Téma: Dallas

Moldávia bánata 2008 szept. 01. - 15:02:58
(71/4251)
Tudnál egy linket idekpoizni?
Moldávia bánata 2008 szept. 01. - 14:57:20
(70/4251)
De milyen új részt?
Moldávia bánata 2008 szept. 01. - 14:55:31
(69/4251)
Természetesen új részek nincsenek, de a régiek is újnak fognak számítani sokak szemében, van egy olyan érzésem.
A mai, elsõ rész címe: Az új asszony.
***SPOILER***
Bobby viszi haza Pamela Barnes-t mint az új feleségét. De a Barnes-ok a Ewingok õsi ellenségei. Na, Jockey ki is akad ezen a fejleményen! :))
cherry baby 2008 szept. 01. - 12:29:53 Előzmény ricsi84
(68/4251)
milyen új részek???? nincsenek új részek. ez a régirégi... sorozat
ricsi84 2008 aug. 31. - 17:52:38
(67/4251)
Na most,ezek új részek lesznek,vagy arégimódi film? vki írja meg köccce
10/10
Akosh 2008 aug. 31. - 16:04:18 10/10
(66/4251)
Végre holnap kezdik, ez a lényeg. Tudja valaki, hogy vajon hány szezont fog levetíteni a Story TV?
offtopic
Moldávia bánata 2008 aug. 30. - 13:05:04 Előzmény Perdikkas
(65/4251)
Így van, fõnök, még kétszer ennyit+ ;)
10/10
offtopic
Perdikkas 2008 aug. 29. - 19:36:27 10/10
(64/4251)
És vitattam én ezt a meghatározást? Nem!

Egyébként nagyon ügyes vagy, hogy bekopiztad ezt a definíciót. Ott van az üzenõfalon, mindeki láthatja. De ha vetted volna a fáradságot, hogy átgondold a 97-es hsz.-omat, értetted volna, hogy én is lényegében ugyanezt a meghatározást írtam. A különbség az, hogy én a saját szavaimmal írtam le, mi a spoiler, te meg szó szerint igyekeztél felmondani a leckét. Csak egyedül az a gond, hogy magát a definíciót remekül bemagoltad, mint a jó diák, de nem tudod értelmezni. Hogy miért? Mert a 96-os hsz.-ed szerint te nyugodtan elárulhatod, hogy XY vízbefullad, még a halála körülményeire is utalhatsz, az nem spoiler!!! Mert szerinted az nem rontja a befogadás élményét. Ellenben ha én azt mondom, az 5. részben XY lerészegedett és Bobby pofán vágta Jockey-t, az már spoiler, mert rontja a befogadási élményt. Na ez egy nagy baromság! Rendben, nem muszáj elhinned nekem, végülis érthetõ, ha büszkeségbõl nem akarsz alul maradni, de akkor kérdezz rá a moderátoroknál, ha nekem nem hiszel...

Addig is azért gondold át! Hogy segítsek, rövidebben is felteszem a kérdést. Te írtad: XY meghalt. Én írtam: XY lerészegedett. Szerinted melyik a fajsúlyosabb információ?
Akkor: melyik a spoiler? Hm? Salamoni döntés szerint persze mind2.

Konkrétan pedig ez a mondatod abszolúte ellentétben áll a józan ésszel:

"Amit én íyrtam, egyetlen egy konrét részre vonatkozott, s nem rontja a befogadás élményét, mert egyáltalán nem jellemzi a sorozatot, ellenben a tiéd általánosságban jellemezte a Dallast, ami lényeges információ (ti. hogy mindig isznak benne.)"

Tudod mi lett volna részemrõl a spoiler? Ha az 5. rész legvégén történteket elmondtam volna. Na az spoiler lett volna! Esetleg, mert mint mondtam, ilyen régi sorozatnál szerintem eleve értelmetlen hisztériát csinálni a spoilerezés miatt.

Na, eleget rágódtunk már ezen, a konkrét esetben pedig amúgyis okafogyottá vált a vita, mert a moderátorok már megoldották a dolgot. Jó lenne napirendre térni a téma felett, mert az egész kezd gyerekes vitatkozássá fajulni.

Felõlem lehet a tiéd az utolsó szó, de ha akarsz még vmit hozzáfûzni, akkor adok egy tanácsot: Használd az OFFTOPIC funkciót! Ez is ott van az Üzenõfalon. Én tegnap is és most is Offtopic-ként küldtem el a hsz.-t, jó lett volna ha te is így teszel, mert nem biztos, hogy sok mindenkit érdekel a szõrszálhasogatás.

