silverball 2014 nov. 08. - 08:17:50
(208/2288)
Vitathatatlanul az idei év legjobb filmje, sci-fi-ben pedig az Ûrodusszeia után a másik korszakos mozi. Nagyon kevés klisé, közhej, csodálatos képek, fantasztikus zene. A színészek zseniálisak, a történet félelmetes. A jó elõadás ismérveit tudnám idézni: "figyelemfelkeltõ, informatív és gondolkodásra ösztönöz".
arcansas 2014 nov. 08. - 02:25:10
(207/2288)
[SPOILER,vélemény]
Nos én is megnéztem a filmet pár órája, és igencsak kavarognak bennem a gondolatok, még emészteni kell.Akárcsak az Inception, ez is sokszornézõs lesz. A film közben rájöttem, hogy megint kár volt szinkronosan mozit nézni, mert voltak szavak,melyeket nem hallottam,akármennyire is figyeltem-vagy a zenétõl,vagy az utazás közbeni 'zajok' voltak túl hangosak. Talán a mozi már nem annyira való az én fülemnek :D Ilyenkor jól jött volna a felirat. Kivételesen csalódtam a zenében, mert számomra ugyanaz a pár hangos dallam ment újra és újra, holott Hans Zimmer hosszú albumokat készít egy filmhez. [Az a baj, erõsen befolyásolt a Sunshine(Napfény c. 2007es egyik kedvenc filmem), mely nagyobb hatással volt rám, és akaratlanul is összehasonlítottam, mind képi, mind zenei mivoltát.]
Véleményem szerint az elhagyatottság érzetét jobban tudták volna ábrázolni, ha az apa-lánya kapcsolatot lenullázzák. Alapvetõen az emberi lét állandó kételyeit, kétségbeesését, becsapás érzetét, küzdeni akarást láthattuk, bevonva hollywoodot és minden tudományos megoldást. Ennek ellenére hatalmas plusz pont, amiért érthetõ volt a technikai-tudományos háttér, melyben láthattunk bolygón túli utazást, a világok közötti mozgások tér és idõbeli lehetséges eltolódásait, képzõdményeit.
A látványban nem csalódtam, mind a technikai, mechanikai gépek, mind a bolygók,és a tér hihetetlen jól lett megalkotva. Egyetlen dolgot kifogásoltam, hogy a szereplõket nem maszkírozták el, amire persze vannak biztos magyarázatok.
A történet összességében kerek egész,-persze komplex- korábban olvastam már hasonló emberiséggel és a földöntúli léttel kapcsolatos könyveket, mégis nagy újdonság volt, ahogy végre ezt bemerték mutatni.



[más értelmezés: Kicsit elgondolkodtam, hogy ha ekkora tér és idõbeli elmozdulások vannak, akkor miért egy furcsa feketelyuk a megoldás, és miért nem féregjáratot említenek? Számomra úgy tûnt, mintha végülis mindkettõ jelen lenne, a híd meg is volt a tér és idõ között végig a filmben. Az egyikre a tudományos ábrázolás megy rá, a másikra pedig a történeti és érzelmi. Mert elõbbibõl nem lehetne visszatérni(inkább csak más idõ és más térsíkba jutni-vagy pedig teljesen máshova), utóbbival pedig Univerzumok/világok között lehetne átjárni, melyben tereket lehetne megismerni. Tehát a dimenziók, az események, idõutazás,mindkettõhöz kapcsolható. Miután megvolt a nagy átverés, el tudom képzelni, hogy inkább emberként átkerültek már univerzumba...Kicsit inceptionös..világ a világban és a világok között]


Negatívum: más szereplõket választottam volna ...
7/10
robozb 2014 nov. 08. - 02:15:09 7/10
(206/2288)
nem volt az a hu de nagy szam, a 2/3 aig vontatott, az eleje lapos, van benne jopar blodli dolog, a veget jol megcsavarjak de nem az a vilagmegvalto 10/10-es fanasztikusan tuti film.
10/10
yorbi90 2014 nov. 08. - 02:07:04 10/10
(205/2288)
klisé??? ugyanmár!!! a legjobb moziélmény az évben, talán 20p volt a filmben ami kissé vontatott/fölösleges volt, de összességében egy remekmû. Még most is pisologok és keresem a szavakat :D Örülnék ha lenne még sok ilyen rendezõ mint nolan, de sajna kevesen vannak. Csak mosolygok azokon, akik lehúzzák a filmet vagy éppen Nolant. Azoknak ajánlom a tûzgyûrût v a gravitációt... De a filmre visszatérve nagyon nagyot ütött, megérte rá várni. 10/10
offtopic
Szaki 2014 nov. 08. - 01:12:32
(204/2288)
Néhány órája néztem meg a filmet és az a véleményem ez az egyik legjobb sci-fi amit valaha láttam. Kicsit mintha Nolan Stan Kubrick epikus mûvét( Ûr Odüsszeia -2001) értelmezte volna újra. Errõl a filmrõl még nagyon sok vita, vélemény megosztás fog folyni a jövõben és remélem még sokaknak fog feltenni sok kérdést ez a film. Nálam 10/10.
Ajánlom mindenkinek.
mrtonhal 2014 nov. 07. - 23:56:45
(203/2288)
Ebben a filmben minden benne van! Hihetetlenül izgalmas, lebilincselõ... a tudományos része valós téziseken alapszik, a látványtervezésnél maga a NASA segített be, és ez meg is látszik a filmben. Nincsenek felesleges akció és szerelmi jelenetek, mégis 160 percen át minden pillanata izgalmas, és a szeretet fogalmát egy egészen más oldalról közelítik meg mint a többi hollywoodi filmben! Hatalmas pacsi a rendezõknek, nekem az Életrevalók óta nem volt 10/10-es film, de ez egyértelmûen az!

