10/10
Nika65 2015 ápr. 30. - 18:04:01 10/10
(8/8)
Ez egy csodálatos operett.Nagyon tetszett a darab.Dancs Annamari és Homonnay Zsolt remekül alakítják a szerepüket.Nagyon jó élményben volt részem.Mindenkinek ajánlani tudom.
1101825 2014 febr. 27. - 17:32:24 Előzmény Elithia
(7/8)
Nekem megvan az elõzõ színpadraállítás DVD-n és most január 25-én este láttam az új adaptációt amirõl azt tudom mondani, hogy jobb mint a DVD. Az elsõ szereposztást volt szerencsém megnézni (ez az Operettszínház esetében szó szerint szerencse, mivel általában csak akkor lehet biztosan tudni a szerposztást amikor már eladtak minden jegyet…). Jegyvásárlásom története a következõ: mivel külföldön élek, az interneten tájékozódom, hogy mit hol és ki játszik. Természetesen a színházjegy vásárlást az utazás megszervezése követ (hotel és repülöjegy stb.). Mivel a január 24-I Rómeóra már volt jegyem (amire szintén nem lehetett tudni az utolsó pillanatig, hogy kik fognak énekelni, de józan paraszti ész szerint azt nem lehetett elképzelni a Dolhai Attila nélkül), szerettem volna a Csókos asszonyban is látni a Dolhait. Mivel azonban még három héttel az elõadás elõtt mindkét szereposztás a neten volt és telefonon sem tudtak felvilágosítást adni, úgy döntöttem, hogy nem nézem meg a darabot. Ezért inkább a jegyet vettem egy másik színházba. Amikor aztán kb. január közepén közölték a neten a pontos szereposztást, mégis elcsábultam (a másik jegyet pedig elajándákoztam a családtagjaimnak). Szóval a darabról: a felújítás jót tett a darabnak. A Los Angeles –szám nem illett a darab végére. Dolhai jobban énekelt mint vártam. Talán már nem kellene annyit hangoztatnia, hogy musical után nehéz az átállás az operettre. Ez most remekül sikerült neki. Bár rá jellemzõ hogy általában inkább beszél mint énekel (operettben), most igazán énekelt és nem is rosszul. Õ most kétség kívül a mai magyar zenés színház elsõ számú sztárja! Jót tett a szerepnek, hogy egy kicsit lefogyott és ezért fiatalabbnak tûnik mint a DVD-n. Ha valami negatívumot akarok megemlíteni az az, hogy kicsit szemérmesebb lett a szerepformálása (korábban többet csókolt…). Huszti Péter remekül tud bejönni és kimenni, ráadásul kellemesen énekel. Bordás jobban énekel mint Kékkovács, bár én Kékkovácsot is szerettem. Peller Károly remekül mókázik, jobban énekel és táncol mint a Csonka Andás. Csonka persze így is egyedülállóan intellingens volt. Pellernek jobban illene a szerep ha egy kicsit visszafogyna az eredeti méreteire. Ugyanezt mondhatom el az örökifjú/örökmözgó Oszvald Marikáról is (akit a múlt héten láttam a Mágnás Miskában is). Direkt ellenõriztem és borzasztóan csodálkozom, hogy még nem kapott egy ilyen hosszú és fényes karrier után Kossuth díjat. Csak gratulálni tudok a mûvésznõnek! Persze a hang már nem a régi és jobban járna õ is és a közönség is ha nem fújná annyira (úgyis mikrofonnal énekelnek), de a kisugárzása ha humora és a kondíciója mindig ámulattal tölt el. Szendy Szilvit szeretem, mert mind hangilag, táncilag és kinézetileg magas színvonalat képvisel, de Rica Macaként Peller Anna aranyos ordenáréságát nem tudja hozni. A Kubaneket játszó Faragó András továbbra is remek. Az ötletekben gazdag rendezést Böhm Györgynek köszönhetjük. Általában megállapítható, hogy a mai Operettszínháznak sikerült megújulnia és mindenkit csak buzdítani tudok, aki korábban idegenkedett a mûfajtól, hogy bátran menjen az Operettszínház elõadásaira! Talán a színház jegyeladási politikája is meg fog egyszer változni (úgy értem, nézõbarátabb lessz). Mert az igaz, hogy a bevétel szempontjából a leghatásosabb módszer, hogy csak nagyon késõn teszik közzé a pontos szereposztást és ezért valószínüleg sokan úgy tesznek mint én is, hogy megveszik akár több elõadásra is a jegyet csakhogy a kedvenceiket láthassák…, de hát ez minden, csak nem nézõbarát hozzáállás.
10/10
Elithia 2012 ápr. 18. - 16:58:49 10/10
(6/8)
Nekünk nagyon tetszett a darab, szívesen megnézem máskor is! Oszvald Marika matyós és hattyús szereplését pedig azóta is nézegetem a youtube-on, sõt a barátaimnak is átküldtem, akik az elmondásunk alapján szintén megnézik az elõadást. Sosem gondoltam volna, hogy operett valaha is fog tetszeni, és így fog tetszeni. :)
Gabriella54 2010 febr. 13. - 22:04:26 Előzmény Giny K
(5/8)
Ezt a Katókát és ezt a Pistát én is! Eszementül elrontott darab, a Víg elõadásával összehasonlítva valóságos rémálom!
Giny K 2010 febr. 11. - 17:17:31
(4/8)
Szappanoperett...
Na oké, a színészek tényleg nagyon jók voltak, Huszti Péter például TÜNDÉRI, Oszvald Marikát meg kicsit sajnáltam, hogy ekkora idiótát kellett játszania, de õ is ügyes volt...
offtopic
Giny K 2009 nov. 19. - 18:06:35
(3/8)
Én azt a Katókát, meg azt a Pistát fel tudtam volna pofozni...
10/10
Reiner Tibor 2009 jan. 25. - 10:12:11 10/10
(2/8)
Szenzációs elõadást sikerült megnéznünk.Zerkovitz örõkzöld melodiái,Bõhm Gy."dizájneres" rendezése,Dolhai A sármos bonviván,Faragó András sváb beütésü remek humorú buffója,Oszvald Marika olyan féktelen energiával komédiázik a szinpadon,hogy szem nem maradt szárazon a nevetéstöl s nem csak a közönség de a még oly komoly Huszti tanár ur is jóértelemben "nem birja ki nevetés nélkül.Azt gondolom Huszti Péter nagy örömet szerzett a rajongoinak,és az egész szinházat szeretõ közönségnek hogy elvállalta Báró Tarpataky szerepét.Köszónjük minden résztvevönek ezt a csodás estét!!!
Redfield 2007 ápr. 20. - 23:57:52
(1/8)
Örökre kedvencem marad. Még Veszprémben láttam legalább háromszor, gyerekkoromban. Valamint egyszer a Víg Színházban is. Anyám is játszott benne régen.