10/10
TwinPeaks&MulhollandD 2015 jún. 23. - 15:31:16 10/10
(1868/2288)
"Újra kell néznem, mert annak ellenére, hogy feltettem ezeket a kérdéseket (korábbi felvetések miatt), nekem nem rémlik, hogy a kutatók képlet-keresés céljából indultak útnak, mint inkább egyszerûen csak lakható bolygók felderítéséért."

A lakható bolygókat keresték, igen. De közben már ott állt "ugrásra készen" - illetve éppen hogy nem - a képlet, a gravitáció problémájának megoldására (valahogy így mondta az öreg Brand prof). A sok év alatt - ami az ûrben utazóknak ugye sokkal kevesebb volt - meg nyilvánvalóvá lett, hogy az egyenlet hibás, mert hiányoztak hozzá a szingularitási adatok, melyek végül a Garganutából kerültek ki. Sõt, az egyenlet hibáját már Mann is látta, és tudta, hogy az nem mûködik - õ ezért is volt tisztában azzal, hogy a prof úgy küldte el õket, hogy nem kell visszatérniük a Földre, mert az egyenlet mûködése nélkül hiábavaló is lenne.
offtopic
Kenshitora 2015 jún. 22. - 14:38:33
(1867/2288)
OFF
Az ember próbálkozik megoldani a problémákat.
Az ugyan furcsa, hogy a legtöbb megoldás "Véletlenek" folytán következnek be. Azért írtam macskakörömbe, mert én nem hiszek a véletlenekben. Szerintem minden okkal történik, még akkor is ha az adott pillanatban az okozatot nem ismerjük.
OFF
10/10
TwinPeaks&MulhollandD 2015 jún. 16. - 15:21:59 10/10
(1866/2288)
Jajjj! :-)
Gyanús, hogy Te és a néhai A-S-B olyasmi/hasonló kapcsolatban lehettek egymással, mint filmünkben Cooper a Földön és Cooper a Fekete lyuk hiperkockájában voltak! Esetleg ez a hozzászólás is onnan, a könyvespolc "mögül" íródott már? :-)
Már csak azért is gyanús, hogy A-S-B "szelleme" (megint csak, mint a filmben) lehetsz, mert éjfél után írtál ide. Amikor A-S-B is írt anno. És meglehetõsen hasonló témákkal elõbújva... :-)
Aztán elõbújtak a Nap sugarai, és törölted is magad egyetlen hsz után? Miért?!

Az biztos, hogy nagyon érdekesek ezek a felvetések még most is, jó lenne tudni, mi jelenlegi emberek hol állunk a világegyetem/Univerzum/Multiverzum(?) ranglétráján, ill. lehet-e majd egyikünkbõl, vagy kései leszármazottainkból "szellem" a könyvespolc mögött. :-)
Szerintem egyébként esetünkben mûködhet az a fajta feltalálás, hogy a nagy tömegû/súlyú dolgok felbocsátásához mi szükséges, tehát Brand professzor jó helyen járt, csak kicsit félrevitt, megtévesztett egy pár embert...

"Borzasztó", hogy ez a film mennyire nem ereszt!!! Most is a zenéjét hallgatom, és szinte minden nap a kockái, a történései lebegnek a szemem elõtt. :-) Fene vigye el, aki csak részt vett a megalkotásában! :-)

