subici 2011 jan. 23. - 16:13:33 Előzmény Sicur
(16/16)
Aztán meg ezt is
Dandy Warhols "Bohemian Like You"
subici 2011 jan. 23. - 16:09:15 Előzmény Sicur
(15/16)
Szia!

Ezt találtam az egyik videónézegetõ portálon:
t.A.T.u. cause....I like you!!!!!!

üdv
10/10
Sicur 2011 jan. 22. - 19:58:43 10/10
(14/16)
Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül megmondnai, hogy mi annak a számnak a címe, amire a végén táncolnak? Biztos, hogy adták már tvben is, vmilyen reklámnak lehet a száma...de nem jut eszembe melyiknek.. köszii:)
Csocsi10 2011 jan. 15. - 14:30:30
(13/16)
Én a VIDOR Fesztiválon láttam elõször, de szerintem nagyon ötletes, jó darab, igazi tükröt tart az emberek elé. Ezek vagyunk mi, és ez olyan humoros, amin annyit lehet nevetni. Köszönjük a szereplõknek és a rendezõnek. A jövõ héten jan. 19-én Nyirbátorban játszák, de hogy a tv-s adásról lemaradtam, azt nagyon sajnálom. Esetleg nem ismétlik meg valamikor?
Evancod 2011 jan. 06. - 10:23:25 Előzmény Ericcrawford
(12/16)
Igen! (digitális tuner, HD)
3/10
oszizambo 2010 dec. 19. - 11:09:31 3/10 Előzmény Ericcrawford
(11/16)
Sajnos a darabon nagyon megérzõdik az irodalom, a drámaíró hiánya. Csak a tutikra megy.
Ericcrawford 2010 dec. 18. - 22:56:29
(10/16)
Érdeklõdöm, hogy valaki felvette-e a tv-bõl, mert én lemaradtam róla.
ericcrawford@citromail.hu
10/10
FElepHánt 2010 dec. 11. - 18:24:53 10/10
(9/16)
CSÖRGESS MEG!---------- Máté Gábor ---------- Egri Gárdonyi Géza Színház-------- Rettegünk az "improvizációs" produkcióktól, a kreatív színészi gyönyör általában parttalan üresjáratba fordul. Ráadásul itt még darab sincs, csak a hiábavalóan szidott mobil-világ, amely pozitív értelemben forgatta fel életünket. Máté Gábor, a Vas-utcában és Zsámbékon beérett tapasztalatait hasznosítva, kemény kézzel kurtította felére a társulat imponáló energiákkal megszült anyagát, feszes szerkezet változatosságába komponálta, így biztosítva a teljességet mutató, töretlen tempót. Egyrészt az orvosi rendelõ, a kocsma, az utca helyszínein derülhetünk a mobilozás komikumán, másrészt szinte miniatûr félfelvonásosok képeznek zárt egységeket. Mészáros Sára Szabó nénijének szatyrában csilingel a készülék, de az otthoniakkal folytatott beszélgetés csak Rétfalvi Tamás, a különféle testnedveit kivizsgáltató ifjonc szolgálatkész közremûködésével jöhet létre. A liftben rekedt, végtelen beszélõkéjû Görög László beosztottját dölyfösen alázó nagyfõnökbõl alázkodik parancsra makogó törpévé, majd egy lendülettel emelkedik vissza a kényúri magasságokba. Fenyõ Iván perfekt hitelességgel adja az amerikás magyart játszó színészt, ahogy késõbb színészként játssza ragyogóan a népdalunkat tuc-tuc zenéjével legyûrõ nyugati turistát. Gyönyörû orgánumával bájolog Bozó Andrea "átküldött" dekoltázs-fotóval, majd call-girli munkavégzés közben kihallgatott, dallamos erotikájával segíti Mészáros Máté öntevékeny orgazmusát, - és hogy tud fecsegni!!! Villám-váltásokkal, több szerepet játszik mindenki, Kovács Andrea a pállott kórházi zöldtõl, ezüstsuhogón át a lokáli bíborig, szédületes fantáziával öltöztet, miközben jottányit sem mozdul el a realitás talajáról. A Jolly Joker fregoli-ember, Ötvös András mentõs-zubbonyának vörösébõl pincérkötényére már csak csíkok jutnak, felszolgálói némaságát viszont élesen ellenpontozza tajtékzó gárdista-magyarsága. Homopubiként decens és lányos, annál keményebb a rapperi tombolásban. Máthé Zsolt brechti szövegével, brake-táncosok gyûrûjében, a gengszter-eleganciájú Rétfalvi Tamás szólójával, ez a mobil-song az elsõ, de korántsem utolsó zenei csúcspont... Nem gyõzzük már a hahotát, a lakógyûlési képben csak nagy nehezen tudjuk a párhuzamos történések összes poénját fogni. Óriási játékkedv, pazar összjáték: végül is minden egyes színész nevét háromszor kellene leírni! Vajda Milán a meccs-nézés és a mobil-gügyögés dichotómiájában vergõdik, Hüse Csaba biciklis sisakját eldobva, telefon-doktorként vígasztalja elérhetetlen gyermekét. "Szilvásváradon leszállt az éj", az SMS-költészet remekét pszichológusi ravaszsággal értelmezi a szilaj deklamációjú Fekete Györgyi, Járó Zsuzsá- val párban pedig, szívszorító énekkel sírja vissza a régi szép idõket: "hová lett a tavalyi drót..." Kaszás Gergõ sem érti, miért nem szuperál a bedobós készülék, az õ játéka olyan rubátó, melyben a kitartott csöndek fermátái koronázzák meg színpadi jelenlétének csodáját. Bús nótáját hallva: a hideg futkos az ember mája táján... Fenyõ Iván patkánystíl mobil-dílerének, nagystílû pénzeszsák-maffiózójának alpári alteregója az utcák késes garázdája, Bányai Miklós a gátlástalan lazaság pantomimjét rajzolja meg, artisztikus fürgesége átütõen érvényesül a táncos fináléban is. Mert a végén, Túri Lajos dinamikus koreográfiájában az egész együttes döngöli a tuci-zene vadító ritmusát, felejthetetlen mozgóképpel tetézve a káprázatos produkciót.
Soledad 2010 dec. 07. - 09:50:30
(8/16)
Csörgess meg!
színházi közvetítés, 120 perc

