Téma: Deja Vu

analiza 2007 jan. 19. - 16:08:41
(45/305)
Igen, ez az egész idõgép teljesen kidolgozatlan maradt a filmben, azok a magyarázatok meg mellébeszélések....
Egy egész csapat ül egy ilyen hatalmas lehetõség elõtt és csak annyira futja az ötletekbõl hogy tekergessék a 'kamerát'??? Ne mondja nekem senki hogy nem az lenne az elsõ hogy megpróbáljon belepiszkálni. Pár másodperces áramkimaradás??? Na és?? Mi az többezer élethez képest ami hasonlóan megmenthetõ??
Ha nem próbálják meg annak nyomós oka kell legyen, ahhoz képest meg elég könnyen hagyják magukat meggyõzni. Jön egy kis zsaru ezek meg legyintenek, naaaa jóóóó rádumáltál, átküldünk....
analiza 2007 jan. 19. - 15:54:48
(44/305)
aha. vagyis amire a filmben is utalt mikor beült a gépe
(Nem félsz megtenni?
Lehet hogy már megtettem egyszer)
htonio 2007 jan. 19. - 15:53:55
(43/305)
Hát igen, az tarthatatlan állapot lenne, ha a jövõbeli önmaga túlélte volna. Ki kellett volna találnia magának egy másik személyazonosságot, elköltöznie a világ másik felére, hogy ne találkozzanak össze, végülis a szaktudásával simán kezdhetett volna egy új életet... :) Az más kérdés, hogy féltékeny lett volna az akkori önmagára, hogy az általa szeretett csajjal jár... Érdekes. Akár öngyilkos is lehetett volna, mert az akkori énje már valszeg nem fog idõutazni, és megy minden szépen a rendjén...

A lézeres részt én nem tudtam mire vélni, meg hogy a csaj érezte hogy figyelik a jövõbõl...
analiza 2007 jan. 19. - 15:43:40
(42/305)
De nem csak ez zavart a fimben.
Pl mi lett volna ha a jövõbeli énje nem hal meg? Élt volna párhuzamosan a másikkal? Erre nem gondolt mikor beült a masinába? A legtöbb ilyen filmben a ’kapu’ oda-vissza mûködik, vagyis ha elvégezte amiért ment, visszatérhet. De itt ez fel sem vetõdik. Vagy tudta hogy nem gond ha meghal, hiszen ott a másik énje? Nekem úgy tûnt veszettül próbál kimászni abból a kocsiból… Ez megint egy elég mókás jelenet, a csaj egy kormánykerékkel a kezén elúszik a hajócsavar mellett míg a hõs férfi a kocsi zárt ablakát döngeti.

A másik röhejes jelenet amit itt már más is felvetett, a lézeres rész. Könyörgöm, az csak egy monitor volt volt, nem ott volt az ’átjáró’ hanem a gépben ahova Denczel is beült. Ennek kb annyi értelme van mintha egy tvfilm közben bekiabálnál és meghallanák a színészek.

