gary_z 2015 szept. 01. - 22:17:41
(88/128)
Nem rossz... Csak egy kis "Séta a múltba". De tényleg.
10/10
liumiu 2015 máj. 24. - 00:25:13 10/10
(87/128)
hú, hát ha lehetne minõsíteni a hozzászólásokat is, erre (is) a maximumot adnám, tíz csillagot, olyan gyönyörûen összeszedted a lényeget errõl a csodafilmrõl - mert az, ez egy kis ékszerdoboz, kincsek vannak benne, minden percét imádtam -- olyannyira, hogy a hibákra egyszerûen nem vagyok hajlandó figyelni én sem, sõt, éppenséggel azon kaptam magam, hogy egyáltalán NEM zavar, hogy a két fõszereplõ külsejét tekintve nem néz ki halálos betegnek, mert nem oszt, nem szoroz, az üzenetek így is tökéletesen átjönnek, ez a film valóban a szívhez beszél, nem az elméhez... nem kérdés, 10/10 (engem jobban megfogott, mint a Dakota Fanning-féle Most jó).
9/10
Atis88 2015 máj. 07. - 15:47:43 9/10
(86/128)
Érdekes, hogy néhányan giccsparádénak élték meg. Számomra nem ez jött le. Voltak benne felesleges elemek tény, de melyik filmben nincsenek? Az összkép szempontjából jó volt a történet és igen is a színészek is jól játszottak. Akiknek ez a 0 színészi játék azok még nem láttak igazán 0 produkciót.
10/10
koshaj 2015 febr. 15. - 01:52:29 10/10 Előzmény L.Miki
(85/128)
*ez az a film, amiután nem tudsz felállni, mert annyira átszellemülsz :) 10/10 nekem is. az életrõl szólt!
10/10
Született90 2015 febr. 08. - 22:56:57 10/10 Előzmény L.Miki
(84/128)
Imádom ezt a filmet. Ez az a film, amit LÁTNI KELL, mert nem lehet szavakba önteni! Tényleg. Már csak a könyvet szeretném elolvasni :)
10/10
L.Miki 2015 jan. 25. - 14:15:41 10/10
(83/128)
Ilyen nálam egy tíz per tízes film. Nem sok filmnek adtam tíz pontot, mert ilyet csak az a film kap nálam, amelyik után felállva teljesen átszellemülök, nem tudok másra gondolni csak arra a filmre. Ilyen volt az Életrevalók is, de ez csak egy a kevés közül. És most már ez a film is ide csatlakozik. Gyönyörû volt, megringatott, és el is sírtam magam....
3/10
NADALFAN 2015 jan. 13. - 18:29:36 3/10 Előzmény -NOMAD-
(82/128)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz, nagy csalódás a film. Színészi játék 0 , ráadásul a történet Griffin és Phoenix átültetése kamaszkorba ( az egyébként egy perfekt film). Nekem ez nagyon giccs parádé volt, pedig vevõ vagyok az ilyen témájú filmekre. Akkor már inkább- A nõvérem húga film -ebben a témában. Az ilyen mértékû tetszés indexe érthetetlen -számomra:)
3/10
4/10
-NOMAD- 2015 jan. 03. - 03:22:41 4/10
(81/128)
SPOILER!!!
4/10
-NOMAD- 2015 jan. 03. - 03:18:41 4/10
(80/128)
***SPOILER PÓTOLVA***

