Téma: Csinibaba

smartdrv 2013 júl. 28. - 01:40:17
(128/188)
62-ben nehezen lehetett kint a falon egy Brando-portré az Utolsó tangóból...
üdülamindada 2013 júl. 26. - 23:27:03
(127/188)
Az én bajom az volt a mondattal, hogy a filmet és a színházat miért kell összevetni?!. Ez kb. ugyanaz amikor egy regény filmadaptációja kapcsán a könyvet kérik számon. Teljesen különbözõ mûfajok, teljesen különbözõ nyelvezettel. Ne akarjunk már egy filmet vászonra vetített színházként értelmezni. Az egyik filmnél fontos a forgatókönyv, a másiknál felesleges, mindkettõ lehet jó film. Sajnos a csinibaba nem az, de nem a forgatókönyv hiánya miatt. Talán az eltúlzott jópofáskodás vagy az erõltetett retrobuzerálás nyírta ki, nemtom. Van benne valami kínos. Lehet, hogy Tímár Péternek meg kellett volna állni az egészséges erotikánál, vagy a Bódy G. melletti trükkoperatõrségnél...
8/10
-greghouse- 2013 júl. 26. - 22:36:43 8/10
(126/188)
Ez teljesen igaz. Pontosan ezért hiányzik a jó forgatókönyv, nem elég a zene és a hangulat és a díszlet és a környezet, kellene valamihez kötni ma is. Ez hiányzik.
barcaculé 2013 júl. 26. - 22:32:20
(125/188)
Leginkább annak mond bármit is,aki a '60-as években volt gyerek,vagy tinédzser,vagy nem sokkal azután.Aki a rendszer váltás után született,abban nem marad meg sok minden.
8/10
-greghouse- 2013 júl. 26. - 22:23:27 8/10
(124/188)
Egyet is értek, én rosszul vagyok, ha egy filmet manapság azzal hirdetnek, hogy Csányi, Hujber, Kamarás, vagy a többi ügyeletes szépfiú, és nincs semmi más. Ez a film sem rossz. Az a gondom, hogy nincs jobb. Tímárt nem menti fel az, hogy az utána következõk még szarabbak, úgy ahogy vannak.
...Ez a film egy meghosszabbított retró videoklip.
Története zéró.
Mint alább írtam, nagyon jó az átdolgozott zene, és meg is van CD-n, és jók a karakterek, csak nem tud ezzel a két dologgal mit kezdeni Tímár Péter. Én pedig ha elemeire bontom,... szétesik.
...Össze sohasem áll, kiragadott pillanatok, karakterek, jelenetek sora, egysoros, egyszavas poénok villogása, dallamok és ritmusok, melyekre emlékszel, de együtt valahogy ... csak a pillanat marad, egyik, vagy másik.
...Ha azt mondod, ez egy életérzés, elfogadom. Az életérzést jól tükrözi.
És még mindig, igen, a jobbak közé tartozik (fõleg manapság).
Csak egy jó forgatókönyv kellett volna még.
frenkdrebin 2013 júl. 26. - 22:11:08
(123/188)
Szerintem e film mûfajában olyan alapmû, mint indul a bakterház, a csapd le csacsi, a legényanya, egészséges erotika, a tanú, stb..
Bármikor újra nézhetõ, az egyes dal betéteket-jeleneteket elõre tudjuk, de mégis újra tudunk rajta mosolyogni, nevetni. Lehet a Timár Pétert kritizálni, valóban vannak gyenge filmjei ( pl. le a fejjel ) ezt a filmet nagyon eltalálta, ahogy a 6:3 avagy játszd újra tuti, csapd le csacsi, egészséges erotika filmjeit is. Mindegyik unicum a maga nevében. Sokkal jobban tetszenek a vígjátékok, mint a mostani csányi sándor féle tingli-tanglik.
