Téma: Deadpool

augusztus 14. 12:01:03
augusztus 14. 12:01:03
(166/166)

érdekesség:
Deadpool (Marvel Comics)

Képességei és készségei

Legjelentősebb képessége a hatékony regenerálódási hajlama, amelynek köszönhetően rendkívül súlyos sérülésekből is rövid időn belül képes felépülni. A szervezete számára nem jelent különösebb gondot a gyógyulás egy lövés okozta sérülésből, de akár a végtagjai is regenerálódnak esetleges elvesztésük esetén. Amellett, hogy elkerülik a betegségek, ellenáll a legkülönfélébb mérgeknek, valamint a kábítószerek és alkohol sincs különösebb hatással rá - legalábbis jelentősebb mennyiség kell ahhoz, hogy esetlegesen jelentkezzenek a várt tünetek. A regenerálódási faktor folyománya az is, hogy nem öregszik, így bizonyos értelemben gyakorlatilag halhatatlan. A hosszú élete olyan szinten értelmezhető, hogy egyik alternatív univerzumban, amelynek története 800 évvel a jövőben játszódik, Deadpool még aktívan tevékenykedik. Képes ellenállni a telepatikus befolyásolásnak és egyéb elméjét érintő támadásoknak, többek között kiállja a Szellemlovas tekintetét is.

A mutációját megelőzően is rendelkezett küzdő és fegyverforgató tapasztalattal, ezt pedig a mutánssá válásának köszönhető meghosszabbodott élete során mind csak tökéletesítette. Jól bánik a lőfegyverekkel és a kardokkal, többek között elsajátította a japán szamuráj kard, a katana használatát.

augusztus 13. 17:11:42
augusztus 13. 17:11:42
(165/166)

érdekesség:
-Negaszonikus Tini Torpedó a képregényekben valójában egy telepata, ám a készítők úgy gondolták, hogy robbantással kapcsolatos képességek jobban illenének a nevéhez. Ehhez a változtatáshoz a Marveltől kellett engedélyt kérniük, akiknek az volt a feltétele, hogy cserébe használhassák a Fox tulajdonában lévő Ego, az Élő Bolygó karakterét A galaxis őrzői vol. 2-ben - az üzlet természetesen megköttetett.
- A film végén Vanessa egy fehér csíkozású piros kabátot visel. Ez Wade kabátja, amit a megismerkedésük alatt láthatunk rajta. Ezzel tették egyértelművé a készítők, hogy Vanessa megtartotta és használta még azután is, hogy Wade elhagyta és halottnak hitte őt.
-Deadpool mint tudjuk egy fura “szuperhősfilm “de a készítők mégis meg akarták viccelni a képregényekben nem jártas mozinézőket, ugyanis számos tv reklámot készítettek, melyben csak a szerelmi szálat mutatták.
-Az Amazonon egy ideig a romantikus komédia lemezek eladását a Deadpool vezette.
-Ryan Reynolds a forgatások után hazavitte a álarcos harcos jelmezét, mert annyira megszerette.
-A produkcióban számos Deadpool játékfigura van elhelyezve, például a vak nő lakásán.
-Mikor Wade-t viszik “szuperhőssé” alakítani akkor angolul azt mondja hogy “Ne legyen a ruhája zöld vagy CGI” ami utalás egy korábbi szerepére mikor a Zöld Lámpást játszotta és az animált ruhája kiverte a biztosítékot a nézőknél.
-A mozi elején a lassításban látható egy kávés pohár amin “Rob L” felirat látható, ami utalás Rob Liefeld-re, a piros képregényfigura alkotójára.
-A film előzetesében a zöld utcanevek “Nicieza St. és Fabiana Rd.” összeolvasva megkapjuk : Fabiana Nicieza képregényíró nevét, aki Deadpool karakterének kitalálója. Ez csak egy a számos Easter Egg közül ami fellelhető a filmben.
-A 20th Century Fox a produkció első napi sikeres bevétele után máris berendelte a folytatást!
-A filmben összesen 51 személy halt meg.
-Korhatáros besorolása miatt nem mutatták be Indiában, valamint Üzbegisztánban sem. Kínában is csak egyetlen vágatlan vetítést tartottak a Kínai Filmfesztiválon.
-Az eredeti tervek szerint Hugh Jackman is cameózott volna a filmben, ám ez túl sokba került volna és a stúdió nem volt hajlandó túllépni a rendelkezésre álló költségkeretet.

