Téma: Dealer

1/10
ligetiz51 2023 jún. 20. - 06:13:27 1/10 Előzmény fintorman
(50/50)
Nagyon igaza van. Helyettük viszont jöttek kitűnő új rendezők, forgatókönyv írók, színészek és sok-sok remek film, TV film az utóbbi években.
10/10
tóthlászló 2023 jún. 04. - 11:39:37 10/10
(49/50)
Hát ez egy iszonytató mozi, amiben a borzalmakat csak fokozza a snittek rendkívüli hosszúsága. Nemcsak a dealer segítségével pusztuló életekről van szó, hanem a fiatalok kilátásairól is: a nyitójelenetben egy volt osztálytárs fogászati reklámként éli életét. Vagyis vagy az értelmetlen és tartalmatlan legális munka vagy a drog az opció.
fintorman 2022 nov. 02. - 22:44:55
(48/50)
Hú, de szar egy film volt ez. Akkor kezdődött a liberális fiatalság bekerülni a filmbe, színházba, humorba. Meg is lett az eredménye. Szerencsére ma már a kutya se kíváncsi a Fliegauf Benedekekre, Pálfi Györgyökre, Mundruczó Kornélokra, Schilling Árpádokra.
1/10
tesz-vesz 2021 júl. 10. - 23:55:52 1/10 Előzmény olahmiki1959
(47/50)
hitgyüli véleményem szerint. ott szerintem voltak drogok, utube: amikor megszáll a szentlélek
https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc
10/10
vad xavér 2019 júl. 11. - 06:00:38 10/10
(46/50)
Sorban pörögnek a külön külön is brutális események . Miközben a főhős hangszíne hangereje arckifejezése sem "rezdül".

Vajon mit akart ezzel elérni a rendező mire tippelsz?

Ennek semmi köze a színészek képességeihez. :) Kiváló színészi alakítás volt nem volt ezt könnyű eljátszani szerintem. Oscar díjas alakítás.
10/10
vad xavér 2019 júl. 11. - 05:50:38 10/10
(45/50)
Véleményem szerint kiváló alkotás.

Egyébként egy teljesen kiégett korábbi heroinistától aki most dílerkedik milyen párbeszédeket várnál? Éppen ezzel is érzékelteti a film mennyire kész van az ember. Semmi nem vált ki belőle érzelmi reakciókat .
6/10
Aleksandr 2017 nov. 13. - 09:40:37 6/10
(44/50)
Nem tudom, hogy direkt ennyire laposak a párbeszédek, vagy tényleg ennyire szarok a színészek, de olyan szinten egyhangúak, hogy teljesen elveszti a realitását. Írták itt páran, hogy valósághû, hát egy túrós ****t. Ha 1-2 lenne, de mindegyik jelenet pont ugyanolyan. Gondolom direkt csak szélsõséges, lecsúszott embereket jelenít meg, hogy még sötétebb legyen a hangulat, de a valóság ezzel szemben, hogy nagyon sok teljesen hétköznapi ember van rajta a cuccon, akik látszólag ugyanolyan teljes értékû emberek mint bárki más. Hogy ebbe a rendezésbe, de különösen az operatõri munkába hogy lehet belebeszélni, hogy annyira jó... Folyton körülmegy a kamera és kész. Tényleg remek, hatalmas változatosság.
Tipikus magyar: (nem csak filmben) az elképzelés remek, a megvalósítás sántít erõsen.
o-l-i 2014 jún. 22. - 17:16:02
(43/50)
Nagyon dark-os a hangulata. Szerintem kiderül ebbõl is, hogy Fligeauf nagyon tehetséges, ha jól megfigyeli az ember, mint hangeffektnek, meg minden jelenetnek van egy pontja, amikor az utolsó pontig feszíti az idegrendszered. Egyébként ez volna az értelme egy filmnek, érzést, hangulatot átadni. Nem estem ki a varázslatból - bár ez inkább sötét mágia volt :D - még annak ellenére se, hogy nem volt nagy színészi csillogás. Az meg hogy unalmas, meg lassú... Hát igen, de ezt is a helyén lehet kezelni, ennek ilyen a stílusa. Mûvészfilm. Még százszor inkább ez, mint egy olyan "alkotás", ahol meg olyan gyors a cselekmény, hogy a fele ki sem lesz bontva a végére. Nekem tetszett, lehangolt rendesen. :)
7/10
Sadenal 2013 okt. 13. - 20:42:36 7/10
(42/50)
Ennek a filmnek aztán volt sötét atmoszférája. Mindezek ellenére szerettem.


