offtopic
Ezüstliliom 2013 júl. 11. - 11:49:50 Előzmény PTibi23
(6892/6912)
Csak az a bibi, hogy még mindig nincs mindeninek pénze jobb gépre, gyorsabb internetkapcsolatra, hogy a neten nézze a filmeket, sorozatokat. Pl. nekem sem.
vino-et-veritas 2013 júl. 09. - 19:49:07 Előzmény zora
(6891/6912)
OFF

Ezt a megoldást régebben néhány kisebb csatorna is alkalmazta, de, mint tudjuk a(z) (reklám)idõ pénz, így "leszoktak" róla. Meg ezzel "dolgozni" is kellene...

Marad a "mondatközbevágós-magyaros" megoldás...
1/10
ceia 2013 júl. 09. - 19:25:45 1/10 Előzmény Ezüstliliom
(6890/6912)
Én így is teszek már elég régóta. Ha nem megfelelõ a színvonal, akkor az nem kell és kész. Az agresszív, a nézõt hülyének nézõ kereskedelmi csatornák mûsorától megválni jó döntés lehet mindenki számára.
PTibi23 2013 júl. 03. - 21:08:53 Előzmény Ezüstliliom
(6889/6912)
Kicsit már off, meg régen is beszéltetek róla, de most keveredtem ide. :D A tesómmal felfedeztük, hogy azért van (vagy volt), hogy mondatközbe bevágják a reklámot, mert egyszerre adták a reklámokat és ugyanazokat (!!) az RTLKlub-on, Film+on és a Cool-on is.
Hogy ez így van e még nemtudom alig nézek TV-t akkor is csak autósportot. Minden mást meglelni a neten is, pl Cobra11, XXI század, Zöld íjász, Gyilkos Hajsza, fent van az RTLMost-on is, felesleges 1 órát ülni a TV elõtt (sokszor késõ este), 40 perc alatt meg lehet nézni reklámok nélkül.
Ezüstliliom 2013 márc. 20. - 13:02:06 Előzmény zora
(6888/6912)
Az a szomorú, hogy ez a színvonal meglepõ Neked/nekünk.:(
Ezüstliliom 2013 márc. 20. - 12:59:56 Előzmény vemoncsi
(6887/6912)
Nekem új.:)
10/10
vemoncsi 2013 márc. 19. - 21:51:06 10/10
(6886/6912)
Ami most a Viasat 3-on megy (a 10.évad) új, vagy ezek a részek voltak már máshol korábban? Sosem tudom nyomon követni, hogy hol van még olyan epizód, amit nem láttam.
10/10
zora 2013 márc. 16. - 17:47:10 10/10 Előzmény Ezüstliliom
(6885/6912)
Régen Ausztriában néztem néha tv-n sorozatokat. Meglepõdtem, mennyire emberbarát ott a tv. Pl, megvártak a reklámmal egy jelenetvágást - tehát nem szedtek szét mondatokat -, valamint, reklám után újra leadták a reklám elõtti rész utolsó 10-20 másodpercét!!!! (Tudom, mert számoltam!) Hogy kb lehessen tudni, hol maradt abba.
Úgy látom, ettõl eléggé távolodnak a magyar csatornák.
offtopic
Ezüstliliom 2013 márc. 16. - 13:47:02
(6884/6912)
Akkor most vagy én vagyok szenilis már, vagy itt a TV csatornák emberei moderálnak. Úgy tudom, írtam ide egy ehhez hasonló hozzászólást:
Nagyon unom már, hogy egyes csatornák félreértelmezik a mûsorváltoztatáshoz való jogukat. Az ugyanis nem arról szól, hogy kényük-kedvük szerint cserélgethetik az egymást követõ mûsorokat, a nézõ meg koppanjon, mikor leül megnézni a kedvenc mûsorát, hanem arra való, hogy ha bármilyen technikai vagy más probléma miatt nem tudnak leadni egy mûsort, akkor mást vetíthessenek helyette. Ezt azért írom, mert így vágott át ma engem és még sokakat a Cool, de nem rég ugyanezzel a sorozattal ezt tette a Viasat is, illetve a Zöld íjásszal az RTL Klub. Arról már nem is beszélve, hogy a háromból két elõbb említett képes mondat közben bevágni a reklámokat, pedig egy amerikai filmben/sorozatban aztán özön lehetõséget hagynak a reklámszünetnek. Az ilyen csatornákat, akik ennyire semmibe veszik a nézõket, messze el kell kerülni.

