Téma: Dark Skies

8/10
Gajho Dhar 2022 jan. 09. - 01:21:36 8/10
(28/28)
Tőlem távol áll a téma, de amúgy elég rendben volt. 8/10
8/10
Ivy00 2019 nov. 29. - 00:40:16 8/10
(27/28)
Valami sci-fit akartam nézni, és erre esett a választásom. Végül is inkább a sci-fi, és a misztikus thriller keverékének találtam, de nem volt ez baj. Egészen elfogadhatóra sikerült darab, megvolt a kellő feszültség benne. Ezt még megfejelte az a nyomasztó hatás, amit a tehetetlenség érzése keltett, főleg a "szakértőnél" tett látogatás után.
Nekem a szereplőkkel nem volt bajom, kivéve, hogy nekem nem tűnt mindig reálisnak, ahogy cselekedtek. Pl. ha a gyerekemet veszélyben érezném, tuti, hogy velem aludna éjszaka, nem hagynám továbbra is magára a szobájában (kamera ide, vagy oda).
Összességében azért jobb volt ez a film, mint amiket mostanában láttam.
dr.lecter 2019 febr. 22. - 22:20:00
(26/28)
Csak ajánlani tudom, 10/8!!
Ha misztikus, nem véres, de olyan horrort keresel, ami után félsz a sötétben kimenni a wc-re, akkor jó helyen keresgélsz.

Aki idetévedt, nyilvánvalóan horror-alien-misztikus-thriller témában keresgél.
Nos, a film igencsak amerikai, szóval a tipikus amerikai film jegyei kissé rányomják a bélyeget, de így, műfajában és témafeldolgozásban, izgalomban és feszültségben bőven megállja a helyét.
Kiemelném, hogy körülbelül az átlag amcsi filmek a film felénél hagyták volna abba a történetvezetést, pedig a kibontakozása a témának csak ott kezdődik.
Nem hittem volna, de bevállalós. Van íve, minden háttérinfót megkapsz, nem maradnak rejtélyek a film végére, még ha hozza is a misztikus, titokzatos hatást.
Mindazonáltal a folyamatosan adagolt információk adják az élményt a teljes kísértetiességet, ködösséget megvilágítva, így egyszer megnézős, de akkor üt.
Szintén kicsit a tipikus amerikai filmek primitivitását szembeköpve a valóságtól nem elrugaszkodott a téma és hagy némi elgondolkodni valót. Így, hogy még a mindennapi életünktől sincsenek teljesen elzárva a filmes események, még erősebb a hatás, ezért aki a borzongás és misztikum élményére vágyik, azoknak kifejezetten ajánlom. Ezeket tudja, drámailag, más aspektusaiban nem szerepel jól, de talán nem is kell neki.
sawyerx 2018 jan. 07. - 20:19:56
(25/28)
Ritkán éri el egy film, hogy parázzak a nézése közben, ez elérte. Biztos közrejátszik, hogy rengeteget olvasok deep weben, mindenfelé hasonló témában, és hiszek is ebben, de enélkül is azt mondanám, hogy a feszültségkeltéshez nagyon értettek. A végével én sem vagyok kibékülve, az egy nagyon béna elbaszás, illetve az elõtte lévõ "végsõ leszámolás", ahol igazából esélyük sincs, mert ezek a lények uralják a tér-idõt, stb. Na ott voltak elképesztõen szar színészi alakítások, túltolások.

Ezt leszámítva rohadt jó film, és tetszik, hogy ilyen horror-megvilágításból vették górcsõ alá a témát. Kár, hogy ritkán készülnek hasonló alkotások, talán a Negyedik típusú találkozások volt még ilyen anno. Szellemekbõl, mindenféle lófaszokból tucatszám gyártják a filmeket, pedig ez a téma szerintem érdekesebb.

8/10
10/10
zimike 2017 ápr. 10. - 13:16:10 10/10
(24/28)
Kevesen tudják de ez a film VALÓS DOKUMENTUMOK feldolgozása alapján jött
(NASA jelentések )
létre és ténylegesen megtörtént események szolgáltattak hozzá kiindulási alapot ,
ezért ilyen értékes ez a film valamint elborzasztó amiatt mert :
NINCS SZÖRNYÛBB A VALÓSÁGNÁL !
10/10
davidosz 2016 dec. 18. - 13:55:04 10/10
(23/28)
Nagyon tetszett! Nekem mást jelent a horror, ez inkább thriller, misztikus kategória szerintem. A színészek sajnos gyengék, ezt nagyon sajnáltam, mert összességében egy feszült, izgalmas film, a hideg is kirázott néha, amit kevés film tud elérni. A végén én is többet vártam, de teljesen rendben volt az is.
nálam 8/10
1/10
Törvénytelen 2016 nov. 06. - 11:14:13 1/10 Előzmény jonny0762
(22/28)
"mutathatták volna többet az idegeneket"
Elég kiábrándító, hogy egy ufós filmben mindössze 8-9 másodpercnyire vannak benne ûrlények és amikor mutatják õket, még akkor is csak egy helyben állnak, semmi tevékenységet nem folytatnak. Mutathatták volna többet is õket. - Igen, de minek? Rém gagyi CGI próbálkozások voltak, ezért merték csak extra sötétben, árnyékosan mutatni õket a film legvégén.
Egyszerûen ebben a filmben nem történik a világon semmi. De ha ilyen meg olyan filmként beharangozták volna, most itt szidná mindenki. Így viszont hogy nem voltak elvárások, beéritek a moslékkal is.
nandelecki 2015 dec. 04. - 17:05:44
(21/28)
Feszült és izgalmas, a színészek viszont gyengék, és sokszor egyáltalán nem életszerûek a cselekvéseik. A megformált karakterek is erõtlenek, illetve sokszor határozatlannak éreztem a rendezõt/forgatókönyvírót, ami több jelenetben, és legfõképp a film végében nyilvánul meg. Több merészség és precizitás, és a kategória egyik legjobbja lett volna. Kellemes csalódás, egyszer abszolút ajánlott, 6/10.
szddomain 2015 júl. 21. - 06:15:28
(20/28)
A film valóban nem rossz. Sõt azt kell mondanom rég láttam ebben a kategóriában ilyen izgalmasat.
A végével nem vagyok teljesen kibékülve, de ebben a mûfajban ez teljesen elfogadott.
Nálam ez 10/8
7/10
horipapa. 2015 jan. 22. - 20:56:03 7/10
(19/28)
Kellemes csalódás volt,
10/7
7/10
Guatrau 2014 szept. 04. - 18:36:01 7/10 Előzmény puding140
(18/28)
Szerintem azt a színvonalat simán hozza, mint a Paranormal Activity, amibõl már van 33,1/3 is...

