10/10
szmarci8 2011 dec. 17. - 10:21:44 10/10
(77/117)
nagyon jó film volt. tegnap néztem meg imax 3d-ben.
nagyon aranyos kis mese.
Scarecrow 2011 dec. 17. - 08:35:43 Előzmény trynty
(76/117)
Lady Gaga- Americano
4/10
Cicamaci 2011 dec. 16. - 23:57:59 4/10
(75/117)
Igen gyenge film, több szempontból:
A karakterek unalmasak, erõltetettek és abszolút nem eredetiek.
SPOILER VESZÉLY
Kandúr: -Eltúlzott, béna "macsósított" macska. Ki dõl be neki egyáltalán?
Puha Pracli, vagy ki: Egy az egyben a Voltból annak macskának a karaktere, de még a színe is ugyanaz.
Tojás: se nem gonosz, se nem jó. Mégis mi a fenétõl válna a végén jófiúvá? Teljesen hiteltelen a figura.
A történetvezetés egyszerûen unalmas, semmi maradandót nem mutat. Még csak nem is vicces, de ezt már elõttem is írták.
Gyenge 4-es.
A Pixar filmek nyomába sem ér, de még a Shrek 4 is legalább egy kategóriával jobb. Pedig az sem volt egy nagy durranás.
trynty 2011 dec. 16. - 23:57:01
(74/117)
Nagyon jó film. A befejezéskor játszott szám címét nem tudja valaki?
Naphinel 2011 dec. 16. - 21:36:34
(73/117)
Tudom. :( Nagyon szerettem, jó hangja volt.
olivabogyó 2011 dec. 16. - 20:57:08 Előzmény Naphinel
(72/117)
sajnos õ már sohasem fog szinkronizálni... szerintem is nagyon jó hangja volt..
szocsmarton 2011 dec. 16. - 20:32:19
(71/117)
Marha jó flm 10/10 :)
Naphinel 2011 dec. 16. - 17:08:21
(70/117)
Ma ismét bebizonyosodott, mennyivel jobb eredeti nyelven nézni valamit. Így sokkal jobban tetszett, még Tojás sem volt annyira idióta.
Naphinel 2011 dec. 15. - 21:08:34
(69/117)
Tetszett, de korántsem voltam vele 100%-osan megelégedve. Túl soknak találtam a koppintást, a kliséket, ellenben annyira nem volt vicces szerintem - 1-2x nevettünk a film alatt, bár voltunk öten. :)

Ami tetszett:
- Csizmás, és Pracli karaktere, személyisége, kapcsolatuk
- a film hangulata
- a zenék
- a Zorróra hajazó megoldások, a vívás - imádom Zorrót, és a vívás kedvenc sport (egy darabig ûztem is)
- a spanyolság :)
- Csizmás végülis maga is áldozat volt, bár arra kíváncsi lennék, mi vitte rá a bérgyilkolásra - hisz õ alapvetõen végig becsületes
- Praclival való se veled se nélküled viszonya - olyan hozzájuk illõ volt

Ami nem:
- Tojás Tinó - egyszerûen irritált, semmi személyisége nem volt, tök bénán nézett ki, agyament volt, aki ezt kitalálta
- a történet - cseppet klisékbõl állt, hopp egy jelenet innen, hopp egy másik onnan, nagyon nem találtam benne egyediséget
- hogy nem Selmeczi szinkronizálta Csizmást - egy ideig berzenkedtem is emiatt a filmtõl, eredetiben akartam nézni, csak elcssztem az idõt és lekéstem a feliratos verziót :S Vele ezerszer jobb lett volna, Crespo annyira nem illett Csizmáshoz
10/10
Kendy 2011 dec. 13. - 22:56:40 10/10
(68/117)
Most néztem meg a filmet!
:)
Nekem nagyon tetszett!
:)
Szuper!
Szerintem zseniális.

2-szer egymás után is megnéztem.
Feliratosan és szinkronosan is.
Mind2 verzióban nagyon tetszett!

Online láttam a neten mind2 verziót.
De a felirat nagyon rendben volt.
A szinkron is nagyon szuper volt szerintem.

Kellemes Zorro feeleigje van ami nekem nagyon bejött.
Mivel az egyik kedvenc hõsõm Zorro.
:)
offtopic
Charles Foster Kane 2011 dec. 13. - 16:34:47 Előzmény Segítõ Béka
(67/117)
Epp hogy az a lenyeg, hogy rossz utra tert. Ez a tipikus tortenete, a "megvolt a lehetosege, hogy jo utra terjen, de a rossz pillanatban leteritettek az utrol" karakter. A Shrekben (is) azert bandita, mert a kozosseg, az emberek ot igy latjak, es ennek felel meg. Ez meg ugye klasszikus Frankeinstein tortenet, akit szornykent kezelnek, az azza valik - ezzel talaljak meg a kozos vonalat Shrekkel, aki meg a fokaraktere ennek a klasszikus sztorinak.

Az, hogy kozben azt helyre akarja hozni, amit a multban tett (vagy nem tett), nem log ki a karakterbol, sot. Ezek a karakterek jellemzoen ugy gondoljak, hogy ha helyrehozzak azt a pontot, ahol felresiklottak, akkor helyrejon az eletuk. Ez jellenzoen nem sikerul, mert mar tulsagosan felresiklott az eletuk ahhoz, hogy vissza tudjak terelni.

