nandelecki 2014 nov. 19. - 23:17:39
(68/128)
Az amerikai szirupsztori ismét, ismét egy másik köntösben. Most az egyik legszörnyûbb betegségre, a rákra esett a választás, így garantált a dráma. Ugyanaz a cselekmény - picit máshogy itt, picit máshogy ott - mint amit már láttunk több száz romantikus filmben az elmúlt évek alatt. Teleszõve az amerikai szokásos klisékkel, hatalmas hatásvadászattal. Nagyon el van nyújtva a film, a vége nagyon vontatott lett. A film célja, hogy megbõgesse az embert, de ezt olyan nyilvánvalóan teszi, hogy számomra teljes kudarc. Nem jön át, nem érzem, hogy szerelem lenne. A sztori sablon, a zene nem kiemelkedõ, az alakítások közepesek. Hiteltelen a betegség és a szerelem, pont a két húzótéma. Viszont van egy-két pozitívum, néhol szépek a képek, vannak jobb jelenetek, belsõ monológok és párbeszédek. Csalódtam, 5/10.
10/10
stormcat 2014 nov. 11. - 03:33:24 10/10
(67/128)
Tegnap este az Isztambul-Peking járaton néztem meg ezt a filmet. Többször nézegettem már a leírását, de sosem néztem meg mert mindig azt gondoltam hogy valami nyálas tucat-történet lehet ez is. De aztán tegnap este elindítottam és a hatás sem maradt el: nagyon sokszor azon kaptam magam hogy férdi létemre könnyben úsznak a szemeim és libabõrösek a karjaim. A film közben döbbensz rá amire talán már máskor is rádöbbentél, hogy milyen rövid és törékeny az élet és hogy mennyire fontos az anyagi dolgok és a valódi értékek között megtalálni az egyensúlyt, hogy miként becsüld meg az életed, hogy miért élj a mának és legyél boldog amíg megteheted. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a filmet!
mrlujoak 2014 okt. 30. - 23:55:16
(66/128)
Jó volt megnézni. Igazán ilyenkor döbbenek rá újra és újra, hogy mennyire múlandó is az élet. Ilyenkor lehet érezni, hogy vagyunk. Vagyunk, élünk, és kitartunk.
offtopic
Teréz anyu 2014 okt. 27. - 20:15:22 Előzmény M.Zs.F
(65/128)
A kedves szócsatát, nem volt kötelezõ elolvasni, mert én OFFTOPICBA írtam (lásd. offtopic elrejtése gomb)!

A mondandód második pontjában van valami, de akármilyen ostoba buta embereknek ez nem elég, nekik meg kell mondani mit tegyenek és ezt a gyógyszergyártó cégek pompásan kihasználják, ugyan is megmondják nekik.
Ezek az emberek nem keresnek másik utat, mert túl buták hozzá, de én nekik is megadnám az esélyt, ezért ahol tehetem leírom és próbálok segíteni, hogy nem csak az az ömlengõs fostenger van, ami pl. ebbõl a filmbõl is árad.

Miközben te benyalod a sírós sztorit, mélyen az emberek és a te tudatodba is beleépül, mennyire gyógyíthatatlan betegségek is vannak és nincs más út, mint a szenvedés és a halál...amikor egészséges táplálkozással (zöldség, gyümölcs) mozgással, olvasással, gondolkodással, szenvedés nélkül meg lehet gyógyulni...
Superalonso 2014 okt. 27. - 19:02:12
(64/128)
Csodálatos, igazi léleksimogató filmalkotás.....az utóbbi idõk egyik legjobbja...be is került nálam a kedvenc filmek közé...

Számomra azt üzeni a film, hogy mindegy, hogy az ember 14 vagy 60 évet él a lényeg, hogy az életét mennyi tartalommal tölti meg, és hogyha nem is viszed igazán sokra, akkor is biztosan van, aki szeret téged úgy ahogy vagy csak észre kell venni, illetve a szerelem igenis a beteg vagy a fogyatékkal élõ embereké is, nemcsak az egészségeseké.

A filmzenéje egyszerûen elképesztõ: Birdy, Ed Sheeran, M83, Tom Odell, Grouplove, Jake Bugg stb. jól adagolva az adott jelenet hangulatához leginkább passzol......fenomenális.
10/10
frickerek 2014 okt. 26. - 22:34:14 10/10 Előzmény Teréz anyu
(63/128)
Megfelelõ forrás az olyan ember, aki az orvostudományban bízva kijött a rákból? Mert akkor jelentkezem.
10/10
frickerek 2014 okt. 26. - 22:29:31 10/10
(62/128)
A film, amiben a kezdetektõl benne van a fájdalom, mégis a végén mosolyogsz.