Még vmi: aztán nehogy sértõdés legyen a dologból, annyit azért nem ér ez az egész...
Moldávia bánata 2008 aug. 29. - 11:27:15 Előzmény Perdikkas
(63/4251)
Nálam meg ez a spoiler:
"A spoiler filmekre vonatkozó olyan információ, amelynek idõ elõtti közlése elrontja, tönkreteszi a befogadás élményét. Leggyakrabban a végkifejlet elárulását jelenti, de kulcsfontosságú információk (fõleg hosszabb alkotások esetén) nem csak a mû végén találhatók.
"
10/10
offtopic
Perdikkas 2008 aug. 29. - 00:15:55 10/10
(62/4251)
Na, egy pilanat! A spoiler nálam azt jelenti, hogy elárulok egy konkrét eseményt, amit még sokan nem láttak, magyarul "lelövöm a poént". Jó példa erre a 24 epizódjai, ahol ugye talán a legnagyobb szívás ez...Te ilyen konkrét eseményt említettél: belefullad a medencébe, Jockey meg röhög a háttérben. Ha ez nem spoiler, akkor semmi más nem az!

Spoiler lehet az is, ha arra utalunk, hogy mirõl fog nagyjából szólni egy sorozat. Azt, hogy isznak benne-nem kicsit, hanem jó sokat-ha nagyon-nagyon kukacoskodunk, lehet spoilernek nevezni. De szerintem ezzel senkinek nem romlik a befogadási élménye. Mint ahogy azzal sem, ha azt mondom, hogy Bobby néha-néha bizony pofán vágja Jockey-t. Az 5. részbõl én is írtam néhány igencsak apró konkrétumot, de mint mondtam, egyik sem rontja a befogadás élményét(akinek igen, az hiperérzékeny), nem tv-premier,nem egy mai sorozat, tehát amúgyis a legtöbben tisztában vannak a Dallas alapjaival.

Nem kötekedésbõl írtam, de az mégis feltûnõ volt, hogy a moderátorok az enyimbe beraktak spoilert, a tiedbe meg nem. Ennyi. De ettõl még nincs harag. Nekem mindegy. Mindössze egy megjegyzés volt.

De ez az egész spoiler-téma manapság nagyon túl van lihegve. Már meg se szólaljon az ember, mert hátha valaki nem látta még! Na, bumm! Ennyi erõvel vetítés után se tárgyaljunk ki egy epizódot se, mert mi van, ha vki lemaradt róla, és utólag akarja bepótolni?
Mondom, vannak esetek, amikor abszolúte érthetõ(24), de ez speciel nem tartozik ebbe a kategóriába. Szerintem. Lehet vitatkozni a témán, de szerintem nem nagyon érdemes...
Moldávia bánata 2008 aug. 28. - 23:36:37
(61/4251)
Amit én íyrtam, egyetlen egy konrét részre vonatkozott, s nem rontja a befogadás élményét, mert egyáltalán nem jellemzi a sorozatot, ellenben a tiéd általánosságban jellemezte a Dallast, ami lényeges információ (ti. hogy mindig isznak benne.)

Amúgy pedig Kristin Samantha (Sue Ellen) húga, s valóban nem Wentworth... Szó mi szó, én már nagyon várom, hogy elkezdjék, hétfõn este 7-kor! :)
Remélem, van Story TV-m. :)
10/10
Perdikkas 2008 aug. 28. - 23:06:17 10/10
(60/4251)
Kis pontosítás: az alább belinkelt honlapot róla meg a húgáról készítették, de aki belekukkant, az úgyis észreveszi:-)
10/10
Perdikkas 2008 aug. 28. - 23:01:32 10/10
(59/4251)
Itt a másik kép...kár hogy egy hsz.-en belül nem lehet 2 képet beszúrni:-(
10/10
Perdikkas 2008 aug. 28. - 23:00:39 10/10
(58/4251)
Egyébként én az Afton Cooper-t alakító Audrey Landers szereplését várom már nagyon!!! Szerintem õ az egyik legjobb nõ a sorozatban. És dacára az eltelt 25 évnek még most is szemrevaló a hölgy. Érdemes felnézni a honlapra is, amit róla készítettek, van sok fotó, meg újságcikk.

http://landers.msshost.com/

Nagyon nem bántam volna, ha Cliff feladta volna az agglegényéletet miatta, mert akkor legalább behozták volna állandó szereplõnek. Ahogy olvastam, bizony sokan örültek volna ennek a megoldásnak:-) Persze így sem panaszkodhatunk, mert 82-84 részben szerepelt, úgyhogy a legtöbbet foglalkoztatott mellékszereplõ a sorozatban.

Itt van 2 kép. Az egyik a Dallasból, a másik egy 2007-es sorozatból. Lehet találgatni, hogy melyik melyik. Olyan sok változás szerencsére nincs:-)
10/10
Perdikkas 2008 aug. 28. - 22:47:55 10/10 Előzmény Moldávia bánata
(57/4251)
Hohó! Ez mekkora spoiler!:-) Má' nem azér, de amit én írtam, az szinte nem is volt nevezhetõ spoilernek, a moderátorok mégis belepiszkáltak, és berakták a nagy spoiler feliratot(pedig nem is kértem rá õket)! De a tiedbe nem piszkáltak bele! Legalábbis egyelõre még nem.

