6/10
kritiza 2011 jún. 03. - 21:24:21 6/10 Előzmény lilahagyma
(102/162)
Az abortusz másért bonyolult ügy, mint a halálbüntetés. A szíve mélyén talán senki sem támogatja (én legfõképpen nem), de ha nem legális, akkor sincs kevesebb belõle, csak feketén végzik. Az abortusz ellen szerintem nem a tiltással lehet tenni, de ez a téma már messzire vezet.

Humánus vagy nem... nem csak ez a kérdés. Hanem egyrészt fennáll a tévedés veszélye, másrészt saját magunkat alacsonyítjuk le egy ember kivégzésével. A halálbüntetés visszaszorulásának társadalmi fejlõdéssel való összekapcsolásában igazad van, de azért a fejlõdést sem csupán a gazdaságon mérhetjük. Van ilyen tényezõ is, vagy inkább régen lehetett, és mai napig sokan érvelnek a fogvatartás anyagi vonzataival, de remélem, emberéletekrõl nem pusztán ilyen alapon döntünk.
6/10
kritiza 2011 jún. 03. - 21:15:59 6/10 Előzmény Tyrannosaurus/velo/Rex
(101/162)
Én nem mondtam, hogy ez megoldás. Sõt.
offtopic
lilahagyma 2011 jún. 01. - 15:05:12
(100/162)
A halálbüntetés visszaszorulása egyszerûen a társadalmi fejlõdés logikájából következik. Ahogy egyre rétegzettebbé vált a társadalom, és egyre kevesebb ember kellett a létfenntartó termelõmunka elvégzéséhez, egyre több felesleg maradt, amivel fenn lehetett tartani az igazságszolgáltatás bonyolult gépezetét, úgy vált fölöslegessé a halálbüntetés. Egy õsi törzsi társadalomban azért ölték meg a bûnösöket, mert nem tudták volna õket hol tárolni. Rómában viszont már éveket is várhatott valaki a kivégzésére, addig börtönben õrizték, sõt fellebbezhetett is, különbözõ fokú bíróságok elé állhatott, amik átírták az elõzõ ítéletet (ld. Pál apostol).
Ennek nem a humánum az oka, hanem a gazdaság teherbíró képessége.
Vagyis nem biztos, hogy humánusabb minden elítélt életben tartása - csak van rá keret.
Mert, ugyanilyen logikával gondolj bele - azok a társadalmak, ahol tilos a halálbüntetés, LEGÁLIS AZ ABORTUSZ. És a magzatoknak milyen bûnük van, amiért elpusztítják õket? Nem vadállatiasabb, kegyetlenebb dolog MILLIÓKAT mindenféle bûnvádi eljárás, tárgyalás nélkül elpusztítani, mint néhány bûnözõt kivégezni?
És ennek ugyan milyen okai vannak? A humanizmus nevében gyilkolnak? Ugyanmár. leginkább azért, mert ez tûnik gazdaságosnak. The business of the business is the business.
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 jún. 01. - 14:44:55
(99/162)
"De õt amúgy sem halálra ítélték, hanem megölték."

