borkasztik 2015 máj. 20. - 23:05:21
(1848/2288)
Milyen kritika az olyan ami csak azt írja hogy "f*s" a film és nincs mögötte ész érv?
Ez egy lassúbb hangvételû film és pont ez adja a varászát hogy minden egyes részlet számít mert késõbb érted meg a lényegét.

Ezt a filmet más képen kell nézni mint például egy agyatlan Transformers-et ahol csak a látvány a fontos a történet meg egy nagy 0.

Itt is volták már olyanok akiknek nem tetszett,de a többség normálisan leírta érvekkel alátámasztva mi az ami szemet szúrt neki, de még akkor is elgondolkodott róla.

Szóval elég merész le"f*s" -ozni egy olyan filmet ami azért eléggé szép számban gondolkodásra és elmélkedésere buzdította a közönséget. Rég volt már ilyen mû, csak sajnos manapság elottfelejtették, hogy igen is a történet is lényeges.
2/10
HARCOS TIBI 2015 máj. 20. - 19:50:46 2/10
(1847/2288)
Ez a film egy fos. Vontatott az egész, legalább a felét ki lehetne vágni, a zene borzalmas, a történet is zavaros. Elpocsékoltam majdnem három órát.
offtopic
Kenshitora 2015 máj. 19. - 21:21:06 Előzmény proklima
(1846/2288)
OFF
Ja, értem! :-)
Nos, hogy máshova miket írsz azt én nem tudhatom - nem is nagyon érdekel!
Mivel ez a "Csillagok között" topic én úgy veszem, hogy nem is írtál semmit. :-)
OFF
proklima 2015 máj. 12. - 20:44:34
(1845/2288)
Jogos a kérdés, mivel a dátum az rendben, viszont a hozzászólás "A kvantumfizika titokzatos világa" témában történt.
Abból volt egy kiragadott rész.
Az egész így hangzik:
Kezdetben "vala" az atom.
Démokritosz, az atomelmélet megalapítója, az atomokat még oszthatatlannak tartotta, de ma már tudjuk, hogy nevükkel ellentétben az atomok maguk is szubatomi részecskékbõl épülnek fel.
Kezdetben "vala" a Föld és a csillagok, ma már univerzumokat kutatunk.
Jogosan vetõdik fel a kérdés:
Van-e kissebb a jelenleg ismertnél?
Van-e nagyobb a jelenleg ismertnél?
Ezzel csak arra próbáltam rávilágítani, hogy bármirõl is beszélünk ma, az lehetséges, hogy most érvényesnek tûnik, de holnap már okafogyottá válik.
Tehát elmélkedni lehet, de vitatkozni nem érdemes.

Sok példát lehetne hozni, de most csak egyet:
Jelenleg négy alapvetõ erõrõl beszélünk.
Lehet, hogy megtalálták az ötödiket?
"A titokzatos jel a protonok és antiprotonok közötti, fénysebesség körüli ütközése során bukkant fel a Tevatronban. Néhány ütközésnél a kutatók furcsa jelenséget észleltek: két sugárban könnyû részecskék keletkeztek és mellettük egy „nehézsúlyú” úgynevezett W-bozon.
Ez 250-szer gyakrabban történt, mint azt a fizikusok várták - mintha egy korábban ismeretlen elemi részecske széthullásának eredménye lett volna.
Az újonnan felfedezett erõ - ha létezik, és nem mérési tévedés - csak rendkívül rövid távolságokban hat, azonban, alapjaiban rázná meg a fizikát." /Világtudomány.hu/
offtopic
Kenshitora 2015 máj. 12. - 20:27:51 Előzmény proklima
(1844/2288)
OFF
Melyik április 29.-én? :-)
Mert nem látok semmilyen hozzászólást tõled 2015-04-29 napon!
OFF
1/10
stalone 2015 máj. 10. - 20:59:41 1/10
(1843/2288)
Nagyon felejthetõ film. Valóban egy sci-fi katyvasz az egész. Már az eleje is rém eröltetett az ahogyan beindul a story a " fõ hõssel ". Az a pár " látvány " sem tudja felemelni a filmet a maradandó alkotások közzé, mert a végkifejlet teljes zagyvaságba eszkalálódik. De hát a sci-fi rajongók úgy látom " kétpofára zabálják " - lelkük rajta én több értelmet vártam volna......:(
slayerfan 2015 máj. 10. - 20:45:26
(1842/2288)
Üdv!
Elmagyarázná valaki lesz szíves! :) A-terv: élhetõ bolygó és az oda való emberszállítás. Nem volt kész a képlet, így nem lehetséges. A kérdésem, akkor milyen képletet küldött át a végén a fõszereplõ.
Ha végig képesek voltak üzenetet küldeni egymásnak videóanyagon, akkor a 3.-ik bolygón ahol a lány szállt le, onnan mér nem üzent a pali (a volt szerelme), hogy ez jó lesz.
Ha tudták hogy a féreglyukkal el tudnak oda jutni, akkor mihez kellett a képlet? Egyáltalán mi az a képlet...