Aztán ez a 'szerelmi' szál. Persze ez csak egy szubjektív vélemény, de szerintem teljesen hanyagolható lett volna. Én pl hülyét kaptam, mikor másodpercre ki van centizve az ideje, sürgeti a csajt hogy menjenek, aztán meg nekiállnak ragtapaszozni…. A film lendületét totál megakasztotta. Engem meg ki…:)
htonio 2007 jan. 19. - 15:41:41
(41/305)
Megtörténik a robbantás, meghal a csaj, megtudja, hogy visszamehet a múltba, visszamegy, megsebesül (véres ruhadarabok), U CAN SAVE HER stb., aztán nem sikerül neki mégsem, meghal, hullazsák, mobilcsörgés. Na itt kezdõdik a film. Az akkori önmaga, vagyis aki nem idõutazott, szintén megtudja hogy visszamehet, visszamegy, megsebesül, U CAN SAVE HER, most sikerül megmentenie a csajt és a kompot, de meghal megintcsak, pontosabban az idõutazó énje hal meg, de az akkori önmaga él, megérkezik a helyszínre, ott a csaj, és valszeg azután már nem megy vissza a múltba, sõt valszeg meg sem tudja, hogy létezik ez az idõutazós nyomozás, mert mindenki túlélte (csak az alternatív jövõbõl jött önmaga halt meg), nem olyan fontos ügy. Jól mondom?
analiza 2007 jan. 19. - 15:38:27 Előzmény zee944
(40/305)
Tökéletesen igazad van, engem is ez a kettõsség zavart.
1. A múlt megváltoztatható, vagyis Denzel visszamegy a múltba és (a filmbéli hasonlatnál maradva) új ágat hoz létre a folyóban, az események új irányba mennek tovább és az a jövõ ahonnan jött megszûnik
2. A múlt nem megváltoztatható vagyis csak egyfajta múlt van, az, amit a legelején láttunk legfeljebb annyi hogy a végén már tudjuk hogy közben Denczel jövõbeli énje is párhuzamosan jelen van csak éppen ez az elején még nem derül ki.

De ha belegondolok lehet hogy szándékos a kettõsség. Lehet hogy tudatos rendezõi fogás. Hiszen ezzel éri el hogy egészen a végéig nem tudod (na jó, tegyük fel) hogy melyik verziót választja a rendezõ. Nyugodtan végzõdhetett volna azzal is hogy ugyanúgy felrobban a komp, meghal a csaj...stb Tehát egészen a végéig elképzelhetõ az is, hogy „nem keletkezik új ág”, mert ezt múltat láttuk a kezdõ képeken is.
Szóval erre megy ki az egész.
Az már más kérdés hogy ez mennyire erõltetett és izzadságszagú…
Pl.: Denzel szörnyülködve mondogatja „Nem változtattam semmin!” De azért hagyja hogy a csaj a régi ruhájába jöjjön, elrendezi a hûtõmágneseket és „helyére” dobja a véres rongyokat…

A végén persze az elsõ verzió vagyis a megváltoztatott múlt jön be, (naná, különben hol a hepiend?)
Ennek tudatában viszont kibukik megint egy logikátlanság amire Palmer is utalt. Ha sikerült megváltoztatni a múltat, akkor az az „ág” amiben a véres rongyokat a kukába dobta, az oda vezet hogy megmenti a csajt, vagyis nem az idõgépes szál. Kérdés: hogy láthatta az idõgépben a véres rongyokat? Vagy „abban a múltban” abban az ágban azok valaki más véres rongyai voltak? Ez már kicsit sok lenne a jóból.
palmer 2007 jan. 19. - 13:18:22
(39/305)
Magyarázza el nekem valaki!

Nevezzük 'jelennek' azt amiben a film kezdõdik. A jelenben Doug bemegy Claire lakásába aki már halott és ott vannak a véres vatta pamacsok a kukában. Ezt hogy? Mert mivel a jelenben ott van már az üzenet: U can save her! Akkor ez azt jelenteni, hogy a film végebeli 'mult' történik meg történt már a jelen elött is egyszer. De nem történhetett mivel a csaj halott a jelenben! BAKI PARÁDÉ a film:) De nagyon izgalmas.
PriemRyeest 2007 jan. 16. - 11:16:55 Előzmény benkewood
(38/305)
Bakker. :) Köszi a pontosítást. ^^
jimmykalóz 2007 jan. 14. - 18:31:44
(37/305)
szerintem vitatkozhattok 2 évig ezen a filmen,hogy jó nem jó gagyi nem gagyi...sztem fölösleges,ez egy misztikus film!
a film sztem jó,amit meg akart mutatni azt meg is tette!elgondolkodtat....
szerintem ezt az idõ utazásos dolgot azért nem próbáljátok megérteni,mert ha igaz lenne és valaki el akarná magyarázni úgy sem sikerülne neki sem,ahoz kicsit bonyolultabb!ez egy eléggé olyan terület amirõl nem sokat tudunk!a film viszont jó
na szega
benkewood 2007 jan. 12. - 18:21:47
(36/305)
"Olyat viszont még nem láttam és szerintem más sem, hogy a jelenben lévõ zsaru, a jövõben lévõ rosszfiút autósüldözi. Na az jó volt! És érdekes is."

