Rainwalker 2022 dec. 17. - 19:47:27
(503/523)
Balázs Andi... És ki ő??? Azon kívül, hogy Kasszáserzsi, semmit nem tudni róla. Csak azt, ahogy most kinéz, horror! Jabbáné...
Pünkösdi Kató 2022 jún. 02. - 17:51:41
(502/523)
Tetszett a műsor, most nézem újra vissza. Klári némelyik ruhája tetszett, főleg a döntőben a kék csillogós. Lili döntős ruháját is viselném:) Nagyon meglepett Boros Csaba a műsorban, viszont szimpatikus tőle, hogy utánanézett a dalok eredetének, nagyon örültem, amikor szóhoz jutott. Tetszett Balázs Andi véleménye is. Sőt, érdemes volt hallgatni a véleményeket, mert szépen fejezték ki magukat, összetett, tartalomdús mondatokban. Nemhiába előadóművészek ilyen-olyan formában. :)
Pünkösdi Kató 2022 jún. 02. - 17:48:01 Előzmény gm262
(501/523)
Szerintem senkinek sem sz.rtak a fejére, egyszerűen ez a dal jött ki győztesnek és kész. A zsűri és a közönség döntött, az a közönség, amelyik nem ült minden egyes műsorban a nézőtéren, hanem váltogatták egymást. Hogy miért ez a 60 dal került be a műsorba, lehet vitatkozni, de nem érdemes. Kerülhetett volna 40 vagy 150 is. Lehet, a 150 sem lett volna elegendő.
6/10
gm262 2022 máj. 25. - 13:03:08 6/10
(500/523)
A műsor alatt folyamatosan dicsőítették a szakma jeles képviselőit, majd a végén szart@k a fejükre. Kóbor, Balázs Fecó, vagy éppen Somló Tamás biztos forog a sírjában. Nagyon vicces és nagyon ciki volt, hogy egy ilyen közepes slágert kimertek hozni győztesnek, elsősorban Gyuri+Klári 18 pontjával. Már az is nagyon ciki volt, hogy mennyire beszartak Kistehén: Szájber gyerek című számától és drasztikusan lepontozták, pedig ez a dal kb. ugyanazt nyújtja, mint a Lady N. A legnagyobb poén, hogy Gyuribá szerint a közönség is az Ő dalát választotta. Ja, persze, az a 60 ember, aki a stúdióban részt vett a bulin. De a TV nézők kétlem, hogy így szavaztak volna.
Kár a végéért, mert egyébként kiváló produkció volt, de a vége jól el lett k@rva, és így a nézőkben benne maradt a tüske.
Bonitó 2022 máj. 22. - 16:57:06
(499/523)
A műsorról már elmondtam a véleményemet lentebb. Nyilván, hogy a show végén egy dalnak nyerni kellett. Ez most Korda György Lady N c. dala lett.
Ízlések és pofonok! Olyan dal úgysem lett volna, ami egyöntetűen elégedettséget váltott volna ki egytől egyig mindenkiben.
A győztes dal Peter Srámek előadásában nekem még jobban is tetszett, mint az eredeti. (Kedves Korda György bocsi,bocsi! De Srámek fan sem vagyok!)
Ami pedig azt illeti, ami jó az jó! És azt el kell ismerni, hogy a "kis srác" felrobbantotta a színpadot. (És itt jön ugye az egésznek a rákfenéje, hogy mennyire számít a dal és mennyire az előadó?! Szét lehet-e választani a dalt és az előadót?!)
Egyébként, azért hiányoltam - nyilván a teljesség igénye nélkül -, Máté Péter, Demjén, Presszerék dalait is. Sőt, Korda György dalai közül is van jobb, mint a nyertes dala.
Végül is már mindegy, a fesztiválnak vége.
Ami nem tetszett, hogy Korda Györgyöt elhagyta a bölcsessége a magának adott 8 pontjával. De Klárika vállrándítása amikor férjének 10 pontot adott, az nem a szerénységről árulkodott. Semmi gondom a Korda házaspárral, kedveltem is a dalaikat. De Klárika is bizony olyan bonyolultan fejezi ki a mondandóját, mintha ő lenne a szenilis.
Lehetne az előadott dalokat is kritizálni, de már okafogyottá vált a dolog, a show bezárta kapuit.
Horváthné Takács Mária 2022 máj. 22. - 10:02:03
(498/523)
Szerintem is vannak ennél nagyobb slágerek, de valamelyik dalnak győzni kellett. Sok múlott az előadón is . Bocs Gyuri,de majdnem jobban adta elő mint Te!
Papp Sándorné 2022 máj. 22. - 07:10:34
(497/523)
Kicsit sem gyanús! Félreértés ne essék, kedvelem az öreget, de nagyon hiányoltam legalább egyet Koncz Zsuzsa gyönyörű dalaiból.
