Téma: Csokoládé

10/10
szookedorina 2018 márc. 08. - 16:29:02 10/10 Előzmény Viharsziget
(130/150)
Amikor a majákat legyõzték az aztékok, a hadisarcot kakaóbabban kellett kifizetniük. Az aztékok már ízesítették a keserû italt fahéjjal, ánizzsal, vaníliával, kukoricaliszttel, és a legfontosabb, hogy elkészítése során erjesztették is. Ennek köszönhetõen sokkal lágyabb állagot és kevésbé keserû ízt értek el. Legendájuk alapján a Tollas Kígyóistentõl, Quetzalquetl-tõl kapták az istenék italát és eledelét, a csokoládét és a kukoricalisztet. A Tollas Kígyó elhagyta õket, de meghagyta, hogy visszatér még.

Végig ott kísérte Vianne Rochert mint magányos lovas.

A mellékszereplõ nem lehet a legjobb színész?!

10 pont
10/10
Phenomenon 2018 febr. 22. - 20:35:36 10/10
(129/150)
Hihetetlen, hogy 2018ban találtam csak rá erre a filmre. Barátom hívta rá fel a figyelmemet, és annyira örülök, hogy megnéztem. Ilyen filmekre van szükség, bárkinek ajánlom aki, nem a megszokott, nyálas, sablon filmekre vágyik.
Viharsziget 2017 júl. 26. - 17:37:45
(128/150)
Ez nem romantikus-vígjáték, és Johnny Depp szinte semmit nem játszik benne, pedig miatta néztem meg...
illuminator 2016 febr. 15. - 08:12:24
(127/150)
...érdekes kérdés ez a "mirõl szól a mû?" úgy látszik ez soha nem teljesen egyértelmû, mert ez a befogadón is múlik.
tegnapelõtt néztem meg a filmet és utána az volt az elsõ gondolatom, hogy a képmutató zárt közösség miként kiált ördögöt azonnal bármire, ami kicsit is más. aztán ez lassan eltolódott abba az irányba, hogy a hazugság (a képmutató falu) miként reagál az õszinteségre (Vianne). a végsõ gondolatom pedig az lett, hogy "sehogy nem jó". sem a szabályok mentén mûködõ közösség elfogadott, egy-helyben élõ tagjaként nem jó, sem letelepedni nem tudó-nem akaró, valamit állandóan keresõ-kergetõ, nyugtalan vándorként. a film persze mindkettõre "megoldást" ad a végén azzal, hogy mindkét frusztrációt feloldja amikor a falu közössége egységesen feladja a merev bezártságot, az elutasító-kirekesztõ magatartást, a vándor pedig végre úgy tûnik végleg otthonra talál, és ezzel az ellentét, a két ellenfél kvázi egyesül a "minden problémát megoldó szeretetben". vagyis ez a film is (mint a legtöbb) az emberi élettel kapcsolatos tényleges problémákat vet fel, a végén pedig a szerzõ valamiféle megoldást ad ezekre a problémákra saját fantáziája szerint. ezek a megoldások persze a legtöbbször ilyen végtelenül naivak (mint ez is), elrugaszkodottak,- tényleg csak a nagy fantázia szülöttei - és nem is annyira a konkrét megoldási mód a válasz lényege, hanem inkább az az általános üzenet, hogy VAN MEGOLDÁS, és, hogy SOHA NE ADJUK FEL!!!!!!!! Reális, racionális választ ugyanis senki nem tud adni az emberi élettel kapcsolatos problémákra, így "válaszként" legfeljebb ennyit lehet elõvezetni, mert ezen kívül csak annyit lehetne mondani, hogy nincsen magyarázat. Szóval a film eleje-közepe nagyon is valós, tényszerû, emberi, a vége pedig, (a megoldás) egy cukros-habos mese - ahogy a legtöbb esetben.
Cordelia 2016 jan. 29. - 17:02:23
(126/150)
a film fikció
mûvészeti alkotás
ha minden René Lalique által alkotott fiolában keresném a politikai aktualitásokat, elkezdenék aggódni az egészségemért.

a Csokoládé egy kiváló, szórakoztató, humoros, drámai szép (!) film. Nem az életrõl szól.
(hanem az igazságról)

nem ugyanaz
zsombor1 2016 jan. 29. - 11:29:10
(125/150)
Spoilert tartalmazhat....