Vetítik: december 18. (szombat), 21:50, m2

rendezõ: Máté Gábor
operatõr: Reich László, Reich Dániel
díszlettervezõ: Cziegler Balázs
dramaturg: Sirokay Bori
jelmeztervezõ: Kovács Andrea
producer: Bodzsár István
irodalmi tanácsadó: Gazdag Péter

szereplõ(k):
Görög László
Fenyõ Iván
Ötvös András
Kaszás Gergõ
Vajda Milán
Bányai Miklós
Bozó Andrea
Járó Zsuzsanna
Fekete Györgyi
Mészáros Máté
Mészáros Sára
Hüse Csaba
Schruff Milán


Az Egri Gárdonyi Géza Színház elõadása, felvételrõl

"A mobiltelefon átszövi a mindennapjainkat. Teljesen megváltozott az életünk, az enyém is. Egy ideje foglalkoztat és valamilyen módon mindig bekerül az elõadásokba. Ezért arra gondoltam, miért ne szólhatna errõl egy elõadás. Rabjává váltunk? Kettõs dolog ez. Van jó oldala is: a héten lehetett egy szülésrõl hallani, ami ha nincs mobil, akkor az anya vagy a baba halálával végzõdik. Ugyanakkor dühítõ. A színházi emberek nagyon mérgesek, ha elõadás közben, a nézõtéren megszólal egy telefon. A Csörgess meg! arról szól, amit én látok a mobiltelefonálásból. Ülök valahol és hallom, hogy telefonálnak, akarva akaratlanul részese vagyok a beszélgetésnek, pedig nem tartozik rám. Régen bemutatkoztunk, most rá van írva a kijelzõre, ki keres, ha akarom, felveszem, ha akarom, nem. A mobil rossz szokásokat rögzít, rontja az illemet, az érzelmeinket, a kapcsolatainkat. Hasonlóan készült az elõadás, mint a HírlapSzínház. Egyrészt azért, mert ennek sikerén felbuzdulva, ezekkel a színészekkel szerettem volna egy másfajta elõadást csinálni. Kiderült ugyanis, hogy milyen kreatívak, izgalmasan gondolkodnak..."- Máté Gábor.
10/10
Gabriella54 2010 szept. 17. - 20:33:19 10/10
(7/16)
A VIDOR Fesztiválon elnyerte a legjobb nagyszínpadi elõadás díját, gratulálok (és persze nagyon örülök!)

http://www.moriczszinhaz.hu/hirek/13-hirek/18-veget-ert-a-ix-vidor-fesztival
10/10
Gabriella54 2010 aug. 08. - 01:55:40 10/10 Előzmény kamélia_
(6/16)
Ha Nyíregyházán jársz, a VIDOR Fesztiválon is láthatod!
Móricz Zsigmond Színház nagyszínpad:

2010. szept. 1.(szerda) – 19.00
Gárdonyi Géza Színház,Eger
Csörgess meg!
Rend.: Máté Gábor
Fõsz.: Bozó Andrea, Járó Zsuzsa, Fenyõ Iván, Görög László
kamélia_ 2010 júl. 18. - 23:19:52
(5/16)
ez egy elmondhatatlanul jó elõadás volt!:D
10/10
Gabriella54 2010 máj. 12. - 12:18:33 10/10 Előzmény hullahopp
(4/16)
Frenetikus elõadás volt, nagyon örülök, hogy elhozták a Rivalda Fesztiválra! Ha ezt a tv-ben látjuk, fetrengünk a röhögéstõl (ez azért egy színházi nézõtéren kevésbé megoldható) - mindenki remek volt, egytõl egyig!
És az a kocsmai jelenet: Megyen már a hajnalcsillag lefelé... :D
10/10
Gabriella54 2010 máj. 04. - 00:57:28 10/10 Előzmény lietta
(3/16)
A Csörgess meg pedig jövõ kedden a Tháliában látható, a Rivalda Fesztivál keretében - ha már ez a topic címe is :)
lietta 2010 máj. 03. - 16:25:19 Előzmény hullahopp
(2/16)
Nagyon jó elõadás!
Fenyõ Iván május 22én 7kor a Karinthy Színházban játszik Hegyi Barbarával,Bácskai Juli Pszichoszínházában.
hullahopp 2010 febr. 18. - 14:32:22
(1/16)
Utóbbi idõk legnagyszerûbb színházi élménye!!! Magunkat és a környezetünket látjuk viszont - vicces, szomorú, elgondolkodtató, szórakoztató. Lakógyûlés rocks!