6/10
bosszantosz 2022 máj. 21. - 23:05:26 6/10
(496/523)
Korda Györgyöt akarták győztesnek kihozni, ami érthető. Viszont Lady N- nél vannak jobb slágerei is!
malvinkicska 2022 máj. 15. - 09:52:44
(495/523)
Annak én is örültem hogy az öntelt liba Tóth Gabi a nagy semmit amit előadott nem jutott tovább, nagy a futatója és még a hangja sincs, most is eljátszotta az érzékenységet. Amit írtam nem a dalra hanem az előadóra szólt.
Bonitó 2022 máj. 15. - 08:53:27 Előzmény pikigeri
(494/523)
Leírtad a véleményemet, így már nekem nem kell megírni! :) Köszönöm.

Röstellem ugyan - de ember vagyok és gyarló én is -, hogy "nem voltam szomorú!"
Miért?! Azért, mert a nézők nem juttatták a döntőbe Tóth Gabit! Aki másodszorra, mégjobban meghatódott saját magától. Mindenki agyondicsérte és félájultak voltak a csupa csipke csupa fodor Tóth Gabi művészetétől.

Egyébként, százszor elmondták, hogy nem az előadót pontozzák, hanem a dalt! Pedig de! Nem tudtak elvonatkoztatni az előadó személyétől.
Nekem is " felállt a szőr a karomon!", de nem azért, mint Feke Palinak! Hanem a folyamatos és egyöntetű pontozástól!
Vajon mi lenne, ha egyszer - legalább a kedvemért -, Klárika más pontot adna, mint az ő Gyurikája!
Vénségemre, mindig kedveltem ezt a műsort!
De bizisten nem sajnálom, hogy a jövő héten vége lesz!
5/10
pikigeri 2022 máj. 15. - 00:01:16 5/10
(493/523)
Ez az új MTVA-s Csináljuk a Fesztivált műsor a lába nyomába sem érhet a régi M1-es Csináljuk a Fesztivált műsornak (akkor az állami média csatornái még valóban közszolgálatiak voltak és értéket közvetítettek, nem úgy, mint a közmédiának hazudott MTVA féle csatornák 2010 óta, amiknek semmi közük nincs a közszolgálatisághoz és az értékek közvetítéséhez), aminek a műsorvezetői Korda György és Harsányi Levente, illetve Dévényi Tibor és Harsányi Levente voltak. A régiben magától értetődő volt, hogy a tévénézők szavazhatták meg, hogy melyik legyen a győztes dal, nem úgy, mint a mostaniban, hogy a 6 tagú zsűri plusz a stúdióban ülő kb. 30 emberből álló közönség dönt mindenről. De nem ez az egyetlen alapvetően elhibázott része a műsornak. Rettenetes, hogy mennyi a felesleges egymással jópofizós duma a dalok között. Ezzel szemben a régiben nem volt felesleges duma a semmiről, hanem élvezhetően tempósan jöttek egymás után a dalok. Borzasztó az is, hogy hogyan sikerült két ilyen tehetségtelen és nyálas és a saját nem poénos vicceiken röhögő két műsorvezetőt választani, mint Rókusfalvy Lili és Fodor Imre. Nagyon rossz az is, hogy az előadók kb. 60%-a teljesen ismeretlen és noname emberekből áll, akik még ráadásul tehetségtelenek is. A régi Csináljuk a Fesztivált műsorban minden dalt nagy nevek és nagy tehetségek énekeltek kivétel nélkül. A zsűriben nem tudom mit keres és, hogy kerülhetett be Nagy Bogi, aki egy teljesen ismeretlen és éretlen egy mondatos értékeléseket gyártó 20 éves kis csitri, aki még semmit nem tett le az asztalra zeneileg. Balázs Andit sem értem, hogy mit keres a zsűriben, hiszen semmi köze nincs a zenéhez. A legfelháborítóbb dolog az egész műsorban, hogy hogyan fordulhat az elő, hogy egy Nagy Bogi, aki zeneileg egy senki értékelhet és zsűrizik olyan kiváló előadókat és zeneművészeket, mint Dolhai Attila, Miklósa Erika, Miller Zoltán, Polyák Lilla, Völgyesi Gabi stb. A műsort leginkább mégis Korda György és az alábbi pár elhangzott jól előadott dal és előadó miatt érdemes nézni:
Miklósa Erika - Dolhai Attila: Meseautó
Janicsák Veca: Hamvadó cigarettavég
Miller Zoltán: Gyöngyhajú lány
Polyák Lilla: Nem leszek a játékszered
Völgyesi Gabi: Hajnal
Oláh Gergő: Szállok a dallal
Szabó Ádám: Éjjel érkezem
Veréb Tamás: Ez majdnem szerelem volt
Békefi Viki - Feng Ya Ou: Ajándék

7/10
offtopic
Oooo 2022 ápr. 05. - 01:40:14 7/10
(492/523)
Santa Maria tényleg nem egy kalóznő, de eredetileg nem is egy hajó, ​hanem Szűz Mária olasz, spanyol, portugál és katalán elnevezése.
