1/10
pihes 2023 szept. 21. - 14:32:28 1/10
(46/46)
Borzasztó hatással volt rám, 5-4-szer elalszom EGY/TÍZ
6/10
jozsi86 2017 jún. 18. - 10:12:46 6/10
(45/46)
Nem rossz, de jónak sem mondanám. Attól, hogy rángatják a kamerát, nem lesz izgalmasabb, vagy félelmetesebb. A fordulat tetszett, de nem ütött akkorát a film...
8/10
5i 2016 máj. 26. - 06:38:49 8/10
(44/46)
Nagyon jó film, jó a sztori, meg para a téma is. Kicsit az elejét sokáig húzzák, de aztán jó a csattanó is. Akiknek nem jön be, azok nézzék a Sikolyt.:-) Nem is értem...akit ez a téma nem kavar fel, hát...finoman szólva is együgyû.
walkertus 2015 máj. 11. - 22:03:14
(43/46)
Muhahaha.
6/10
Sadenal 2014 febr. 09. - 22:31:33 6/10
(42/46)
A kamerarángatások engem is eléggé idegesítettek., viszont a vége tetszett, mert a


SPOILER

Végre nem a jó nyert...:)


6/10
10/10
csmária 2012 jún. 14. - 21:04:33 10/10
(41/46)
Ez a film nagyon jó és izgalmas, ha jól tudom már van 2. része is.
sandrah 2012 ápr. 14. - 04:07:43
(40/46)
Huh meg kell mondjam, imadom a horrorfilmeket, altalaban nincsenek ram hatassal, de ennek a filmnek a hangulata nagy hatassal volt ram. Alig mertem kimenni a konyhaba az iment. Ilyet kb. 10 eves koromban ereztem utoljara. Ami nem tetszett, hogy az anya ilyen nemtorodom volt a gyerekeivel, idegesitett. A foszereplo csaj pedig nagyon unszimpatikus, de az mar mas teszta. Az arvahaz c. szinten spanyol alkotashoz hasonlitanam a film hangulatat.
9/10
technokrata 2012 ápr. 13. - 23:45:35 9/10
(39/46)
Nekem tetszett. Pláne azért, mert európai film. Szerintem érdekes, izgalmas és még látványos is. Persze lehetne pörgõsebb, de nekem így is bejött.
2/10
DarkGirl 2012 ápr. 10. - 17:57:40 2/10
(38/46)
Nekem sem tetszett,pedig nem most láttam. 10/2
Ford Mustang 2011 dec. 17. - 16:30:35
(37/46)
Ez is egy fos film+os gagyi semmitérõ izé. Nem is értem, hogy van erre pénz, igény, közönség, stb.
vzdaniel 2011 dec. 17. - 12:24:02
(36/46)
utolsón .
vzdaniel 2011 dec. 17. - 12:22:44
(35/46)
Az utólsó képen Anna Paquin látszik . Ki kellene javítani a képaláírást .
Rosco 2011 máj. 19. - 22:41:06 Előzmény triniti5
(34/46)
***spoiler******
ööö az egész film alatt lehetett vágni, h alakváltók a skacok(a szellemek), hisz volt egy csomó olyan szitu, amikor hivatkoztak egy állítólagos párbeszédre, amire csak az egyik fél emlékezett (ergó a szellem vette rá fatert a képkiakasztásra, az árulta el a titkos szoba létét.) csak a végéig nem jelent meg, de attól még volt:)
Rosco 2011 máj. 19. - 22:31:40
(33/46)
elég gyengus film volt, tényleg. csak akkor nézd, ha nincs jobb dolgod.

