Téma: Csillagkapu

bbenjoe 2006 febr. 11. - 22:06:07
(14/1434)
Sajna ez van.
De hála Istennek, azt már megerõsítették, hogy a 9. évadot is levetíti a TV2: Hurrá!
Uiss 2006 febr. 09. - 21:40:01
(13/1434)
svábi tényleg utálja a scifijeket mert minden dubla részes nem scifiket (múlt héten monk, jövõ héten Rex felügyelõ) ugyan azon a napon adják (Ráadásul ezeket már mind adták), így a scifik maradnak el. Ez így nem fer fõleg azért mert a dubla része scificet nem egy napon adják le.
bbenjoe 2006 febr. 08. - 19:08:17
(12/1434)
Hi!
Eléggé izgalamas a történet, na valami nagy lehet készülõben...

Viszont van valami, ami zavar: legutóbb nálunk a 8. évad 14. része ment le, miközben amerikában a 9. évad 15. része (egy évad az 20 rész). 3 héttel azután, hogy amerikában véget ér a 9. évad nálunk épp elkezdõdne. Vajon a TV2 meg tudja e venni +szinkronizálni ennyi idõ alatt? A probléma abban gyökerezik, hogy Amerikában az évadok között szüneteket tartanak, míg nálunk nem, s így mostanra behoztuk a lemaradást. Tehát a 8.20-ik rész után jön e a 9.01? Remélem igen.

De azért aki még nem tudná: lesz 10. évad. Ergo mireánk még legalább 46. izgalmas rész vár.
pattycica 2006 febr. 04. - 22:45:45
(11/1434)
csak annyit, hogy szerintem éppen ezért szokták ilyenkor odaírni, hogy spoiler.. mondjuk 1 kis szünet télleg mehetne utána..
10/10
hispan1 2006 febr. 03. - 12:41:12 10/10
(10/1434)
Igezából nem értem a felháborodást, mert egyrészt nem mondunk konkrét történéseket bizonyos részekbõl, csak nagyvonalakban vázoljuk a dolgot másrészt ez általában hasznos és nem veszi el senki szórakozását.
És most egy komoly spoiler: képzeljétek el, a 34546 évadban úgy nagyjából 13,5 milliárd év múlva a világegyetemben az anyagok szétesnek kvarkokra és semmi nem marad ebbõl az egészbõl (komolyan). Na most mindenki legyen dühös rám, mert elmondtam, mi lesz :D
(Ja amúgy lehet, hogy elõbb omlik össze a térszerkezet, szóval lehet, hogy már az 1563. évadban elpusztul a világegyetem.)
x-tro 2006 jan. 31. - 17:48:42
(9/1434)
A lényegen nem változtat, hogy a böngészõn keresik meg az eredeti siteról a rész tartalmát, vagy valamelyik filecserélõn lehúzzák.... Bunkóság elmesélni olyan rész tartalmát, amely nem ment még adásban, jelesül itt, magyarországon. Ez nem egy filecserélõ fóruma, hanem egy magyaroszági tévé és mozimûsor, ha érted mi van.
NEM VESSZÜK EL MÁS SZÓRAKOZÁSÁT!
Aki azzal akar vagizni, hogy õ már látta, az keresse meg a megfelelõ fórumot...van ilyen.
Deeroy 2006 jan. 31. - 17:22:07 Előzmény x-tro
(8/1434)
szerintem nem a böngészõt hasznéálják ügyenesen, hanem (mint mások nagyon nagyon sokan), megnézik az új epizódikat felirattal :)
x-tro 2006 jan. 16. - 11:29:01
(7/1434)
Én meg azt nem értem itt is, de más sorozatok fórumainál is, hogy minek kell lelõni a elkövetkezendõ részek újdonságait?!
Igazán ügyesek vagytok, jól tudjátok használni a böngészõt.... :(
Az ilyen kitudtöbbet jellegû okoskodást jó lenne, ha a rajongói szájtokon futtatnátok, meghagyva másoknak az izgalmakat, ha lesznek még egyáltalán. Köszi.
konzerv 2006 jan. 16. - 08:32:52
(6/1434)
kibõvül.. spoiler: a 9. évadban a csillagközi szökevényekbõl már ismert Ben Browder fog csatlakozni a csk1-hez, mint a csapat új vezetõje (Cameron Mitchell alezredes). az elején még nem nagyon jött be, de a 9-10-11-id részben már eléggé "beérett". ja és az elsõ asszem 8 részben a szintán a csill. szök.-ben látott Claudia Black is szerepelni fog (meg egy kis szünetet követõen utána is).

