szookedorina 2018 szept. 08. - 19:21:30 Előzmény kmera
(2168/2288)
Ez a Kip Thorne akkor biztos hallott már a Sötét energiáról !

A Világegyetem Einstein sugara az a görbületi sugára a térnek amely az Einstein Világa, megoldásban szerepel.
a ˙ = a ¨ = 0

A kozmosz nagy skálájú szerkezetének elmélete magyarázza meg, hogy milyen módon alakult ki a világegyetem szerkezete, a csillagok, kvazárok, galaxisok és a galaxishalmazok. Mindkét elmélet azt sugallja, hogy a barionos anyag és a hideg sötét anyag csak a kritikus sűrűség mintegy 26-30%-a.

A kritikus sűrűség az a sűrűség, melynél a világegyetem alakja sík (ez nem azt jelenti, hogy kétdimenziós, hanem hogy a görbülete nulla).

A kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás COBE és WMAP műhold általi mérése szerint a világegyetem nagyon közel van a síkhoz. Eszerint tehát a sűrűség fennmaradó 70-74%-át valamilyen energiának szolgáltatnia kell.

....és akkor felmerül a kérdés, melyik az erősebb energia? A szeretet avagy az akarat? Ezek mettől és meddig milyen pontból, pontba erednek?

A film többszöri megtekintése mindig eggyel nagyobb csalódás.
FNKArT 2018 szept. 07. - 11:42:17
(2167/2288)
Ez a film az egyik nagy kedvencem. Számomra megjeleníti azt, hogy mennyire tágnak kellene lennie a korlátainknak! Sőt, kell-e lennie korlátoknak? Nagyon elgondolkoztató, hogy mennyire nagyban kell-ene gondolkodnunk és hogy mennyire kicsik vagyunk a világegyetemben....mennyire aprók a gondjaink, bajaink, milyen keveset tudunk magáról az életről és annak az értelméről. Felveti azt a gondolatot, hogy vajon az, amit eddig hittünk és tanítottak nekünk, igaz? Most éppen a A.J. Christian:"Mit keresett Isten a nappalimban?" című könyvet olvasom és a mondanivalója nagyon idevág. A zenéje nekem maga a mennyország, Hans Zimmert nagyon szeretem, inspirál a zenéje, festés közben imádom hallgatni.
10/10
kmera 2018 szept. 06. - 13:37:25 10/10
(2166/2288)
Egyébként az egyik kritikában olvastam, hogy amikor először látja az ember ezt a filmet, nem fog elégedetten felállni a székből - viszont nem hagy nyugton, ezért meg kell nézni újra. Nos. Én ki tudja, hányszor néztem már meg, és mindig felfedeztem valami apróságot, láncszemet, a zenéje eszméletlenül jó, úgyhogy rá kell szánni az időt, mert nem adja magát könnyen, de utána már rajongani lehet érte.
10/10
kmera 2018 szept. 06. - 13:32:52 10/10 Előzmény Kaderin91
(2165/2288)
Öööö...khm. Talán te nem értettél meg mindent - nem a filmmel van a probléma.. Viszont nem kell elkeseredni, nincsen lezárva a tudás kapuja :-)
"Kip Thorne jóvoltából elkészült egy könyv is, Az Interstellar és a tudomány címmel, melyben a filmben előforduló tudományos igazságokat, megalapozott sejtéseket és nettó fikciókat tanulmányozhatja az, akit a sztori megfogott. Érdemes azon is átrágnia magát az embernek, sok minden világossá válik a segítségével. Thorne egyébként két évvel a film megjelenése után megosztott fizikai Nobel-díjat kapott a gravitációs hullámok sikeres detektálásáért, melyet a mozi forgatásakor még megalapozott sejtésként használtak a történethez." (http://filmsomnia.hu/hazimozi-csillagok-kozott-interstellar-2014-kritika/)
mekk_elek 2018 szept. 05. - 16:00:10
(2164/2288)
Ez egy jó scifi, egy idegesítően szar bűnügyi film és egy nyálas csalási dráma egyvelege. Sajnos leginkább családi dráma, profi sci-fi környezetben.
Gabibácsi 2018 aug. 13. - 16:20:52 Előzmény Kaderin91
(2163/2288)
Az Érkezés is nagyon jó film volt. Mondjuk agy kellene mindkettőhöz, az igaz :)
Kaderin91 2018 júl. 05. - 00:14:20
(2162/2288)
Jó film? Most komolyan?? Elment rá 3 óra az életemből, hatalmas és értelmetlen baromság az egész. Ráadásul végtelenűl unalmas is! Utoljára Az Érkezés című film akasztott ki ennyire! ????
szookedorina 2018 máj. 15. - 18:52:10 Előzmény siciland
(2161/2288)
Tényleg jó film csak annyira zavaros mint a mocsár! Azért az szomorú, hogy ott tartanak ahol Einstein befejezte. Ezeket a produkciókat a Marvel üti-veri az embert nem átbaszva az innen onnan álszentül lopott információkkal. A Jurassic park is 100x eredetibb amiből önszántukból tanulnak, tovább léphetnek az érdeklődéstől vezérelve a gyerekek.
10/10
10/10
siciland 2018 máj. 06. - 23:27:06 10/10
(2160/2288)
Az utóbbi idők egyik legjobb filmje. Általában 100 filmet kell megnézni, hogy kettő igazán szinvonalasat láthassunk. Ez benne van abban a kettőben. Az ötlet dimenzionált, a megvalósítás fantasztikus. Szó szerint.
10/10
szevia 2018 máj. 06. - 09:59:21 10/10
(2159/2288)
Nagyon jó film! Végre egy igazi sci-fi, nem sci-fi díszletbe öltöztetett akciófilm, a gonosz idegenekkel való leszámolásról, amiből nyomatnak ezerrel. Engem csak a főszereplő színész zavart, nem volt szimpatikus, de hát ez szubjektív dolog.
sexygeci 2018 máj. 05. - 19:13:36 Előzmény hódpapa
(2158/2288)
le kell tiltani ezt a szerencsétlen hulyét
már csak magával beszélget az idiótája xD
szookedorina 2018 máj. 05. - 15:14:38 Előzmény hódpapa
(2157/2288)
Van saját tulajdonú tavam, onnan írom az okosságokat amit te olvashatsz és amire szabadon válaszolhatsz.
Boldog nyAnyád napját neked!
hódpapa 2018 máj. 05. - 13:56:31 Előzmény szookedorina
(2156/2288)
T."Szöszinyanya"! /A megszólítás a felhasználói nevednek,és a megjelölt élet korodnak szól/ Voltam olyan balga,hogy tájékozódni szerettem volna a nevezett film iránt,erre mit kaptam,.... egy locsi-fecsi nőszemély azt hitte,hogy hittérítő tanfolyamon van, vagy maratoni telefonbeszélgetéseinek egyikét tartja,mert teleírta az oldalt agyament sületlen okfejtéseivel,nem törődve azzal,hogy ez a kutyát sem érdekli.Tudom, nincs jogom meghatározni mit tegyél,de ha kérhetném,magam,és a film iránt érdeklődő társaim nevében,akkor inkább ülj ki valamelyik állóvizünk partjára,és etesd a kacsákat.
10/10
csomolungma 2018 ápr. 26. - 13:42:35 10/10
(2155/2288)
szerintem ez egy 10 pontos film, foleg a zenenek, latvanynak koszonhetoen...DE a szereplok kozul sajnos a foszereplo Mörf....

