4/10
gggggggg 2019 febr. 27. - 14:55:33 4/10
(58/98)
Túlértékelt szar. Próbál drámai lenni, de inkább egy vontatott izé. Nem is tudok rá megfelelő szót. Időpocsékolás megnézni. Bradley Cooper maradjon inkább színész és szerepeljen vígjátékokban. Lady Gaga meg énekesnő.
9/10
Norodia001 2019 febr. 25. - 20:22:44 9/10
(57/98)
szkeptikusan ültem le, mert nem szerettem Gagát..a film óta viszont abszolut rajongója lettem, és a kettejük közti kémia miatt nem gondolom ez a film mással is ilyen jó lett volna..a zene szintén fantasztikus, grat az Oscar-ért!
10/10
Jámbor Boglárka 2019 febr. 21. - 21:58:52 10/10
(56/98)
pozitív élmény volt számomra minden perc. szerintem megérdemli az Oscar jelöléseket mindegyik kategóriában, nem is csodálnám, ha megnyerné valamelyiket. Megérte megnézni, rég nem láttam ilyen jó filmet, nagyon jól megalkotott, a színészi szerepek is szuperek, Bradley elég jól összehozta ezt.
7/10
rudenz 2019 febr. 20. - 14:01:11 7/10
(55/98)
Meglepett, hogy Bradley Cooper milyen jól énekel, és hogy Lady Gaga pedig mennyire elfogadható színésznő. Egyiküket sem nevezném zseniálisnak az alternatív pályáján, de egyáltalán nem rosszak. Ezután megnéztem a 76-os előzmény verziót is. Szerintem mindegyik verziónak máshol vannak az erényei és a gyengeségei. Azért alapvetően jól sikerült az újrafeldolgozás, mai, frissebb és nem csak a zenedarabok miatt. Privát vélemény: picit itt Jackson Maine karaktere talán laposabb a kelleténél (bár nem érthetetlen a koncepció). A 76-os verzió ebből a szempontból egy kicsit érdekesebb számomra, hihetőbb nekem a vadabb, szabadabb karakter ott (aki egyszer csak ugyanúgy szerelmes lesz, majd szembesül saját leépülésével, stb) De a 76-osban persze nincs B történet, nincs előéletük, nem köszön vissza a múlt, ez itt egy érdekes mellékszál.

Gaga alakította Ally viszont sokkal élőbb, természetesebb szerintem itt, mint Streisand amott, viszont Streisand is döbbenet, hogyan tudott énekelni...
Bocs a privát összevetésért!

