10/10
giggs985 2015 ápr. 10. - 13:55:19 10/10
(1413/2293)
"Majd akkor fog égni Nolan feje, amikor kiderül, hogy nem is úgy van, ahogy azt képzelte." - még nem jöttél rá, hogy nem egy dokumentumfilmet néztél? a kutya sem állította, hogy minden 100%-ig úgy van minden a valóságban, mint a filmben volt.
8/10
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 10. - 13:43:07 8/10
(1412/2293)
én hiszek neked Pataki Attila is megmondta, hogy gyíkemberekkel szokott kávézni
1/10
Meklód fia 2015 ápr. 10. - 13:08:14 1/10
(1411/2293)
elég bizonyítékot linkelgettem már más topikokban a létezésükrõl. Ez egy lezárt ügy amit sikeresen tisztáztam.

" De érdekes, hogy azzal nincs bajod, hogy ELKÉPZELT szörnyek kaszabolják, kergetik, petéznek bele az emberekbe"

ha belegondolsz a földön is hasonló a helyzet. A ragadozó állatok ugyanezt teszik velünk. Valószínûleg más bolygók lényeitõl is ezt kapnánk.

Nekem nincs bajom Nolennel, és elismerem hogy azért tud valamit, mert ezt a filmet nem lehetett volna rosszabbul megcsinálni.
1/10
Meklód fia 2015 ápr. 10. - 13:04:20 1/10
(1410/2293)
a feketelyuk akár a távcsõ lencsehibája is lehet. Soha nem fog kiderülni, hogy tényleg létezik-e. Majd akkor fog égni Nolan feje, amikor kiderül, hogy nem is úgy van, ahogy azt képzelte.
10/10
giggs985 2015 ápr. 10. - 12:06:19 10/10
(1409/2293)
"Elég csak abból kiindulni, hogy nem tervezünk több holdmissziót az ott lévõ idegenek miatt" ??? - Nafene, átaludtam az évszázad felfedezését, miszerint sikerült kézzel fogható módon bizonyítani földönkívüliek létezését??? :D Légyszi lökj már róla egy linket.

" sima helikopterrel felmehetnénk oda bármikor, de mégse tesszük" - a Holdra helikopterrel??? Ezen percekig röhögtem. :D :D :D

"Nekem elég iireális az, hogy a galaxis másik részét egyáltalán ne lakják idegenek, úgyhogy alap lenne az ilyen filmekben való szereplésük" - lehetséges, hogy vannak más lények a világegyetemben. De senki sem fedezett fel semmi ilyesmit. Szóval ha kikéred magadnak, hogy hogy jön ahhoz Nolan, hogy az általunk kevéssé ismert (ám minden valószínûség szerint létezõ) feketelyukról filmezzen, akkor ennyi erõvel hogy jön bárki ahhoz, hogy egy olyan dologról készítsen mozit (ûrbeli emberekre leselkedõ szörnyetegekrõl), amirõl még csak elméleti feltételezéseink lehetnek??? Itt van a logikai bukfenc...

"fekete lyukba csak úgy be lehet sétálni hiperkockát építeni." Ez is egy elképzelés, amit Nolan NEM EGY DOKUMENTUMFILMBEN mutatott be. De érdekes, hogy azzal nincs bajod, hogy ELKÉPZELT szörnyek kaszabolják, kergetik, petéznek bele az emberekbe, míg más elképzelt, ám tudományos alapokon is nyugvó tudományos dolgot elvetsz, csak azért mert... Na ezt nem sikerült igazából megmagyarázni. Csak utálod a rendezõt és kész...
1/10
Meklód fia 2015 ápr. 10. - 11:12:56 1/10
(1408/2293)
Elég csak abból kiindulni, hogy nem tervezünk több holdmissziót az ott lévõ idegenek miatt. És ez csak a szomszédságba van, egy sima helikopterrel felmehetnénk oda bármikor, de mégse tesszük. Nekem elég iireális az, hogy a galaxis másik részét egyáltalán ne lakják idegenek, úgyhogy alap lenne az ilyen filmekben való szereplésük. De ebben hatalmas logikai bukfencek vannak, a fekete lyukba csak úgy be lehet sétálni hiperkockát építeni... Pff
gmanarts 2015 ápr. 10. - 10:35:53
(1407/2293)
A fekete lyuk ma, mint elmélet létezik csupán nekünk. Ezért azon, hogy mi valószínûtlen vele kapcsolatban felesleges rágódni. Az elmélet nem zárja ki azt, amit a filmben látni.
Száz évvel ezelõtt ugyanilyen valószínûtlennek tartották sokan a Holdra szállást.
8/10
Irgum76 2015 ápr. 10. - 10:10:24 8/10
(1406/2293)
"A hiperkocka meg el volt magyarázva a filmben - lehet, hogy oda kellett volna figyelni... :D"

