7/10
Sadenal 2012 aug. 27. - 15:14:47 7/10
(143/223)
Még gyerekkoromban láttam, de még azóta is fas*a egy zúzós sci-fi. :)


7/10
10/10
cellasto 2012 ápr. 27. - 02:33:48 10/10
(142/223)
tipikus eset:
ha nem most olvasnám a könyvet,hanem mielõtt a filmet láttam volna,akkor most köpködném verhoeven-mester alkotását :D
viszont jóval elõbb láttam a filmet,mint olvastam a könyvet,így megmarad kedvencnek ezentúl is.
Bár tipikus amcsi húzás..a neveken kívül semmi köze az eredeti mûhöz.
Mondjuk verhoeven azt nyilatkozta,hogy nem olvasta végig a könyvet,mert unalmasnak találta :d
Így nem is csoda,hogy teljesen más lett belõle.
A könyv fantasztikus,mint Heinlein minden munkája.Ha hozzávesszük,hogy 1960-ban írta,akkor tényleg nem túlzás a "zseni"jelzõ erre az íróra :)
Ujjalbumm 2012 febr. 29. - 21:00:03
(141/223)
Denise Richards-t nézzétek meg a blue mountain state c. sorozatban és utána mondjátok hogy nem kéne...mostanára már túl van pár mütéten így meg már elég tutajos nõlett.
sztinka 2011 márc. 20. - 11:20:29 Előzmény eFeMeR8
(140/223)
Jah, tényleg csúnya, nekem se kéne...:)
eFeMeR8 2011 febr. 13. - 11:54:22
(139/223)
Ennyire savanyú a szölõ Good Will Hunting:)))

Tényleg milyen gülü sõt csúnya is fújj: http://www.branwen.net/imgs/Denise-Richards-16.JPG
eFeMeR8 2011 febr. 13. - 11:50:59
(138/223)
Jó kritika:) Szerintem te ne is nézzél semilyen filmet mert azok 99% mese (még a megtörtént eseményeket feldolgozokat is beleértve)Amúgy a film szorakoztató Paul hozza a töle elvárhatót 8,5/10 Csak a gülüszemû miatt:))))
Ha csávó vagy szeretnél Te ilyen gülüszemû nõt magadnak:)
9/10
tyrichie 2010 dec. 24. - 21:09:00 9/10
(137/223)
Kétségtelenül ez a legjobb rész. Anno amikor elkezdte adni a HBO minden nap megnéztem.
9/10
Roland Katarn 2010 okt. 27. - 16:38:55 9/10
(136/223)
A harmadik rész meg említést sem érdemel.

Arról meg már ne is beszéljünk, hogy lesz negyedik része! Igen, tényleg! Állítólag animációs film lesz! A történet még nem tiszta, pletykák szerint a földön harcolnak de ez még nem biztos. Hát nem számítok sokra. Az biztos, hogy egy sima animációs film lesz és semmi extra. De reménykedni lehet! :)
9/10
offtopic
Roland Katarn 2010 okt. 27. - 16:32:38 9/10
(135/223)
Elkövettem azt a hibát, hogy megnéztem a második részét. Nem kellett volna!!!

És nagyon ajánlom, hogy ti se tegyétek!!!
9/10
RoKKfish 2010 okt. 27. - 16:20:17 9/10
(134/223)
Na, ez tipikusan az a mozi, amibõl nem létezik un. második, meg harmadik rész, vagy akinek mégis, annál megkérdõjelezném, hogy mi jött le Verhoeven eredetijébõl... :D
Wilde 2010 okt. 27. - 14:43:10
(133/223)
-Pontosan!!
-És ez a film tényleg nagyon ott volt!!
9/10
Roland Katarn 2010 szept. 21. - 15:18:48 9/10
(132/223)
Ja és sok mosolygás is direkt volt ilyen nevetségesre megcsinálva, ezzel is paródiát állítva az úgy nevezett tökéletes társadalom elé! XD
9/10
Roland Katarn 2010 szept. 21. - 15:17:28 9/10
(131/223)
Figyu te félre értetted a filmet. Nem szabad komolyan venni. Ez nem a könyv megfilmesítése, én inkább egy akció paródiának mondanám. A film eleje dögunalom? Ja, minek legyen bevezetés igazad van, egybõl csapjunk a közepébe aztán majd csodálkozunk, hogy nem értjük a sztorit! -,-" A rovarok mozgása pedig sztem nagyon is szép és a maga idejében is elismerést nyert. A gyakorló téren pedig nem rovarbábuk lövöldöznek, hanem ember formájú bábuk!-,-" A korbácsolás pedig megint a militarista társadalomra utal. Olvasd el a korábbi, hozzászólásokat és ott leírták, hogy ez a film pontosan mit is akar elmondani a töménytelen kaszabolások közepette. XD
2/10
szzs 2010 szept. 21. - 12:47:54 2/10
(130/223)
Feltûnõen sokat mosolyogtak a nõk ebben a filmben. Marha zavaró volt, sokszor teljesen értelmetlen volt a mosolygás a helyzethez képest. Ezek a primitív technikával megjelenített rovarok megölték valami bajtársukat - sebaj, pár másodperc múlva már felhõtlen jókedv és mosolygás.

A rovarok mozgása rettentõen hasonlít a régi-régi trükkfelvételekhez.

A film eleje dögunalmas, inkább valami családi/szerelmi történet. A többi meg valami hirtelen felindulásból elkövetett "na csináljunk valami mozgalmasat" féleségre emlékeztet.