8/10
-greghouse- 2013 júl. 26. - 22:08:49 8/10
(122/188)
Értsd ahogy akarod. Nem most fogok esztétikai vitába menni. Az általad felsoroltak zseniálisak. Nem azt mondtam, hogy "nem szeretem", hanem, hogy "nem bízom" benne. Enyhén szólva sem ugyanaz. Szeretek egy nõt, de nem bízom benne... Bízom egy nõben, de nem szeretem... Talán hiszek a dekonstruktivizmusban. Lehet, hogy szeretem Heideggert és Nietzschét. De attól még szerethetem Fellinit, Bunuelt, vagy Tarkovszkijt is.
...Nem látom az ellentmondást.
Dekonstruktivizmus? Igen.
üdülamindada 2013 júl. 26. - 21:55:10
(121/188)
"...Nem bízom azokban a filmekben, amelyek színházban, élõben nem állnák meg a helyüket."
Köszönöm! Ekkora baromságot már régen láttam leírva. Huszárik, Bódy, Fellini, Lars Von Trier, Fritz Lang, Murnau és minden rendezõ akiknél az úttörõ vizualitás a lényeg, ezek szerint mehet a levesbe...
8/10
-greghouse- 2013 júl. 26. - 20:54:44 8/10
(120/188)
..."..tudok úszni! Csak most nem jut az eszembe!".. :-)
8/10
-greghouse- 2013 júl. 26. - 20:42:37 8/10
(119/188)
és megint még valami (utsó)
...nem a képi világa zavar, azt nagyon jól kezeli Tímár.
Nem is a színészi játék, mert a maguk módján kiváló karakter mindenki, Reviczky, Gálvölgyi, Molnár Piroska, és mindenki, tényleg.
...Hanem a vesszõparipám.
Aki ismer kicsit, tudja, a forgatókönyv.
Egy dolog,hogy a képek ugrálnak, pixilláció, hogy gyorsak, stb.
Az is elmegy, hogy nem nagyon jelzik az idõt.
De a párbeszédek... csak a párbeszédek hiányát, csak azt tudnám feledni...
Egyszavas poénok, vagy poénnak szánt egyszavasak... ezek a zseniális színészek, mint Reviczky vagy Molnár Piroska, nem arra termettek, hogy egyetlen szót mondjanak.
.....Tímár Péter, ez volt az utolsó jó filmed eddig. De már itt is gyengélkedtél, mert nem tudtál tisztességes forgatókönyvet összehozni, arról nem is beszélve, hogy dialógusnak nyoma sincs.
...Nem bízom azokban a filmekben, amelyek színházban, élõben nem állnák meg a helyüket.
8/10
-greghouse- 2013 júl. 26. - 20:32:40 8/10
(118/188)
...és még valami,
ami nekem ma is és mindig megmarad, Cseh Tamás utolsó dala, az Angéla.
szép, és fájdalmas.
8/10
-greghouse- 2013 júl. 26. - 20:31:04 8/10 Előzmény deccrajt
(117/188)
Igen, "jól összerakott".. film. Ebben egyetértünk.
Arrül te nyilván nem tehetsz, ahogy én sem, hogy más korosztály vagyunk. Egyrészt örvendetes, hogy valaki megpróbálja feldolgozni azt a korai hatvanas évek életérzését, amit sokan nem értenek, de nem is akarnak, és nem is kell, õszintén szólva, hogy belemélyedjenek.
Tímár Péter nagyon szépet újított a Zimmer Ferivel, sõt ezzel a filmmel is, de aki a kort magát akarja megismerni, annak azért illik tudnia, hogy ez egy nagyon, nagyon szarkasztikus, ironikus mozaik, sok mindenbõl összerakva.
A legjobb talán az, hogy a zenéket nagyon jól szedte össze, és jó szereplõket, karaktereket vonultatott fel.
Azt ne várja senki, hogy igaz képet ad a hatvanas évekrõl, de nem is ez a célja.
