gladiátor1 2007 jún. 04. - 17:10:14
(28/48)
Egy kedves és készséges fórumostársunk küldte el nekem az Észak és Délt másolt dvd-n, írok neki és megkérem, hogy keressen meg téged, ha ideje ingedi. Ma érkezett, úgyhogy itt is kell hagyjalak benneteket!
darcliz 2007 jún. 04. - 09:03:20
(27/48)
Megnéztem pénteken, de most meg elfelejtettem, h lesz, úgyhogy újra nem néztem elejétõl ...
Na, jó kis "vásárt" csinált magának Gwendolen ezzel a házasággal ... De önzésbõl és a jólét miatt ment hozzá, ami ugyan nem hiányzik az életébõl, de minden egyéb igen. Megérte? - kérdem én; hát ha tudna válaszolni, biztosan nem pozitiv választ adna erre a kérdésre. Hogy milyen egy zsarnok ez az ember, a férje, még mindig nem tudom a nevét ... Na, de talán kicsit meg is érdemli Gwendolen, azt amit kap ettõl a férfitõl, hiszen világ életében kihasználta ha tetszett egy férfinak. Most legalább a saját bõrén tapasztalja, h most õt "használják".
Én annak drukkolok, h Daniel azzal a másik lánnyal jöjjön össze, Miraval.

Ja, láttátok a következõ rész, mint kiderült az utolsó rész elõzetesét? Izgis, lesz, mert elmennek csónakázni, Gwendolen és a férje, és a férfi beleesik a vizbe és elkezd fuldokolni. És ennyi ... meg kell nézni a többit ...
darcliz 2007 jún. 04. - 08:45:12
(26/48)
Az Észak és dél DVD engem is érdekelne ... meg tudod mondani esetleg, h te kitõl kapod, talán engem is megszán és nekem is megirja ...
matyagi 2007 jún. 01. - 23:27:15
(25/48)
Hû! Úgy látom még nem is reklámoztam hogy az oldalamon le lehet tölteni a filmet közepes minõségben ha valakit érdekel.
<a target="_blank" href="http://www.titokzatosnasztya.try.hu" title="www.titokzatosnasztya.try.hu">www.titokzatosnasztya.try.hu</a>

Ja és a 3. vagyis mai részt szerintem holnap tudom majd feltölteni ;)
gladiátor1 2007 jún. 01. - 18:45:11
(24/48)
Hamarosan jön a 3. rész, nehogy elszalasszátok. Az Észak és Délt én is nagyon várom, annyi szépet írtatok róla + a youtube-os részletek is szenzációsak, másoltan kapom meg de sajnos nem ért ide hétvégére...
darcliz 2007 jún. 01. - 08:21:53
(23/48)
Akkor jól gondoltam, h ismered az Észak és dél fórumot!
Igen, én is úgy tudom, h nem jelent még meg DVDn, de valamelyik fórumon olvastam, h a BBC és a Mokép tárgyal a magyar kiadásról! :-)))
És Mr. Collinsról most eszembe jutott, h épp tegnap néztem meg egyes részeket a B&amp;B-bõl, eredeti nyelven is és szinkronnal is és meg kell mondjam, h a "szinkronos változata" sokkal jobb! Az a magyar hang, meg ahogy a szinész a hangjával játszik ... hát, fenomenális!!!!!

A DVD-rõl meg majd magánban irok neked. Lehet, róla szó, persze, seniktõl nem akarom elvenni az élvezetet, h naponta elõvegye és nézhesse ezt a szuper jó filmet! Már csak azért sem, mert én is ezt teszem ...
csuporka82 2007 máj. 31. - 20:00:35
(22/48)
Szia Darliz.

Ismerem az Észak és dél fórumot, olvasni is szoktam, csak nem írtam még oda. Én is néztem a sorozatot és nagyon tetszet, fel is vettem videóra. Sajnos Dvd változata még nincs :(( Vagy tévedek? Nem tudod véletlen, hogy mennyi a könyv ára?

Hû, ha nem hívod fel a figyelmet, hogy Mr Collins játsza a szolgát, akkor nem jövök rá, pedig olyan ismerõs volt. De tényleg nagyon elrontották.

És lenne egy szemtelen kérdés hozzád. Lehet veled üzletelni B&amp;B Dvd ügyben? Nekem csak Vhs-en van meg, de a dvd idõtállóbb. Nem sok dolgot tudok felajánlani cserébe, de pl megvan az értelem és érzelem, nagyon jó minõségben dvd-n, csak sajnos angolul és nincs magyar felirat. Más kosztümös dvd-m nincs.