7/10
Egyensúly 2013 jún. 17. - 16:41:55 Előzmény mohnblume
(41/50)
...valószínûleg akkor Te NEM egy földi halandó vagy, hanem valami földönkívüli. ha ha ha
RedThunder32 2012 dec. 08. - 21:45:38 Előzmény olahmiki1959
(40/50)
"Ez az ember itt az ország egyik legnagyobb vallási közösségének vezetõje." Ez hangzik el, nem az, hogy katolikus. Persze, vannak rá utalások, de nincs kimondva.

https://www.youtube.com/watch?v=11he5CMAEso
olahmiki1959 2012 jún. 08. - 18:54:08
(39/50)
Feltûnt valakinek, hogy hogyan kezdõdik a film? Azt mondja a fõhõs, hogy a katolikus egyház elsõszámú vezetõjénél vagyok, és a kamera egy 150 kilós, meztelen, gusztustalan állatot mutat, amint kiütve fekszik egy ágyon.
Mit akart ezzel a jelenettel mondani a "rendezõ úr"?
Ha ugyanezt a szöveget a fõhõs úgy mondja el, hogy a zsidó egyház elsõszámú vezetõjénél vagyok, nem lett volna belõle balhé???
Kérdezem álnaivul...
mohnblume 2012 márc. 18. - 14:52:41
(38/50)
Szerintem nagyon unalmas és vontatott film volt ( tényleg kell mellé egy keresztrejtvény, hogy végig tudja nézni az ember). Oké, hogy egy kiüresedett embert mutat be a film, de miért kell ennyire unalmasan? Néha vannak mély , elgondolkodtató, felkavaró gondolatai, pillanatai a filmnek ( pl a heroinista anya és a gyereke, vagy a szoliban összeégett pasas), meg még néhol egy icipisi humor is felfedezhetõ a filmben, csak azt is megöli az unalom, illetve a hangsúly nélküli beszéd.Ja biztos mûvészfilm ,és csak én nem tudom értékelni a borzasztó unalmas, és élettelen filmeket, de a pontozás alapján valami sokkal jobb filmet vártam. Ez a film csak egy bizonyos réteghez szól, és nem a földi halandókhoz. Amúgy szerintem az átlag ember is elgondoolkodik ezeken a témákon, ha megfelelõen van tálalva.Úgyhogy a földi halandóknak nem ajánlom :D :D
arcansas 2012 márc. 02. - 17:09:22 Előzmény lunatic99
(37/50)
Engem meggyõztél,úgyhogy nem nézem meg :D
7/10
sanderb 2011 ápr. 10. - 09:25:40 7/10
(36/50)
Minden üres. Üresek a terek, a táj, az emberek tekintetei, a színek hiányoznak, az érzelmek a megkérgesedett, elsivárosodott lelkekbõl eltûnõben vannak, vagy el is tûntek. Ez az a hangulat, amely köré épül a film és amely hangulat súlya telepszik szinte mindenre. No meg a drog, amely nélkül ilyen a világ és amely világot ilyenné tesz a függõség. Súlyos,a katarzis nélküli lét 22-es csapdája. Érdemes rá figyelmet szentelni.
Egyedüli hibaként a - tudatos - színészi nulla játékot látom, szerintem itt a kicsit több jóval többet eredményezett volna. 10/7
1/10
lunatic99 2011 ápr. 09. - 15:17:23 1/10
(35/50)
Tipikus álmûvész, kultúrsznob f*szverés. Olyan, mint a legtöbb mostani fiatal "tehetségünk" filmjei (Fliegauf, Pálfi, Mundruczó, Pater Sparrow <- LOL): sz*r. Nagyon-nagyon mély, nagyon-nagyon mûvészi, mert minden jelenetben nagyon-nagyon körbe megy a kamera, mert minden nagyon-nagyon lassan történik, mert nagyon-nagyon vontatottan beszél mindenki, mert nagyon-nagyon érzelemmentes a "színészi" "játék", hogy nagyon-nagyon megmutassa az érzelmi kiüresedést, ami arra sarkall minket, hogy ilyen szemétgödör aljára való sz*rokat csináljunk. Sz*r még akkor is, ha minden fesztiválon kapott öt díjat, sz*r akkor is, ha minden okos filmkritikus lila ködben ajnározta, és sz*r akkor is, ha az átb*szott közönség azt, hiszi, hogy van valami köze a zseniálishoz!
8/10
czellár 2011 jan. 16. - 07:01:12 8/10
(34/50)
Jó rég látam.Ismerõs mondta vegyem fel,majdnem kiakadt a videókazi.Kb,egy hét kellett mire végignéztem meg egy rakás joint.Montdam is havernak hogy a fenébe tudta moziba végignézni.Akinek sikerült gratulálok.Film a maga mûfajába remekmû.
atilka76 2010 dec. 28. - 14:12:34 Előzmény serpentfly
(33/50)
a legjobb filmek egyike,örök kedvenc.
serpentfly 2010 okt. 26. - 11:12:51 Előzmény worldpeace
(32/50)
Tényleg ez a legnagyobb gond, hogy a hiperrealizmus átcsúszott a nulla színészi játékba, fõleg a Dealert játszó gyereknél, már bocsánat. Volt olyan rész, ahol nem is lehetett érteni, mit mond. (Fölhangosítva se!)
9/10
Matmov 2010 aug. 30. - 23:32:07 9/10
(31/50)
jártam abba a konditerembe. vicces volt felismerni