10/10
10/10
M.Zs.F 2014 okt. 26. - 17:25:53 10/10
(61/128)
Az "alattam" folyó kedves szócsatához csak annyit tennék hozzá, hogy:

1, érdemesebb lenne ezt email-ben megvitatni magatok közt, s megkímélni Bennünket a sok felesleges bejegyzés elolvasásától
2, ha már nem lettem megkímélve adok bele Én is kicsit: azt gondolom az embernek SAJÁT MAGÁBAN KELL HINNIE s nem az orvoslásban, nem a kuruzslásban, nem a gyógyszerekben, hanem kizárólag saját magában. Aztán ha ez megvan utána válassz magadnak egy plusz bajtársat aki-ami segít Neked, aki-ami szerinted méltó a hitedre, s ha mindez megvan úgy hiszem nem lesz baj. Nálam bevált, az orvosaim a mai napig a csodájára járnak hogy még Életben vagyok.

A filmrõl meg hát annyit hogy nagyon vártam már, tudtam hogy ÉLMÉNY lesz, s egy percre sem csalódtam. Kizárólag eredeti nyelven nézek ilyen filmeket, és minden egyes sóhaj, minden egyes apró félmosoly, apró szisszenés a helyén volt. Nem éreztem túlcukrozva, nem akart ez semmit sem homályosítani, elém tette azt ami van, nem köntörfalazott, és ettõl volt TÖKÉLETES. Shailene Woodley játéka számomra elhomályosította Ansel Elgort szerepét, de azt gondolom bárkiét elhomályosította volna, mert brillírozott, fürdött a szerepben.
Én gyakorlatilag a film 40.-ik percétõl könnyeztem valamiért, de ettõl független nem gondolom hogy szomorú film ez.

Nézd meg, örülj annak amid van, s gondolkozz hány Életed van, s hogyan használod õket....

Másik nagy kedvencem ebben a témában a Hallgass a szívedre, bár az azt hiszem jóval szomorúbb mint ez....

10/10
tombenko 2014 okt. 22. - 18:27:12
(60/128)
Ha lenne...
offtopic
Teréz anyu 2014 okt. 21. - 00:20:52
(59/128)
Nézz!
tombenko 2014 okt. 20. - 20:21:18
(58/128)
Ah ja, megnéznék egy magától gyógyuló perforált vakbelet. Vagy egy lépdaganatot. Oh wait...
offtopic
Teréz anyu 2014 okt. 20. - 20:09:50 Előzmény tombenko
(57/128)
Ja én már meg lennék csonkítva, ha a dokikra hallgattam volna, de inkább a természethez fordultam és képzeld, ahogy a csont is beforr magától, az ember belsõ szervei ugyan úgy meg tudják gyógyítani magukat, amennyiben nem nyúlnak bele mesterségesen és hagyják.
tombenko 2014 okt. 20. - 16:46:03
(56/128)
A hamis gyógyászat az, amit a sok nyomi mondogat -gyógygomba meg sárkányfû.
offtopic
Teréz anyu 2014 okt. 19. - 20:03:21
(55/128)
tudod mit te hidd el, amit mondanak a dokik, sõt szorgalmazd a kemódat, csak egyet ígérj meg másokra nem erõlteted a hamis gyógyászatot!
Vannak nálad jobb emberek (csak jobbak vannak nálad) és azok nem érdemlik ezt a fajta sorsot.
tombenko 2014 okt. 19. - 18:19:39 Előzmény Teréz anyu
(54/128)
Mondjuk klinikai vizsgálatok? Tudod, amiket a sok kuruzsló nem hajlandó megcsinálni, mert akkor kiderülne, hogy mekkora aljas férgek.
offtopic
Teréz anyu 2014 okt. 16. - 21:25:22 Előzmény tombenko
(53/128)
Édesem te pont azt szajkózod, amit a tévében mondanak, van egyéb forrásod is (mondjuk a valóságból)?
tombenko 2014 okt. 15. - 23:46:28 Előzmény Teréz anyu
(52/128)
A rákba bele lehet halni. A kezelésébe nem. Sõt, az sokkal kevésbé káros, mint maga a rák. Bár ha vannak ennek ellentmondó klinikai vizsgálataid, akkor állj elõ a farbával!
Teréz anyu 2014 okt. 11. - 10:45:25
(51/128)
Igen valóban nagyon sokan halnak meg rákban, illetve annak kezelésében.
Sajnos a kezelés károsabb, mint maga a betegség.
De örülök, hogy már alaposan beléd ültették ezt a gondolatot és maximálisan elhitted, ezek után mit mondjak, sok sikert, de így nem lesz, sajnálom.
tombenko 2014 okt. 11. - 00:07:37 Előzmény Teréz anyu
(50/128)
Rákból gyógyulni nem elég a pozitív gondolat, kell hozzá némi kezelés is...
Teréz anyu 2014 okt. 07. - 21:17:12
(49/128)
Ezek a rákkal kapcsolatos GICCSFILMEK, nagyon mélyen a tudatalattinkba ültetik, hogy ez a betegség gyógyíthatatlan, hogy ha valaki esetleg rákos lesz, TUDJA mi vár rá és meg se próbáljon esetleg egészségesen táplálkozni, mozogni és pozitív gondolatokkal gyógyulni.

Mindfenkit arra kérek kerülje ezzel a témával kapcsolatos filmeket, nagyon VESZÉLYES!