Csuporka
Noncsa 2007 máj. 31. - 14:16:39
(21/48)
Tényleg helyes pasi colin firth, de sztem csak a bb-ben volt az igazán, a többiben már elég nyál volt, meg darcy utánzat, bár a Valmont-t még nem láttam...
gladiátor1 2007 máj. 31. - 11:25:30
(20/48)
DD számomra eddig csak egy kedves sorozat, amit azért nézek mert felhívták rá a figyelmemet. A környezet, a nyelvezet, a kosztümök mind nagyon szépek de ami ez után jön, az lesz igazán durranás, szerintem.

Colin hangjáról én is hallottam, kész istencsapása lehet egy színésznek, ha nem kellemes a hangja.
darcliz 2007 máj. 31. - 11:22:13
(19/48)
csuporka82!
Okvetlenül nézz el az Észak és dél fórumra, gaskell13 nevezetû fórumtársunk felrakott egy részt a könyvbõl, tudod, most jelent meg magyarul, és fenomenális ! Meg kell vennem ezt a könyvet!!!
darcliz 2007 máj. 31. - 11:14:25
(18/48)
Az egyetlen dolog, ami kiábránditó Colinban az az eredeti hangja ... Hát, ... borzasztó!
Különben én Richardot sem de Tobyt sem láttam még más filmben ... de rettenetesen szimpatikusak mindketten!

Ne felejtsük el vasárnap az RTL klubon nézni a Robin Hoodot!!!

Ja, visszatérve a fórum névadójának témájához, ugye ... adjuk meg neki a tiszteletet és róla beszéljünk, ne pedig másról ... :-) , szóval, ez a Daniel gyerek, tényleg zöld még! Azt hiszem pont te mondtad ezt róla ... Túl nyámnyila ... de azért nézzük tovább a történetet ! :-)
gladiátor1 2007 máj. 31. - 10:55:08
(17/48)
Colin nagyon jó pasi, ne vedd a szivedre. Csak amiben látthattam eddig (BB, Bridget J, és pár vígjáték) nem ragadott meg annyira mint Toby. És mivel más karakter mint Toby, ezért jön be nekem kevésbé, ami a fura, Richardot még egy szerepben sem láttam csak a youtubo-n és máris nagyon tetszik a játéka.
gladiátor1 2007 máj. 31. - 10:52:02
(16/48)
Teljesen meg tudlak érteni. Én is függõ vagyok, és én sem tudok meglenni a kedvenc filmjeim, könyveim és youtubos filmes clippjeim nélkül, szerintem nincs ezzel semmi gond. Csak azok nem értenek meg minket, akiknek nem számít a romantika, az érzelem. Kiváncsi vagyok a DD végére.
darcliz 2007 máj. 31. - 10:51:01
(15/48)
Teljesen igazad van! Nem dúskálhat a pénzben a pasi, aki elvette Gwendoleent. Határozottan emlékszem egy jelenetre, amikor azzal a kiállhatatlan szolgájával ültek a teraszon, aki azt mondta neki, h hagyja ezt a lányt, és oknak valami anyagi vonzatú dolgot emlitett ...
Ja, itt jut eszembe, h nem ismerõs valakinek ez a szolga? Én mire rájöttem, beleõszültem! Mr. Collins a B&amp;B - bõl! Hát, rettenetesen elronditották erre a szerepre ! Elõször megláttam, megijedtem tõle!

Zárójelben megjegyzem, h kár, h csak én tartom jó pasinak Colint ... Nálam mindenestre a sorrend:
1. Colin
2. Richard
3. Toby
darcliz 2007 máj. 31. - 10:33:37
(14/48)
Helló csuporka82!