Ui: imádlak, Jessica Chastain! :-)
10/10
TwinPeaks&MulhollandD 2015 jún. 15. - 12:40:30 10/10 Előzmény armyadi
(1865/2288)
Arról már volt szó itt is korábban, hogy féregjáratot létrehozni lehet csak valószínûleg, ha egyáltalán. Csodálnám viszont, ha teljesen alaptalanul hozná szóba, vinné képernyõre több film is a féregjáratot... valami alapja csak lehet. Hiszen annyi mindent nem tudunk még a világegyetemrõl... Egyébként én nem vagyok fizikus, csak érdekes, ha az idõ görbülhet egy fekete lyuk által, akkor simán elképzelhetõ, hogy valamilyen formában a tér is torzulhat, mondjuk egy féregjárat által.
Ha viszont egyszer tényleg kiderül, hogy nincsenek féregjáratok, az a film értékébõl semmit sem fog levonni, szerintem legalább is.
armyadi 2015 jún. 14. - 15:54:52
(1864/2288)
Szerintem Einstein azóta is röhög a sírjába, hogy mennyire bekajálta a hiszékeny világ a téridõ elméletét. Nincs téridõ, csak tér van és idõ. Aki azt hiszi, hogy féreglyukak léteznek, az valószínûleg azt is elhiszi, hogy egy Deloreanba szerelt fluxuskondenzátor idõutazásra alkalmas. A féreglyuk csak egy elmélet, de még elméletnek is gyenge. Ha utazni akarsz az ûrben, akkor el kell jutnod A pontból B pontba a kettõt összekötõ egyenes mentén. Nincs féreglyuknak nevezett egérút, se semmilyen elme roggyant Einstein-i kitaláció. Nem akarok senkivel vitázni, csak leszögeztem az igazságot. Minden bizonnyal egyszer mindenki rá fog jönni erre (talán már nem túl soká).
Vinnie731 2015 jún. 11. - 16:05:11
(1863/2288)
ezzel egyetértek
10/10
TwinPeaks&MulhollandD 2015 jún. 11. - 16:01:08 10/10
(1862/2288)
"Nem vesztettek semmit akik kihagyták a mozit.... DVD is tökéletesen visszaadja a történetet.
Semmi extra látvány nincs a történetben."

Szerintem azért igen. Sidernek javaslom, mindenképp nézze meg most vasárnap, ha tudja. :-) Moziban isteni, persze a dvd is jó, tényleg, de a moziból lehet úgy kijönni, hogy húúúúúúú... Én legalább is így voltam vele mindkétszer, otthon meg azért csak el tud téríteni egy, s más.
Egyébként elõször IMAX-ben néztem, és éreztem némi különbséget aközött és a sima 2D között is pár jelenetnél.
10/10
TwinPeaks&MulhollandD 2015 jún. 11. - 12:55:56 10/10
(1861/2288)
Sziasztok!

Visszatértem, kicsit módosult névvel :-) Mint Mulholland Drive + voltam itt sokáig.
A fórum megtisztult, úgy látom! Már nincs itt olyan életet lehetetlenné tevõ porvihar, mint ami áprilisban kettõnk "halálához" is vezetett... remélem, most már minden olyan lesz, mint Õelõtte volt.
Remélem, kedves A-S-B, Te is visszatérsz valamikor!

A filmrõl továbbra is képtelen vagyok lemondani (és persze a fórumról is!). Tegnap estére már olyan hiányom lett, muszáj volt újra megnéznem, immár ötödszörre. Most is olyan érzésem van, mint miután elõször láttam - azaz, hogy nem fogom ezt a csodát sosem megunni! Kétszer láttam moziban, dvd-n otthon háromszor, de legszívesebben ott ülnék most vasárnap hajnalban a Corvinban is, hogy újra lássam moziban!

Biztos vannak itt még olyanok, akik hasonlóan éreznek a Csillagok között többszöri megnézése után is. A zenéjét már rengetegszer meghallgattam, ilyenkor szinte mindig elkap a hév, hogy megnézzem. Persze, azért azt nem lehet... de ez hihetetlen, ilyen hatással egy film sem volt még rám! Ugyanolyan gyomorideg van bennem most is, mint a moziban volt, mikor közelednek hõseink a féregjárathoz, és mikor mennek a 23 éves üzenetek, ugyanaz a torokszorító érzésem van. Egyszerûen nem tudom elhinni, hogy vannak emberek, akik ilyen csodára 1 pontot adnak, és a porba fikázzák... :-(((

