kocos19 2007 dec. 23. - 17:26:32
(63/223)
Azt honnan tudjátok hogy vágott verzió?
wob 2007 dec. 23. - 16:38:05
(62/223)
A regényben a katonák egy "erõvért" nevû ruhában/szkafanderben/páncélban/exoskeletonban harcolnak, és egyesével lövik õket ki az orbitális pályán lévõ szállító ûrhajóból a célterület fölött, nem csapatszállítóval mennek le a felszínre. A regényben le van írva, hogy az erõvértbe öltözött katona ellen a tanknak nincs esélye.

A regény halálosan komoly, egy militarista utópia, a film pedig ennek a paródiája.
Rigor 2007 dec. 23. - 16:31:39
(61/223)
Már megint a vágott verzió.. muszály ezt?
2/10
zszoltan 2007 dec. 23. - 13:54:58 2/10
(60/223)
Mármint mgabor felvetése jogos.
2/10
zszoltan 2007 dec. 23. - 13:52:47 2/10
(59/223)
A felvetés teljesen jogos, szerintem. Bár egy ismerõsöm azt a magyarázatot találta rá, hogy fõmuftik a filmben nem is gondolták volna, hogy mészárlás helyett harc lesz, és ezért nem vittek magukkal komolyabb fegyvereket az inváziós csapatok. (Pl. a tank nevû 'ostobaság' már a regény születésének pillanatában is pár évtizede alapfegyvernek számított. De az sem kizárt, hogy már a vadászhelikoptert is feltalálták.)
grizzly21 2007 dec. 23. - 13:35:57
(58/223)
ez baromi jo film! egy parodia, ez egyertelmu de nagyon jo!
kar hogy megvagjak..
zee944 2007 dec. 23. - 13:12:01
(57/223)
Most comment vagy no comment? Döntsd már el... mellesleg ez pont a film értelmezésérõl szól, nagyon is ide tartozik.
shikaka 2007 dec. 23. - 12:06:11
(56/223)
náci propagandafilm feldolgozása?



Heinlein regényében (Robert Heinlein: Startship troopers, 1959) központi kérdés az állampolgári jog.

Tulajdonképp a bogarak (= kommunisták) elleni harc majdnem hogy lényegtelen, egy színes háttér filozófikus beszélgetésekhez, ami a kadétok és kiképzõk, JUAN (!) Rico és a haverjai között folynak. (természetesen ezek a beszélgetések a szerzõ tézisei és antitézisei)

Heinlein szerint a modern demokráciáknak az a két nagy hibája, hogy

1: az alkotmányokat írók felételezik, hogy a nép szavazás elõtt utánajár a tényeknek, és tud ésszerûen dönteni. Ezzel szemben könnyen befolyásolják õket a különbözõ pártok.
2: ami ingyen van, azt az ember nem értékeli, így szükség lenne valami áldozatra a szavazati jogért cserébe.

Ennek az elméletnek a megvalósulása a Starship troopers társadalma. Heinlein szerint így mûködne az a társadalom, ami választ próbál adni a fenti két problémára.
NEM foglal állást hogy jó-e vagy sem, csak megmutatja milyen lenne.
zee944 2007 dec. 23. - 11:26:26
(55/223)
Na, talán ezt lehetne hibának felróni, hogy nem elég túlzó, nem elég szatirikus (ami tényleg találóbb, mint a paródia, köszönöm a kiigazítást). De ha valakinek azért nem tetszik, mert "milyen hülyeségek vannak már benne", az a film félreértelmezése.
6/10
Tucsok84 2007 dec. 23. - 10:39:02 6/10
(54/223)
Ha 18 ellenére kivágtak belõle részeket, akkor tényleg szánalmas múltkor a Sziklán döbentem meg, hogy pár jelenet hiányzik belõle.
Ennek a filmnek, pont ezek a véres jelenetek adják meg a hangulatát, fõleg mikor a kettévágott tûdõn átszúrt szereplõk ugy ordítanak, hogy azt már nehéz elhinni :D.

A függetlenség napjával meg hiba ezt a filmet összehasonlítani.
mgabbor 2007 dec. 23. - 10:17:43
(53/223)
Ez egy régi náci propagandafilm modern feldolgozása, talán paródiája. Gondolom az analógiákat nem kell részleteznem.. De ha így nézitek, egész más jelentést kap.

