chris1075 2006 júl. 12. - 13:00:26
(32/4932)
A haverom egyszer bement felvételizni helyszínelõnek. Megkérdezte tõle az ottani fõnök, hogy "iszik-e". A haverom azt felelte, hogy nem. "Kár", mondta a faszi, "mert a mi helyszínelõink nagyon isznak". Amúgy a haveromat sem kell félteni, de hát az ember egy felvételi elbeszélgetésre nem úgy jelentkezik, hogy jó napot XY és alkoholista vagyok.
Egyébként a munka elvégzéséhez szükséges az alkohol fokozott fogyasztása, mert nem a legelviselhetõbb munkahely az, ahol pl. egy hulla hányásában kell turkálni.
Pemp 2006 júl. 06. - 20:00:18 Előzmény grammy
(31/4932)
Szia!Vhol olvastam asszem az egyik Nõklapjában amikor 1 hazai helyszínelõt kérdeztek,h szte mien hû a sorozat akár az amerikai akár a hazai helyszínelõk munkakörnyezetéhez. Õ erre azt válaszolta,h semennyire,mer a kinti ügyekben és az itthoniakban sincs annyi beleszólásuk a helyszínelõknek a nyomozásba,mint a soriban, és sztem télleg ha belegondolsz ak mi szükség volna a nyumozókra? :) jó a különbözõ bûnözõk tényleges latartóztatása után. Na visszatérve a pasihoz még annyit idéznék tõle,h a hazaiak munkája abból áll,h rögzítik a nyomokat.Szval hát aki helyszínelõnek készül az 1kicsit nézzen utána mienek is a hazai körülmények. :D
grammy 2006 jún. 29. - 11:45:48 Előzmény Diefenbaker
(30/4932)
Én is szívesen lennék helyszínelõ, de jó lenne ha olyan feltételeket tudnánka biztosítani mint Amerikában. Az érdekel a legjobban, hogy egy ügynek, milyen pontosan lehet felgöngyölíteni egy-egy esetet. De olyan áron, amilyenek a lehetõségek, sajnos elmegy az ember kedve és már nem érdekli annyira. Véelményem szerint.
Diefenbaker 2006 jún. 18. - 22:55:32
(29/4932)
Még kint Amerikában sem teljesen olyan a helyszínelõk élete. Ha megnézed õket, inkább adott szakterület tudományos szakértõi. Én azt hallottam, hogy kint sincs mindenhol ilyen csapat. Gondolom ez valami idealizált elgondolás...
Magyarországon nem túl bonyolult a dolog, alapvetõen az ember érettségi után valamelyik rendészeti oktatási intézménybe jelentkezik (rendészeti szakközép vagy Rendõrtiszti Fõiskola). Van felvételi (írásbeli, szóbeli, fizikai, pszichológiai).
Elvileg lehetséges még az a módszer, hogy az ember máshol végzett el iskolát (fõiskola, egyetem) és a rendõrségnél helyezkedik el, ekkor az illetõnek el kell végezni bizonyos BM-s átképzési szaktanfolyamokat.
Magyarországon azt hiszem helyszínelõ néven a baleseti helyszínelõket okítják, a bûnügyiek "bûnügyi technikus" néven képzõdnek... :-)
Sokat ne várj, elsõsorban a technikai háttér van jelentõsen elmaradva az amerikaitól, értelemszerûen pénzügyi okok miatt. (Pl. CSI-ben ember azt látja, hogy részenként repkednek a DNS vizsgálatok. Állítólag idehaza ezt nem ilyen hiphop és nem minden esetben végzik el. Stb-stb.) Namost, ahol pénz és technikai hiányzik, ott a munka is olyan lesz. (Nem leszólásból írom.)
Lasagne 2006 jún. 15. - 18:05:18
(28/4932)
Ok utána járok és megírom!
Fortunka 2006 jún. 15. - 11:26:33
(27/4932)
Amúgy láttátok már az új CSI játékot,a CSI 3 dimensions of murdert?A kövezkezõ CSI játéknál már remélem kijavítják az irdatlan nagy hibákat.Ha én követtem volna el ilyeneket a programozói tanárom már rég megbuktatott volna.A háttér még egész jó, de a karaketerek...olyan mintha egy fejszével alakították volna ki az arcukat.Plusz pontot jelent viszont h a sorozatbeli színészek eredeti hangját és stílusát is alapul vették.A pocsék grafikától /és attól h csak 5 ügy van/ eltekintve nem rossz játék.
Fortunka 2006 jún. 13. - 20:41:06
(26/4932)
Jól tom h mi folyik M.o-n.Ez csak egy lehetõség.Azelõtt is érdekelt a bûnügyi szakma mielõtt egyáltalán hírét hallottam volna a CSI-nek.Leköteleznél ha leírnád h az ismerõsöd hogyan jutott el odáig h helyszínelõ lett.
Lasagne 2006 jún. 13. - 10:51:21
(25/4932)
Amúgy meg a múltheti rész nagyon durva volt...:/ (amikor a csajt megtalálták a sivatagban..)