hát az hogy "oda tették" nem valami nagy magyarázat kik? miért? és fõleg hogyan?
az lehet, hogy nem sokat tudunk egy fekete lyuk belsejérõl de, hogy csak simán nekiállnak benne építkezni az eléggé valószínûtlen
10/10
giggs985 2015 ápr. 10. - 09:24:23 10/10
(1405/2293)
"A feketelyuk belsejében valószínûleg nincs semmi" - eddig még az volt a bajod, hogy Nolan nem tudja, hogy mi van benne (igaz egy Kip Thorne nevezetû névtelen senki, aki szintén nem ért hozzá abszolút :D :P segített a tudományos részeknél), te meg a kanapédról nagy valószínûséggel meg tudod mondani, hogy milyen is egy ilyen objektum. Gratula! A hiperkocka meg el volt magyarázva a filmben - lehet, hogy oda kellett volna figyelni... :D

Miért kellene MINDEN sci-fiben szörnynek lennie??? Meg neked az reális, hogy egy tök ismeretlen ûrszörny pont az emberkékre legyen kiéhezve??? Ja, amúgy megsúgom, hogy olyan ûrbéli szörnyek meg tutira nem léteznek, amik gyilkolásszák sablontörténetek alapján a sablonszereplõket valamelyik ZS kategóriás sablonfilmben. Ha Nolantõl azt vártad, hogy forgat egy agyatlan ûrszörnyes filmet, ahol sikítozva menekülnek a szilikoncsöcsös bigék a mumus elõl, míg a kigyúrt tetkós keménycsávó lövöldözik, akkor tuti, hogy nem ismered a munkásságát... Ezen meg nem lepõdök meg... :D
1/10
Meklód fia 2015 ápr. 10. - 08:56:24 1/10
(1404/2293)
de ennyire elvont filmet miért kell csinálni?

SPOILER

A feketelyuk belsejében valószínûleg nincs semmi, csak a halál, de ez a hiperkocka agyameldobom baromság egy nagyon elvont elméjû rendezõrõl tesz bizonyságot.
Meg amúgy mennyire reális egy olyan Scifi, amiben nincs ûrlény? - Semennyire.
Paul Deak 2015 ápr. 09. - 23:46:16
(1403/2293)
Hagyd, az Interstellar egy érzelgõs szar, meg érzelgõs hülyék vannak benne.

Bezzeg az agyatlan féldimenziós csajok, akik sikítoznak mert kergeti õket a zseniális, tudományos kutatások alapján megismert és forgatókönyvre adaptált ûrzombi, vagy ahogy a macsó ûrtengerészgyalogos ordít ahogy összesz*rja magát, miközben kettéharapja a szpészmonszter, vagy ahogy kettévágja a LÉZER (mi más :) ).

Ezek a jól bevált, elõre jól megcsócsált, becsomagolt fásztfúd filmek. Ezek mellett az Interstellar egy érzelgõs semmi. Én kérek elnézést Nolan nevében is, hogy el merte követni ezen mûvészeti alkotások ellen azt, hogy el merte képzelni mi van egy fekete lyuk belsejében ahelyett, hogy azt mutatta volna meg, mi van egy épp kettészakadó ember beleiben, vagy koponyájában :)
10/10
giggs985 2015 ápr. 09. - 21:16:54 10/10
(1402/2293)
Ügyes fiú vagy hogy megnézted, gratulálok. Örülök annak, hogy miután elõzetesen fikáztad, utólag is fikázhatod. Mily meglepõ. Bár sok értelem nincs abban, amit írsz, mert
a) nem kötelezõ rajta sírni, miért kellene? Én sem sírtam, ahogy sokan mások sem.
b) a sci-fi eredendõen nem olyan dolgokról szól, amit már tökéletesen ismerünk, és nem is lehet elvárni tõle a dokumentumfilmszerû hûséget (hisz senki sem tudja, hogy mi van a fekete lyukon belül)- egyébként tudod, hogy a sci-fi szóösszetételben mit jelent a "fi" rész??? :D :D :D
c) a film korántsem csak a feketelyuk mûködésérõl szól. Remélem legalább ezt leszûrted elvakultságodban is.
d) ha akkora baj, hogy megítélésed szerint Nolan olyan dolgot von be a filmjébe, amit nem ismer pontosan(ahogy más sem), akkor írd már meg, hogy mely horror-scifik azok, amelyeket olyanok rendeztek, akik a valós ûrbéli szörnyek szakértõi. Köszi! Muhahaha
1/10
Meklód fia 2015 ápr. 09. - 13:25:49 1/10 Előzmény giggs985
(1401/2293)
Csak azért is megnéztem, hogy ne azzal támadjatok hogy látatlanba pontozok.