-SPOILER-
Amikor a kis srác berág az apjára, mikor szögelik be az ablakokat, és építik ki a védelmet, a kölyök meg sértõdötten elbringázik, az apja meg "észérvekkel" próbálja marasztalni, mintha legalábbis a felesége lett volna... Az egyáltalán nem volt hiteles. Kapott olyan pofont: Húzzál a szobádba, most! Miért? Mert azt mondtam! Ez lett volna a reális, ilyen helyzetben.
-SPOILER-

Ezt leszámítva jó film volt. 7/10
4/10
puding140 2014 júl. 21. - 22:27:18 4/10
(17/28)
gagyi, ezer sebbõl vérzõ, ritka unalmas fos
7/10
m3246 2014 ápr. 05. - 22:00:44 7/10
(16/28)
Kellemesen meglepett a film, elõzetesen olvastam ugyan a kritikákat róla, de még így is élvezetes. Ebben a témában volt már jó pár próbálkozás több-kevesebb sikerrel, ez egy elég jól sikerült darab. Fõleg az elsõ fél óra élvezetes, a film közepén kicsit leül a sztori, majdnemhogy ellaposodik. A vizuális effektek olyanok amilyenek, itt annyira nem számít. Azért valahogy a film utolsó fél óráját, ki lehetett volna jobban is dolgozni bár még így sem nevezném katasztrófának. Szóval a témában szerintem egy igazi kis csemege és valóban nem adták ki itthon :) Horrornak nem gondolnám, de este sötétben megnézve azért megborzongtat kicsit... 7/10
d112 2013 okt. 23. - 01:22:58
(15/28)
Talán a több kevesebb, be is vált, a történet lehetett volna pörgõsebb,történeti csavarral nem volt semmi gond, sõt ép passzolt is a végére. Kicsit idegesítõ az ilyen végkifejlet de hát, ez van. Egyébként az utolsó perc esélyt ad a folytatásra (de nem tartom valószínûnek). Hát a "szürkék" azok elég gyenge CGI-s megoldást takarnak, talán jobb is hogy nem láttuk õket sokszor megjelenítve.Logikailag azért volt némi kifogásolni való a történetben, de csak így tudtunk A-ból b-be jutni.Azt is megjegyezném hogy ez nem horror film volt, inkább a ma divatos "para" thrillernek mondanám.Összességében jól megoldott film volt.
(Kicsit aggasztó hogy már megint sikerült egy jó filmet kihagynia a magyar forgalmazók, és egyre többször fordulnak a gagyi kategória felé. Nem lett forgalma az Insidousnak(MÁSODIK RÉSZE kivételesen talált forgalmazót), A gonosz halottnak stb. de ez van...)
10/10
fenrir 2013 szept. 10. - 16:54:15 10/10
(14/28)
meglepõen nézhetõ volt, kellemesen csalódtam benne. pedig a mai "horror"filmekre teljesen immunis vagyok, bár itt inkább lelki terror volt és némi sci-fi, a fölösleges "ijesztegelés" helyett. nagyon helyesen.
7/10
jonny0762 2013 szept. 10. - 00:40:38 7/10 Előzmény BabyBaba07
(13/28)
nem rossz film ,de nem horror inkább scifi-thriller,mutathatták volna többet az idegeneket,10/7.
9/10
BabyBaba07 2013 júl. 16. - 11:28:38 9/10
(12/28)
Érdemes megnézni, a maga kategóriájában egy erõs, izgalmas film. Este lefekvés elõtt megnézni pedig tényleg parás :).
5/10
mehdi 2013 jún. 30. - 19:51:59 5/10
(11/28)
Erre a Dakota Goyo-ra még ránézni is rossz volt, olyan visszataszító arca van. A színészek olyan furák voltak, hogy az nálam a film kárára ment. 10/5
8/10
Heisenberg 2013 jún. 28. - 12:31:01 8/10
(10/28)
Kategóriájában kiváló, manapság sok se nem vicces se nem félelmetes horror vagy horrorparódia születik, nos ez sem volt vicces viszont félelmetesnek félelmetes volt. Külön öröm hogy nem rángatták a kamerát, úgyhogy én is "minõségi" horrornak mondanám a filmet.
8 pont
Belmont 2013 jún. 07. - 22:01:34
(9/28)
Ennek a címen kívül van valami köze az X-aktákkal kb. együtt indult sorozathoz? (Magyarul persze sosem adták le.)