Azt már az elején is tudták hogy a föld nem képes eltartani az embert...

Csak az én fejemben van az hogy ez az egész katyvasz? :)
1/10
Katalin81 2015 máj. 10. - 01:04:19 1/10
(1841/2288)
Véleményem szerint:
Nem tudom, miért 8.8-as a film, számomra 3-at sem ér.
Megnéztem - nagy "csattanó" nincs benne.
Akinek nincs jobb dolga, nézze...
Nekem nem tetszett.
5/10
taylor88 2015 máj. 08. - 21:39:44 5/10
(1840/2288)
Nekem a középéig tetszett a film. Utána minden realizmust nélkülözve átment a film egy tömény nyáltengerbe. Kár érte... Azt meg egyébként végképp nem értem, hogy miért kapott ez a film ilyen kimagasló értékeléseket. Mert a színészi alakítások tényleg felhúzták a filmet, de nem annyira, hogy klasszikussá váljon. Így csak 5 pont. Bízom benne, hogy a Marsi címû könyvbõl majd nem csinálnak rossz filmet.
10/10
eIemes 2015 máj. 05. - 07:57:07 10/10
(1839/2288)
pedig válaszoltál a saját kérdésedre, egyetlen szóval: "számomra"

mások számára elgondolkodtató, érzéseket ébresztõ, látványos.
1/10
jozsi86 2015 máj. 05. - 00:21:47 1/10
(1838/2288)
Nem értem, miért lett ennyire túlértékelve ez a film. Hosszú, vontatott, számomra teljesen érdektelen történet. És hogy ez nyerte a legjobb vizuális efektekért járó Oscar-t? Mire fel?
jozefratzinger 2015 máj. 04. - 12:04:51 Előzmény sawyerx
(1837/2288)
"A szeretet ereje mindenen át marhaság"
:)
spekimen 2015 máj. 03. - 18:08:20
(1836/2288)
Szerintem, nem azon van a hangsúly, hogy pusztul a Föld, ezért van sok emberben hiányérzet, hogy nincs bemutatva részletesebben a pusztulás, csak a port mutatják. Pedig minden el van mondva és nem is olyan elképzelhetetlen, hogy megjelenik egy olyan gomba(penész) faj, ami szép lassan minden növényt megtámad és elpusztít és mivel már alig vannak növények, amik megkötik a talajt, ezért a Föld elkezd sivatagosodni és egyre nagyobb lesz a por.A kukorica marad utolsó ellenálló növényként, de már az se sokáig.
Igaz, azt nehéz elképzelni, hogy ilyen körülmények között a legkevésbé sem élnének ilyen "idilli" környezetben az emberek, amikor már csak kukoricát lehet enni. Az út címû film jobban bemutatja ezt, bár ott hirtelen történt a katasztrófa, itt pedig fokozatosan, nagyon lassú pusztulás ment végbe, amihez az emberek tudtak alkalmazkodni. Tehát végeredményben mégsem olyan lehetetlen, csak gondolkodni kéne, következtetni, ahogy én is tettem most.