SPOILER
A relatív idõ megmutatkozása a filmben nekem mindent vitt, elképesztõ volt! A kedvenc jelenetem amikor visszaértek az elsõ bolygóról a bázisra. Az egyszerûen... szavakkal le nem írható jelenet volt... nagyon durva belegondolni, hogy ilyen tényleg létezik..
SPOILER VÉGE

Nézzétek keg mindenképpen!
10/10
10/10
BedeKrisz 2014 nov. 07. - 23:55:55 10/10
(202/2288)
A Csillagok között filmmel Christopher Nolan, a világ legjobb filmrendezõje megalkotta az évtized sci-fi klasszikusát. A látvány káprázatos és lenyûgözõ, a hangzás brutális minden hangfalat maximálisan megdolgoz Hans Zimmer újszerû, különleges és hátborzongató akkordjaival együttesen. A forgatókönyv döbbenetesen jól van megírva, a rendezés tökéletes, a történet egyrészt tudományosan oktató jellegû, másrészt roppant bonyolult, összetett, izgalmas és elgondolkodtató, harmadrészt pedig olyan mély érzelmeket kiváltó és szívszorító hogy képtelenség könnyek nélkül végignézni. Színészi alakitást illetõen a friss Oscar-díjas McConaughey brillírozik a szerepében, annyira hiteles minden pillanata mintha világ életében erre a szerepre készült volna, Michael Caine is hozza a tõle elvárt magas színvonalat abban a pár jelenetben amiben láthatjuk de azt hiszem senkire nem lehet komolyabb panasz. Összességében azt kell mondjam hogy egyrészt hosszú idõ után a sci-fi rajongók végre egy olyan science-fiction filmet láthatnak amit soha nem fognak elfelejteni, másrészt végre olyan filmet láthatunk amely után nem lesz könnyû felállni a székbõl és visszatérni a hétköznapi életünkbe, harmadrészt pedig végre olyan filmet láthatunk amely az utolsó forintig megéri a mozijegy árát hiszen nem biztos hogy készül-e még a mi életünkben egy ehhez fogható tökéletes sci-fi mestermû amely ilyen messzire tud minket vinni egyenesen a csillagok közé.
10/10
Charlie Sheen 2014 nov. 07. - 23:43:36 10/10
(201/2288)
Baromi jóra! De ezt már megszokhattuk Zimmer-tõl. Itt többnyire orgonát használ.
Itt az egyik official soundtrack, amit kiadtak "elõzetes" ként http://www.youtube.com/watch?v=PHYKpLN1kio&spfreload=10
6/10
magicvoice 2014 nov. 07. - 23:41:50 6/10
(200/2288)
[SPOILER] JimMorrison 253 - Amit fekete lyuknak írsz, és olyan lelkesen magyarázol, hogy miért olyan remekül mutatták be a filmben, az történetesen egy féreglyuk volt. Csak mellesleg megjegyzem, hogy a kettõ egyáltalán nem ugyanaz. A féreglyuk egy olyan téranomália, ami egy másik térrészbe képez átjárót. Ez volt a gömb a Szaturnusz mellett, amiben az átjáron túli világ tükrözõdött. Mivel ilyen téranomálik csak óriási tömegek kölcsönhatásából jöhetnek létre, ezért ahogy megjelenne egy ilyen a Naprendszerben (ami egyébként az itteni kis anyagsûrûség miatt egyébként elõ se fordulhat), az valószínûleg azonnal beszippantaná az egész Naprendszert, de rendesen megráncigálná a komplett Tejútrendszert is.
Ezzel szemben a fekete lyuk nagy sûrûségû anyag, annyira sûrû, hogy a definíciója szerint az ú.n. eseményhorizonton túlról még a fény se tud kiszökni belõle. A film végén ez volt a könyvespolc. A valóságban ezek aktív formában galaxisok magjában vannak, és a galaxisok anyagát szívják magukba, majd nagyenergiájú sugárzás formájában lövelik ki jeteken. Passzív formájukban összeroppant csillagok maradványai. A filmben a második típus lehetett, viszont akörül nincs a filmben látott fénysáv, és az végképp nem lehet a vízszintes és függõleges tengelyen is. Ilyen sáv a galaxisok középpontjában lévõ fekete lyukaknál ugyan van, de csak a galaxis tengelyében, amit a fekete lyuk által bevonzott és egyre gyorsabban örvénylõ anyag alkot, de annak közelébe élõ ember nem tudna jutni, nemhogy belerepülni. [/SPOILER]
emerica 2014 nov. 07. - 23:00:39
(199/2288)
Köszönöm válaszodat, nagyon érdekes fejtegetéseket tartalmaz!