Egy kis módosítással: a jelenben lévõ zsaru a MÚLTBAN lévõ rosszfiút autósüldözte!!!!! :-) Gondolom csak elírtad...
zee944 2007 jan. 11. - 20:34:45 Előzmény benkewood
(35/305)
Úgy érzem egy fontos dolgot nem szögeztek le:

*** SPOILER *** SPOILER ***
A filmben a legnagyobb butaság az az, hogy nagyon sokáig, egészen a végéig úgy tesz, mintha a 12 majom címû mestermû logikáját követné: azaz NEM LEHET semmit megváltoztatni, mert eleve úgy történt a dolog, hogy visszajöttek, sõt akár õk maguk idézték elõ azt, amiért visszamentek... aki látta a 12 majmot, vagy a legalább Végsõ visszaszámlálást, és értette, azt érti, hogy mirõl beszélek.
Szóval, a film butasága az, hogy az utolsó pillanatig ennek megfelelõen zajlik minden, aztán az utolsó pillanatban áttér a Vissza a jövõbe-stílre, azaz, hogy megváltoztatható a jövõ. Ebben az esetben tökfelesleges volt a sok nyom a csaj lakásán, meg minden olyasmi, ami arra utalt, hogy nem változtható meg semmi. Butaság. Vagy-vagy. A film ezzel együtt tetszett, de ha már analizáljuk, ne sétáljunk el emellett.

És még egy SPOILER A fiók (The Jacket) címû filmmel kapcsolatban (aki nem látta, nézze meg azt is!): ugyanezt a hibát elkövetik benne. Ott sem következetes a befejezés. Remélem vágjátok, mire gondoltam... köszönöm a figyelmet. :-)
PriemRyeest 2007 jan. 11. - 07:29:45
(34/305)
Deja Vu

Én valahogy soha nem bírtam Denzelt. Marhára ellenszenves egy figura. Mindazonáltal, remek színész, azt nem is fírtatom. Ebben a filmben is megmutatta hogy mire képes. Viszont a partnere, akit meg nagyon bírok, Val Kilmer, azon kívül hogy egyre csak hízik, nem csinált semmit.
Na de inkább a filmrõl. Becsapós, mert azt olvastam róla, hogy sci-fi, és marhára nem úgy indul. A bemutató is inkább egy thrillerre emlékeztet. Mindenesetre nem rossz így, mert aztán meglepetésként jön a hirtelen váltás, úgymond közepes akcióból, felpörgetett futurisztikussá. Nem akarok sok mindent lelõni a történetbõl de lényegében arról szól hogy, felrobbantanak egy kompot rajta több mint 500 emberrel. Elkezdõdik a nyomozás és Doug Carlin /Denzel Washington/ nyomozót felkéri az FBI hogy mûködjön velük. Megmutatják neki a legújabb fejlesztésük, aminek segítségével képesek meghajlítani az idõt, /számomra hiteltelen környezetben/ és így pontosan 4nap és 6órával tudnak visszanézni a múltba. Ennek segítségével nézhetik végig újra a már megtörtént eseményeket, és rakhatják össze hogy mi is történt valójában. De abba is hagyom mert nagyon elragadtatom magam. Olyat viszont még nem láttam és szerintem más sem, hogy a jelenben lévõ zsaru, a jövõben lévõ rosszfiút autósüldözi. Na az jó volt! És érdekes is.
Nincs megállás, állandóan megy a film. Nincs benne fölösleges pofázás, ezért leköti a figyelmet.
Egész végig komor, és nyomasztó a hangulat, hiszen újra át kell élniük azt a rengeteg szörnyûséget. A felétõl olyan 12 majom feelingem volt, ami ugye nem kecsegtet semmi jóval a végén. Reménykedtem benne hogy nem lesz klisés vége. Nem mondom hogy teljesen meg voltam a végével elégedve, de hát ha reálisan belegondolok, muszáj volt így történnie. A Sors és hogy képesek vagyunk-e megváltoztatni - szeretem az ilyen témájú filmeket.