Tulajdonkeppen itt is ez tortenik, bar az emberek megbocsajtanak neki, tovabra is torvenykivulikent fog elni, ergo akar bergyilkos munkakat, vagy tolvajlasokat is el fog vallalni, mert vegsosoron ez az egy ut all elotte, amiatt, hogy uldozott szemely.
eszterbaby 2011 dec. 12. - 23:58:47
(66/117)
Vasárnap néztem meg,és szerintem egy erõs közepes a film.Elbírt volna több poént.A kölyök csizmás kandúr olyan ééédi volt!!!a mozijegy mellé kaptunk alutasakos macskakaját.még jó,hogy nem kismacskákat osztottak. :)
mszgyongyi 2011 dec. 12. - 14:28:23
(65/117)
Nekünk nagyon tetszett - tegnap voltunk a gyerkõcökkel - én többet kaptam mint vártam. Sok volt benne a poén, bár nekem az elején a táncos rész nem jött be, pedig kifejezetten szeretem a latin ritmust. Hát ja, Tojás Tóbiás nekünk sem tetszett, nem volt odaillõ valahogyan...talán mert Csizmás Kandúr és Cicus olyan élethû volt! Jobb lett volna valami "nagyobb" fõgonosz...
Mermaid. 2011 dec. 12. - 08:45:22 Előzmény Segítõ Béka
(64/117)
Biztos elfogyott a pénze...valamibõl meg neki is élni kell :DDDD
8/10
Bogoj 2011 dec. 12. - 08:31:53 8/10 Előzmény King Diamond
(63/117)
mi tegnap néztük 2d-ben
KIS SPOILER IS LEHET!!!
jack és jill nevére én is kapásból jancsi és juliskára gondoltam, ezért meg is lepõdtem, amikor kiderült, hogy itt egy házaspár szerepel (jancsi és juliska testvérek voltak)

alapvetõen tetszett a film, (hisz macskás vagyok:-), de azért többet vártam tõle.
tojás karaktere valahogy semmilyen nem volt. nem váltott ki belõlem érzelmeket, amikor megláttam, mindig az jutott eszembe, hogy milyen bénán van megrajzolva. egy tojás, ami egy nagy emberi arc... a hideg rázott ki tõle. nem is értettem, hogy a figurának miért tojásnak kellett lennie, miért nem valami más állat. akár egy patkány... de biztos megvan a maga oka.
8/10
Bogoj 2011 dec. 12. - 08:27:02 8/10 Előzmény swell
(62/117)
"Valaki azt irta, hogy csizmas pandur. Ez nem igazan jo forditas, hiszen eppen O a torvenyenkivuli, akit uldoznek"

még a shrek2-ben véste föl a fára (zorro mintájára) neve kezdõbetûjét, egy P-t (puss in boots), és a p-t akarták alkalmazni a magyar nyelvre, ezért mondtak ott kandúr helyett pandúrt...
7/10
Segítõ Béka 2011 dec. 10. - 22:57:13 7/10 Előzmény Kulcskészítõ
(61/117)
ha Csizmás ilyen becsületes, egyenes figurává formálódott már ekkortájt, akkor mi viszi rá késõbb, a Shrek 2-ben, hogy elvállaljon egy merényletet a tölcsérfülû zöldség ellen?"

hoppá, fején találtad, és annyira el van szúrva ez a történet
Bozótharcos 2011 dec. 10. - 00:09:10
(60/117)
Ma láttam, de nem dobtam hanyatt magam tõle, mint az elsõ Shrek után. A közönség is talán 2-3-szor nevetett, de közel sem szívbõl jövõt. De volt egy 40 körüli idióta /pedig nem színházba volt elõröhögõ státuszban/, akinek az is tetszett ha a macska megszólalt. Én többre számítottam fõleg ami a karaktereket illeti. Ha belegondolunk ugyanaz a társaság készítette aki a Shreket. Akkor miért nem lehetett egy megfelelõ gonosz figurát, vagy figurákat készíteni? Miért kell egy büdös záptojást a macska mellé berakni? Ki az a John meg Jill? Micsoda béna figurák. Szerintem a készítõk is érezték hogy ez nagyon gázos, ezért kellett a közepére és végére berakni némi zenét és táncikálást. Ami ötletes volt és tetszett a kocsmai jelenet és a cica aki mindig azt mondta hogy ÓÓÓÓ. Megkövezhettek, de én ezt kevésnek érzem ezektõl az alkotóktól. Az eddigiek után már magasabb a mérce. 6/10
9/10
King Diamond 2011 dec. 09. - 18:57:18 9/10
(59/117)
Hát, pedig a sima 3D itt, a debreceni Cinema Cityben jó volt. Láttam már elég sok filmet 3D-ben, de jóval kevesebben volt jó a 3D is. Mikor augusztusban fent voltam egy hónapig Pesten, elmentem kipróbálni az IMAX 3D-t is, és azzal pedig csak még élvezhetõbb volt számomra a film (a Harry Potter utolsó részét néztem úgy, amit elõtte sima 3D-ben is megnéztem itt Debrecenben még, és már az sem volt rossz). Szóval, ebbõl kiindulva nekem IMAX 3D-ben lehet, hogy még jobban tetszett volna.
domo.robi 2011 dec. 09. - 16:19:20
(58/117)
"Mindenképp érdemes moziban, 3D-ben megnézni, mert jó volt a 3D benne."

Hát, ezzel nem értek egyet. Igaz, hogy én nem 3D-ben, hanem IMAX-en néztem, és ott lehet, hogy a méret elrontja a 3D-t is, de elég sekély volt a kép. Egy-két helyen volt 3D élményem csak.