Nagyon túlértékeltnek érzem. Alapvetõen jó ötlet és megvalósítás DE.
A befejezés összecsapott, mint manapság annyira jellemzõ és NO happy end. Na már most ezt nem úgy vitelezték ki, mint a Keithben, hogy fokozatosan elõrehaladva, hanem bumm pofánvágósan. Hányás>kórház>koporsó. Na már most az ilyen filmek szerintem elég motiválóak, reményt sugallnak viszont ez a film amit generált érzéseket sikeresen ki is oltott ... így csak az elsõ felére és a képi megvalósításra tudok 4 pontot adni.
A bugyuta szenvedõs és pofázós képsorokat húzták, de az érdemi részeket, az érzelmesebbeket ledarálták.
A lányt játszó színész játéka sem tetszett, pedig alapvetõen színpatikus lenne. A srácnak nem kellett sokat alkotnia. Azt hozta is so so ... de ez sem emel a pontozásomon.
Minden esetre biztosan sokaknak bejön, nem is állítom ,hogy idõpazarlás, de a kategóriájában mélyrepülésnek érzem.
dreamingpearl 2014 dec. 29. - 16:05:47
(79/128)
egyetlen szerelmes film volt/van/lesz, amit az ezredik megnézés után is sírva kapcsolok ki: a Szerelmünk lapjai. eddig egyszerûen nem volt olyan film, amin bõgtem volna, egészen eddig. Szinte végig szorította a torkomat a zokogás, és bizony elpityeregtem jónéhány zsepit. egyedül Hazel hangja idegesített nagyon. az eredetihez képest túl vékony és nyávogós lett, de ezt az apró hibát elnéztem. imádtam, mér megnéztem azóta vagy háromszor, de csak sírás sírás...:)
10/10
kolja92 2014 dec. 28. - 16:29:24 10/10 Előzmény Fairy88
(78/128)
Egyetértek, a könyvet olvasva megérti az ember, hogy miért pont az Anne Frank Házba mentek - Anne szenvedett, Hazel szenved - és hozzá kell tennem, hogy Amerikában a naplója kötelezõ olvasmány, szóval ha egy amerikai Európában jár, az Anne Frank Házat általában meglátogatja.
10/10
süsückeee 2014 dec. 19. - 21:09:20 10/10
(77/128)
Nekem is nagyon tetszett a film! Nálam 10/10. Még a megnézése után is a hatása alatt voltam. Minden van benne: szerelem, fájdalom, bánat, öröm, boldogság - és ez ráadásul keverve! Egy kérdésem lenne: Mi a könyv címe?
Superalonso 2014 dec. 08. - 13:43:49 Előzmény trubadúr77
(76/128)
Igen valóban az Anna Frank-os rész enyhén "kötelezõ kör", propaganda, de a film szemszögébõl nézve úgyis értelmezhetjük, hogy Anna Frank szenvedését párhuzamba állítja a lány szenvedésével, kvázi mindkettõ borzalmas kínokat él vagy élt át.........én így látom.
trubadúr77 2014 dec. 06. - 11:01:42 Előzmény Magnolia1
(75/128)
SPOILER (nyomokban)

Kedves Magnolia!
Én nem olvastam a könyvet, csak a filmet láttam, de az Anne Frank háznak én is csak annyi jelentõséget tulajdonítottam, mint ami a zsidó szenvedést, holokauszt borzalmait és nácikon való szörnyülködést propagáló filmes kliséknek jár. Ilyesmik pedig ma egyetlen "valamirevaló" hollywoodi (de ugyanúgy európai) filmekbõl sem hiányozhatnak.
De ha te állítólag olvastad a könyvet, kíváncsi lennék a te véleményedre is, hátha én siklottam el valami felett.
A filmnek egyébként egy katolikus pap unszolására ültem neki. Lényegében azt kaptam, amire számítottam. Inkább gyerekeknek ajánlanám, vagy túlzottan szentimentális felnõtteknek.
Tamás Kaposi 2014 dec. 06. - 03:32:18
(74/128)
Ez a film pont a Transformers színvonalán van, csak a témaválasztás és a célközönség más. Közöttük viszont tarol, ahogyan az az itteni hozzászólásokból is látszik.
Sõt, ha úgy vesszük a Transformers még jobb is, elvégre az nem emberi szenvedésekbõl akar magának nézettséget szerezni.
Silkent 2014 dec. 04. - 20:53:03
(73/128)
Aki ezt a filmet 8 pont alatt képes osztályozni az
a) érzéketlen
b) X-transformers vagy Need for Speed kaliberû filmek valók neki
c) teljesen buta a filmekhez...