az atlantis azért szerintem jó. egy földi emberekbõl álló "kolónia" egy sokkal fejletteb emberi faj városában köt ki egy másik galaxisban. a történet valahogy úgy szól, hogy a kapuk építõi egy vírus miatt hagyják el a tejutat és mennek el a pegazus galaxisba, ahol új életet kezdenek. valószínûleg a kapu azért más "ott", mintt "itt", mert új hely, új design ;)
10/10
hispan1 2006 jan. 09. - 20:25:09 10/10
(5/1434)
Igen, tény, hogy Richard Dean Anderson nélkül nem lesz ugyanaz és szerintem az elején miatta volt olyan sikeres. De váltani tudni kell. Majd ha már láttam a nélküle készült részeket, akkor mondok véleményt. Amúgy a most vetített nyolcadik évadban is már sokkal kevesebbet szerepel, ezt azzal indokolta, hogy többet szeretne a családjával lenni (amit meg is értek, mert a hét öt napján reggel hattól este nyolcig forgatás van). Kicsit érdekes mondjuk ez a 3 fõs CSK-1, de elõbb-utóbb újra kibõvül...
postacica 2006 jan. 08. - 14:40:45
(4/1434)
Tényleg nagyon jó ez a sorozat. Sajnos én csak töletek értesültem arról mi minden történik, vagy fog történni. Szerintem is kár lenne ha O'Neill kiszálna a sorozatból. Nekem Daniel a kedvencem, de O'Neill beszolásai, értetlensége és arcjátéka fog a legjobban hiányozni. Õ a lelke az egész sorozatnak. Nélküle abba is hagyhatják, mert messze nem lesz az amit sikerült kihozniuk a sorozatból. Nincs Csillagkapu O'Neill nélkül. Szerintem...
10/10
hispan1 2006 jan. 08. - 11:25:27 10/10
(3/1434)
Szerintem az Atlantis annyira nem ütõs, és meg is indoklom, miért: a StarGate-ben az a jó, hogy nyilvánvalóan lehetetlen dolgok történnek benne, de attól még ezt olyan reális közegben tálalják, hogy minden további nélkül elhiszem. A maguk módján alátámasztják a megfeleõ történelemmel és fizikával és úgy integrálják az egészet a tudományba és az egyetemes történelembe, hogy az teljesen hihetõen hat. Az Atlantis azonban egy teljes egészében sci-fi sorozat (és elkövették szerintem a legnagyobb baklövést: megváltoztatták a csillagkapuk kinézetét, ami ugye az egyetlen fix pont lett volna a két sorozatban és mindennél jobban összekapcsolta a kettõt.
Ami a 9. évadot illeti, nem láttam még belõle egy részt sem, ezért nem akarom lehordani, de én azért sajnálom, hogy a goa'uldoktól meg kell válnunk, mint fõellenség. Éppen az tetszett annyira, hogy az elsõ évadban olyannyira félt rendszerurak még a 8. évadban ia éppen annyira erõsek és félelmetesek és bár eredményeket értünk el ellenük, mégis tagadhatatlanul õk a jobbak.
Kicsit aggaszt az is, hogy komoly szereplõváltás történik: szeretett ezredesünk/tábornokunk kiszáll a sorozatból. Én más Hammond távozása után is úgy éreztem, hogy nem lehet semmi ugyanaz, de ha O'Neill is elmegy, akkor tényleg egy nagy arculatváltás fog következni. De ez még a jövõ zenéje, majd meglátjuk, mi is lesz belõle.
konzerv 2006 jan. 07. - 15:27:25
(2/1434)
így van. szerintem a 2004-ben indult spin off-ja is egész jó (Atlantis), bár a második évad második fele egy kicsit gyengébb, mint az elsõ, bár ez változni fog.. remélem.
spoiler: az sg1 9. évadja ugyan kicsit más, mint az eddigi 8, de ettõl függetlenül nagyon jó. egy új, még a goa uldoknál is veszélyesebb ellenség jelenik meg, az ori, a kedves hullaszürke priorjaikkal. ha minden jól megy ezzel is még ki tudnak húzni egy jó pár évadot...
más.. arról tud valaki valamit, hogy a tv2 megveszi e az atlantis-t, meg a sg1 9. évadját?
10/10
hispan1 2006 jan. 02. - 13:59:28 10/10
(1/1434)
Mind a film, mind a sorozat egyszerûen zseniális. Maga az SG1 sorozat minden idõk egyik legjobb sci-fi-je, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a nézettség és az, hogy már a 10-dik évad forgatásába kezdtek bele (és még ki tudja, mennyi lesz...).