topik1960@gmail.com 2019 jan. 29. - 20:03:19
(38/98)
Szódával elmegy! Vannak jó és gyenge részek.Lady Gaga szinkronja a mocskos rossz kategória!
Hát nem ez életem filmje,de nem is a legrosszabb!
9/10
kakafej13 2019 jan. 29. - 09:26:30 9/10 Előzmény nzogbia
(37/98)
ja, borzalmasan gyenge Bradley Cooper = Oscar jelölés :D illetve Lady Gaga nem most debütált, hiszen az American horror storyban már szerepelt, amiért golden globeot kapott...mondanám hogy ezen kívül igazad van, de nem
3/10
nzogbia 2019 jan. 28. - 09:39:46 3/10
(36/98)
fú de rossz volt. klisék tömkelege, irritálóan csöpögős és kiszámítható befejezés és egy borzalmasan gyenge Bradley Cooper. Lady Gaga viszont kellemes meglepetés volt, meglepően jól debütált színészként. Kár a többiért (és Ford Fairlene-ért:)
10/10
thefamousrasty 2019 jan. 27. - 06:43:44 10/10
(35/98)
+ 1 :)

Jah az már 10/10
Hát Yah....
10/10
thefamousrasty 2019 jan. 27. - 06:42:52 10/10
(34/98)
Csak simán 9/10
9/10
pihes 2019 jan. 26. - 15:22:40 9/10
(33/98)
A gond az, hogy kevés van az ilyen nagyszerű filmből.
Az elejétől a végéig odaszegezett a filmre a tekintetem.

9/10
addass 2019 jan. 26. - 07:42:46 Előzmény domo.robi
(32/98)
azért jó sok nettó baromságot sikerült ide összehordanod.
1/10
kinguci18k 2019 jan. 25. - 19:42:14 1/10
(31/98)
Ez csak az elvont,elvetemült rajongóknak tetszik max.
Egyébként 0/10
Nincs mit róla beszélni.
A transziról sem és a filmről sem.
2/10
szamóca67 2019 jan. 25. - 16:40:47 2/10 Előzmény jesusfreak
(30/98)
Ki kényszerít arra, hogy szinkronosan nézd a filmet, amikor utálod a szinkront? Nézd eredeti nyelven, de ne kiabáld már be, hogy nem kell semmit szinkronizálni, mert neked nem tetszik! Neked nem, másnak igen. Van választási lehetőséged, ne akard ezt te mástól elvenni.
Megy a medve az erdőben, egyszer csak meglátja a nyuszikát sírni egy kövön. Odamegy hozzá, megkérdi:
- Miért sírsz, nyuszika?
- Megerőszakoltak.
- Hol?
- A folyóparton.
- Mikor?
- Hát, tegnapelött, tegnap... és most megyek megint.
Edmond Dantes 2019 jan. 07. - 15:29:20
(29/98)
???
Edmond Dantes 2019 jan. 07. - 15:29:00
(28/98)
Nem láttam eddig egyiket sem. Mostanra lettem elég fiatal a témához :-)
Edmond Dantes 2019 jan. 07. - 08:52:11
(27/98)
Nekem elég volt háttér-tévézésnek. Túl hosszú, a műfaj kívül esik a zenei érdeklődésemen és valahogy "kong" az egész. De: ezt a filmet 20-30-40 évenként újból megcsinálni nem bűn. Sőt. A minőségre persze adni kell. Streisand korosztálya már nem volt kíváncsi az előző földolgozás(ok)ra, ahogyan a mai ifjúságot sem köti le túlzottan Streisand. Ma Lady Gaga kell és a közönségnek mindig igaza van. Aztán 20-30 év múlva megint lesz egy új Csillag születik egy akkori csillaggal. Ez a filmes és filmen kívüli világ rendje.
8/10
dandelion83 2019 jan. 06. - 20:44:27 8/10
(26/98)
Nagyon vártam már ezt a filmet, nem csalódtam. A zenék nagyon sokat hozzátettek, ez Gaga érdeme. Bradley-nek nagyon jól állt a szerep, végre kinőtte a szépfiú karaktert. Lady Gaga is remekelt. A Shallow című számot az elmúlt hónapokban már rongyosra hallgattam, imádom!
Szerintem jó film, bár én egyik korábbi feldolgozást sem láttam még. Csak felirattal ajánlom, egyébként is többnyire úgy érdemes nézni egy filmet.
ABanonym 2018 dec. 09. - 17:26:09 Előzmény tomiguz
(25/98)
Egyetértek. Mi értelme volt ennek? Szerintem semmi. Nem is értékelem, mert filmnek nem nevezhető erőltetett és összecsapott valamit rittyentettek ide szörnyű.
9/10
bogotizsolt 2018 nov. 17. - 09:39:52 9/10 Előzmény jesusfreak
(24/98)
igazad van. A szinkron és a találomra feldobott feliratok jelentősen csökkentették a film élvezetét
domo.robi 2018 nov. 03. - 13:23:42
(23/98)
*** SPOILER ***