7/10

priemryeest@freemail.hu
Timke 2007 jan. 08. - 12:00:37 Előzmény benkewood
(33/305)
Még mindig nem teljesen tiszta a kép.:) Akkor a most meg fog halni a régi-új én? És egyébként is: ahhoz, hogy vissza tudjon menni az idõben, meg kellett ismerkedni a csapattal - de így, hogy már más a jövõ, így elm. nem kell visszamennie az idõben, de õk közben mégis ismerik egymást?? Szóval sok sok kérdés van.:)
Frankus 2007 jan. 07. - 22:06:04 Előzmény benkewood
(32/305)
igen a telefonnál nekem is az ugrott be amikor néztem, hogy tök jó és egyben hátborzongató ötlet, hogy megcsörren valakinek a mobilja egy hullazsákban....
de így utólag simán lehetett a társáé is....az ismerõs csörgésre jobban felkapod a fejed, a feleségem telefonjára néha azt hiszem, hogy az enyém szól :)

ja és úgy általában nekem nagyon bejött a film!!
benkewood 2007 jan. 07. - 12:47:26 Előzmény Timke
(31/305)
Látom jól megzavart titeket ez az idõutazós dolog... :-))

Akkor most elmondom lassan, szépen sorrendben.....

- megtörtént a robbanás
- Denzel elkezd nyomozagtni
- megismeri az idõutazós kütyüt
- visszamegy az idõben, még a robbanás elõtti idõpontra
- megváltoztatja a múltat, nem lesz katasztrófa, de õ maga meghal... ekkor ugyebár 2 énje van egy idõben: az egyik a normális idõsíkon lévõ, a másik a jövõbõl visszajött. utóbbi hal meg!!! így a másik énje továbbra is vígan besétálhat a helyszínre... nem értem ezzel mi a problémátok!!!

Az más kérdés, hogy mi történik azzal az idõsíkkal, ahonnan Denzel visszajött. Mert az vagy azonnal megváltozik (mivel megváltoztatták a múltat), vagy megsemmisül, és a történések egy új ágon folytatódnak (gondoljunk csak a Vissza a jövõbe 2. részére.......).

Véleményem szerint ha létezik idõutazás, akkor sem lehet semmin változtatni. Ha létezik idõutazás, akkor az idõutazók már kezdetektõl fogva köztünk vannak. Ez szerintem az egyik legérthetetlenebb, legbonyolultabb téma a világon. Nem lehet róla olyan filmet készíteni amibe nem lehet belekötni... :-))

A telefonos dolog már okés, tényleg nem az övé volt... és szerintem nem is a társáé. Egyszerûen csak az egyik áldozatnak csörgött a mobilja a hullazsákban. (Na majd DVD-n megnézem párszor azt a jelenetet.......)
veto 2007 jan. 06. - 21:30:41
(30/305)
a logikus az lett volna, hogy ha a denzel washington meghal, abban az idõben amikor visszaküldték a multba, mármint meghal a kocsiban, de kisétal találkozik a csajjal és 4 nap mulva amikor visszament, eltûnik a téridõkontinumban! nem véletlenül itt hagyták abba! mennyi az esélye hogy egy mai mobiltelefon túlél egy közvetlen melette történt robbanást. az enyém még azt sem nagyon szereti ha földre esik. de ennek ellenére hatásos film
veto 2007 jan. 06. - 21:27:25
(29/305)
szeritnem nagyon jó film. rég láttam ilyen jó filmet moziban!
közben nagyon sok furcsaság tûnik fel a nézõknek szerintem, de a végére minden összeáll.jó volt. ajánlom mindenkinek. denzel washington is nagyot alakít, örültem hogy végre nem egy üvöltözõs fekete van a vásznon!
djcomplex 2007 jan. 05. - 17:21:22 Előzmény benkewood
(28/305)
Összevissza idéztem több embertõl is és válaszoltam is engedelmetekkel.