Lehetséges azonban, hogy nem jól értelmezem. A válaszod arra irányul, hogy egy új idõsík keletkezett amelyben már meg volt mentve az emberiség és így a gravitáció segitségével a multban létre tudták hozni a féreglyukat?

Amennyiben valóban errre irányul, akkor a kérdésem a következõ. Ahhoz, hogy keletkezzen egy új idõsík, a réginek is meg kell lennie, amelyben nem hozhatták létre a féreglyukat, tehát úgy tudom elképzelni, hogy valahogyan túléte mindenképpen az emberiség csak hátrányosabb helyzetbe kerültek a jövõben, a megváltoztatott másik jövõhöz képest. Ebben az esetben viszont a drámai értéke csökken a kihalásközeli helyzetnek. Azt nem tudom elképzelni hogyan élhetnék túl a féregjárat nélkül.
10/10
Andrew8 2014 nov. 07. - 22:48:26 10/10
(198/2288)
Ebben a filmben van a legvalósabb fekete lyuk eddig! Kip Thorne-al közösen csinálták meg, õ az egyik legismertebb elméleti fizikus! Jó barátja valamilyen Hawkins.
9/10
Sparks72 2014 nov. 07. - 22:34:57 9/10
(197/2288)
Kinek a pap, kinek a papné. Látom megosztja a népeket ez a film is. Nem tudok újat írni én sem, nálam erõs 9-es, szinte tökéletes. Néha kissé vontatott talán, de egyáltalán nem unalmas. Az a néhány humormorzsa viszont nagyon a helyén volt és éppen idõben ütött nagyokat :)
Nekem a dráma és a sci-fi is mûködött, meg tudott hatni és le tudott nyûgözni.
/SPOILER ON
Az 5 dimenziós tér képi megjelenítése is szuper volt, amit mi ebbõl az emberi agyunkkal felfoghatunk, azt derekasan elénk rakták, le a kalappal. Azt pedig, hogy egy fekete lyukban mi lehet, felesleges találgatni. Persze a valószínûbb most az, hogy atomjainkra szakadnánk a közelébe érve, de nekem tetszett, hogy merészen gondolkoznak ilyesmirõl.
/SPOILER OFF
Nagy élmény volt, imádtam!
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 07. - 22:20:44 1/10
(196/2288)
még hatféleképpen magyarázhatnád a nagy semmit :D
FoAMDFun 2014 nov. 07. - 22:17:28
(195/2288)
Ez Sci-Fi!!! Tudod, hogy mit jelent a szó? Tudományos fantasztikus film.
FoAMDFun 2014 nov. 07. - 22:14:03
(194/2288)
Tudod-e, hogy mi a definíciója a Sci-Fi mûfajnak? Nonszensz? Persze, hogy az. Ez Sci-Fi OMG.
10/10
Jonny 2014 nov. 07. - 20:21:14 10/10
(193/2288)
Ez a film egyszerûen zseniális. Hihetetlenül igényes, már-már tökéletes.
6/10
magicvoice 2014 nov. 07. - 19:47:12 6/10
(192/2288)
"Lehet arról vitatkozni, hogy vajon ez a világ legjobb filmje-e..." - Szerintem, ha látta valaki, ez a legutolsó, ami errõl a filmrõl eszébe jut. Olyan pátoszosan beszélsz róla, mintha nem is egy filmet néztünk volna, én legalábbis ilyeneket nem láttam benne, de ami nagyobb baj, félrevezeted azokat, akik elhiszik, amit írtál.
[NAGYON NAGY SPOILER] Külön kiemeled a film végét, ami egy fekete lyukban játszódik (fizikai nonszensz). Bár ami ezután jön, az meg tiszta röhej. A fekete lyuk megszûnik körülötte, és visszazuhan a féreglyukon át a Szaturnuszhoz. Itt egy szál szkafanderben (levegõ nélkül, az abszolút nulla fok közeli ûrben, kozmikus sugárzásnak kitéve, a megrepedt sisakjában - bár ezt lehet, hogy lecserélte idõközben) lebeg, de szerencsére pont arra jár !!! egy õrhajó, ami megtalálja, és az ûrállomáson úgy ébred, mintha mi se történt volna. Majd találkozik a lányával, az kijelenti, hogy inkább a saját családjával szeretne együtt lenni, és az apját visszaküldi, aki gyorsan be is ugrik egy ûrhajóba, és elindul vissza a harmadik bolygóra, ahol a film szerint egy arizonai sivatagi tájon ott áll magányosan, szomorúan a semmibe révedve Dr. Brand, a volt szerelme halálán merengve, miután annak bázisára rádõlt pár szikla.
1. Honnan tudja a lánya, hogy Dr. Branddel mi történt?
2. Honnan tudta a lánya, hogy az apja érez iránta valamit?
3. Honnan tudja az apja, hogy eljutott a bolygóra, miután csak "szemmértékkel" tudták megadni a célt?
4. Honnan tudja, hogy a nõ szerelme már nem él?
5. Ha mégis tudtak vele kommunikálni, miért nem indult érte mentõcsapat korábban?
6. Azután, hogy beugrott az elsõ ûrhajóba, amit talált, azzal mégis hogyan jut el a bolygóig vagy hogyan találja meg azt? stb.
[/NAGYON NAGY SPOILER]
Már ne is haragudj, de ennél elfuseráltabb befejezést el se lehet képzelni.
10/10
JimMorrison 2014 nov. 07. - 19:40:57 10/10
(191/2288)
***SPOILER***
Jó kérdés, szerintem ez valamelyest a nézõk fantáziájára van bízva. Lehet hogy még akkor nem terjeszkedtek át más bolygókra, csak ûrállomásokra, de idõvel biztosan fognak.
10/10
JimMorrison 2014 nov. 07. - 19:29:09 10/10
(190/2288)
***SPOILER***
1. Mint ahogy elmondták a filmben is, a fekete lyukat egy ismeretlen faj helyezte oda, ami mint késõbb kiderült, maguk az emberek voltak a jövõben.
2. Nem hiszem, hogy említették volna hogy keringett.
3. A fizikában nincsen helye "szerintemnek", mivel számos fizikussal karöltve alkották meg ezt a filmet, valószínûleg nincsen jelentõsebb hatással a fekete lyuk az említett égitestekre.
4. Az egyik szereplõ perceken át magyarázza, hogy miért néz ki gömbnek a fekete lyuk - teljesen realisztikusan lett ábrázolva. És nem tükör, csak torzítja a teret, gázok meg porok meg nem tudom hogy hol voltak.

