Téma: Csernobil

Molnár Csaba 2019 jún. 27. - 12:26:08
(182/262)
Nekem a korhű díszlet tetszett leginkább: a szobák, a tárgyak, a környezet. Aki élt a szocializmusban, az tudja, hogy tényleg ilyen volt (valahogy nyomasztó, pl. a barna mintás tapéta, a lépcsőházak, stb.), illetve a Szovjetunóban ez szorozva jelent meg, mint nálunk. Legjobban viszont az tetszett, hogy az 5. részben fél óra alatt kb. harmincszor dohányoztak: vagy meggyújtották a cigit vagy szívták vagy elnyomták. Ez valami brutál reális, mert visszaemlékezve tényleg mindenkinek volt olyan rokona vagy ismerőse, aki negyedóránként gyújtott rá, munkahelyen, otthon, utcán. Nagy tisztelet érte, hogy álszemérmességből nem hagyták ki ezt a filmből, mert így vált igazán hitelessé a dolog.
10/10
elemes 2019 jún. 25. - 03:36:18 10/10
(181/262)
Csernobil öröksége annyira velünk él, hogy Németországban (ők kaptak egy komolyabb kiszóródást, főleg Szászország) a kilőtt vaddisznók kb egyharmada a húsában mèg mindig jóval az egészsègügyi határérték fölötti mennyiségben tartalmaz radioaktív céziumot (137-Cs, hasadási termék)
10/10
elemes 2019 jún. 25. - 03:29:49 10/10 Előzmény filoszemitabéluska
(180/262)
"Legaszovról (aki nyíltan fellázadt a párt eltitkoló, sunnyogó propagandája ellen) pedig kiderült, hogy egyáltalán nem feddhetetlen ember. Bőven követett el jellemtelen tetteket korábban."

a szovjetunióban ezugye szükségszerű volt, mint ahogyan ma is az minden autokratikus rendszerben. akkor juthatsz feljebb, ha "feddhető" vagy.
filoszemitabéluska 2019 jún. 24. - 15:21:29
(179/262)

"Statok ide vagy oda. Szerintem circa a mai napig isszuk a levét.."

Nekem pl. két fejem van.
filoszemitabéluska 2019 jún. 24. - 15:20:26 Előzmény Teddy Daniels
(178/262)
Nem pont Rád céloztam, mert nem is olvastam a kommentedet. Viszont vannak akiknek olyan magasra emelkedett az ingerküszöbük, hogy már semmi nem elég izgalmas nekik. 20 éve még elég volt, hogy Van Damme úgy rúgott két mawashi gerit, hogy végig fenn volt fejmagasságban a lába, ma már Scott Adkins két lábbal rúg egyszerre és forog a levegőben, mint egy orsó.
Ami a Csernobil-t illeti, szerintem azért zseniális, mert nagyon emberközelien mutatta be a tragédiát. A néző azonosulni tudott az áldozatokkal és nem mint egy katasztrófa filmet nézte. Nagyon árnyaltak voltak a figurák.
SPOILER
Még a pártaparatcsik Scserbina elvtársból is előjött az ember, aki képes volt a biztos halált is vállalva tenni a károk mérsékléséért, mások megmentéséért. Legaszovról (aki nyíltan fellázadt a párt eltitkoló, sunnyogó propagandája ellen) pedig kiderült, hogy egyáltalán nem feddhetetlen ember. Bőven követett el jellemtelen tetteket korábban.
Teddy Daniels 2019 jún. 24. - 14:55:52 Előzmény filoszemitabéluska
(177/262)
Azt hiszem te nem érted, hogy nekem miért nem tetszett. Abszolút nem az akció hiánya miatt, kedvenc filmem pld. a "Viharsziget" és az sem az állandó lövöldözésről szól.
Egyszerűen nem kötött le annyira, mint amennyire reméltem. És nem mondom hogy rossz a sorozat, de inkább a magas pontozás az elhunytaknak szól, hogy igaz történet alapján készült, illetve mindenki próbálja elképzelni hogy igen, ez bizony valódi katasztrófa volt.
filoszemitabéluska 2019 jún. 24. - 13:43:50 Előzmény elemes
(176/262)
Vannak azok a nézők, akik mindig keveslik a "zakciót". Nekik azt tanácsolnám, hogy ne komplett filmeket nézzenek, hanem olyan előzeteseket, ahol több filmből vannak összevágva a legmozgalmasabb jelenetek. Labdarúgó mérkőzést se nézzenek, mert vannak speciális összefoglalók, ahol különböző meccsek góljait mutatják be. Könyvet meg egyáltalán ne vegyenek a kezükbe.
10/10
elemes 2019 jún. 24. - 13:34:50 10/10
(175/262)
a csernobili balesetet követő megbetegedésekről még nálunk sem készültek statisztikák. a szovjetunióban meg egyenesen megtiltották. szóval ezek a számok, hogy hányan haltak meg és hányan betegedtek meg, alapvetően LÉGBŐLKAPOTTAK.

