pozsizsuzsi 2009 dec. 22. - 13:48:20
(33/73)
A képi világa...
A festményes-festékes részek tényleg nagyon élvezetesek. A többi túlvilág-kép változóan (élvezetes), de egyik sem olyan eredeti. Bár a papírfigurás-makettes még szintén okés.
10/10
MaiManó 2009 dec. 22. - 12:54:56 10/10
(32/73)
Aki szerint lehangoló a film (és szerintem is van benne valami), az tényleg volt már közel a mély depihez, valakinek az elvesztése után pl. És tényleg hihetõ, hogy az a pokol, ott bolyongani a fájdalmadban örökre...
Az eleje kicsit vontatott, de a képi világ ZSENIÁLIS!!
mcdidi 2009 dec. 22. - 10:11:06
(31/73)
Igazából ez a film egy nagyon szép születésnapi ajándék volt.
Örültem, hogy ébren maradtam, és megnéztem.

Teljes mértékben igazat szólt, kivételt képez, hogy NINCS pokol. Az öngyilkosok valóban nem térnek meg, ott bolyonganak a tettük színhelyén nagyon nagyon sokáig. Földi síkon évek múlnak el, ahhoz hogy valaha megtérjenek.
A reinkarnálódást viszont nagyon eltalálták. Utalva ezzel arra, hogy öröklét van, és a halálunk úgymond az életünk koronája. Semmi nem múlik el általa.

Csak az ego ragaszkodik, egy autóhoz, és egyéb eszközökhöz, melyek az életünket segíti elõ.

Akinek volt már halálközeli élménye az tudja mirõl beszélek...
8/10
Lyl 2009 dec. 22. - 08:31:48 8/10
(30/73)
Talán nem véletlen, hogy a vizuális effektekért kapott Oscart, másra nem is jelölték. Ez a film nem a legjobb, kicsit tán didaktikus is, néha valóban szirupos. Viszont nem tudjuk, a túlvilág milyen, lehet, hogy tényleg szirupos. Úgy gondolom, a film elõnye az effekteken, Williams és Gooding játékán kívül az érzelmek, a tehetetlenség érzése az elválás után, a gyász és feldolgozása, ez minden ember életében legalább egyszer elõfordul. Mindannyian le tudunk valamit fordítani belõle magunknak, azaz mindenkinek mond valamit.
Szerintem mindössze ennyi a mondanivalója: éld át a fájdalmat. Nem több.
ironangel 2009 dec. 21. - 23:23:28
(29/73)
Meg a szép gondolatok/érzelmek amiket mutat, üzen, az más kérdés, hogy vkinek ez nem jön át, az nem a film hibája...Hibákat persze lehet benne találni, de attól még nagyon is JÓ, mivel a jó film olyan, amin el lehet kicsit v jobb esetben nagyon gondolkodni. És ezen pedig lehet...csak meg kell próbálni:)
3/10
gabree 2009 dec. 21. - 22:23:25 3/10 Előzmény Bigpapa
(28/73)
Úgy tûnik nem csak nekem kötõdik személyes élmény a filmhez. A kedvesem mikor elhagyott, azt hittem megszakad a szívem. Nem találkoztunk, nem beszéltünk. Aztán 1x csak felhívott, találkozni akart. Csak késõbb derült ki, hogy otthon megnézte egyedül a filmet (elõtte együtt láttuk) és a végén döbbent rá, hogy értem még a pokolba is eljönne! azóta is együtt vagyunk, családot tervezünk, boldogok vagyunk.
Mellesleg nekem a film annyira nem jött be, de ilyen vonatkozásban imádom:)
3/10 :)
Nyálon lõtt vágy 2009 dec. 21. - 22:14:46 Előzmény Boloka
(27/73)
Tény, hogy a képi szûrrealitás monumentális megvalósítása a Csodás álmok jönnek, de e mellett viszont kapunk egy néhol már a "szirup" határát súroló filmet, melybõl pont a könyv maradt ki és annak árnyalt alakformálása valamint
a halál utáni "élet" gondolatisága.
Míg a Navigátor filmje izgalmas rendezõként jelölte Wardot addig akár a Maszk vagy Jurassic park inkább a bevétel orientált mozik világába vitte a rendezõt.
A Csodás álmok jönnek kétségtelenül hatásos film, annak ellenére , hogy a halál és az élet közhelyeit foglalja képekbe, rengeteg amerikanizált érzelemmel
Bizony ez a mozi sem menekülhet a nagy "álom" elõl, még pedig, hogy minden a helyére kerül, a jó és a rossz is elnyeri méltó bûntetését.
Engem a film inkább egy szépen komponált Photoshop programra emlékeztet mint sem mûvészfilmre, de ez koránt sem baj, hiszen biztos lesz olyan akinek így tetszik majd.
3/10
Boloka 2009 dec. 21. - 16:16:28 3/10
(26/73)
Nagyon-nagyon lehangoló ez a film... És valahogy annyira nem is tetszett. A látvány persze hihetetlen, nagyon szép színes és igazi álomvilág, de... Lehangoló. Nem tudok rá mást mondani..
3/10
9/10
kenee 2009 nov. 03. - 19:18:35 9/10
(25/73)
Én nem szeretem az elvont dolgokat, sõt kifejezetten idegesítenek...a film is hasonló, de...ez a kivételek közé tartozik! Gyönyörû...
9/10
10/10
Lasagne 2009 aug. 30. - 18:29:58 10/10
(24/73)
Szerintem csodálatos film! Többször láttam már, de mindig meghatódom rajta. Ez a mennyország témát is nagyon szépen megoldották. Ahogy harcol a feleségéért és közben a gyerekeivel is találkozik..Williamst megszerettem itt.
Nálam 10/10.
Findel Mundo 2009 jún. 14. - 01:14:57
(23/73)
A film alapja egy könyv, amit Richard Matheson írt, Csodás álmok jönnek címmel (eredeti cím: What Dreams May Come). A vége tehát éppen azért olyan, amilyen. Akinek nem tetszett a film, ajánlom, hogy olvassa el a könyvet (bár elõbb olvasni és aztán látni sokkal jobb). A könyv sok mindent megmagyaráz, amire a filmben nem térnek ki. De ez így szokott lenni...
Egon Bondy 2009 máj. 22. - 11:35:51
(22/73)
Az ötletes látványelemek nagyon rendben voltak, mint például a festményben való gázolás vagy a fordított katedrálisként megjelenõ pokol és még sorolhatnám, de a nyakatekert, közhelyektõl hemzsegõ történet és a legémelyítõbb heppiend fantasztikus nyúlós, ragadós giccsé avatják a filmet: épp olyanná, mint amilyen a nõ festménye. És hát tényleg, miért kell olyanokat állítani (indirekt módon), hogy akinek nem tetszik a film, annak nics lelke meg nem tud szeretni? Hány és hány filmet végigbõgtem már... De ezalatt a film alatt csak feszengtem sajnos, bizonyos részeknél meg a fejemet fogtam... :) Ugyanakkor megértem azokat, akik szeretik és nem akarom elrontani az örömüket. Nyilván mindenkinek másképp lehet hatni az érzelmeire.
tündemamusz 2009 ápr. 03. - 09:07:12
(21/73)
Ez a film borzasztó.
Álérzelmes, csöpögõs nagyon gagyi amerikai szemfényvesztés, nem jött át igazi érzelem, csak hatásvadász ömlengés.
Csak az ötlet miatt adtam rá 4pontot.
Laza családi film