spoiler!!!

jaj sosem ertettem az ilyen embereket egesz vegig az apja utan sir utana meg elkuldi ot perc utan a vegen :D a fiutestver meg mintha kiirodott volna a sztoribol a vegen :D az hova a tokombe tunt? de ahogy lattam senkinek fel sem tunt :D pedig az legalabb foglalkozott az apjaval amig amaz hiszteriazott.... meg amikor beszelhetnenek , volna lehetoseg ,akkor 23 evre bedurcizik :D:D Mindegy ezt leszamitva jo film.
szookedorina 2018 ápr. 17. - 06:51:39
(2154/2288)
A film legnagyobb hibája, tévedése; Amíg az ember csak a jót akarja látni, érzékelni, csak önmagára hallgat, önmagát ismeri el, önmagában hisz addig ki nem teszi a lábát a naprendszerből. Ebben az értelemben saját maga jelenti, okozza az emberi civilizáció végét. Üdvözletem!
"A hit által az ember teljesen aláveti értelmét és akaratát Istennek. Egész emberi létével igent mond a kinyilatkoztató Istennek.
A Szentírás ezt az önmagát kinyilatkoztató Istennek adott emberi választ nevezi a "hit engedelmességének".
A hit Isten természetfölötti ajándéka
. Ahhoz, hogy hinni tudjon, az embernek szüksége van a Szentlélek belső segítségeire."
(Isteni kinyilatkoztatás)
9/10
Kit Fisto 2018 ápr. 17. - 05:52:15 9/10
(2153/2288)
Jó film, és ami a lényeg, valódi sci-fi, végre..
szookedorina 2018 ápr. 15. - 22:52:08
(2152/2288)
A fekete lyuk a téridő olyan tartománya, ahonnan az erős gravitáció miatt semmi, még a fény sem tud távozni.
Az ötödik dimenziós valóság egy olyan frekvenciává válik, amelybe az emberiség mindennapjai belenőnek. A látnivalók, az illatok és az ízek mind-mind megváltoznak, amint felemeljük a rezgésszámunkat az ötödik dimenziónak megfelelően.
A tudatosság, az együttérzés és a tudás magasabb állapotai épp csak most kezdik virágkorukat élni. Amint az érzéktartományaink összehangolódnak a magasabb rezgésszámokkal, úgy vesszük birtokba a több dimenziós tudatosságot. Amikor az észlelés szintjén felfogjuk az ötödik dimenziót, az lehetővé teszi számunkra annak képességét, hogy bele is pillanthassunk ebbe a dimenzióba.
Ez nem jelenti azt, hogy ügyködni is tudnánk ebben a dimenzióban, csupán a gondolkodásunk miatt hisszük azt, hogy megszerezhetjük ennek a „realitását” az univerzum bármely pontján.
10/10
Vídiafej 2018 ápr. 15. - 22:43:26 10/10
(2151/2288)
"A Csillagok között "túlvilági" története és vizuális effektusai valódi tudományon alapulnak, köszönhetően a fizikus Kip Thorne közreműködésének a film ötletének fogantatásától kezdve. A fekete lyukaktól, féregjáratoktól, görbült időtől és tértől kezdve a szingularitásokon, kvantumgravitáción, gravitációs anomáliákon és sok minden máson keresztül az ötödik dimenzióig és Christopher Nolan hiperkockájáig Kip Thorne lendületesen mutatja be a film tudományos hátterét, annak megjelenését a történetben és a vizuális effektusokban. Az Interstellar és a tudomány olyan furcsa tudományos tényeket mutat be, amelyek mintha a sci-fi világából léptek volna elő."
szookedorina 2018 ápr. 15. - 22:28:53 Előzmény kontrollpont
(2150/2288)
Egy csiszolatlan gyémánt!
10/10
kontrollpont 2018 ápr. 15. - 22:20:55 10/10
(2149/2288)
Végre egy JÓ sci-fi!