A film az életrõl szól. Az élethez hozzátartozik a mézes-mázas romantika és a politika is. Vannak akiknek nem tetszik a politika, ezért nem beszélnek róla, próbálnak úgy tenni mintha nem is létezne, pedig létezik. Aki a filmben csak a mézes-mázas romantikát látja(ami mellesleg nekem is tetszik a filmben) az kevesebbet lát vagy akar látni. Nincs ezzel semmi baj, csak akkor ne szóld meg azt aki többet is lát a filmben és ne mondd azt, hogy az a szûk látókörû aki politikát is lát benne. Pont azért érdemes politikai kérdésekkel is foglalkozni mert emberek vagyunk, ez is hozzánk tartozik.
Még van egy dolog amire épít a film: az emberek többsége letelepedett, nyugodt, csendes életet él de még mindig bennünk van az õsi ösztön azokból az idõkbõl amikor mindenki vándoréletet élt. Vágyakozva, egy kicsit irigykedve nézzük azokat az embereket akik vándorolnak, mindig új emberekkel ismerkednek meg, új vidékeken járnak. Ezért is érzünk szimpátiát a film fõszereplõivel szemben. A mások oldalról meg az a helyzet, hogy õk a nyugalomra, megállapodásra vágynak, fõleg a gyerek miatt. Mindkét életformának megvannak az elõnyei és hátrányai.

A lényeg, hogy a film jó. :)
Cordelia 2016 jan. 28. - 21:54:55
(124/150)
nem keressük a filmben az életet :) fölösleges politikai kérdéseket feltenni :) emberek vagyunk :)
zsombor1 2016 jan. 28. - 20:37:35 Előzmény Hannibal Lecter
(123/150)
Érdekes amit írtál a filmrõl és az is érdekes amit Flóra kisasszony írt. A helyzet szerintem az, hogy valamennyire mindkettõtöknek igaza van. A filmben szerintem két szélsõség találkozása volt bemutatva. Ebbõl is látszik, hogy a szélsõségek nem jók. A végén pedig úgy oldódott meg a helyzet, hogy mindkét fél tett lépéseket a másik felé. Volt egy másik hsz. is, amiben valaki azon sopánkodott, hogy nem kell ebbe a szép filmbe is napi politikát vinni. Szerintem pedig pont azért jó ez a film mert van benne ilyen mondanivaló is és vannak benne léleksimogató részek is. Aki csak ezt látja vagy csak azt, az nem látja az egész filmet.(és még õ írta, hogy sajnál, vagy valami ilyesmi)
Flóra kisasszonytól megkérdezném azért, hogy ha lenne egy lánya, aki 17-18 éves korában összejönne egy ilyen emberrel(és most ne a jóképû Depp-et nézzétek, hanem a karaktert), mit szólna hozzá. Ahol én felnõttem, sok ilyen embert láttam, piszkosak, büdösek(a füsttõl mert szabad tûzön fõznek), ápolatlanok sõt sok olyanról is tudok aki dögevõ volt. Mit szólna hozzá ha a lányát csókolózni látná egy ilyen dögevés után egy ilyen pasival? Ne értsen félre senki, nem az vagyok aki azt mondja, hogy õk állatok és még vizet se adnék nekik. Csak azt mondom, és ez most megint aktuális(a migránshelyzet miatt), hogy õk(és a mai migránsok) egy teljesen más kultúra, amit nagyon nehéz egyeztetni a mi kultúránkkal.
proklima 2015 ápr. 28. - 16:54:13
(122/150)
Nem véletlen, hogy Juliette Binoche 2005-ben megkapta a Európai Filmdíjat - Közönség-díj - Legjobb színésznõ kategóriában.
Az sem meglepõ, hogy Lasse Hallström romantikus filmet rendezett.
Ez most egy keserû-édes mese.
Mind a fõ, mind a mellékszereplõk jól lettek választva.
A zene is illik a film hangulatához.
Szerintem kellemes film.
A 10-es skálán 9 pont (ts:9).
10/10
-greghouse- 2015 jan. 31. - 00:02:01 10/10
(121/150)
Csokoládalos film!
10/10
HáziSárki 2014 okt. 29. - 09:26:25 10/10 Előzmény lionel15
(120/150)
Szívembõl szóltál! Uff. :)
10/10
lionel15 2014 szept. 05. - 23:14:21 10/10 Előzmény kisbogáncs
(119/150)
Régebbi hozzászólásom, úgy látszik,még mindig aktuális, úgyhogy megismétlem!