a sötétzöldek milliónyi áldozatot említő szenzációhajhász kijelentései is, meg az is, amikor az oroszbarát atomlobbisták szerint "harmincegyen." nincsenek adatok. az atomlobbisták szerinti 31 áldozat valszleg a minimum -- a letagadhatatlan: akinek a halálát sokan látták, meg akinek a holttestét sem találták meg.
10/10
elemes 2019 jún. 24. - 13:11:30 10/10 Előzmény Teddy Daniels
(174/262)
egy prison break írói a dramaturgia szabályai szerint tudják elhelyezni a sorozatban az eseményeket (átlag másfél percenként egy akció, minden harmadik nagy akció, stb). a megtörtént eseményeket feldolgozó filmek szükségképpen kevésbé mozgalmasak, nincsenek bennük az amerikai filmekre jellemző panelek (utolsó pillanatban stb).

(párhuzamként az apollo 13 jutott eszembe -- sokan írták, milyen lapos volt. merthogy az is jobbára a valóságot mutatta be.)
10/10
elemes 2019 jún. 24. - 13:07:45 10/10 Előzmény Teddy Daniels
(173/262)
1. tényleg lehegesztett koporsóba temették azokat, akik közvetlenül a baleset után kaptak nagyon nagy dózist, nem csak a direkt gamma sugárzásból, hanem a nagy aktivitású kiszóródásból.

2. azért így temették el őket, mert az eltemetés fontos kulturális hagyomán -- technikailag egyszerűbb lett volna a holttesteket bedobni a zónába, ahová a legaktívabb törmelékeket is dobálták.

3. viszont ha eltemetik, akkor a koporsó megsérülésekor a testükben levő nagy aktivitású izotópok kiszabadulnak és szennyezik a talajvizet. ezért lett lehegesztett koporsó és beton.