"A bolygók miért olyan sivárak? "Egyszínûek, egyféle anyagból valóknak tûnõk"? Ezek lennének a potenciális élhetõ bolygók? Pont az lenne az érdekes, ha többféle elem lenne jelen!"

Azért olyan "sivárak", mert ez nem az Avatar, a valóságban így néznek ki az idegen bolygók. Nem is értem mit vártál, földönkívüli metropoliszokat? Az emberek számára élhetõ körülmények nem a trópusi szigeteket jelentik, hanem a túléléshez szükséges alapfeltételek meglétét.

"Az is érdekes, hogy ekkora porszennyezõdésben és nyomorban(nem láttam a nagy nyomorúságot) milyen jók a fõszereplõk ábrázata: rózsás ajkak és bõr, egészséges haj, tiszta körmök, egészséges fogak. (pedig csak kukoricán élnek)"
Hát egészségesnek azért nem mondanám õket, látva hogy a fiatal generáció konkrétan haldoklott.

"Egy ekkora gravitációs térbe küldeni egy 1970-es típusú ûrhajót elég gyengusz fantáziára vall."
Egy olyan világban, ahol a NASA-t a középkori inkvizítorok módjára üldözik, és nulla támogatást kap a kormánytól, milyen ûrhajókat építsenek, csillagrombolókat?

5. Nem hogy kikérték a szakértõk véleményét, hanem velük együtt alkották meg a filmet. A fekete lyuk kép megjelenítése pedig tudományos bravúrnak is tekinthetõ, tekintve hogy teljesen a fizika törvényeinek megfelelõen renderelték azt le.
10/10
Charlie Sheen 2014 nov. 07. - 19:02:50 10/10
(189/2288)
Teljesen egyetértek!
Viszont:
SPOILER

Arra talán Te tudsz válaszolni, hogy a végén az emberiség hol élt? Azt tudjuk, hogy több ûrállomáson volt mindenki (pl: Cooper-Space-Station) , de azt nem, hogy végül hol is tartózkodnak ezek az ûrállomások, átmentek-e õk is a féreglyukon, és vajon a Matthew-ék által látogatott 2 bolygó egyikére tart-e az emberiség?

SPOILER VÉGE