10/10
Joseph Barbera 2017 okt. 03. - 00:38:08 10/10
(108/128)
:-) Szó szót követ, ahányan vagyunk annyi vélemény. Tény, hogy kicsit amerikai volt a film, de nekem bejött. Szívhez szólt, elgondolkodtatott. Valóban nem úgy néztek ki a szereplõk, mintha utolsó stádiumos betegek lettek volna, de a film alapvetõ jellegénél fogva egyfajta illúziót teremt. (A legritkább esetben raknak vászonra ronda, nézhetetlen külsejû embereket. ) Jó volt belemerülni ebbe a sok érzelembe...
10/10
Glitter 2017 ápr. 28. - 20:32:05 10/10
(107/128)
Elk`epesztõen m`elyen hat a film. Zseni`alis szereplõk `es j`o t`ema.
10/10
Xxy92 2017 ápr. 17. - 12:02:12 10/10
(106/128)
haha még örülök, hogy ennyivel megúsztam az inkvizíciót :D pacsi, hiéna úr
10/10
Xxy92 2017 ápr. 16. - 22:13:50 10/10
(105/128)
Elképesztõen jó film, mely kendõzetlenül mutatja be azt a roppant nehéz témakört, mikor egy élete teljében lévõ fiatalnak kell szembenéznie a közelgõ halállal. Mindkét fõszereplõ olyan hitelesen, olyan professzionálisan játssza el a haldoklót, hogy az ember szíve belefájdul. Hangsúlyozom, nagyon megerõltetõ filmrõl van szó, amit egyáltalán nem javaslok labilis lelkiállapotban lévõknek. Ám aki elég erõsnek érzi magát, mindenképp nézze meg! Nyilván lesznek emberek, kiknek ez is csak egyike lesz a semmitmondó csöpögõs filmeknek, de én a soraimat nem hozzájuk intézem.

10
9/10
bogotizsolt 2017 jan. 04. - 21:35:37 9/10
(104/128)
Love story , Tombol a hold , Édes november .... Ezek mindegyike hitelesebb volt. De nem kell ezt sem lehurrogni, a megfelelõ lelki állapotban , pillanatban, abszolút megfelelõ film. Még akkor is, ha a kritizálóknak sok mindenben igazat adok. De ha csak annyi megmarad, hogy az élet a maga igazságtalanságai ellenére mindig tartogat valami szépet, nos, már megérte .
jaya 2016 nov. 04. - 22:34:16
(103/128)
Ez a film borzasztó. Halálra untam.
sergioramos 2016 okt. 09. - 19:02:34
(102/128)
Szerintem ZSENIÁLIS FILM!!!Ez a tömör véleményem...
barna pólós 2016 szept. 17. - 09:35:57
(101/128)
Sokaknak nagyon tetszik, nekem egyáltalán nem jött be és nem hatott meg. Egyetértek a kisebbség véleményével, nagyon mesterkélt és nyálas. Nem mondott semmi újat. Ha már ilyen romantikus film, a Séta a múltba c. filmet ajánlom, az tényleg megható és nem mesterkélt, bár egyeseknek meg az nem jön be.
SPOILER
Nem volt szép Hazeltõl, hogy kirúgta az írót, aki Amszterdamból utazott oda, miután bunkó volt vele. Beteges, hogy valakit ennyire izgat egy könyv folytatása. Furcsa, hogy eltelik a film több, mint fele az elsõ és talán egyetlen csókig, a többiek megtapsolják, és mindez egy holokauszt-emlékházban a szépséges Anne Frank képével a háttérben. Senki sem cigizik metaforaként.
Tibag05 2016 szept. 10. - 16:18:01
(100/128)
na jó..
Holdon 2016 júl. 06. - 16:51:44 Előzmény olahmiki1959
(99/128)
Lehet, hogy szerinted máshogy kellett volna megközelítenie a témát, de õ egy másik utat választott.
Minden ember más, van aki úgy élné meg élete utolsó szakaszát, ahogy te elképzeled, van, aki teljesen máshogy.
Amúgy a könyv írója nem a képzeletére alapozott, korábban lelkészként dolgozott és nagyon sokat volt halálos betegségekkel küzdõ emberek között, vagyis nem a hasára ütött, alaposan ismeri a rákos emberek lelkivilágát, gondjait, álmait, gondolatait.
olahmiki1959 2016 jún. 21. - 05:20:09
(98/128)
Összességében tetszett, de a szövegek iszonyatosan mesterkéltek voltak benne, ami idõnként lerontotta az élményt.
Nekem az ilyen "amerikai" filmeknél mindig az jut eszembe, hogy két, hasonló helyzetben lévõ, halálosan beteg magyar fiatal vajon így beszélne-e, így viselkedne-e, állandóan filozófiai magasságokban leledzõ gondolatokat fogalmazna-e meg, amikor kettesben van a másikkal, vagy magasról tenne-e az egészre, és megpróbálná kihasználni a hátralévõ idõt.
Szerintem két, normálisan gondolkodó - de halálosan beteg - fiatal végig szeretkezné, enné, inná, röhögné, sétálná, dumálná azt az idõt, ami még megadatott nekik.
Az amerikai forgatókönyvíró biztosan jót akart, csak a való életrõl nem sok fogalma van.
Az ilyen típusú filmeket európai rendezõknek kell elkészíteniük, hogy életszerûek legyenek.
A két fõszereplõ egyébként szimpatikus volt, és nagyon jól játszottak. Ez mindenképpen pozitívum...:)
10/10
Silmaril 89 2016 márc. 28. - 21:45:18 10/10
(97/128)
Ez a film abszolút nyertes a saját kategóriájában,visszaadja a nézõnek az adott helyzetet.Elég nyersen,félrebeszélés nélkül.A fõszereplõ hölgy briliáns, nem is tudom így hogy láttam a filmet ki játszhatta volna el nála jobban.
Hasonló helyzetben járóknak és súlyos betegnek semmiképp nem ajánlom.