Csillag zülletik

Kiváló filmet láthattunk a köztudottan senkiháziak kezébe került popszakmáról. Nem pont olyan a megközelítése mint a Mamma Mia című filmnek, ennek az alapja ugyanis a Pappa Pia. A férfi főhős (?) nem tud túllépni rosszul sikerült gyerekkorán - apjával együtt itták magukat hullarészegre minden nap - majd később zenészként is megmarad ez az attitűd, csak még drogok is jönnek hozzá. A férfi karrierjének vége, csak idő kérdése, hogy mikor süketül meg teljesen, vagy omlik össze a szerfogyasztás miatt, de egyszer csak ráragyog a szerencse csillaga: találkozik egy fiatal lánnyal, aki dalokat ír, felpezsdíti a kiégett zenész életét, de a végén a féltékenység és a soha be nem gyógyult gyerekkori sérülések miatt tragédia vet véget kapcsolatuknak. Megmarad az ambivalens érzés, Jackson vajon jót vagy rosszat tett azzal, hogy belerángatta a showbizniszbe a tehetséges és ártatlan fiatal lányt? Lehetőséget adott arra, hogy a saját dalokkal, saját üzenettel rendelkező lány a nagyközönségnek is el tudja mondani, ami a szívét nyomja, vagy csak szimplán médiaprostituálttá tette a lányt?

Mielőtt a kérdésre válaszolunk, érdemes megnézni az unalomig ismert film eddigi pályafutását - hiszen ez már a 4. változat 1937 óta. A Csillag születik koncepció először egy "idős színész felkarol egy fiatal színésznőt majd miután a fiatal lány túlnő rajta, de mégis hajlandó lenne a férfiért feláldozni a karrierjét, a férfi megöli magát" történet volt, amelynek fordulataiból elég sok megmaradt a 2018-as változatban is. Ami változott, az a Lady Gaga életrajzi rész, amely minden bizonnyal Lady Gaga castingolása után formálta át a filmet, hiszen a film szinte összes dalát ő írta. Hogy mennyiben ismerhető fel a női főszereplő Ally történetében Lady Gaga fiatalkorának sok eseménye, azt a többi néző megítélésére bízom. Szerintem nem lehet nem észrevenni a hasonlóságot.

Visszakanyarodva a kérdésre: mennyiben jelenti a lány felfedezése a lány médiaprostituálttá válását? A valódi Lady Gaga esetében könnyű erre válaszolni. Az énekesnő híre előbb jutott Magyarországra mint a zenéjének ismertsége. Az "új Madonna" hiányos öltözködéséről és magamutogatásáról lett híres. Ez kissé megkérdőjelezi az "őszinte vidéki lány, akinek van mondanivalója és üzenete" imidzset. A Forrest Gump női főszereplője jut eszembe, akinek önkifejezésére addig voltak kíváncsiak az emberek, amíg meztelenül, egy szál gitárral adta elő magát a színpadon. Ebből a szempontból nagyon álságos, hogy éppen Lady Gaga szeretne üzenni nekünk a showbiznisz lelketlenségével és erkölcstelenségével kapcsolatban, aki maga is része, haszonélvezője és működtetője a rendszernek.

Morális szál: úgy könnyű az emberek figyelmére és elismerésére vágyni, ha minduntalan gyerekkori sérülések kompenzációját végzi az előadó. Alkoholmámorban és drogok hatására is nagyon könnyű alkotni és előadni - a más tudatállapot jó hatással van az "egyedi világlátás" kialakulására. Az pedig, hogy a fiatal szexpartner beújítása feldobja az alkotóművész hangulatát, szinte evidenciának számít. Nem véletlen a szex, drog és rock 'n' roll mondás. És nem véletlenül "tuningolta" magát nagy számú férfiszeretővel Freddy Mercury, amely valamilyen dopamin, szerotonin vagy endorfin válaszreakció útján - kiegészülve a rendszeres kokainozással - igazán egyedi és korszakalkotó zenéléshez vezetett. Csak ki ne derüljön, hogy a legtöbb általunk ismert író, költő, zenész, festő, stb. droggal, mértéktelen szexszel vagy alkohollal tuningolta magát Shakespeare-től kezdve Leonardon át Freddy Mercuriig és így tudtak egyedit alkotni...
Ja, már kiderült.