"Véres ruhák: nem valószínû, hogy bárki arra gyanakodott volna, hogy azok Denzel véres ruhadarabjai. Az meg nem úgy megy, hogy beteszik a véres ruhadarabot a csodakütyübe, és az kidobja hogy kinek a vére. Csak összehasonlítani tudnak, ha már van "gyanúsított"."
Ott, ahol idõutaznak, nem lehet 1 nap alatt kideríteni, hogy kinek a vére van ott?:) Meg aztán amúgy is...Egyáltalán nem foglalkoztak azokkal a nyomokkal.

"ha két telefon van ugyanazzal a SIM kártyával, akkor azt hogyan kezeli le a mobilhálózat: "
:D Ennél érdekesebb az, hogy hogyan hal meg valaki ugyanabban az idõvonalban, majd sétál be tök egészségesen. Csak Te most épp a tecnikai részletek kapcsán tetted fel ezt a kérdést:)

"Hát izé... hogy is mondjam... asszem te épp a lényeget nem értetted meg a filmben. Denzel idõutazást hajtott végre a múltba. Ott szabotálta az akciót, meghalt... de az a jövõbõl visszajött énje volt!!! Aki nagy "romantikával" besétált, az a normális énje volt, nem az idõutazós."
Na errõl beszéltem. Ilyen formán a film nem tetszik. Az, hogy valaki visszautazik, beavatkozik, majd ezzel megváltoztat valamit, legyen... De az, hogy meghal majd folytatólagosan tovább él... Szerintem nem szép megoldás.

"amúgy meg sztem, azt mindenki tudja, hogy bebizonyított tény, hogy az idõutazás nem lehetséges"
Mennyi minden került már bizonyításra, amirõl kiderült, hogy mégsem úgy van...:)

Félre ne értsen senki, tetszett a film, csak tényleg nem szabad realitással közelíteni, mert akkor halál:)
gubbby 2007 jan. 05. - 14:46:50
(27/305)
amúgy meg sztem, azt mindenki tudja, hogy bebizonyított tény, hogy az idõutazás nem lehetséges, innentõl kezdve egy tudományos mese minden ilyen film, amin jót lehet szórakozni, vagy végig lehet izgulni!
gubbby 2007 jan. 05. - 14:42:01
(26/305)
Válasz djcomplex-nek:

te ezt mondtad: "A másik dolog meg, hogy tele van az õ vérés ruháival a csaj háza. Õ maga is járt ott körülnézni. Nem vizsgáltatták volna be hamar, hogy kinek a vére az ott? Meg aztán, ha az övé, akkor hogy nem emlékezett rá?"

persze, hogy nem emlékezett rá, hiszen az neki még a jövõ, ami ott történt a lakásban, és nem a múlt!

amúgy meg láttam 1-2 olyan hozzászólást, hogy logikátlan, valószínûtlen, stb.
ez hülyeség, akkor ennyi erõvel, a gyûrûk ura se jó,mer hát nincsenek is orkok, meg milyen már, hogy neo is repül, meg stb. de pont ez a lényege, az ilyen filmeknek, hogy megmagyarázza a megmagyarázhatatlant, és sok esetben nagyon is hihetõen adja elõ, ezért sci-fi (mondjuk lotr fantasy, csak nehogy valaki ezért kössön belém). amúgy nekem bejött a film:)