Ez egy tisztességes - ahogy írod - "jól összerakott" film. Élmény megnézni, nekem a CD-je is megvan, de ne várjon senki különösebben nagy katarzist.
Tímár Péter nagyon tehetséges ember, nagyon sajnálom hogy elment bulvár irányba.
De még mindig õ az utolsó, aki legalább megpróbálta összehozni az értékest a nézhetõvel, utána már csak a bulvárszemét jött.
8/10
-greghouse- 2013 júl. 26. - 20:23:31 8/10
(116/188)
Nem én mondtam... pedig egész normálisnak indult...
deccrajt 2013 júl. 26. - 17:12:11
(115/188)
Nincs mit szégyellni, vagy röstellkedni: ez egy jól megírt, jól eljátszott, és jól összerakott film.
PErsze sokadszorra nézve már kevésbé varázsos, de szûz szemeknek kötelezõ... én akkor egyáltalán nem éltem, a szüleim is gyerekek voltak, de ezek a zenék....olyan szívfájdítóan szépek....a finomra hangolt humorvilága is jól sikerült....szóval 10/10
8/10
-greghouse- 2013 júl. 26. - 13:18:07 8/10
(114/188)
szerintem ez volt az utolsó elviselhetõ (sõt, mondjuk elég jó) magyar film máig.
Tímár jó rendezõ, összegyûjtött nagy neveket, szerintem egy baj van, hogy szerelmes lett ebbe a pixillációs technikába, ami a Zimmer Ferinél bejött, de nem lehet sok filmet erre építeni. Itt mást csinál, elõveszi a hatvanas évek hangulatát, és ezt tényleg jól csinálja, embereket kizökkent szokásos szerepeikbõl, akár Cseh Tamásra, akár Gálvölgyire gondolunk), a hangulat jó, a zene az ami, ez nem reto, nem is nosztalgia, ez egy játék.
(Sas Tamás filmje volt az utolsó jó magyar film eddig, a Presszó.)
Ez után, csupa SOS szerelem, és Kabos Gyula filmjeinek teljesen tehetségtelen és idióta és humortalan remake-jei jöttek, hülye tini vígjátékok amik amerikai tini vígjátékokat próbáltak szerencsétlenül utánozni, és lám mi történt? A magyar filmkészítõk két szék közül a pad alá estek, mûvészinek nem elég mûvésziek a filmjeik (akárhogy pixillál Tímár, és akárhogy csinál hétórás feket-fehér filmet Tarr), szórakoztatónak meg... már majdnem azt mondom, ami már az Apokalipszis kezdete lenne, hogy még a német vígjátékok is jobbak. de nem mondom, az már tényleg a vég.
...Ez a film elég jó. Elég jó film.
Sajnos, ez ma már dicséret nálunk.
Belmont 2013 jan. 06. - 12:33:59
(113/188)
Meglep, hogy ilyen sok embernek tetszik. Szerintem 15 év után is ugyanolyan nézhetetlen.
k11zoltan 2013 jan. 03. - 17:06:26
(112/188)
Nem rossz.
8-as.
adamnagysweetmovie 2012 dec. 30. - 15:27:52
(111/188)
Tímár szerint a film közönségsikerének az a társadalmi igény lehetett az oka, hogy az embereknek a szocializmus korszaka kapcsán az „átkos” helyett a felszabadító érzésére, életvidámságra, nosztalgiára volt szüksége, ami legtöbbjük fiatalságát, létbiztonságban telt mindennapjait (a rendszer mûködése, bornírt korlátai ellenére is) áthatotta.
_goldie_ 2012 aug. 11. - 13:04:34
(110/188)
nyugodjék békében!
fel se tüntették a nevét itt a filmnél (az a fránya helyhiány?)
http://www.imdb.com/name/nm0755915/
vondermonarchie 2012 aug. 11. - 03:37:13
(109/188)
Augusztus 5.-én elhunyt Safranek Károly. A Csinibabában Bajkonúr szerepét játszotta.

Nyugodjék békében.