Nem beszélve olyasmiról, hogy néha egy-egy bogarat 5-6-an lövik 10-20 másodpercig, mire megdöglik, máskor meg (amikor tömegével jönnek), hullanak, mint a legyek. Vagy "éles" lõgyakorlaton a (nyilván) emberek által irányított rovarbábú fejbelövi a sisak nélküli katonát. Aztán korbácsolás :) No meg az atombomba felrobbanása elõtt (bogárzseninél, LOL) pár másodperccel futva menekülnek és semmi bajuk se lesz. Ilyet én is tudtam írni, még mikor porbafingó kisiskoláás voltam. Ma már nem mernék.

Röhej! És dögunalom.
10/10
The Man Who Laughs 2010 szept. 05. - 23:25:19 10/10
(129/223)
Robert A. Heinlein klasszikus könyvének, kultikus filmváltozata. A könyv remek a film is, de másként. Ugyanis a könyv egy sokkal filozofikusabb alkotás ami erõsen bírálja az eddigi államformákat és katonai-demokrácia mellett érvel.

Pontosan filmre vinni elég nehéz lett volna. Ezért Paul Verhoeven rendezõ egy másik utat választot. A könyvbõl átvette a legnélkülözhetetlenebb motívumokat (fõszereplõk, legfontosabb motivációk, alaphelyzet), de a mondanivalót kicsit kifordította. A könyvben ábrázolt társadalmat szatirikusan kifigurázta. (a Robotzsaruhoz hasonló remek tv bejátszásokkal). Ehhez pedig hozzá csapot, jó adag látványos akciót az Alien mintájára. A végeredmény pedig a 90-es évek legjobb sci-fije lett. Ami megállja a helyét mint társadalmi szatira, ûrlényes inváziós film illetve tini film.

A színészek megfelelõ játékot hoznak. Dennis Richards ezzel a filmmel futott be. Casper Van Diennek meg azóta sem volt ilyen jó filmje. Micheal Ironside lubickol a szerepében és Neil Patrick Harris is igazán jó alakítást nyújt.

Mind ehhez hozzá társul Basil Poledrious remek ûr-militarista zenéje, ami nagyszerû aláfestése a dinamikus és látványos harcoknak. Apropó látvány, az effektek mára már kicsit megkopott, de még így is faszán néz ki.

Roppant szórakoztató film. Az egyik kedvencem, ajánlom mindenkinek illetve, hogy utána olvassa el a könyvet is.

10/10
9/10
Roland Katarn 2010 máj. 15. - 19:04:01 9/10
(128/223)
Nekem ez a film tettszett! Igaz nekem az agykiszívás a végén már egy kicsit túl durva volt, de ezt leszámítva szerintem jó lett a film! A második részt megnéztem, de valami iszonyúan rossz, nehogy megnézzétek! A harmadikat már meg se néztem! De ez az elsõ rész marha jó! Fõleg amikor a remek zene párosul a jó jelenetekkel! És mondani valója is van! Sajnos a könyvet nem olvastam, de lehet, hogy fogom! Ja és csak ajánlani tudom, a filmbõl készült PC játékot! Nem csak azért mert nagyon hangulatos, hanem mert olyan dolgok is vannak benne, amelyek a filmbõl kimaradtak de a könyvben benn voltak! Szóval egyfajta film - könyv keverék!

Az Retek Retardált klubról meg annyit, hogy én szinte már nem is nézek tv, inkább dvd-zek! De ha mégis átkapcsolnák a tv-re akkor is valamilyen más adót nézek! Néha nagy ritkán a tv2 de az rtl szinte soha!

Na szóval a film, fasza!!!
9/10
JohnnyBGood 2010 máj. 12. - 23:12:37 9/10
(127/223)
Szédületesen jó Sci-fi és baromi hosszú!
Ami külön poén, hogy hihetetlen jó mozgású és élethû rovarok tömege mellett minden mûszer grafikája kis buta :) és ez nem a bénaságuk miatt van, mert veszettül szép a látvány!
Csak jó minõségben nézzétek meg.
Amúgy valóban kicsit társadalomkritika, military-kritika, emberiség szatíra vagy inkább helyzetkép ötvözve a nyers valósággal. a poénok is erre építenek. szuperjó.
10/10
bencimackó 2010 máj. 06. - 20:13:43 10/10
(126/223)
nem kellett rajta sokat agyalni... ettõl függetlenül teccett
Peppo 2010 febr. 05. - 18:44:33
(125/223)
Annak idején az Alien 4-et és ezt a filmet néztük meg egy este. És ez tetszett jobban. :)

Egyfajta karikatúrája a magát demokratikusnak nevezõ, de erõsen diktatórikus, hazug politikai vezetésnek, és az értelmetlen háborúnak. A (valószínûleg állami) tévé propagandamûsorai zseniálisak, ezek a legjobb poénok a filmben, egyébként meg az akció és a látvány is rendben van. Meglepõen brutális, de épp ez a lényege. Denise Richards is ezzel lett híressé, tetszett is, mikor elõször megláttam. :)

Verhoeven tud nagyon jó és nagyon rossz filmeket is csinálni, ez a film az elõbbiek közé tartozik. 10/8 nálam, de az a 8 igen erõs.
10/10
toshiba321 2010 jan. 08. - 16:39:28 10/10
(124/223)
az elsõ és szerintem egyben a legjobb rész is. Nekem nagyon tetszett.