augusztus 13. 16:59:47
augusztus 13. 16:59:47
(164/166)

érdekesség:
-Angel Dust szerepében Gina Carano (egykori) MMA-bajnok tetszeleg.
-"Azt már írtuk, hogy milyen szigorúak a kínai cenzorok, azt viszont még nem, hogy az országban nem létezik a másutt jól bevált korhatárbesorolás. Ott vagy mindenkinek megfelel a film, vagy senkinek, és mivel hatalmas piacról van szó, a hollywoodi stúdiók rendszerint hajlandóak alkudozni a kínai szponzoroknak ,és engednek azok kéréseinek, sok jelentet kivágva vagy megkurtítva. A Deadpool esetében azonban az erőszak, a tiszteletlenség, az obszcenitás és az akasztófahumor olyannyira szerves része volt a filmnek, hogy a játékidő kétharmadát ki kellett volna vágni, hogy vetíthessék, de akkor ugye mit és minek? És mivel a stúdió a főszereplő Ryan Reynoldsnak egyszer már engedett a hangvételt illetően, most is kénytelenek voltak engedni, és lemondtak a kínai forgalmazásról."

augusztus 13. 16:55:05
augusztus 13. 16:55:05
(163/166)

"Most biztos azt gondolod, a pasim azt mondta, ez szuperhős film, közben a piros ruhás csávó vidáman felnyársalta a másik csávót. Hát, szuper ugyan vagyok, de soha nem voltam hős. És amit tettem, az tényleg gyilkosság. De a gyilkosság jól megfér a romantikával . És az enyém egy romantikus szerelmi történet. Az elején kezdem, vagyis még azelőtt, hogy piros gumigatyába préseltem volna a formás seggemet. "

Deadpool c. film 2016.

augusztus 13. 16:53:47
augusztus 13. 16:53:47
(162/166)

" Nem kell szuperhősnek lenned ahhoz, hogy megkapj egy lányt. A megfelelő lány kihozza belőled a szuperhőst."

Deadpool c. film 2016.

augusztus 13. 16:51:34
augusztus 13. 16:51:34
(161/166)

"Hogy kerül egy ilyen csúnya hely egy ilyen szép lányba?! "

Deadpool c. film 2016.

augusztus 13. 16:49:00
augusztus 13. 16:49:00
(160/166)

- "És miért van piros ruhában, Mr. Pool.
- Hát azért, mert karácsony van Dopinder. És én virgácsot viszek egy rossz kisfiúnak. Az illető 1 éve, 3 hete, 6 napja és 14 perce nem tette jóvá, amit velem művelt. "

Deadpool c. film 2016.

augusztus 13. 16:44:17
augusztus 13. 16:44:17
(159/166)

DP: "Dopinder mi volt ez?

Dopinder: Ez csak Bantu a csomagtartóban. Itt van megkötözve. Azt teszem amit tanácsolt Mr. Pool. Ki fogom belezni mint a tonhalat és Gita lába elé dobom a hulláját.

DP: Nem javasoltam neki semmi ilyet. Biztos nyomdahibás az indiai szótár a fejében.

Dopinder ezzel nem fogod visszahódítani Gitát (nagyon büszke vagyok rád). Engedd csak el Bantut éppen és egészségesen (öld meg) . És aztán hódítsd vissza Gitát a hagyományos módon a kisfiús sármoddal (rabold el). "

Deadpool c. film 2016.

augusztus 13. 16:42:42
augusztus 13. 16:42:42
(158/166)

Colossus: "Megreggeliztél? A reggeli a nap legfontosabb része. Tessék. Proteinszelet. Jó a csontoknak. Hogy ne törje el őket könnyen Deadpool. "

Deadpool c. film 2016.

augusztus 13. 16:40:46
augusztus 13. 16:40:46
(157/166)

Weasel: "Vanessa írt neked. Ja nem Francis-től jött. Azt írja, hogy ha kell a kő menjél érte.

