10/10
Zsomika 2020 máj. 18. - 19:34:02 10/10
(2228/2288)
Csak bele-beleolvastam a 110 oldalnyi kommentbe, és örömmel tapasztalom, hogy meglepően hatalmas számban vannak itt jelen űrkutatásban, csillagászatban, fizikában baromira jártas honfitársaim. Laikus vagyok, csak egy mezei filmkedvelő. Fogalmam sincs a fekete lyukak természetéről, arról sincs fogalmam, mi a lehetséges az űrben, és mi a nem lehetséges . De a film elhitette velem, hogy akár így is lehetne. Így, ahogy Nolan megmutatta nekünk. Mi van, ha tényleg...?
Mi van, ha tényleg ilyen sokat számítanak a kötődéseink, és a motivációinkhoz nélkülözhetetlen szeretet? Mindenesetre jó lenne, ha esztelen idétlenkedésünkben nem tennénk tönkre Földet. Hogy itt maradhassunk. A zseniális agykapacitásainkat ebbe a világba kellene belefeccölni.
A film minden percét élveztem.
6/10
enotyo 2020 máj. 16. - 19:13:31 6/10
(2227/2288)
Kétszer futottam neki, mind kétszer elaludtam.
Lehet, nekifutok majd harmadszorra is, hiszen bizonyára jó film -szinte minden kritika ezt állítja, nincs jogom kétségbe vonni-, de akkor délelőtt, és a közepétől kezdem, mivel addig már kétszer is láttam. Hátha akkor nem alszom el rajta. :)
8/10
Zachariah 2020 máj. 16. - 00:39:51 8/10
(2226/2288)
A kritikák alapján rosszabbra számítottam. Látványos, "2001: Űrodüsszeia" hangulata van, de szerencsére itt nem a robot a lázadó. Alapvetően nézhető, csak a "jövő emberisége"-dolog necces. A tudományosnak tűnő blabla az ilyen jellegű hollywoodi filmekben általában jelen van. Pont azért nevezzük fantasztikus filmnek, mert mese.
ondok 2020 máj. 15. - 23:45:25
(2225/2288)
A film marhaság több logikai bukfenccel viszont ami elgondolkodtató,hogy ha nem kapunk észbe akkor tényleg végleg elkúrjuk a Földet.
10/10
plokmi 2020 máj. 15. - 18:24:08 10/10
(2224/2288)
Még valami, a zene. Nagyon ott van. Tökéletesen illik a filmhez.
10/10
plokmi 2020 máj. 15. - 18:22:27 10/10
(2223/2288)
Sokszor megnéztem. Nekem nagy kedvencem. A közel 3 órát észre sem veszem, ez számomra a jó film ismérve. A sci-fi műfajban igazán ritka az ilyen színvonalas alkotás.
Ez a film, így ahogy van egy kerek egész alkotás, remélem (remélem!) nem akarnak folytatást,előzményt stb. csinálni belőle.
10/10
Bionika 2020 ápr. 12. - 21:21:22 10/10 Előzmény sexykex
(2222/2288)
Megint csak most veszem észre a választ, még annyi, hogy a "Bionika" nevet néhány éve még egy annakidején általam kedvelt Disney Chanel-es sorozatból, a Laborpatkányokból szedtem a bionikus hősök alapján.
7/10
Midnight67 2020 ápr. 11. - 00:51:29 7/10 Előzmény Midnight67
(2221/2288)
Sikerült végignéznem azóta, de az értékelésem nem változott. Egyszerűen túl hosszú, bár érdekes az eleje, szép a vége, de ami közte van, az túlságosan elnyújtott. Azt gondolom, a kevesebb néha több, kár érte.
8/10
Blasius Biagio 2020 ápr. 10. - 02:55:44 8/10 Előzmény barna pólós2
(2220/2288)
Nekem a hiperkocka jelenet, ami sántít, ahhoz, hogy legyen hiperkocka és legyen féreglyuk a Szaturnusz mellett -ami elhangzik, emberi alkotás-, kell a film szerint a "mindenség egyenlete" (kvantumgravitációs elmélet).

Magyarul egy olyan féreglyukon keresztül utaznak a szereplők, aminek a létrehozását pont ők segítik elő később az utazás végcéljának elérésekor (a B terv része lenne, hogy egy exobolygót benépesítsenek). De az A tervhez is kell az "egyetemes egyenlet", hogy a hatalmas lakóűrhajók elhagyhassák a Földet. Röviden, a Wikipedian az Időutazás szócikkben ez így van leírva.: "Információ a semmiből
Elvontabb formájában a jövőben valaki egy könyvtárban egy könyvből kimásol egy híres képletet, amit időgép segítségével megmutat egy múltbeli tudósnak, aki később erről a képletről válik híressé.
Mindkét esetben az a kérdés, hogy honnan származik az információ? A múltból nem származik, hiszen a jövőből adta át valaki, de a jövőből sem származhat, mert nem ott jött létre, hanem a múltban. "

Mi több, amikor a féreglyukban vannak, kezet fognak jövőbeni önmagukkal...