Szumma, abszolút nem rossz film ez, kellemes kikapcsolódás lehet bárkinek, de igazán nagyszerű, vagy újszerű dolog nincs benne. A nézhető és korrekt kikapcsolódás kategória szerintem (Gaga rajongóknak meg bizonyára paradicsom)
2/10
szamóca67 2019 febr. 18. - 19:55:47 2/10 Előzmény thomas1983
(54/98)
"Aranyom"?! :-) 52 éves vagyok, elég rég nem szólítanak már így. Látod megint dühös vagy, és frusztrációdat rám vetíted ki, én vagyok az ellenség. A fiam? El sem olvastam mit írt az általad említett illető, mert teljesen irreleváns. Fogalmazásbeli, és helyesírási hibáktól hemzsegő hozzászólásodban támadsz, harapsz, vizionálsz, s magadat magasabb értelmi szinten feltüntető embernek próbálod beállítani, de ha valaki elolvassa megnyilvánulásodat, pontosan tudja, hol a helyed.
10/10
thomas1983 2019 febr. 18. - 19:40:15 10/10 Előzmény szamóca67
(53/98)
vagy Smallblue98 esetleg a te fiad volna?!20 éves taknyostol,vagy hasonlo korú kisgyerektol,aki most bujt ki a mamaja szoknyaja alol mást ne is várjunk.Ez az igazsag,ez a mai fiatalsag nincs tisztelettel senkire es semmire...
10/10
thomas1983 2019 febr. 18. - 19:31:32 10/10 Előzmény szamóca67
(52/98)
aranyom,psychologushoz jarni nem szegyen,en is jartam es hidd el h segit! :-) Nem azzal van gondom h valakinek nem tetszik es azt ide le is irja,hanem azzal h ezt milyen modon teszik...es az nem ugyanaz!!! Mer aki olyat ir ehhez a filmhez(lelki és psychikai gondokbol kifolyolag,mivel tudom mikor viselkedik igy egy ember)amit igazabol nem is gondol,csak azzal akarja masok figyelmet magara vonni h produkalja magát a tulzott negativ hozzaszolasaival,nos az szamomra nagy mocsoksag,epp ezert is irtam h szerintem mer is folyamodnak emberek ilyen undorito,sajat magukat minosito kommentelesekhez....es igen Szamoca,kepzeld el nagyon is jol tudom mirol beszelek,miben mutatkozik meg egy ember psychikai-lelki gondokkal valo problemainak nem gyogyitasa vagy kordaban nem tartasa....sajnalom h te nem vagy jo ember ismero,hogy megis mit es miert csinalnak,mi okbol kifolyolag?!Udvozletem :-)
2/10
szamóca67 2019 febr. 18. - 10:29:09 2/10 Előzmény thomas1983
(51/98)
"akik gyerekkoruktol kezdve terrorizalva voltok otthon,egész életukben csak másokra irigykedtek azok inkább elgondolkozhanának magukon és nem leértekelo kommentokat ide irni a filmmel kapcsolatosan,ez mindd psychologia kérdése épp úgy az is h miért így viselkedtek,miért feltunoskodtok most annyira szemet szúró negativ kommentekkel,beteg emberek ne nézzenek filmeket,ENNYI! "
Ezeket az életbölcseleteket hogyan találod ki? Ülsz, elolvasod a mások kritikáját amik a tiedével ellentétesek, majd dühödten lereagálod? Ez esetben neked van szükséged az általad említett pszichológusra. Az mégiscsak durva lenne, ha nem írhatná meg valaki a nemtetszését, pláne te eltiltanád a filmnézéstől is. Ez elég beteges gondolatsor.
rocketqueen 2019 febr. 13. - 12:05:01
(50/98)
Borzalmasan unalmas, kiszámítható, klisékkel teli.. Nem gyakran alszom el filmeken, de ezen sikerült.
Petíí Mészáros 2019 febr. 09. - 23:55:16
(49/98)
Felemás érzésekkel, de alapvetően rossz szájízzel álltam fel a fotelből a végén. A film első fele zseniális, 10/10 volt, aztán mikor megjelent az a manager csávó mintegy varázsütésre rendkívüli módon lecsökkent a színvonal, kb 10/4. Olyan mintha két különböző filmet néztem volna, melynek a második része jelentősen elmarad az elsőtől.
8/10
Findzs 2019 febr. 09. - 18:12:35 8/10
(48/98)
Gratulálok Coopernek első rendezésnek nem is rossz!
Lady Gaga egyszerűen zseniális volt. Lehet jobb színésznő mint énekes? :)
8/10
NRM 2019 febr. 09. - 01:35:32
(47/98)
Kezdem azzal, hogy zeneileg rendkívül erős a film, minden betét abszolút a topon van, kivéve talán az utolsó felvonást, ami csöpögős középszer a többi, film közben megszólaló, kimagasló dal mellett. A zenei rész Lady GaGa tálentumát dícséri, a zenébe, előadásmódba, dalszövegekbe az ember érzelmileg beleremeg.
Ami a cselekményt illeti, az helyenként meglehetősen lassú és ezeknél a film nem is követeli meg feltétlenül a néző teljes figyelmét a jelenetek érzelmi klisészerűsége végett. Nézed, nézed, de a helyzetek a vászonról már ismerősek, magadban le is tudod játszani egy-egy szituáció kimenetelét, de meg kell várnod, míg a lassú közhelyek (a kelletüknél bizony nemegyszer hosszabban) lekegyegnek.
Ami színészi teljesítményt illeti, Bradley Cooper nagyon erős karaktert alakít, kellő intenzitással és autentikussággal, teljes joggal jelölték Oscar-ra. Lady GaGa viszont..., nos, az ő karakterét és játékat is nagyon sekélyesnek láttam/éreztem. Énekesnőből lett egyszeri színésznőnek tán nem is szabad erős szerepet írni és adni egy ilyen moziban, ráadásul, hogy a másik főhős egy ennyire gyakorlott profi és bizony mi tagadás, a film origója. Bradley Cooper és karaktere tényleg a film közepe és mindene, Lady GaGa mintha csak végig támogatná az ő útját és drámáját. Engem folyamatosan zavart a fényévnyi szakadék Cooper és GaGa játéka közt. Ha Coopernek karakteresebb partnere van a filmben, a drámai élmény is mélyebb. Másrészt viszont, akkor talán a zenei betétek nem ennyire magukkalragadóak. A filmet összességében mindenképpen érdemes látni, színvonalas 2 órás időtöltést jelent, maradandó zenei élménnyel és Coopert, Sam Elliottot tekintve nagyszerű színészi (előző esetben szintén rendezői!) munkával.
A film láttán az embernek eszébe jut nem csupán a mozi előző X db. változata, hanem szükségszerűen az egyszeri színésznők közelmúltbeli szerepléseinek összevetése is. Kapásból Madonna az Evitában vagy Mariah Carey a Glitterben, Cher a különböző szerepeiben... Kár, hogy GaGa-nak nem sikerült látványosan überelni ezeket a sokszor jogosan bírált "teljesítményeket", inkább csak hozta a hasonlót, nem kimagaslót. Leginkább Cherhez hasonlítanám. Egyébként, akit hasonló, zenés road movie beütésű film érdekel hasonló drámai elemekkel, de színészi részről mindkét oldalon klassz játékkal, az meghézheti az Őrült szívet Jeff Bridgesszel és Maggie Gyllenhaallal. https://port.hu/adatlap/film/tv/orult-sziv-crazy-heart/movie-107847
10/10
tn83 2019 febr. 08. - 13:38:18 10/10
(46/98)
Ez egy gyönyörű film! Igazi értékeket közvetít, tiszta, szeretetteljes, megindító. Lady Gaga alakítása leírhatatlan. Bradly Cooperről eddig is tudtam, hogy jó színész, de ez a nő... Hát, ő is egy csoda! Imádtam! Biztos, hogy amint időm engedi, megnézem újra.
10/10
thomas1983 2019 febr. 07. - 23:55:17 10/10
(45/98)
akik gyerekkoruktol kezdve terrorizalva voltok otthon,egész életukben csak másokra irigykedtek azok inkább elgondolkozhanának magukon és nem leértekelo kommentokat ide irni a filmmel kapcsolatosan,ez mindd psychologia kérdése épp úgy az is h miért így viselkedtek,miért feltunoskodtok most annyira szemet szúró negativ kommentekkel,beteg emberek ne nézzenek filmeket,ENNYI!
9/10
caomilla4 2019 febr. 04. - 18:12:16 9/10
(44/98)
Nagyon tetszett, Bradley Cooper játéka fantasztikus. Jó volt Lady Gagát emberi mivoltában látni. Szuper film!!! 10/10
3/10
smallblue98 2019 febr. 03. - 18:25:35 3/10
(43/98)
Még egy ekkora agyonhipeolt rettenetet régen láttam. Gaga valóban jól játszik, de nem értem, ez mitől akkora szó. Bármelyik B kategóriás színésznő képes ilyen alakítást hozni. A film amúgy lényegében nem szól semmiről, semmi logika nincs a történetben. Olyan, mintha jelenetek lennének egymás mellé dobálva. Sajnálom azt a két és negyed órát, amit erre fordítottam.