Ugyebár kedves Balázs Andrea? ;)
1/10
Szinger Éva 2022 ápr. 02. - 21:03:53 1/10 Előzmény nikato
(491/523)
Igazad van! Pont így gondolom!
1/10
Szinger Éva 2022 ápr. 02. - 20:27:37 1/10
(490/523)
Közel se olyan jó, mint az előző sorozat. A Harsányi / Korda páros felvezette a fesztivál hangulatot, melyet követtek a jobbnál jobb dalok a jobbnál jobb előadásban. Lásd Bereczki "Stay in alive"
4/10
nikato 2022 ápr. 02. - 20:24:26 4/10
(489/523)
Ennek az új Csináljuk a fesztivált-nak új topikot kellett volna csinálni, mert most e miatt lesz lepontozva a régi, ami tényleg csúcs volt. Korda György és Harsányi Levente vezették az első évadot, a többit nem láttam, de az tetszett. Ez a mostani dögunalom, a zsűribe, hogy került Balázs Andi? Bogi meg egyszerűen ismeretlen számomra. Rókusfalvy Lili is rossz választás volt a műsorvezetésre, dögunalom, a frizurájával, sminkjével és műszempillájával 20 évvel idősebbnek néz ki, de a férfi se jobb. Unalmas páros.
1/10
janderka 2022 márc. 27. - 13:41:29 1/10 Előzmény korareggel
(488/523)
Az vicces lett volna. Főleg az értékelés. "Miki, jó voltál, de valahogy nem éreztük azt a fiatalos kraftot az előadásodban, mint ami a szerzőt annak idején jellemezte. Kicsit öregesen toltad.. Mit gondolsz, mi lehet ennek az oka? Sajnos ez csak 7 pont." :)))))
1/10
janderka 2022 márc. 27. - 13:33:48 1/10 Előzmény korareggel
(487/523)
Az első Csaf.-ok még nagyot szóltak. Tévében rég nem játszott dalokat adtak elő kortárs énekesek egyfajta felfrissített nosztalgiaműsorként, és a "verseny" messze nem volt még ennyire hangsúlyos (ami tök erthető, hiszentöbb évtizede színpadon lévő rutinos énekesek minek is kéne hogy rivalizáljanak). De a dalok egyrészt elfogytak, másrész megjelent közben vagy 4 kábeles zenei/muzsika tv is a placcon, amiken - gyengébb színvonalon ugyan, de - kb ugyanezeket a slágereket adják elő 0/24-ben.
Ennél fogva ez a '22-es próbálkozás már csak egy erőltetett, álújszerű, műjókedvű kínlódás tud lenni.
korareggel 2022 márc. 27. - 13:00:19
(486/523)
Azt még láttam, amikor Pély Barna próbált Fenyő Miklós bőrébe bujni. Nem nagyon sikerült, pedig P.B. tényleg tehetséges. Nem értem, miért nem hívták meg Fenyőt a saját dalára? szerencsére még él.....
korareggel 2022 márc. 27. - 11:47:13 Előzmény janderka
(485/523)
10 percig bírtam. Rossz utánzata a kereskedelmi tv-k hasonló műsorainak. Rókusfalvy Lili egy rossz vicc, sosem fogja tudni, hogy kell jól műsort vezetni. Eröltetett poénjai nem teszik szimpatikusabbá. Szegény Fodor Imre saját magának is annyira vállalhatatlan volt (kiegyenesített haja, tillás bohócöltönye, holdjáró kalucsnija), hogy kiült az arcára a feszengés és a kín. Persze a lényeget, a slágereket nem lehet olyan rosszul előadni, hogy ne ébresszen szép emlékeket az emberekben, de ez egy szombat esti fesztiválsorozathoz kevés. Szánalmassága miatt csak 0/10-re tudom értékelni.
7/10
Nótárius 2022 márc. 27. - 00:43:01 7/10
(484/523)
A kétségtelen hibáival, sutaságaival együtt is: nosztalgikusan szívmelengető emlékeket idéző, a magyar könnyűzenei kultúra zenetörténetileg meghatározó korszakait átívelő, vitathatatlan értékeit felvonultató, érdekes korabeli információkkal tűzdelt, látványosan szórakoztató műsor,
Aki az effélét nem kedveli, az nyílván nem borzolja a kedélyét avval, hogy nézi.