A végkifejlet a zenével együtt, hát az valami fergeteges. Az 5d kockában, amikor rájön a megoldásra szintén hatalmas.
Tény, a vége olyan érzést keltett, mintha el lenne vágva, és ez kezdetben hagyott némi hiányérzetet bennem -most már nem. Rájöttem mibõl fakadt az érzés, abból, hogy még néztem volna, akár 3 órát is tovább :D
6/10
Rahar 2015 máj. 03. - 17:14:30 6/10
(1835/2288)
Számomra kicsit furcsa film, más a világképem, mint amit a jelenlegi civilizációnk, illetve az emberi faj pusztulásáról felvázolnak. Az elsõ fele igencsak tetszik az alkotásnak, érdekes, izgalmas, aztán a második fele és a végkifejlet engem nem nyûgözött le.
Ez az én véleményem, viszont nekem úgy tûnik, hogy az emberek jelentõs részének igencsak tetszik :)
spekimen 2015 máj. 03. - 16:52:33
(1834/2288)
Viszont jönnek végre új arcok is: d9o3 köszönjük, hogy elmondtad véleményed. Egyet értek a megállapításoddal arról, hogy a film fõ témája maga az ember és annak különbözõ reakciói, viselkedései bizonyos szituációkban.
Ahányszor nézek belõle újra jeleneteket, -az egészet még csak 1-szer néztem végig, mióta láttam moziban-, de többször is egy-egy részt, egyre jobban megfogalmazódik bennem, hogy ez így jó ahogy van.
Egyáltalán nem hiányoznak belõle az Alienek meg a folytonos háborúskodás emberek egymással-robotokkal , idegen és szuper lényekkel.
Pont ettõl hatalmas ez a Mû, kihagy minden olyan fentebb említett eseményt, amit mostanában öntenek ránk, és ennek ellenére, vagy épp ezért, nagyot tud alkotni.
offtopic
spekimen 2015 máj. 03. - 16:49:21 Előzmény Roah
(1833/2288)
Most, hogy sokadszorra ugyan, de távozott -akinek nevét nem szabad kimondani, mert már annyi volt-, de tudjuk kirõl van szó, végre beszélhetünk a prosztatáról, illetve, akarom mondani a Csillagok között-rõl. :D (Igaz veled szívesebben beszélnék az én, feléd irányuló (sajnos) plátói rajongásomról. :D )

De ezt hagyjuk is, térjünk rá ennek a filmnek a topikjára, ahol szerencsére megint kezd visszatérni a normális élet. Bár ez sajnos 2 jelentõs nick névbe is került (Isten nyugosztaljon A-S-B és MulhollandDrive+), meg sokan mások, akik elkezdték hanyagolni ezt a topikot.