Ez nem csak jó,különleges film! Épp ezért fölösleges filózni a besoroláson. Mondjuk,hogy - romantikus,misztikus mese -könnyed(víg)-játék =>FILM. Jó érzés nézni, nem baj, hogy már láttam (ez nem krimi), ahogy gyerekkorunkban sem rontotta el a várakozás élvezetét, hogy tudtuk mi következik, sõt! Ez a hangulat, az álmos városka a girbe-gurba utcáival és hát a figurák (persze a könyvben nyilván árnyaltabbak a jellemzések) magával ragadják az embert. A szereposztás is telitalálat, és nem elsõsorban Johnny miatt (hisz õ itt csak egy -bár FONTOS- mellékszereplõ- bocs Depp-fanok!), hanem a fõszereplõk és a többi városlakó jól megrajzolt, erõs, nagyszerûen eljátszott karaktere miatt. Elolvasva a hozzászólásokat meglepett, h. mindenki elsiklott a tény felett: J.Binoch mellett a másik fõszereplõ a polgármester Alfred Molina. Sztem fenomenális volt, nagyon bírtam!(az elsõrangú szinkronszinészek is-Györgyi Anna és Blaskó Péter- sokat emeltek a nívón) T.képpen itt fedeztem fel magamnak Binocht és Molinát is, azóta láttam õket sok jó szerepben. A "kritikusoknak"csak annyit: nem véletlenül kapott J.B. Golden Glob- és Oscar-jelölést, Molina pedig pont azért volt nagyszerû,mert jól adta az "utálatost"! A többiek is kiválóak, meg az egész film!
_goldie_ 2014 júl. 06. - 15:22:01
(118/150)
finom film..! :)
spoiler
..méghogy nem tudom használni a serpenyõt.. :D
offtopic
Anditos 2014 febr. 03. - 16:04:36
(117/150)
Csak most sikerült megnézni. Egyetlen rossz szót nem tudok rá mondani, üde, finom, szívmelengetõ. 10/10
MD1997 2013 júl. 31. - 21:33:18
(116/150)
Isteni finom volt ez a Csokoládé,csak kár hogy az egyik legédesebb hozzávalóból számomra keveset adtak hozzá. :D
9/10
Fenrirson 2012 dec. 10. - 15:00:38 9/10
(115/150)
Jó film,legalábbis én szívesen néztem végig,amikor elõször láttam.Én is ajánlom.
kisbogáncs 2012 dec. 08. - 19:18:52
(114/150)
nem igazán értem, miért vígjáték kategória ez a film, de szerintem Hallström egyik legjobb rendezése.
10/10
Palyika 2012 szept. 07. - 13:42:02 10/10
(113/150)
Mióta láttam keresem a hasonló helyeket! (kávékülönlegességet, csokoládé remekmûvek, és megfogó hely)
10/10
sankara 2011 dec. 16. - 16:09:02 10/10
(112/150)
Ez egy igazán jó film, számomra feltétlenül a legjobbak közül való. Különleges, egyedi élmény.
10/10
lark 2011 okt. 28. - 14:07:12 10/10
(111/150)
Juliette Binoche és Judi Dench is zseniális.
A zenéje szintén kellemes:
http://www.youtube.com/watch?v=S0u4GLUjUsg&feature=related