Amúgy tényleg gagyi. Sztori nulla, és döbbenetes, hogy a huszonakárhányadik században az emberek elfelejtettek mindent amit ma tudnak a hadviselésrõl, fegyverekrõl, nemhogy újfajta fegyvereket találtak volna fel. Nem röhej, hogy egy másik naprendszerben az ûrhajóval érkezõ gyalogosoknak kizárólag kis kaliberû kézi géppuskájuk van? Egy ilyen bolygót már a mai technikával is tisztára lehetne pucolni pár nukleáris töltettel..
2/10
zszoltan 2007 dec. 23. - 00:53:23 2/10
(52/223)
"Ez egy paródia."
Ahhoz viszont nem elég túlzó. (Vagy akkor legalább írták volna ki az elején.:)) Nem tudom, a film alkotói minek szánták, de nekem nem esett jól - így visszagondolva se paródiának, se sci-fi/akciónak. (Hogy is mondta Vincent haverja a 'Ponyvaregény'-ben a kocsi összekarcolására?) "Ez egyszerûen nem fér bele."
zee944 2007 dec. 22. - 22:26:32
(51/223)
Te is sokat értettél akkor a filmbõl! Ez egy paródia. Gyengeségei így is vannak, csak épp nem azok, amiket te felsorolsz. Azok a koncepció részei. Ilyen alapon egy thrillert is nézhetsz vígjátékként, csak nem biztos, hogy okos dolog.
3/10
Mákostonhal 2007 dec. 20. - 22:57:27 3/10
(50/223)
Nagyon pöcs ez a film! Paul Verhoeven régebbi, kultot célozgató melói ennél sokkal de sokkal jobbak. Az egész egy b-kategóriás maszlag, ami csak arra jó, hogy röhögjünk egy nagyot. Hol a vicces részeken, hol pedig kínunkban. Nos, ezutóbbi aránytalanul sok helyen fel lelhetõ. A sztori a ZS-kategóriát sem éri el, az újszülött fiam is jobbat írna. (Nyugi nem élek ilyen kicsapongó életmódot. Nincs fiam, de lehetne. :)A trükkök jók, de abszolút nem mentik meg a filmet. A helyzetek, a rendezés, operatõri meló, vágás, mind gyenge és sztereotipikus. Az alakítások kritikán aluliak, röhelyes, mikor Casper Van Dien olyan fejet vág lövés közben, mint akit épp kasztrálnak, (Egyébként máskor is)Denise Richards kisasszony, de a többiek is kritikán aluliak. Az akció is néhány helyen nevetséges, egy rovart húsz sorozattal fektetnek ki, míg húsz rovart néha eggyel, láthatjuk hogy a csávókám csak úgy találomra oda lõ, és 2-3 bogárka loccsan szét, meg ilyen ökörségek, azt se láttam, hogy újre kellett-e tölteni azokat a G-36-os gépkarabély, és mûdákó szerelemgyereke-sztájl fegyvereket. Az egész annyira tipikus, és gyenge, nem is tudom mi tölti ki a 2 órás játékidõt. Azért egy pozitívum mégis van, ami félig-meddig nézhetõvé teszi a filmet. Ezek azok a be vetített reklámok(vagy híradások) a film elején, és a végén, az egész picit cinikusra van véve, és amellett, hogy viccesek, jól elképzelhetõ képet festenek a mai, és a jövõbeni popkultúra egy szeletérõl. Ez az egyetlen, amiért túl lehet valahogy élni ezt a filmet. 35%
10/10
Semprini 2007 dec. 15. - 20:15:23 10/10
(49/223)
Szerintem szenzációs film, talán nem túlzok, ha kijelentem, hogy a sci-fi-akciófilmek legjobbja! (Mi több, ez volt az a film, amiért - az elõzetest látva - több éves kihagyás után újra elmentem a moziba...) Azóta már vagy hatszor láttam, de még mindig lenyûgöz. A trükktechnika már akkor is szenzációs volt (-na ja, 4 évvel Spielberg dinói után...), és a sztoriba is sok mindent sikerült begyömöszölni. Van itt szerelni háromszög, háborús dráma, és akció minden mennyiségben! Denise Richards és Dina Meyer pedig már csak a hab a tortán! ;-)
Természetesen ehhez is készült folytatás -de az már meg sem közelíti az eredetit.

10/10
2/10
zszoltan 2007 dec. 15. - 20:08:54 2/10 Előzmény Attrax
(48/223)
Hát, lehet, hogy nem volt sablonos, de akkor a volt kolis szobatársam egy jóstehetség. Ugyanis elõre kitalálta, hogy mi fog történni. :)

Látványosnak látványos, annyira-amennyire. De minket 20 évesen már rettentõen zavartak a stratégiai idétlenkedések és a súlytalan történet. A mondanivalója meg eléggé bújtatott ahhoz, hogy szinte kihámozhatatlan legyen. De azért nem nézhetetlen, végülis mi is végignéztük. :)
Csak utána megállapítottuk, hogy ha helyette inkább a 'Starship troopers' játékkal játszottunk volna két órát, az nem kevesebb mûvészi, viszont több szórakoztató élményt nyújtott volna. (Amúgy tudom ajánlani PC-vel rendelkezõ RTS kedvelõknek. Egész jó kis 'kommandós' játékot ütöttek össze belõle.)

Forma:2 + Tartalom:0
2/10
ibagi 2007 jan. 12. - 21:25:59
(47/223)
Én kicsinek láttam ezt a filmet, de már akkor is csak röhögtem rajta annyira gagyi volt! :D
huba1 2007 jan. 10. - 09:12:44
(46/223)
.
huba1 2007 jan. 10. - 09:10:29
(45/223)
szar
huba1 2007 jan. 10. - 09:05:37
(44/223)
Valóban gusztustalan dolognak tartom, hogy egy filmet megvágnak, ráadásúl korhatáros filmrõl van szó, mellyet elvileg taknyos kölkök már nem nézhetnek, akkor meg minek?
-Ajjj - mondom, - ugrál a film?
Aztán szembesültem, hogy bizony komoly, igazán jó jelenetek lettek kivágva!
Ezzel a verzióval ennyit is ér a film.