Meklód fiával pedig ne foglalkozz, õ is olyan, mint a tudjuk ki, olyan szuperértetlenke :D :D
9/10
d9o3 2015 máj. 03. - 11:54:32 9/10
(1832/2288)
na hát akkor... részrehajló írás következik :)... Imádom Christopher Nolan filmjeit...kivéve talán az acélembert... de mindig is jól mozgott a fantazys, sci-fis világban, bár az elsõ igazi sci-fije ez volt. Nagyot akart alkotni. Néha úgy éreztem túl nagyot... néha úgy éreztem, hogy a Stanley Kubrick féle hangulatot próbálta megidézni, csak hát a kor szellemének megfelelõen. Hááát... Nolan szerintem sokkaljobb, de ez magánvélemény :)...
Na de a filmrõl is... akivel néztem azt mondta, hogy kicsit vontatott... és igen, vagyis nem. Kicsit lassabb a film üteme, mint egy hagyományos sci-finek, máshogy is kezdõdik, majd persze az ûrkalandok sem a nagyszabású harcokról szól. Itt kell elmondjam imádom a star warst és a solaryst is, bár nem tartom sci-finek, de nekem a gravity is tetszett és persze imádom a nagyszabású ûrharcokat is, de pont ez a lényege a mondandómnak, vagyis hogy ez közelebb van a solaryshoz és az Ûrodüsszeiához, amit egyébként gondolom sokan ki is találtak az ajánlókból, mégis nagyon nagy film. Szóval ez az elgonolkoztatós sci-fi kategórai azért szép látványokkal, na de nem a csihi puhi a lényeg, sokkal inkább a jövõ, az emberiség és az ember maga. Mondjuk Nolantól ne is várjunk mást. A tökéletes trükk is azért tökéletes (nem beszélve a két nagyszerû fõszereplõrõl és persze a harmadikról...), mert az emberekrõl, az emberi jellemrõl és a feláldozásról szól. Mint ahogy ez a film is. Nem lövöm le a poénokat nem akarok spoilereket beírni, de azért van benne egy nagy fordulat, ha nem kettõ a vártakhoz képest és bár lehet sokaknak vontatott a történet, szerintem egy nagyon jól felépített és jól bemutatott történet az emberiség lehetséges jövõjérõl, nem mondom, hogy minden egyes "unalmasnak tûnõ" jelenetnek jelentõsége van, de azért fontos részek vannak az elején is, amit a végén értesz meg. Szóval elejétõl a végéig egyhuzamban javallott, Nolan kedvelõknek kötelezõ és tetszeni fog, plusz akik a Solaryst és társait is szeretik, azoknak is, a star wars rajongók közül meg azoknak, akiknek az új részek emberi vivódása tetszett dárt vödörben, nem csak a kolosszális csatajelenetek.
Utóbbi idõk legjobb sci-fije (mert szerintem az Eredet nem sci-fi, bár nagyon hajaz rá), de nem... nem merek 10-est adni neki... Félek... Félek attól, hogy csak azért adnék 10-est, mert nagyon régen volt ilyen lenyûgözõ sci-fi gyártva, mert a holnap határán és a feledés (ugye ebbõl utóbbi hasonlít inkább erre) is jó, de nem, nem ennyire, egyáltalán nem ennyire, még Tom Cruizzal sem... Szóval legyen egy nagyon erõs, de tényleg erõs 9-es!!! Alapmû. Én legalábbis beírtam az alapmûveim közé.
proklima 2015 máj. 03. - 05:54:06
(1831/2288)
"1., Az 1970-es évekbeli tudományos kutatások tézisei - bármelyik szakterületen (fizika, kémia, stb...) - a 2000-es évek óta sorra megdõltek/megdõlnek."
Ez nem újdonság....
Mellesleg, hasonlót írtam ápr. 29-én:
"...csak arra próbáltam rávilágítani, hogy bármirõl is beszélünk ma, az lehetséges, hogy most érvényesnek tûnik, de holnap már okafogyottá válik."
Üdv
Proklima
proklima 2015 máj. 03. - 04:38:35
(1830/2288)
Az most lényegtelen, hogy zöngés vagy zöngétlen, ez nem magyar óra.
Idézeteket közöltem.
Ha tudnám a megoldást, valószínûleg nem a fórumon irogatnék, hanem készülõdnék a Nobel-díj átvételére.
Ettõl függetlenül, a hozzászólásom végén van konklúzió-az utolsó mondat-(saját feltevés):

"Tehát: az információ létezik."
Ez egy konklúzió.
9/10
Kincsoke20 2015 máj. 02. - 23:29:40 9/10
(1829/2288)
Engem magával ragadott végig, egyáltalán nem érzem hollywood-i tömegfilmnek. 10/9