******SPOILER*********

nekem nem tetszett, de azért értettem végig, azt viszont nem értem mért írják azt páran, h nincs sztorija. van neki, csak szar. Engem is inkább a rendezés irritált. csak azzal teremtenek feszkót, h minden vágókép rohadt hangos, és odanemillõ (ajtónyitás, esõverés, lengõ hinta??)
az pedig, h félhomályban kisgyerekek bámulnak..:S hát ilyenektõl már sztem senki se fél a némafilmek óta. jó, a végén pucér-aszott-pókember is volt.
reagálnék pár kommentelõnek is:
A srác a végén, aki elviszi õket, az szellem, az igazi késõbb ér oda, meg is hal a szentem.
És a nagyfater azért engedi el a csajt, mert rájön, h õ szereti legjobban az apját, és neki kell elvágnia a torkát, ahogy meg is történt.
1/10
triniti5 2011 jan. 27. - 18:11:49 1/10
(32/46)
Jó akkor elemzem egy kicsit.
Maga a történet, hogy a család elköltözik egy új házba és ott rossz és misztikus dolgok történnek már annyira lerágott csont, hogy az hihetetlen. Egyszer sem sikerült sem ijesztõt, de feszültségkeltõt mutatniuk. Bár akkor nagyon nõt bennem a feszültség amikor rázták a kamerát, és véres képeket kapkodtak. Nagyon idegesít az ilyenfajta rendezõi munka. A semmivel akar feszültséget kelteni, mert jó képi anyaga az nincs hozzá. A szereplõk talán a kisfiút leszámítva borzasztó unszimpatikusak voltak. Nem értettem az anya nemtörõdömségét se az elején. A lány valami szörnyen irritáló arcberendezéssel rendelkezett, legalábbis számomra. Az egész filmben nem történt semmi, a végén meg valami "fenomenális" csavarnak tartotta magát a forgatókönyvíró, hogy legyenek a szereplõknek egy gonoszból átváltozott hasonmásuk, és így csinálhatunk a filmnek egy "érdekes" befejezést. Ja és még ez a hülyeség az ilyen típusú filmekben, hogy tök furi dolgok történnek a házban, nem baj, maradjunk ott és éljünk tovább mintha mi sem történt volna, aztán ha megint fura zajt hallunk csodálkozva induljunk annak megfejtésére. Ááááá...
Idegesítõ, történet nélküli szar volt és kész.
Mielõtt jönnének az okosok, én megértettem a filmet, és arról nem tehetek, hogy vannak olyanok akiket kielégít egy ilyen szar.
Remélem örülsz, még soha nem elemeztem ki filmet ilyen részletesen ez is csak a te kedvedért, mert én bevallom ha valaki ilyen hosszan ír, én azt nem nagyon olvasom végig.
offtopic
imrenyibalazs 2011 jan. 27. - 14:40:04
(31/46)
Azért azt ideírom, hogy ha valaki úgy fogalmaz, hogy neki nem jött be a film, õ olyan ember, akinek nem tetszik az ilyesmi, ez a mûfaj, az ilyen film, ha csak õ nem szereti (nézni), az rendben.
offtopic
imrenyibalazs 2011 jan. 27. - 14:24:01
(30/46)
Bocs, de látom, hogy amíg én itt az elõzõ hozzászólásomat írtam, ketten be is írtak és beküldték a véleményüket. Õk ha jól látom, tegnap a Film+-on láthatták, de ez mindegy. Úgy nézem, nem figyeltek oda a részletekre és nem indokolják meg, hogy mi volt rossz ebben a filmben. Lehet persze, hogy sok a feladatuk az életben, sok a munkájuk és én vagyok a rossz, de - és ez mindenkire vonatkozik - ha valaki pl. így lehúz egy filmet, nekem igényem lenne, hogy indokolja is egy kis elemzésfélével, pl. hogy mit nem tartott a filmben logikusnak. Így van ez pl. a Dermesztõ szél c. filmnél is, az Imposztor esetében már sokan kifejtették a véleményüket.
offtopic
imrenyibalazs 2011 jan. 27. - 14:05:42
(29/46)
Valóban sok embernek van itt igaza, - miért csak az a film mutatná nekünk a világ (vagy csak a Föld, vagy az egész univerzum) rossz, sötét oldalát, miért csak az a film szólna a bajról, a rosszról, a tragikusról, ami talán csak részben, de sokszor egészében trancsír, meg húscafatolás és persze a "tonnányi vér". Gondolok itt az olyan filmekre, ahol pár, vagy több ember a filmmû szerint végeredményben pozitív figura, annak állítják be és a film lényege, hogy ha nekik is vannak veszteségeik, trancsírozzák, cafatolják szét a bármilyen rosszakat, "a csúf rosszakat". És az ilyen filmek(a trancsír) nem is szoktak mindig a legigényesebbek lenni. A 300-at szeretik sokan, ami olyasmi; nekem A megtorló érdekes egy bizonyos szempontból, ami még hasonló - bár az másmilyen, konfliktus van benne, arról szól... Megemlíteném, sokan szeretik a 28 nappal késõbb c. filmet, na jó, ezek is mûfajok, azért más/másban is lehet jó.
1/10
ariskerase 2011 jan. 27. - 12:43:17 1/10
(28/46)
Egy fél órát néztem aztán elkapcsoltam. Ritka egy béna film. 10/1.
1/10
triniti5 2011 jan. 27. - 12:27:37 1/10
(27/46)
Biztos, hogy itt mindenki ezt a filmet nézte?
Mert túl sok a dicséret, pedig ez egy ritka béna szar film volt. Horrornak borzasztó gyenge, mondjuk szerintem bármilyen mûfajnak az. Az sz ötlet meg, hogy rázzuk a kamerát na az kimondottan idegesítõ.