Lasagne 2006 jún. 13. - 10:47:23
(24/4932)
Fortunka!Egy idõben én is gondoltam arra hogy húúú de jó lehet helyszínelõnek lenni..Csak tudod itt Magyarországon egyáltanlán nincsenek ilyen szuper mûszerek(mert ez ahol játszódik a világ egyik(talán egyetlen) legjobban felszerelt laborja)...egy ismerõsöm is dolgozik mint helyszínelõ és õ is mondta hogy,abszolút nem olyan izgalmas és ""buli"" mint amilyennek látják páran.Max kimennek ujjlenyomat,lezárják,porolnak..de ha neked feltett szándékot,és álmod akkor sok sikert!
ditta 2006 jún. 08. - 18:10:31 Előzmény Fortunka
(23/4932)
Fortunka szerintem ne a rendõrtisztin próbálkozz, van egy olyan érzésem, hogy ott nem ilyeneket oktatnak. Nagyon erõs a gyanúm, hogy egy vegyészi, kémikusi, (esetleg orvosi) és társai diplomával többre mennél. De persze lehet hogy rosszul gondolom. :)
Gabor84 2006 jún. 08. - 12:24:26
(22/4932)
Hihi, nekem nem megy Sara az agyamra, sõt...
PrLL 2006 jún. 03. - 15:48:24 Előzmény zyta
(21/4932)
Vegasi az eredeti és a legjobb. A másik kettõ csak azért van hogy minél több pénzt zsebeljenek be. Sajna ez az eredeti CSI rovására ment, csak nézzétek meg a 6ik évadot, fõkébb annak a végét.

Vegas a legjobb. Csak Sara vehetene vissza megából néha mert az agyamra megy.
Lasagne 2006 jún. 02. - 20:13:53 Előzmény bogyó
(20/4932)
:)) hmmm.....milyen oldalon vagy te?:D
bogyó 2006 máj. 25. - 21:02:53
(19/4932)
Sziasztok!
Nem tudjátok a mai Helyszínelõket mikor ismétlik?
Fortunka 2006 máj. 20. - 16:15:18 Előzmény zyta
(18/4932)
Nem tom h ti h vagytok vele de én nem igazán szeretem a New York-it.Inkább ne folytassák mert amikor a múltkor elkezdték akkor a LV-i CSI-t hagyták abba.Akkor +már inkább a LV-i v a Miami mint a New York-i.
zyta 2006 máj. 09. - 20:01:36
(17/4932)
Sziasztok! Az összes helyszínelõket nagyon szeretem, de egyetértek az elõttem szólókkal, a vegasi a legjobb.:) Csak Catherine idegesít néha.
Azt nem tudjátok h fogják-e folytatni a New York-i-t? Jól félbehagyták, pont mikor már kezdtem megszeretni a csapatot.
10/10
666 2006 máj. 05. - 20:53:30 10/10 Előzmény Fortunka
(16/4932)
Belenéztem, jó, nem olvastam végig a lapokat, de sztem ez annak érdekes, aki ismer titeket... Nekem az nem mond sokat, h Józsi nyert.
10/10
666 2006 máj. 05. - 20:50:32 10/10 Előzmény Lasagne
(15/4932)
Abszolút igazad van! Ezt nem lehet felülmúlni! Ilyen témában ez a legjobb sorozat
Fortunka 2006 ápr. 27. - 20:23:12
(14/4932)
Igen,ez igaz h általában igaz sztorikat dolgoznak fel.Én már sok mindent láttam /pl. egy nõt dirib-darabokban sok-sok vérrel amikor aláugrott a vonat alá amivel én is utaztam/,de még mindig meg tudnak lepni az emberek a gonoszságaikkal.Nekem is millió sok kedvenc részem van,szinte az összes.Tudok egy jó honlapot,semmi köze a helyszínelõkhöz hanem az osztályom honlapja,de nagyon király,érdemes megnézni és várom majd a véleményeteket róla!:<a target="_blank" href="http://www.besi10f.gportal.hu" title="www.besi10f.gportal.hu">www.besi10f.gportal.hu</a> vagy a <a target="_blank" href="http://www.effesek.gportal.hu" title="www.effesek.gportal.hu">www.effesek.gportal.hu</a>, szerintetek melyik jobb oldal??
Lasagne 2006 ápr. 25. - 16:01:07
(13/4932)
666!Melyik volt az a rész?Nekem csomó kedvenc részem van(mármint amik így nagy hatást gyakoroltak rám)pl az amikor egy ügyön dolgouztak és asszem Greg talált a kukában egy néger kisfiút...majd a végén kiderült hogy egy prostituált anya bezárta "sufniba" a gyerekeket,nem adott nekik enni, sem inni...de hál'istennek rájuk találtak és megmemtették õket..
volt még nagyon sok de felsorolni sokáig tartana:)
Imádom ezt a sorozatot....jó együtt gondolkodni a szereplõkkel,izgulni hogy vajon ki tette,miért tette...mind1ik szereplõt +szerettem ...Miami sem rossz de ezt nem lehet ûberelni,.
Olvastam egyszer hogy általában megtörtént eseteket dolgoznak fel..azért durva..:(