10/10
barna pólós2 2020 ápr. 08. - 21:16:16 10/10
(2219/2288)
Csatlakozom az egyik előttem szólóhoz. Nagy film, de nekem annyira nem jött be. Nagyon közönségfilm akar lenni, rettenetesen szájbarágós, életidegenek a párbeszédek (pl: Ez nem lehetséges. - De szükséges. (Ennyivel meg van oldva a probléma.)) Vagy egyszercsak elkezdenek beszélni a szeretetről vagy az eseményhorizontról. Vagy egyszercsak odatalálnak egy farm közepén lévő űrállomásra. A térhajtóműves-papíros részt egy az egyben a Halálhajóból nyúlták le. Három órába belegyömöszöltek sok mindent. Így aztán nagyon vontatott lett. Föld. Ugrás. Űrállomás. Ugrás. Első bolygó. Ugrás. Eltelik 20 év. Ugrás. Etc. A kevesebb talán több lett volna (pl. kevesebb érzelgősséggel), ha nem is annyira kifizetődő.
8/10
Blasius Biagio 2020 ápr. 08. - 04:11:48 8/10
(2218/2288)
Ma megnéztem megint, tényleg jó film és most sajnos bizonyos gondolataiban aktuális. Javítanám 8 csillagra, nagyon erősen magával ragadnak a film által keltett érzelmek. Aki veszítette már el közeli hozzátartozóját, az szerintem jobban át tudja érezni, miről szól. Röviden a szeretetről szól, arról, hogy emberek vagyunk és embernek lenni jó, pontosabban mást szerető és szeretett embernek.

A végén lehagyták az utolsó pár kockát az amerikai zászlóról, legalábbis a moziban nagyon az ragadt meg,hogy ott volt. Így a zászló nélkül sokkal jobb a film, mivel ez nem csak egy országra specifikus alkotás és a záróképsorokban sem a nemzeti érzés kap hangsúlyt. Alap gondolatokat fejteget, így sokadik alkalommal megnézve egyes jeleneteit átvitt értelemben is fel lehet fogni, lehetséges többféle értelmezés (pl nekem az ötdimenziós kockában jelenet egy álom jelenet is lehet, ami a "katapultálást" követően zajlik). Ugyan ezt meg lehet cáfolni, mert elhangzik ott, hogy "Ők" építették, akik nem más, mint mi vagyunk a jövőben, ez egy technokrata értelmezés. Ugyanakkor a robotot lőtték bele direkt a fekete lyukba -amit a film közepénél már terveztek-, a filmben is elhangzik, hogy a hatás-ellenhatás törvénye miatt kellett kilőni a másik kapszulát. Magyarul a fekete lyukkal ellenkező irányban... A főszereplő, pedig nyilván azért katapultált a szuper űrruhában, hogy legyen minimális esélye arra, hogy még megmentik. Ez esetben csak elveszítette az eszméletét és a sokdimenziós hipertér kocka -nevezzük akárhogyan-, az ő fejében, az érzelmeiben létezik, amivel kapcsolatba léphetett a lányával is. Hiszen a robot "jelenben" ragadt józan hangja figyelmezteti, hogy ember ilyet építeni nem lehet képes... Természetesen lehet azt is belemagyarázni, amit a filmben mondanak, hogy ez egy olyan "barátságos" fekete lyuk, ami az eseményhorizont közelében, vagy azon nem lapítja szét az odaküldött szondát. Meg, aki figyel, szerintem egy pillanatra próbálják megjeleníteni a filmben az eseményhorizont mögötti hipotetikus belső "neutrongömböt" (természetesen ezekről nem tudhatunk semmit). Mindenesetre kötve hiszem, hogy aki egy fekete lyuk eseményhorizontjának közvetlen közelébe kerül, az mindezt élve megússza és nem lesz "Lapos Elemér".