Remekmû. A történet vezetése egyedi és újszerû, nem elcsépelt témát melegít fel immár századjára, tartalmi, mondanivalója egyszerûen telitalálat, a színészi játékok pedig mestermûvek...

ui. ritkán adok egy filmre ilyen jó kritikát.
Jenny007 2014 dec. 01. - 19:58:47 Előzmény Teréz anyu
(72/128)
De nagy baromság ez. Ha nem hagytam volna hogy megmûtsenek 16 éves koromban vakbélgyulladással most nem lennék itt. Tudod nem volt elég ránézni a hasamra és elmondani az ellenátkot. A 40 fokos láz meg hányás mellett nem volt rá lehetõség. Az orvosok mentettek meg. Bármennyire is hiszek a természet gyógyító erejében. Apum is hitt benne az utolsó pillanatig, csak tudod amikor a húszféle "csodaszer" ellenére a rák szépen felemésztette és 24 órából 23-ban pokoli fájdalmai voltak, már valahogy elfogyott a hite.
10/10
Magnolia1 2014 nov. 29. - 12:04:21 10/10 Előzmény Fairy88
(71/128)
Kedves Tündér! Talán, ha elolvastad volna a könyvet, nem értetlenkednél dolgokon (Anna Frank ház) és másképp látnád az egészet. De az is lehet, hogy akkor sem hatott volna rád másként, mert egyszerûen ez a történet nem neked íródott.
6/10
Fairy88 2014 nov. 28. - 10:48:39 6/10
(70/128)
Ezt a filmet jónéhány hete láttam és már el is felejtettem volna, ha Dancsó nem csinál egy videomániás paródiát hozzá, ami bizony rövid idõ alatt kiakasztotta a kommentelõket, érdemes megnézni :)
6-ot adtam rá, Shailene Woodley játéka miatt. (Augustust játszó fiú viszont számomra teljesen hiteltelen volt.)
Talán SPOILER-es
Ha veszünk két rákos kamaszt, ráadásul akik szerelmesek egymásba, az a film bizony a nézõ lelkiismeretére apellál és a ríkatás a cél. Persze ott volt a soha ne add fel és sohasem késõ üzenet is.
Ha kihagytak volna belõle néhány kötelezõ amerikai klisét, talán úgy emlékezetesebb lenne. Az Amsterdami részen csak röhögni tudtam, mert hát hová megy két fiatal, ha életében elõször jár az öreg kontinensen és még semmit nem látott belõle, hát persze, h az AnnaFrank házba, hová máshová? Ami pedig egy olyan padláson van, ahová kínkeservesen mászik fel a lány csak azért, hogy lásson néhány videót a szomorú történetû lányról. És tök evidens, hogy annyira elérzékenyülnek a helyszín miatt, hogy nagyon meg kell csókolják egymást, ahol a tébláboló nézõközönség nem önmarcangolva vagy együttérzéssel nézi a kiállítást (vagymit), hanem annyira felvillanyozza õket két smároló tini látványa, hogy tapsviharban törnek ki! Brrrr...
Ha nem lettek volna rákosak, azt hiszem, itt abbahagytam volna a film nézését :)
webulon 2014 nov. 23. - 17:53:12
(69/128)
Picit szirupos ,- de azon túl egy meglehetõsen nehezen emészthetõ film
szerelemrõl - betegségrõl - vágyódásról - és kétségekrõl.

Férfi ember létemre egy résznél sikerült picit elérzékenyednem

De tény ami tény,hogy rákról - depresszióról ,- lehetett volna szürkébb- nehezebb filmet is készíteni a téma adott.

Spoiler

A két szülõ játéka zseniális ,- ahogy nevetve próbálkoznak mindent megtenni
Az Amszterdami rész ,- viszont irgalmatlanul vacak ....az tényleg usa szirup..

Spoiler vége

10/5