volna a forgatókönyvíró, nem a színészek tehetnek róla.
Blindmouse 2021 ápr. 26. - 21:54:43 Előzmény Millefiori
(14/24)
Én eddig a sorozatot láttam vagy 3x, mindenféle felirat nélkül,. tanultam anno oroszt, de a megmaradt 30 szavas szókincsemmel sokszor csak találgattam miről lehet szó. :D
10/10
Jill Valentine 2021 ápr. 26. - 15:07:21 10/10
(13/24)
A nő tragédia -de szerintem most a filmet pontoztuk.
8/10
Millefiori 2021 ápr. 26. - 13:51:10 8/10
(12/24)
Tudja valaki, hogy a cirill betűs neveket miért nem képesek normálisan átírni magyarra itt a port.hu-n? Miért kell majdnem minden esetben az angolt átvenni? Egyfajta igénytelenségre vall sajnos.
Hogy a filmhez is szóljak, nem láttam ezt a szinkronos verziót, csak a reklámját a tv-ben a szüleimnél. Meg a minisorozatot évekkel ezelőtt feliratosan, szerintem abban a verzióban nem volt ez olyan rossz.
2/10
csincsilla72 2021 ápr. 26. - 13:46:55 2/10
(11/24)
Jajistenem. Lehet, hogy a sorozat jó, de ez szörnyű volt. A csaj a "mentőben is ütném" kategória. Végignéztem, de csak azért, mert reméltem, hogy nem éli túl.
Blindmouse 2021 ápr. 26. - 10:18:01 Előzmény Antal Kellner
(10/24)
Aaaz megvan hogy ez egy játékfilm? :D Tehát valószínűleg nem lesz történetileg tökéletesen akkurátus. Vagy a Star Wars is egy szar, mert az ember nem jutott el még a holdon túl sem, ezek hooogy röpködhetnek űrhajókkal?
Az HBO-s sorozat az más, az ráment a hitelességre némileg (azért ott is vannak bakik)

Abban igazad van hogy sokkal erősebb hatásúnak kellett volna lennie a sugárbetegségnek, de a valóságban is ez olyan dolog hogy van akinek jobban árt, van akinek kevésbé.

A párbeszédek viccesek voltak néhol tényleg így, hogy nem eredeti nyelven ment, és a negyedénél többet értettem :D :D
10/10
Jill Valentine 2021 ápr. 26. - 09:48:44 10/10
(9/24)
A film valós történet.." Vlagyimir Pravik tűzoltó szemének színe barnáról kékre változott, miután önkéntes likvidátornak jelentkezett. (Pravik két héttel a csernobili katasztrófa kitörése után halt bele a radioaktivitás okozta égési sérülésekbe, 23 évesen.)" Sorozatban Мотыльки láttam. Több tiszteletet. Nem tudni a mai napig ki és mekkora dózist kapott....
2/10
Antal Kellner 2021 ápr. 26. - 01:17:20 2/10 Előzmény Balt
(8/24)
Az HBO-s Csernobilban (ami 10-ből 10 pontos!) elég csúnyán végezték az olyanok, akik mint a lány (aki közvetlen az erőmű mellett volt a robbanáskor) vagy főleg a katona (aki védő maszk, kesztyű nélkül!) le mászik a srácért... hagyjuk. Pár óra alatt meghaltak, vagy max pár nap de addigra már nagyon nem néztek ki jól. És az HBO-s Csernobil, ezerszer hitelesebb... mint ez.
Szerintem a tv-ben is "sugár fertőzés"-ként beszélnek, tudtommal. (Ugye nem nagyon jó ha hozzá érnek dolgokhoz.) De ha tévednék, akkor legyen "sugár betegség" bár ezt még nem hallottam. A karakterek nullák. Főleg a lány, elveszti az apját, anyja már korábban meghalt... hagyjuk. 1 órát adtam neki,aztán feladtam. Nem kötött már le.
Blindmouse 2021 ápr. 26. - 00:39:48 Előzmény pindur1
(7/24)
Spoileres tartalom bocs!

De, ez egy 4 részes sorozat. 4x50 perc. Eredetileg. Csak kicsit később vágták belőle ezt a filmet.
Jópár dolog kimaradt így, vagy épp értelmetlenné vált, mint pl a sorozatban a 2. epizód eleje, amikor kitelepítés van, így vágva Alja jelenlétének SEMMI értelme az Ikarusok mellett, lévén előzőleg még a falusi házban volt, majd utána megint ott van. Pedig a buszoknál volt némi interakciója valami öregekkel, akik egy halott rokonukat akarták felvinni kiskocsin az egyik buszra, de Álja vállalta hogy majd eltemeti, aztán találkozott egy katonával aki egy teherautón érkezett, a temetési próbálkozásnál.

Kimaradt az is hogy miért is akart Pasa, elhúzni gyorsan abból a lakásból ahol együtt töltötték az éjjelt, hát mert a lakástulaj ott volt a másik szobában, felakasztotta magát.

Vagy pl miután Álja megszöktette Pasát a kocsiból, megtalálják az igazi fosztogatót, a nyomigyereket, aki egyébként szíven is szúrja a katonasrácot aki Pasát bezárta a kocsiba, de utolsó erejével még egy sorozatot beleereszt a fosztogató nyomigyerekbe..

Vagy amikor a fodrásznál Álja hajából egy félmaréknyi már a fésűn marad, satöbbi satöbbi..
8/10
Balt 2021 ápr. 26. - 00:34:51 8/10 Előzmény Antal Kellner
(6/24)
A sugár"fertőzés" helytelen terminológia, olyan nincs. Sugárártalom, sugárbetegség van, de nem fertőz. A filmnek ez a legkisebb hibája szerintem, ez még reális is lehet, problémásabb a kidolgozatlan jellemek:
Spoiler
a lányt napok alatt súlyos csapások érik, érzelem alig látszik rajta.
Ezzel együtt jó film: 8/10.
2/10
Antal Kellner 2021 ápr. 25. - 23:33:50 2/10
(5/24)
A történet nem lett volna rossz. Ebből lehetett volna egy jó film. De rengeteg olyan dolog van benne ami távol áll az igazságtól. Nagyon.
Leginkább (ami a legfontosabb) a sugár fertőzés. (!)
A két főszereplőnek a valóságban pár nap alatt halottnak kellett volna lenni (sajnos!) de a katona srácnak tuti. Baromi gagyi lett az egész.
Főleg,hogy láttam az HBO-s Csernobilt... ahhoz képest ez egy ultra gagyi elfuserált valami.