Akkor jó, megvan a megoldás: a Halálbrigádok Brazíliában: õk sem ítélnek senkit halálra, csak megölik.
6/10
kritiza 2011 jún. 01. - 14:09:23 6/10 Előzmény Tyrannosaurus/velo/Rex
(98/162)
:) Azt én sem mondtam, hogy mindenki visszavezethetõ vagy vissza kell vezetni a társadalomba. De ez nem indokolja a halálbüntetést. Egyébként igen, talán Bin Ladent is bíróság elé kellett volna állítani. De õt amúgy sem halálra ítélték, hanem megölték.
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 28. - 23:41:35
(97/162)
Igazad van. A tetteseket vissza kell vezetni a társadalomba. Hermann Göring és Ernst Kaltenbrunner milyen hasznos tagjai lehettek volna a társadalomnak a büntetésük letöltése után. Vagy itt van ez a szegény vesebeteg Oszama ben Laden. Milyen kegyetlenül megölték. Még bírósági ítélet sem volt.
6/10
kritiza 2011 máj. 28. - 22:21:31 6/10
(96/162)
Nem értek egyet, nem "a saját, szaros kis eszméik érvényre juttatásához" tették, hanem a legalapvetõbb emberi jog védelmében. Mert a bosszú és a "ha õ ölt, mi is megöljük õt" elv egy szörnyû folt az emberiség lepedõjén. Ennek sosincs vége, a halálos ítélet végrehajtása pedig nem hoz nyugalmat és megváltást senkire. Csak egy olyan tett marad, amivel egy magát arra feljogosító hatalom tagjai és támogatói a bûnözõ (ha valóban az) szintjére süllyednek. Az érett, intelligens ember szerintem túllát a bosszúvágyán (még akkor is, ha dühös és sérült az igazságérzete) és elutasítja a halálbüntetést. Valamint felismeri, hogy ha valakit azért van joga halálra ítélni, mert az megölt valakit, akkor ezen az alapon õt is megölhetné egy harmadik. A bûn végtelenítése. Szerintem.
6/10
kritiza 2011 máj. 28. - 22:06:05 6/10
(95/162)
A megvalósítás elég gyenge, némi logikával kb. a felénél már tudni lehet, mi lesz a vége. Nem csak úgy nagyjából, hanem teljes pontossággal. Onnantól pedig csak egy nagy szájbarágás az egész. Ettõl függetlenül ez egy nagyon fontos téma, és ha ez a filmes stílus kell hozzá, hogy ilyen sokan megértsék és magas pontszámmal illessék, akkor legyen! Nem a film miatt, hanem mert feltételezhetõ, hogy elgondolkodtak a halálbüntetésrõl, és talán arra jutottak, amire Kate Winslet is. Bár azért hozzá kell tenni, a halálbüntetés ellen nem az az egyetlen érv, hogy idõnként ártatlanokra is kiszabják, és a többivel a film alig-alig foglalkozik. Emiatt is érzem gagyinak. 6/10-re értékeltem, de nem bánnám, ha mindenki megnézné. :)
kisbogáncs 2011 máj. 20. - 15:56:12
(94/162)
eszméletlen jó film:)
1/10
bushwaka 2011 márc. 02. - 15:01:22 1/10
(93/162)
Amúgy bírom ezeket a kis szexi naivokat,hogy jajj istenem,hogy lehet már egy filmkritikába is politikát keverni?Hát barátom,elárulom neked,hogy te 125 percen keresztül egy elvakultan gyûlölködõ,politikai propaganda filmet néztél...A halálbüntetés igazságosságára ugyan semmilyen hathatós érvet vagy ellenérvet nem kapsz,viszont a buta ,bunkó és kegyetlen republikánusokba(vagy inkább a nem liberálisokba) azért egy jó nagyot rúgjunk csak bele!Miért is?Csak..
Az meg csak szimplán vicces,hogy egyesek emberi magasztosságokról beszélnek e fércmû láttán,de hát ez a "nagyszerû" sztori csak egy középszerû fikció!Mi ebben olyan megható?Miért olyan zseniális a filmre vitt "ötlet"?"Fantasztikus!Zseniális!Alapmû!" Szerintem meg Gagyi!Kisstílû!Olcsón manipulatív!Kajáljátok csak,egészségetekre!:)
1/10
bushwaka 2011 márc. 02. - 10:38:44 1/10
(92/162)
Valami kibasz*ttul gyenge és poén nélküli B kategóriás ergyaság.Megy az idétlen,töménytelen mennyiségû locsi-fecsi az elejétõl a végéig.Aztán meg liberális maszlagok,kötelezõ hitlerezés,"szerencsétlen" elnyomott afroamerikai és latin kivégzettek és persze "körülmetélt" agytröszt fõhõs..
Jut eszembe,meghaltak volna Hitlerért is,ha netán bíróság elé kerül?
A film olcsó,a sztori az elsõ mondattól kiszámítható,a mondanivaló normális emberi gondolkodással összeegyeztethetetlen,demagóg.Spacey miatt,de csakis miatta egy 3-asra értékelném,ha számítana a véleményem..
8/10
Sadenal 2010 dec. 26. - 18:31:47 8/10
(91/162)
Valami kibasz*ttul megrázó és durva film. Fõleg az utolsó percei...Hogy emberek mi mi mindenre képesek, hogy kiálljanak amellett, amit képviselnek. És azt végigcsinálni egy kamera elõtt......:( Azért én is bekavarodtam a végére, de most elolvasva tisztázódott....amúgy jó poén, hogy lehet, hogy az a sok készpénz a gyerektartás amit évek óta nem fizetett Spacey, mert börtönben volt.:) Bocs, szar poén volt.

8/10
10/10
sisteryes 2010 nov. 23. - 01:03:13 10/10
(90/162)
még mindig SPOILER
Nem olcsó hõsködésrõl van szó.Szerintem ezt is elég jól felvezették.Két olyan ember küzdelme akiknek már nincs veszteni valójuk.Az egyik leukémiás a másik pedig minden szempontból a teljes összeomlás szélére került, ezért minden mindegy.Nem egy gyönyörû életet feláldozva fanatikusan ugrottak fejest az eszmékért.A reményvesztettség is kijön többször,hogy bármit megtehettek mégsem változik semmi.Újabb x egy fejre. SPOILER VÉGE
Szerintem érdemes többször megnézni ezt a filmet, minden átgondolt és szépen végigvezetett.
Kevin Spacey játéka pedig lenyûgözõ!
ARitaJ 2010 nov. 21. - 22:09:09
(89/162)
Keresem ezt a filmet, ha neked megvan, jelentkezz az agnesritajakus@gmail.com-on
10/10
sisteryes 2010 nov. 21. - 09:32:53 10/10
(88/162)
SPOILER

A halálnem megválasztása -bár szörnyû- de professzinális, és indokolt.Hiszen a cél az volt ,hogy az önkezûség ne legyen feltételezhetõ, és legyen olyan kegyetlen,hogy az elkövetõ elõre elterveltsége is egyértelmû legyen .Különben nem halálbûntetés az ítélet, és akkor az egész bizonyítási terv dugába dõl.
7/10
csuszokotes 2010 nov. 09. - 07:01:56 7/10
(87/162)
Szerintem jó film volt, bár nekem a téma miatt nem tetszett annyira :( Lehet, hogy akkor most én is republikánus lennék?
8/10
Hoult 2010 nov. 09. - 01:15:57 8/10
(86/162)
Ritkán szoktam beírkálni, de ez a hajnal 2 órás vetítés kiverte a biztosítékot... Egy ilyen nagyszerû filmet ilyenkor adni, az kész idiótizmus!
Aki teheti nézze meg, szenzációs a film!
10/10
E-gon 2010 nov. 09. - 00:45:28 10/10
(85/162)
Nagyszerû film (10/10). Sajnos, hajnali kettõkor kevesen láthatják.
offtopic
Anditos 2010 nov. 03. - 12:29:38
(84/162)
---spoiler---

persze, pont ez a lényeg.
Mindent elvesztett, a családját, az állását. Egy maradt csak, az, amiért a barátaival küzdött egész életében. Együtt tervelték ki a nõvel, a barátaikkal, az ügyvéddel.
10/10
Rebbeka 2010 nov. 02. - 19:02:48 10/10
(83/162)
csak remelni tudom, hogy nem alszom el.