INTERSTELLAR FOREVER!
Remélem, újraindul a film fórumának normális élete!
10/10
eIemes 2015 jún. 07. - 08:56:14 10/10 Előzmény TitusLivius
(1860/2288)
Na, azért a fizikát nem vitték túlzásba a filmben, biztos vagyok benne, hogy Kip Thorne nem pont erre a munkájára a legbüszkébb.
borkasztik 2015 jún. 07. - 07:25:57
(1859/2288)
Így van , de ez többségnek tetszett :)
offtopic
ramones 2015 jún. 06. - 18:43:30 Előzmény TitusLivius
(1858/2288)
biztos nagy orrú vagy
borkasztik 2015 jún. 02. - 15:16:38 Előzmény TitusLivius
(1857/2288)
Sajnos ez így van :/n Én is kíváncsi lennék akik 1 es-t adták rá meg mindenfélébe belekötnek hogyan rendeznék ezt meg másképp.
borkasztik 2015 jún. 02. - 15:14:36 Előzmény HARCOS TIBI
(1856/2288)
Így van :) Mindenki olyat nézzen amilyen neki tetszik :) A Transformers nekem se xd Talán csak az elsõ részét találtam élvezhetõnek :D
2/10
HARCOS TIBI 2015 máj. 30. - 19:08:44 2/10 Előzmény borkasztik
(1855/2288)
Nem baj, nem sértõdtem meg. A Tranformers se az én világom. Nem állok le érvelni, nem tetszik oszt kész.
10/10
TitusLivius 2015 máj. 26. - 12:59:49 10/10
(1854/2288)
Ennyi rendkívüli tehetséggel bíró embert, mint amennyi itt Magyarországon van, nemhogy a lakosság egészéhez viszonyított százalékos arányban, de a teljes létszámukat tekintve sem képes kitermelni egyetlen világnemzet oktatása sem.... Itt mindenki jobban rendezne, mint Christopher Nolan, mindenki jobban értene az elméleti fizikához, mint Kip Thorne, mindenki nagyobb szónok, mint Szókratész, mindenki széles látókörû, intelligens kritikusi érzékkel megáldott ösztönös tehetségû...... popcorn árus. Mindenesetre, aki még egy ilyen filmre is egyest-hármast ad, az a bõség és az egója zavarában, talán már képtelen átérezni a mozi varázsát úgy, mint gyerekkorában.
Vinnie731 2015 máj. 25. - 18:08:12 Előzmény jozsi86
(1853/2288)
már csak azért is ratyi film ez, mert ugye egy jó filmhez nem kellenek nagy nevek, ha jól megvan csinálva. De hogy még itt a legjelentéktelenebb WC pucoló mellékszereplõ is egy Hoolywoody mûmájer legyen, arra mi szükség volt?
10/10
solicitor 2015 máj. 25. - 17:22:44 10/10
(1852/2288)
Jó film, a zenéje is jó, vannak benne jó poénok (én végig röhögtem a 2 roboton).
Nekem 10/10
1/10
jozsi86 2015 máj. 23. - 10:36:54 1/10 Előzmény Katalin81
(1851/2288)
Azt hittem, én vagyok a hülye, de szerintem sem egy nagy szám. Dögunalom...
10/10
peti2006 2015 máj. 23. - 08:08:10 10/10
(1850/2288)
Nem egy könnyû film, nagyon nem. Muszáj volt kétszer megnéznem, hogy teljesen összeálljon bennem a kép. A vége valóban sok, hiszen épp emberi ésszel nehéz felfogni a 4., 5. dimenziót, dehát ez kvantum fizika, amit nem mindenkinek vesz be könnyen az agya. Hogy ne lenne benne csattanó? Akkor a vége micsoda? A zenéje meg egyszerûen csodálatos - ha nem Hans Zimmer komponálta volna, bizonyosan a film is kevesebb lett volna. 10/10
10/10
Attaca 2015 máj. 23. - 00:39:08 10/10 Előzmény slayerfan
(1849/2288)
****SPOILER****

Azt a képletet küldte át, ami a gravitáció kérdésnek megoldásához kellett. Az információ a fekete lyukban volt, amit kinyert TARS, ott olyan adatok voltak, melyekre szükség volt a megfejtéshez.

Videóanyagok: Az még a film elején elhangzik, hogy a féreglyuk másik oldaláról nem jön adat, csak rövid bináris kódok. Hogy õk miért tudják fogadni nem tudom, de errõl beszélnek a film alatt.

A képlet ahhoz kellett, hogy a felépített ûrállomást tudják a levegõbe emelni (errõl beszél Brand prof. amikor Coopert elõször vezeti körbe az állomáson), tehát ne csak egy ûrhajónyi embert, hanem sokkal többet. Ha ez megvolt, akkor ugye már lehetett több ûrállomást is építeni, és elhagyni a Földet az emberiségnek.
Mindent megmagyaráznak a filmben, ha nem volt érthetõ, szerintem nézd meg még egyszer.