Ha megint kitörlik, akkor biztos, hogy a TV csatornák szája íze szerint megy itt a moderáció.:/
10/10
zora 2013 márc. 13. - 07:07:59 10/10
(6883/6912)
10/10
zora 2013 márc. 13. - 06:33:44 10/10
(6882/6912)
"Namost légy szíves, az internettel, és/vagy hiperszuper digi tévével nem rendelkezõknek magyarázd el, hogyan is nézhetik feliratosan a sorozatukat."

Elég fura, hogy ezt egy internetes fórumoldalra írod... Ugyanis aki az én soraimat olvassa, annak valahogyan van internet-hozzáférése. Vagy mindenki munkahelyen szórakozik?!
8/10
-greghouse- 2013 márc. 12. - 23:52:35 8/10
(6881/6912)
Lehet, hogy nem voltam világos. Engem tényleg bosszant, mikor a letölthetõségre, meg a feliratos nézésre buzdít akárki. Az egész ebbõl indult ki, semmi humorosat nem látok benne. De nyilván bennem van a hiba.
Mert, ugyebár, ha viccelni akarnék, nem ilyeneket írnék, hanem azt, hogy szõke nõ bemegy a játékboltba, és megkérdezi, "Tessék mondani, rózsaszínû párduc van?" Eladó: "Igen kérem, van, tessék." Szõke nõ: "És más színben nincs?"
...de én speciel leragadtam a letöltésnél... mindegy.
offtopic
sofi 72 2013 márc. 12. - 22:13:00
(6880/6912)
Erre most miért volt szükség?

Azt hittem van humorérzéked. (Zora jól reagálta le. Te miért nem?) :O
Sõt, azt hittem félig-meddig te is humornak szántad ezt a "szájbarágósdit". Én tényleg minden rossz szándék nélkül nevettem rajtatok.

Ezek szerint tévedtem. Kár, hogy elrontottad...
8/10
offtopic
-greghouse- 2013 márc. 12. - 21:44:31 8/10
(6879/6912)
O.k., õrülnek nézel (nyilván van pszichiátriai diplomád, bár az "õrült" nem orvosi kategória, nézz utána), szíved joga.
Én csak azt próbáltam a magam "õrült" módján mondani, hogy nem mindenkinek áll módjában feliratosan nézni valamit.
Uram bocsá' - akár hiszed, akár nem - ma, Magyarországon a lakosság körében (nem számítva tehát a céges köröket) az internetes lefedettség 14 százalék, amivel az EU-ban az utolsók közt vagyunk.
Namost légy szíves, az internettel, és/vagy hiperszuper digi tévével nem rendelkezõknek magyarázd el, hogyan is nézhetik feliratosan a sorozatukat.
...Egyébként meg, a "Tizenkét majom" c. (szerintem nagyon jó) filmben hangzik el, hogy (kb.) "...az új vallás a pszichiátria. Mi mondjuk meg, pszichiáterek, hogy ki a jó és ki a rossz."
Te nyilván a vallás felkent papja vagy. Bocs, ministránsa (mert nem vagy pszichiáter.)
Tehát, hogyan is nézze feliratosan az a szerencsétlen többség a sorozatokat, akinek sem digitévéje, sem net hozzáférése nincs? Mert vannak ám ilyenek, talán kicsit szét kellene nézni a való életben - és ez alatt nem a "való világ" c. szemét mûsort és társait értem.
10/10
zora 2013 márc. 12. - 21:31:43 10/10
(6878/6912)
Nagyon szívesen! :-)
(Óvónõ vagyok, úgyhogy hozzászoktam, hogy dolgokat lassan, megfontolva, türelmesen szótagolva magyarázzak...)
offtopic
sofi 72 2013 márc. 12. - 21:19:54
(6877/6912)
Miért? Én bóknak szántam... :D