Nem tévedtem, ez egy érzelgõs szarság. A tudósok nem tudják mivan a feketelyukban, de Nolan már igen, ezért úgy érezte meg kell rendezze ezt a filmet mindenáron...
Belõlem nem sikerült könnyet kicsikarnia, hiába ez lett volna a célja. Maradok inkább a jól bevált horror-scifik mellett.
borkasztik 2015 ápr. 09. - 13:14:03
(1400/2293)
Ez így igaz, ez nem is kérdés. De pont az olyan filmeket szeretem amin lehet többet agyalni. Hogy nem csak egyszerûen szádba rágják a választ meg már egyértelmûen kilehet következtetni a az elejébõl a végét, hanem pont ez az hogy több féle alternatív megoldása lehet.
De összességében itt is végül is világos volt a cél és a felvázolt logika szerint a megoldás csak nagyon kellett figyelni. Nekem kétszer kellett megnézem hogy teljesen tiszta legyen, ugyanis másodjára vettem észre azokat a jeleket, amik késõbb lesznek fontosak . ég egyszer nyomatékosítva én meg pont az ilyen könyveket és filmeket szeretem, ami újra nézve és olvasva világossá válik hogy miden kis részletnek jelentõsége van és tudatosan van felépítve, de ez lehet hogy még elsõre fel se tûnik nagyon és így újra olvasva vagy nézve ismét élvezni tudod a történetet meg újra csodálkozol azon milyen tudatosan is fel volt építve.

Amúgy meg a lentebb felsorolt filmeket is ugyan úgy szeretem :) Azt hogy meg mennyire megosztó vagy nem megosztó egy film azt látom, csak engem ez nem izgat nagyon :D Én nekem az a lényeg hogy engem kitud e kapcsolni és tudom e élvezni vagy sem :)
1/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 06. - 23:36:19 1/10
(1399/2293)
nem fikázta,csak leírta,hogy nem tetszik neki...
vagy kötelezõen szeretni kell ezt a szart?
10/10
Teddy Daniels 2015 ápr. 06. - 22:42:40 10/10 Előzmény csontfej
(1398/2293)
Nem kell fizikázni aki nem érti, mint ahogyan én sem voltam soha 5-ös ebben a mûfajban. :) A szeretetrõl szól ez a csodálatos alkotás. Nolan újabb remekmûve.
2/10
csontfej 2015 ápr. 06. - 21:16:10 2/10
(1397/2293)
Rossz, értelmetlen, hosszú, és kegyetlen unalmas.
gmanarts 2015 ápr. 06. - 20:09:35
(1396/2293)
Igazad van, félreérthetõen fogalmaztam. A felgyorsítás átírást is jelent, azonban nem változtatja meg az eljövendõt. Csak átrendezi az egyenlet egyik oldalán az elemeket, a végeredmény intakt marad. Tehát paradoxon kizárva. (Ahogy Hawking és Thorne is egyetért ezzel.)
8/10
Irgum76 2015 ápr. 06. - 19:32:38 8/10
(1395/2293)
hát most szerintem elbeszéltek egymás mellett
Kissjani az elsõ felderítõkrõl beszél és teszi fel a kérdést, (joggal) hogy akkor õk 12-en hogyan jutottak el egyenként a saját felderítendõ bolygójukra ha arra nem volt pénze a NASA-nak, hogy a Lázár misszió keretében mindegyik bolygóra eljussanak
8/10
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 06. - 19:25:30 8/10
(1394/2293)
"azt azért gondolom, hogy a fénynél semmiféle kommunikációs ezköz nem lehet gyorsabb, így egy másik galaxissal az azonnali kommunikáció teljességgel lehetetlen."

igaz ez már csak érdekesség nincs köze filmbeli kommunikációhoz
de már kísérletezgetnek kvantum párokkal ami azonnali információ küldést teszi lehetõvé az univerzum két tetszõleges pontja között
pl most hirtelen ezt találtam:
http://index.hu/tudomany/2013/03/08/ami_tizezerszer_gyorsabb_a_fenynel/