A film jó, mert érzékletesen mutatja be ezt a világot, és mint a valóságban, itt sincs happy end.
8/10
giggs1985 2018 nov. 03. - 08:35:28 8/10 Előzmény tomiguz
(22/98)
"Mit is akar ezzel mondani az alkotó? Használd a tested, légy gold digger, alkalmazz erőszakot a férfiak ellen. Szuper!" - írod teljesen felfoghatatlanul. Nem tudom mit néztél, vagy abból mit fogtál fel (ahogy látom nem sokat), de azért megpróbálom helyretenni a dolgokat.

Spoiler
Ha követted volna a filmet, akkor tudnád, hogy mindent Jackson kezdeményezett. Ő hívta el a nőt a koncertre (aki nem is ment azonnal, és nem is értette, hogy ez a gazdag, sikeres csávó mit akar tőle; nemhogy kihasználta volna a helyzetet), a megkérdezése nélkül énekelte el a számát és vonta abba bele Allyt élőben, nagy tömeg előtt. Aztán, hogy egy ilyen felfokozott érzelmi helyzet után lefeküdtek, nem hiszem, hogy példa nélküli dolog a világtörténelemben.
Ennyit arról, hogy a csúnya, gonosz "gold digger" nő kihasználta szegény pasit.

" full gazdag és sikeres, utána hirtelen, valószínűtlenül hirtelen kezd lecsúszni, és beállni egy kezdő gitáros mögé alázenélni. Nagyon hiteles!" - mondod, ugyancsak.
Az nem tűnt fel, hogy már az elején full alkoholista volt Jackson, aki a kiégés szélén járt? Minden koncert részegen, és annyira a pia érdekelte, hogy a legelső (homokos) bár is jó volt neki, csak ihasson?
Illetve nem egy "kezdő gitáros" mögé állt be zenélni, hanem egy rangos díjátadón lépett fel így profik között. És eddigre mindenki tudta, hogy mennyire leépült, ezért nem akartak vele kockáztatni.

Spoiler vége

Komolyan nem tudom sokszor mit néznek az emberek a moziban, amikor ilyen megnyilvánulásokkal találkozok. Ja, és férfi vagyok, 8/10 a film.
10/10
Bl_13 2018 nov. 02. - 22:50:14 10/10 Előzmény tomiguz
(21/98)
Ha csak ennyi jött át, akkor nincs is miről beszélni. És igen, ez úgy gondolom, érzelmi intelligencia kérdése is. Érdekes “véletlen”, hogy eddig minden férfi ismerősöm méltányolta a filmet. Szerintem pont attól válik hitelessé, hogy a karakterek nem tökéletesek, feddhetetlenek, hanem - ahogy korábban már írta valaki - nagyon is emberiek. Ha már mással nem is tud azonosulni az ember, a színészi alakításokat és a zenei részt minimum el lehetne ismerni - az 1/10-et kicsit indokolatlannak érzem. De persze ízlések es pofonok.
1/10
tomiguz 2018 nov. 01. - 20:49:46 1/10 Előzmény Bl_13
(20/98)
Kedves érzelmileg intelligens BI_13!

Vajon egy érzelmileg intelligens ember hogyan tud azonosulni egy full alkoholistával? Hogyan képes a depresszióját megérteni? ( Sehogy, mert ez itt egy teljesen művi karakter.) Az ember -spoiler!!!- full gazdag és sikeres, utána hirtelen, valószínűtlenül hirtelen kezd lecsúszni, és beállni egy kezdő gitáros mögé alázenélni. Nagyon hiteles!
A csaj egy erőszakos ribanc, nagy tette hogy bemos egy rendőrnek. Szuper kis társadalmi kép, nagyon menő csaj. Szintén nem hiteles, hogy egy bár nem egy csitri, vagyis tapasztalt nő, rögtön befekszik a 15 évvel idősebb full részeg fazon ágyába. Mit is akar ezzel mondani az alkotó? Használd a tested, légy gold digger, alkalmazz erőszakot a férfiak ellen. Szuper!
Tipikus negédes női film. Férfiak! Óvatosan!

10/10
Rtimi86 2018 okt. 29. - 21:33:53 10/10
(19/98)
Régen láttam már ennyire jó filmet ❤️