DP: És ez mi?

Weasel: Ja az egy hangulatjel. Egy rakás sz#r aminek szeme meg szája van. Egy csomó ideig azt hittem róla hogy csokipuding. "

Deadpool c. film 2016.

augusztus 13. 16:38:15
augusztus 13. 16:38:15
(156/166)

/narrátor/: Bemutatjuk egy se##fej filmjét.A főszerepekben:

Isten barma,Egy dögös csajszi,Egy gonosz brit,Egy vicces csóka,Egy szeszélyes tini,Egy animált figura,És egy fölösleges cameo szereplő.

A producerek: tuskók.

Írták: az igazi hősök.

Rendezte: egy túlfizetett balek.

Deadpool c. film 2016.

augusztus 10. 09:46:28
augusztus 10. 09:46:28
(155/166)
A hozzászólás moderálva lett.
augusztus 10. 09:05:34
augusztus 10. 09:05:34
(154/166)

Gagyi !

június 14. 11:58:11
június 14. 11:58:11
(153/166)

Igazság. De verekedős jelenetek nélkül eladhatatlan a film, az emberek 80%-ának az kell. :(

május 22. 19:26:54
május 22. 19:26:54
(152/166)

Végre egy laza mutáns, akibe szorult némi humor is. Egy szuperhős, aki nem teljesen beszámítható. Jó a duma, helyenként a zene is, csak az a sok-sok felesleges bádog- és sziklahorpasztós bunyó ne lenne.

május 03. 13:37:04
május 03. 13:37:04
(151/166)

"A Marvel-univerzum szuperhősének ikonikus vörös-fekete bőrruhájából kilenc különböző darab készült, és ebből az egyik Ryan Reynoldsnál landolt. A filmeseknek ugyanis hetet sikerült tönkretenni a forgatás alatt, és Reynolds nem akart kockáztatni, így egyet megtartott magának. „Egyszerűen kisétáltam a forgatásról és azt mondtam nekik, csesszék meg magukat, tíz évet vártam rá, hogy megcsináljam a filmet, és ha vissza akarják kapni a jelmezt, csak próbálják meg elvenni tőlem”.

szavazat: 8/10 2017 nov. 02. - 17:36:53
2017 nov. 02. - 17:36:53
(150/166)

10/7.5.volt benne elég sok eröltetett poén,gagyi szöveg,de jól össze lett rakva a film.

szavazat: 8/10 2017 aug. 07. - 15:09:24
2017 aug. 07. - 15:09:24
(149/166)

Nekem tetszett. Többször nem nézném meg, de egyszer érdemes volt. Jópofa, az egész mûfajnak fricskát adó, beszólogatós film. A kikacsintások a nézõkre különösen jópofák.
Persze, nem kell tõle mélységeket és magas mûvészetet várni, de két órára kikapcsolódni tökéletes.
Nálam 8/10

szavazat: 2/10 2017 jún. 27. - 16:26:07
2017 jún. 27. - 16:26:07
(148/166)

Egyszer meg tudtam nézni, de túl gagyinak találtam. Elõször együtt néztük az unokatesónkkal és jót röhögtünk rajta, de õ is mondta, hogy soha többet nem akarja megnézni, ahogy én sem. Reménykedtem aztán benne, hogy be lesz-e mutatva a Baaad movies-ban, de nem. Ehelyett azt kaptam, hogy ezt mondta egy élménybeszámolóban: \"érdemes többször is megnézni\".(szerencsére azért ott is voltak olyanok, akik azt mondták, hogy nagyon gagyi) De végül is nem baj, merthát azért egyszer én is meg tudtam nézni és igazából megértem, ha vannak emberek, akiknek ez tetszik, de én nem nézném meg többször.

2017 ápr. 23. - 06:32:25
2017 ápr. 23. - 06:32:25
(147/166)

Nekem bejött, én nem bántam egy laza, beszólogató fõszereplõt, akikbõl manapság elég kevés van.