Gregi cica az a tipikus "csendes õrült". Alapvetõen jó indulatú, de...õrült. :)))
Van egy-két hasonló fazon még itt, akiknek az írásain jól szoktam szórakozni. A ti mostani vitátokon speciel megint röhögõgörcsöt kaptam. :)

Iszonyú napom volt ma, így rám fért már egy kis nevetés.
Köszönöm!
10/10
zora 2013 márc. 12. - 21:02:41 10/10 Előzmény sofi 72
(6876/6912)
Ezt én így nem mertem leírni... :-)
offtopic
sofi 72 2013 márc. 12. - 19:58:10
(6875/6912)
Most már 100%-ban tisztában vagyok vele, hogy te nem vagy norma!! :))))
10/10
zora 2013 márc. 12. - 18:55:07 10/10
(6874/6912)
A CS.Miami-t pl le lehet tölteni, noha tv-mûsor. A felirat is hozzá a netrõl van. Ehhez a sorozathoz ezért tudok hozzászólni.
Onnan tudom, hogy van olyan adó, ahol váltani lehet szinkronos és feliratos mód között, hogy más kommentelõk írtak errõl.
Onnan tudom, hogy sok-sok percet nem szinkronizálnak, mert van olyan sorozat, amit néha szinkronizálva töltök le, amit a feltöltõ a következõképpen csinált:
Letöltötte az eredeti nyelvû epizódot. Majd elõvette a tv-bõl felvett szinkronizált részt. Errõl leemelte a magyar hangot - okos programok és emberek tudják, ez hogyan megy, én nem -, ezt rátette az eredeti nyelvû epizódra. És ilyenkor jön elõ a bibi, hogy sok perc nincs szinkronizálva. Pl az NCIS-t 6-ik évadig így tudtam nézni, szerencsére a feltöltõ csinált a nem szinkronizált percekhez feliratot. Vagy pl most nézem a Luther címû sorozatot, ugyanez a helyzet.
Amúgy, egy kis idõráfordítással a filmek, sorozatok kb 80%-át meg lehet találni neten.
Ja, és természetesen a laptopom képernyõjén nézem amit letöltök, de ami DVD-m van, azt is azon nézem. Ja, és most azon írok.
Van még kérdés?
:-)
8/10
-greghouse- 2013 márc. 12. - 18:17:50 8/10 Előzmény zora
(6873/6912)
...."felirattal nem csak tévén lehet nézni.." írod.
Hanem?
Képernyõ csak kell hozzá, nem?
akkor vagy DVD lejátszó is kell, ahhoz meg Tv.
Vagy számítógép kell, de nem lehet mindent letölteni, tehát DVD-t kell beszerezni, de miért is szerezne be valaki DVD-t ha nincs TV-je?
Vagy, számítógépen, de nézel tévét (ahhoz add meg a receptet, mert itt csak letölteni tudom, és mellékelj fél milliót hozzá.)
Vagy, .... mégis nézel tévét.
Különben ha nem nézel, honnét tudod, mirõl szólnak a sorozatok?
Vagy, ha nem tudod, miért is látogatsz a Port Tévés oldalaira?
Én nem szeretem mondjuk a balett mûvészetet (noha elismerem), nem is írogatok balett oldalakra.
Szóval, hogy is lehet NÉZNI tévémûsort tévé nélkül?