Azért kap 3*-ot, mert alapvetően kedvelem Gagát, mint zenészt és szívesen látnám újból a vásznon. Valami normális filmben. Nagyon remélem, hogy a főbb kategóriákban nem viszi el az Oscart a Bohém Rapszódia elől.
7/10
Gabó28 2019 febr. 01. - 17:35:34 7/10
(42/98)
Ez igen! Jó volt!
8/10
kid joe 2019 jan. 31. - 20:06:06 8/10
(41/98)
Tetszett a film, bár a vége nekem kicsit lehúzta.

Jackson kijött az elvonóról, szerető kutya, feleség várta. Ally lemondta a turnét, így több hónapos együttlét várt rájuk. Ally megkérte, hogy énekelje el vele a Shallowt, ami lényegében a kapcsolatuk alapja. Arra akarok kilyukadni, hogy csupa pozitív dolog várt rá, egyedül a menedzser szállt bele. És akkor erre visszaesik, és felköti magát??? Nem tudom, hogy mi zajlik egy (ex)alkoholista és drogos fejében, de nekem ez a fordulat egyáltalán nem illett a filmbe.



Ettől függetlenül végig lekötött, voltak szép pillanatok, a számok jók, Lady Gaga pedig smink nélkül, természetesen sokkal szebb!
AdiRicka 2019 jan. 31. - 09:59:43
(40/98)
Pozitívan csalódtam. Egy ilyen kaliberű romantikus hollywoodi szuperprodukciótól még ennél is nyálasabbra és hamisabbra számítottam. Nagyrészt semmitmondó és néha unalmas, de egészen nézhető film, helyenként még izgalmas is tud lenni 6,5 pont.
csuku 2019 jan. 30. - 16:21:08
(39/98)
Szerintem ez teljesen jó kis film volt.