Látom egyedül maradtam a Colin Firth hasonlatommal, de az nem baj ...
Kedvenc, de nagyon kedvenc és legkedvesebb kösztümös sorozatom természetesen a Büszekeség és balitélet BBC változata! Mint itt szerintem mindenkinek! Nemrég meg is vettem a DVD-t, agyonra nézem!!! Azelõtt csak a tv-ben tudtam megnézni, de sajna csak évente 1x adták le, igy mindig lestem a mûsorújságokat, mikor fogja adni valamelyik tv-csatorna. Ja, és épp tegnap fejeztem be Austen Értelem és érzelem c. regényét, ma pedig el akarom kezdeni a B&amp;B, már ki tudja hanyadszor olvastam, de nem tudok nélküle élni néhány hónapnál tovább ... Ez már függõség? Hát, ha az is, nem bánom, mert élvezem, mástól úgyse vagyok föggõ ...
Ja, most kezdõdik egy másik függõségem, szintén kösztümös sorozat szinten, méghozzá Észak és dél a sorozat cime. Szerintem biztos láttad, mikor adta az m1! Tudod, h mirõl beszélek. Arról mi a véleményed? Vagy ha arról akarunk beszélgetni, akkor talán át kellene mennünk arra a fórumra... Na, mindegy én oda is szoktam irogatni, nekem mindegy, h hova fogsz válaszolni.
gladiátor1 2007 máj. 31. - 10:03:53
(13/48)
Bár nem írtam, hogy Colin nem jön be igazán de rátapintottál, a Bridget Jones-ban is csak 1-2 jelenet volt amikor meginogtam. Egyértelmûen Toby Stephens vagy Richard Armitage, szeretem az erõteljes pasikat... A DD-ban Grencourt szerintem nagyon gyenge, DD nekem kicsit "zöld" még, biztosan érted, mire gondolok.
Lisa111 2007 máj. 30. - 23:43:38
(12/48)
Gladiátor, újfent egyezik az ízlésünk, Colin nekem se jön be (bezzeg Toby vagy Richard Armitage), ráadásul az eredeti hangja nagyon kiábrándító volt nekem..
jaj vagy nem is ezt írtad? már fáradt vagyok, bocsi..
és ez a Grencourt meg egyáltalán nem jön be a Derondában.
akkor már Daniel, õ aranyos..
gladiátor1 2007 máj. 30. - 23:30:55
(11/48)
Én 2 napon belül megnéztem ismét Colin Firth-szel a BB-t és nekem csupán higgadt, kimért, büszke, felsõbbrendû megnyilvánulásaiban láttam némi hasonlóságot a gazdag férjjel de mint férfi... nekem valahogy semmiképpen nem jön be, olyan se hús/se hal. Aztán azt is megkérdõjelezhetjük, hogy mennyire gazdag... emlékeztek, amikor az intézõje azt mondta a ház megvételi ajánlatra, ez nagyon jó ajánlat!
csuporka82 2007 máj. 30. - 14:40:44
(10/48)
Szia Darcliz.

Egyetértek azzal, hogy nem túl szimpatikus a hõsnõ (Gwendolen), de szerintem direkt ilyen a figurája, mert nem akartak egy sokadik, csöpögõs, romantikus kosztümös minisorozatot csinálni.

Viszont azzal nem értek eggyet, hogy a férje (Grandcourt), hasonlít Colin Firth-re. Szerintem õ sokkal jobb pasi Hugh Bonnevillnél. Egyébként amiben szerintem láttad, a Sztárom a páromban õ alakította Hugh Grantnek az egyik barátját, akinek a tolószékes volt a felesége. De a HBO2-õn most játszanak olyan filmet, amiben szintén játszik, a Picadilly Jim-et.

Neked melyik a kedvenc kosztümös filmed?

Csuporka
darcliz 2007 máj. 30. - 10:04:43
(9/48)
Gyarapitom e fórum látogatóinak számát!

Nézem a sorozatot, de eddig nem nagyon vagyok tõle elragadtatva. Talán a csajszi az aki a "leg-nem-szimpatikusabb" , bocs, nem tudom a neveket, csak a fõszereplõ pasijét, Daniel Deronda, ami talán nem csoda, hiszen ez a sorozat cime... :-)

Szóval, komolyra forditva a szót, semleges vagyok még e sorozattal kapcsolatban. Még mindig nem alakult ki konkrét véleményem. Nem akarom már az elején lemondani, mert lehet a végére izgis lesz, tehát, adok még esélyt neki. Bár, annyit leszögezhetek, h nem látom a "szerelmes párunkat" együtt a film végén ... valahogy nem illenek össze ... :-(

Ja, és még egy, számomra nagyon fontos észrevétel, h a pasi aki feleségül vette a fõszereplõ lányt, aki a '"nevelõnõi sors" elõl menekülve ment hozzá, szóval, az a pasi emlékeztet Colin Firth-re. Nem Darcy-ra! Arcban nagyon hasonlitanak. Bár, negativ szerepet játszik, nekem legalábbis ez jött le, igy a másfél rész megnézése után (a 2. részt nem tudtam elejétõl nézni), de azt hiszem azok a férfiak közé tartozik, akiken megakad a nõk szeme.
És, tudja esetleg valaki, h melyik filmben láttam én ezt a pasit? ... mert tuti, h láttam valahol !