10/10 !!
10/10
offtopic
Miklós Balla 2016 jan. 17. - 00:10:52 10/10
(96/128)
Eddig nem volt kedvenc filmem most már van . egy nagyon nagy 10 -es ez a film.egyszer mindenkinek látnia kell
7/10
Smonika 2016 jan. 15. - 19:50:50 7/10
(95/128)
Jó is lehetett volna, de elég sziruposra sikerült. Ráadásul a srác egyáltalán nem nézett ki utolsó stádiumos rákbetegnek. Erre a szerepre nem egy kigyúrt testû, egészségtõl kicsattanó kinézetû fiút kellett volna választani.
Számomra nem volt hiteles a történet.

SPOILER!!!

Egyetlenegy momentum volt benne, ami még nekem is könnyeket csalt a szemembe,amikor a lány megtudja..
6/10
Gladyator 2016 jan. 01. - 22:34:46 6/10
(94/128)
Akinek a beavatott meg az éhezõk viadala bejött annak ez is tetszeni fog, nálam nem talált be egyik se..
Ha már ez a kategória akkor az "Édes november"-ben megvolt mindaz ami ebbõl hiányzott.
Gondolkodni itt se nagyon kellett, az érzésekre apellál a film, ami még nem baj, csak elég csöpögõsre sikeredett..
Volt benne pár jó beszólás meg sikerrel próbált rámutatni hogy miért is nagy kincs az egészség..
Remek példa arra hogy a romantikát meg átélni kell, nem moziba nézni..:)

Párom viszont odáig volt a érte, így felfelé kerekítek:
6 pont
kristine_ 2015 dec. 29. - 15:53:19 Előzmény arminkiss
(93/128)
Arminkiss,
Az, hogy egy amerikainak iPhone-ja van vagy bármilyen Apple terméke, az nem jelent semmit. Az ottani bérekhez képest SEMMI az az összeg, amit elkérnek érte. Itthon sajnos az átlagbér másfél-kétszerese egy új iPhone.
7/10
arminkiss 2015 nov. 21. - 09:55:00 7/10
(92/128)
A 0/10-es értékelést barokkos túlzásnak tartom, egyszer simán nézhetõ, bár tény, hogy elég nyálas a film. Mivel a könyvet nem olvastam, pár szó a filmrõl. (Ezt csak azért, hogy nincs összehasonlítási alapom.)
SPOILER
Sajnálom, mert egy nagyon jó romantikus drámát lehetett volna kihozni a történetbõl. Így se lett rossz, de sok jelenet volt, ami giccsbe vitte át a filmet. Ilyen volt, mikor megtapsolják, hogy csókolóznak, vagy mikor a temetésen megjelenik az író. Hazelnek voltak nagyon infantilis mondatai.. Oké, hogy kamaszlány, de néhol túl gyerekesre sikeredett a karakter. Az elõtemetés nekem tetszett, illetve amit még meghatónak tartottam, mikor kiderül, hogy a srác már régóta tudja, hogy kiújult a rákja.
Még valami: a dzsinn dolgot jobban ki lehetett volna fejteni. Nem igazán értettem, hogy mi van.
SPOILER VÉGE
Összességében sajnálom, hogy a kelleténél több giccses jelenettel rontottak el egy megható sztorit.
7/10
7/10
arminkiss 2015 nov. 20. - 22:28:52 7/10
(91/128)
Az ilyen kettõsséget nem szeretem, hogy nincs pénz Amszterdamba repülni, de legújabb iPhone-ra, MacBook-ra van pénz. Most vagy legyenek szegények vagy ne, de ha egyszer azok, akkor ne villogjanak már a filmben a luxuskategóriás elektronikai eszközök....
Sami32 2015 okt. 09. - 20:11:59
(90/128)
Ez a film nem jó. A szemem is összeragadt ettõl a közhelyes cukormázas bödöntõl, aminek egyetlen célja hogy könnyre fakassza az élet küszöbén álló fiatal hölgyeket. Nos, tipikusan ez az a helyzet amikor mélységesen szégyellem magamat azok helyében, akik nem hogy szavaztak, de jó értékelést adtak erre a filmre, másrészt sajnálom a dolgot, mert kifejezetten az a célközönsége, akiknek még nem alakult ki az ízlésük filmek terén, de állítom, hogy nem ez fogja õket a jóra való igényhez terelni.
Kérem, akinek még nem túl késõ, ne pazarolja erre az idejét, mert az élet túl rövid ahhoz, hogy ilyen filmeket nézzen az ember.
10/0
Reco 2015 szept. 18. - 20:58:24
(89/128)
Nem kell annyi tüdõ, jobban el fér a máj. Sört mindenkinek!