Csillagvirág - egyetértek veled.
10/10
dxtr 2009 márc. 18. - 00:08:32 10/10
(20/73)
Remény, könnyek és mosoly két órában, amit nem cserélnék el semmire.
10/10
fenegyerek18 2009 febr. 05. - 21:44:46 10/10
(19/73)
Az az igazság, hogy én is többet vártam a filmtõl. Beletehettek volna olyan részeket , hogy fizikailag küzd meg a démonokkal a szerelméért! De még így is jó fantasztikusan jó film, csak nekem annyira nem jött átt, nem hatott meg sanjos!
10/10
mandris 2008 okt. 31. - 00:57:14 10/10
(18/73)
Ez a film az, amit csak annak ajánlok, aki tudja értékelni a szépet és van lelke és tud szeretni! Én sikeresen végigbõgtem, mert annyira nagyon szép és szívhezszóló volt! Szeretem R.W-et és ha komoly filmekben alakít, akkor felülmúlhatatlant alkot! A látvány magáért beszél a vége kissé eltúlzott, de nem veszt a film az értékébõl emiatt! Ezt a filmet látni kell egyszer minden érzõszívû embernek! Aki az ütsd vágd filmeket szereti, az ne nézze meg, mert ez nem neki szól! Az már kategória!
dodo1994 2008 szept. 11. - 21:09:24
(17/73)
csodálatos film.és nagyon elgondolkodtató.
Csumpadli 2008 szept. 11. - 19:16:14
(16/73)
Errõl a filmrõl meglehetõsen nehéz egyértelmû kritikát írni.
Egy biztos: ELKÉPESZTÕ!
10/10
dake 2008 júl. 27. - 13:33:56 10/10
(15/73)
A legjobb amit eddig láttam!
3/10
johnspoiler 2008 jún. 17. - 23:40:35 3/10
(14/73)
Másfél órásra elnyújtott nyálfolyam, (ismétlõdõ) közhelyekkel teletûzdelve, bár néhol azért voltak jó gondolatok, pillanatok.