4. ugyanezt csinálták nukleáris balesetek áldozataival japánban és amerikában is, csak ott ez nem volt annyira titkos. pl. 1961-ben egy kisérleti reaktorban három technikus elbaszott valamit. az egyik ott helyben meghalt (a reaktorból kirobbanó szabályzórúd felszögezte az épület mennyezetére és csak napok múlták tudták leszedni). másik kettő is a sérüléseikbe halt bele, de akkora dózist kaptak hogy abba is belehaltak volna. az áldozatokat lehegesztett ólom koporsóban temették el, de a holttestek kezeit levágták és azt külön, a nagy aktivitású hulladékkal együtt kellett elhelyezni.
6/10
idõjós1010 2019 jún. 23. - 23:17:28 6/10 Előzmény Teddy Daniels
(172/262)
Voltak jobb, erősebb részek is, de engem sem vont hatása alá a film. .....és ráadásul igen, voltak jelenetek amikben biztos voltam, hogy csak a filmbe kerültek bele, mert olyan dilettáns dolgok, de nem. Ez a betonba való öntés pl amit említettél, állítólag abszolút megtörtént. Sőt, azt olvastam valahol, hogy az oroszok sem cáfolnak a filmből egy rakatnyi technikai dolgot, csak hát ugye nyilván, az ő morális felfogásuk megfilmesítésén háborodtak teljesen fel.
10/10
Lilly-Rose 2019 jún. 23. - 21:52:45 10/10
(171/262)
Szerintem fantasztikusra sikeredett a sorozat, szuper színészekkel! Különösen tetszett, hogy hűen felidézték az akkori világot, városképet, korabeli ruhákkal, egyszóval minden klappolt. A befejező rész nagyon ütött, SPOILER!, amikor a tárgyalás szünetében a két férfi főszereplő beszélgetett, hogy mit értek el az életükben, mire vitték, mert tudták, hogy közel a vég. Egyszóval magával ragadott, nem hagy nyugodni, napok óta ezen agyalok. Scserbina és Legaszov nagyot alakított.
Teddy Daniels 2019 jún. 23. - 03:57:58
(170/262)
Még csak 3 részt láttam. Biztosan bennem van a hiba, mert az Imdb-n ugye 1. helyen van a sorozat, de ha ez nem igaz történet alapján készült volna, simán egy közepes produkció lenne.
Voltak sorozatok (Prison Break, Breaking Bad, Aranyélet pld.) ahol alig vártam a következő részt, ezt meg szó szerint untam. SPOILER , gondolom a hangulat fokozása miatt volt, amikor a katonákat az amúgy is teljesen szennyezett területen még betonba is temették (a koporsóból vaskoporsóba után) az már egy kicsit sok(k) volt. SPOILER vége.
Akárhogy nézem ez csak 10/6, persze ez csak az én véleményem.
filoszemitabéluska 2019 jún. 22. - 23:16:46
(169/262)
Kedves Mentorom!
Örülök, hogy egy magadfajta brilliáns elme számára minden egyszerű, egyértelmű és érthető. Én sajnos a szerény képességeim okán, nem értem, mitől dőlt össze a 7. épület.
offtopic
Edmond Dantes 2019 jún. 22. - 22:36:43 Előzmény filoszemitabéluska
(168/262)
Kedves Móriczka, határozott hanyatlást észlelek! 9/11 nálad "tele van ellentmondásokkal"? Régebben egy faék egyszerűségével tudtad (volna) a tutit, kik csinálták.
10/10
SecondMoon 2019 jún. 22. - 19:38:16 10/10 Előzmény Lámai Dala
(167/262)
Jaaaaaj :D
9/10
Lámai Dala 2019 jún. 22. - 18:32:13 9/10
(166/262)
Csak hogy ne legyen hiányérzeted. Egyébként a 6. részben lesz minden, többek között Ikarus, Sarka Kata, csülkös babgulyás, töltött káposzta, töltetlen muff és egy gyerekkori puff.
Mumtaz 2019 jún. 22. - 18:00:00
(165/262)
Szerintem jó sorozat. De furcsa módon egy valami nagyon hiányzott: Nem láttam Ikarus-okat.
10/10
Sanyesz76 2019 jún. 21. - 16:04:01 10/10
(164/262)
Nagyon jó és érdekes sorozat, érdemes megnézni.
10/10
elemes 2019 jún. 21. - 11:14:29 10/10
(163/262)
Jah, terjed egy cikk ami a sorozat pontatlanságait sorolja. aki kíváncsi, itt elolvashatja de öveket becsatolni.

http://nuki.hu/?p=412

én ugye mérnök vagyok meg alapvetően atomenergia-párti, de ez a cikk annyira elfogult a nukleáris ipar irányába, hogy több torzítást tartalmaz, mint amennyit kifogásol. jaés a szerző, "környezetvédő aktivista", hát egy nagy lófüttyöt. fizetett lobbista. (Ez nem fikázás, valóban az, ebből él és ebből tartja fenn a Environmental Progress nevű szervezetet.)