Az a baj, hogy nálam már elég nagy a homály, hogy akkor most ki, kinek a kije, mit csinált, miért csinált stb. Ideje lesz felfrissíteni a memóriámat! Rémlik az a jelenet is,a mit te írtál, hogy Katherine Wentworth teste úszik a birtok medencéjében, Cliff megtalálja, Jockey pedig vigyorog-ahogy írtad. De pl. nem tudom, hogy ez mikor volt. Mert Katherine Wentworth még elég sokáig szerepelt, õ gázolta el Bobby-t is a 8. évad végén a 191. részben(utána 1 évad az a bizonyos híres álom-vad). És ezt az évadot már biztosan nem ismételte meg az RTL(én úgy emlékszem, hogy kb. 130 részig jutottak az ismétléssel)...úgyhogy akkor az a medencés jelenet csak elõtte lehetett. Akkor viszont Katherine ezek szerint mégsem fulladt bele akkor a medencébe(?) Emlékszik még erre vki? Nálam már nagy a kavarodás:-) Meg Katherine Wentworth a 11. évad elején is szerepel 2 részben(úgy a 250. rész táján).
Moldávia bánata 2008 aug. 28. - 12:55:28
(56/4251)
Én is emlékszem, amikor az RTL elkezdte ismételni a részeket, még valamikor nagyon régen.

***SPOILER PÓTOLVA***

Azzal fejezõdött be, hogy Kristin Wentworth belefulladt a southforki birtok medencéjébe. Cliff Barnes halászta ki a holttestet, miközben Jockey csak ott röhögött az erkélyen!!!! Nagggggggyyyyyon kegyetleeeeeeen! :))))

Azt sajnáltam, hogy nem vetitették le a végéig, s egy olyan részt sem láttam, amiben lett volna egy olajvállakozók bálja!
10/10
Perdikkas 2008 aug. 28. - 12:51:33 10/10
(55/4251)
Spolier? Áh, nem mondtam túl sokat, party, lerészegededés, elcsattan egy pofon, ez még nem hinném, hogy spoilert érne. A rész végén történteket meg szándékosan nem neveztem meg.
Szerintem ettõl még nyugodtan végigizgulhatja mindenki.
23-25 évtõl felfele pedig nem hinném, hogy akadna olyan, aki nem ismerné a Dallast:-)) Nem egy TV-premierrõl van szó, úgyhogy a spoiler amúgyis elmaradhat.
(hsz.-t sehogysem lehet utólag szerkeszteni? ezt elég hülyén oldotta mega port.hu)
10/10
Perdikkas 2008 aug. 28. - 12:44:28 10/10
(54/4251)
Érdekes volt látni, hogy az elsõ évadban(1-5.rész) más helyszínen forgattak. Erre én például már nem is emlékeztem. A 6. részben(2. évad 1. része) jön csak be az a Ranch, amire mindenki emlékszik, úszómedencével stb.

A 4-5. rész legvégén madártávlatból mutatják az 1. ranchot is, érdemes figyelni, nem rossz, bár nekem a "klasszikus" South Fork jobban tetszik, mint ami az elsõ 5 részben volt.

ÉS ne felejtsük el, hoyg idén 30 éves a Dallas:-))) Valamikor '77 telén forgatták és '78 áprilisában mutatták be az elsõ részeket.
10/10
Perdikkas 2008 aug. 28. - 12:37:07 10/10
(53/4251)
Tegnap belenéztem az 5. részbe(1. évad záró része), baromi jó volt.
***SPOILER***
Gyakorlatilag -egy kis túlzással-alig volt józan figura abban a részben. Samantha berúgott, Jockey berúgott, az öreg "Tintás" is rászolgát a nevére, mert õ is jó alaposan berúgott, és az öreg Jock is szépen a pohár fenekére nézett:-)) Mondjuk nem csoda, mert valamilyen nagy party-t rendeztek, úgyhogy fogyott is a pia rendesen...

Talán csak Ellie, Pamela és Bobby volt egyedül józan ebben a sorozatban...vki emlékszik egyáltalán arra, hogy Bobby valaha is berúgott volna??? Mert én nem, bár attól még elõfordulhatott:-(

Azok a kedvenc részeim, amikor Bobby jól pofán veri Jockey bácsit, na ebben a részben az is volt, Jockey néhány percig fel se tudott tápászkodni:-) Sajnos nem túl gyakran lehet ilyet látni, pedig jóval gyakrabban érdemelt volna ilyet, fõleg az 5. rész végén történtek után.
Arra jól emlékszem, mennyire örültem mindig, mikor Bobby-nak eljárt a keze, akár Jockey-val szemben, akár egy kocsmai verekedésnél...igazi keményöklû "szupehõs" volt...
Moldávia bánata 2008 aug. 28. - 12:36:10
(52/4251)
Jaj, de király!!!!
Szeptember 1-tõl, este 7-tõl a Story Tv-n! Másnap délelõtt, 8 órától az elõzõ este ismétlése! :)))
***SPOILER***
Sosem felejtem el az elsõ részt: Bobby viszi haza Pamelát Southforkba. Egy Ewing egy Barnes-t! Jockey fullra kiakad, hogy hogy lehet egy ilyet véghezvinni! :DD