8/10
Blasius Biagio 2020 febr. 19. - 22:26:32 8/10 Előzmény Szekre
(2217/2288)
Nem, mert a Star Wars nálam nem 7/10, hanem a "nézhetetlen" kategória (magyarul a 0 - 4/10, a látványt, a hangot, a CGI-t ott is lehet értékelni ez más kérdés). Egyébként igazad van. Tényleg az SZTE Csillagdának a pénteki alkalmain ajánlották, várták ezt a filmet a csillagászok, de szerintem nem teljes mértékben váltotta be a reményeiket. A látványvilágát, ettől függetlenül számos helyen a mai napig "idézik".
10/10
Szekre 2020 febr. 16. - 03:08:26 10/10
(2216/2288)
Ebben a filmben nem szerepel könyvtár a fekete lyukban. Félreértettél vmit. Vagy nem tudod mi a könyvtár... Bocs.
10/10
Szekre 2020 febr. 16. - 03:04:18 10/10 Előzmény Blasius Biagio
(2215/2288)
Csillagász tudósok ajánlják nekeda filmet, te meg lemesézed? Hát LOL. Szerintem kevered a sztárvórsszal, az égimanós tündérmesével
10/10
Szekre 2020 febr. 16. - 02:55:16 10/10
(2214/2288)
Nem akartam hinni a szememnek, hogy ilyen csodafilm készülhet még. Egészen megrendítő alkotás. Persze látom, hogy nem értik a nézők. Az űrkutatás, az asztrofizika, a kvantummechanika ismeretlen kutatási irányok idehaza, a szeretet metafizikus dimenzióinak ilyen különleges megmutatása pedig nem érinti meg az embereket. Nem értem....
8/10
Blasius Biagio 2020 febr. 14. - 19:02:05 8/10
(2213/2288)
Röviden, nem teljesen éreztem a „korrekt és kimért” angol koprodukciós részt... Ezért és mert véleményem szerint nem korszakos alkotás, de jó és nézhető mozi, egy olyan 7/10 az értékelésem. A zenéje nem rossz, a képi világa látványos, a mondanivalója egyszerű, de legalább van és emberi, ami dicséretes. A szegedi Cinema City-ben láttam először, még amikor kijött, azóta ott nem is találtam pénzkiadásra érdemes filmet. Szegedi csillagászok ajánlották -SZTE Csillagda-, még a bemutatása előtt, utána inkább azért a „mese” kategóriába sorolnám, mint a „tudományos” jellegű sci-fihez. Lehet szeretni ezt az alkotást, biztosan sokan vannak így vele.

Szerintem leginkább a záró kép, a hatalmas USA zászlóval és az amerikai hősi életérzés, ami ha kevesebb ez a sci-fi több tudott volna lenni.

6/10
offtopic
sexykex 2020 jan. 07. - 18:31:17 6/10 Előzmény Bionika
(2212/2288)
Fél év alatt tekintélyes a változás. Köszöntelek Bionika – nem tudom ez csak név, vagy egyéb közöd is van a bionika tudományhoz. Igazság szerint az Eredettel is küzdök, mert mindig átalszom a végét. Nolan valamiért nem enged közel magához és nem ő az egyetlen – sok elalvós filmem van. Van egy-két kellemetlenkedő itt a fórumon, de Te nem tartozol közéjük. Köszönöm a választ.
7/10
dandelion83 2020 jan. 05. - 16:07:27 7/10
(2211/2288)
Nagyon kíváncsi voltam erre a filmre, mert nagyon sokan dicsérték, de én csalódtam. Nekem végig az volt az érzésem, hogy az alkotók nem tudják eldönteni, hogy sci-fi-t, családi drámát vagy kalandfilmet szeretnének-e csinálni. Így ezt a hármat ötvözték, mindegyik műfajból valami igazán ütőset belecsempészve. Legalábbis valószínűleg a terv ez volt. Végig borús hangulat uralta a filmet, annak ellenére, hogy elvileg a remény volt az egyik fő központi alkotórész. Engem mégis lehúzott. Furcsa volt, ahogy életigazságokat fogalmaztak meg szájbarágósan, mintha csak egy könyvből olvasták volna a bölcsességeket. Nem hagytak túl sok agymunkát a gondolkodó közönségnek, minden elénk volt tárva egyértelműen, nem volt többféle értelmezésre lehetőség sem. Matthew Mcconaughey ugyan már régen kinőtte a szépfiú szerepet, ennek ellenére nekem nem volt elég hiteles itt, valahogy nem illet a képbe. Hathaway kisasszonynak sem ez a legjobb alakítása. Indokolatlanul túl hosszúnak is éreztem a filmet, bőven elég lett volna a két óra, az harmadik órában már nem igazán között le. Összességében nem rossz film, de egészen mást vártam.
10/10
Bionika 2020 jan. 04. - 00:19:17 10/10 Előzmény sexykex
(2210/2288)
Na jó, csak most vettem észre a válaszodat, igazából nem is vártam semmilyen reakciót, csak úgy írtam valamit... De egyébként, tudod mit! Így visszanézve annakidején én sem értettem meg elsőre teljesen az Eredetet (amit először láttam a rendezőtől), azt is csak második-harmadik megnézésre értettem meg és persze most, hogy mondod, talán valóban túldramatizáltam a dolgokat, talán még azelőtt kezdtem olyan veszekedésbe, hogy egyáltalán megvártam volna valakinek a végleges véleményét. Hozzáteszem, ma már nem szokásom úgy vetekszeni, már elég régóta igazából.
7/10
Midnight67 2019 dec. 21. - 00:33:41 7/10
(2209/2288)
Szép volt, jó volt, de iszonyat hosszú. Engem ez a 170 perces játékidő erősen próbára tett és bizony nem álltam ki. Amennyire tetszett az eleje, kb. ugyanúgy vesztettem el az érdeklődésem a felénél. Pedig értékelhető a mondanivaló, gyönyörű a megvalósítás, moziban biztosan nagy élmény, de a tv előtt 21:00 - 00:20-ig , hát, nehéz ügy. Azt hiszem, legközelebb megtekintem a felétől kezdve, mert egyébként kár lenne veszni hagyni.