Téma: Deja Vu

zee944 2008 jan. 23. - 21:39:54
(86/306)
Ne Tony Scott-tól várd, hanem a forgatókönyvíróktól :-)
Egyébként nekem tetszett, hogy nem akartak valami áltudományos baromságot belémtömni, pedig bepróbálkozhattak volna. Legalább hiteles, ha más nem is.
Brambilla 2008 jan. 23. - 21:27:40
(85/306)
Igen, így elmagyarázták, ez a papírlapos dolog minden második scifiben is elhangzik, de közvetlenül utána mindjárt mondta is a csávó, hogy gõzük sincs hogyan hozták létre, csak egyszerûen így sikerült.
Ennél kicsit jobb magyarázatot várnék Tony Scott-tól.
ifarkas 2008 jan. 23. - 20:09:42 Előzmény Brambilla
(84/306)
Megmagyarázták pedig: a tér meghajlott, és a két vége nagyon közel került, ezt a távolságot küzdötték le valami speckó fénnyel. a papirt is így küldték vissza
wolody 2008 jan. 23. - 00:42:22
(83/306)
Nálam csak közepes film, a végét minek kellett így elrontani...
Az alapötletek jók ha az ember el tud vonatkoztatni attól, hogy tanult már fizikát. bár szeretem DW-t most a folyton fontoskodó, mindig olyan okos figurája nem tetszett
neugassaman 2008 jan. 22. - 23:09:45
(82/306)
Huuu! Nem tom sajna! Majd utána nézek! Én most az Amerókai Gengsztert várom már nagyon, már mint hogy hozzájussak dvd-n!
Brambilla 2008 jan. 20. - 23:10:31
(81/306)
Nem rosz film, elég fordulatos, a történetbõl nem lehetett volna sokkal többet kihozni.
Ami zavart, hogy James Cavizel karakterét nem dolgozták ki rendesen, én nem igazán értettem az indítékot.
Azt meg már nem is próbálták megmagyarázni, hogy mehet vissza Denzel az idõben.
Összességében nem szeretem az ilyen fantasztikus filmeket, ez mégis jól kivitelezett, nem szokványos megoldásokal.
neugassaman 2008 jan. 09. - 16:21:27
(80/306)
Denzelnek nincs is rossz filmje tán......
leopard26 2008 jan. 09. - 16:17:58
(79/306)
Hát egy párszor még biztos megnézem!
10/10
ratta 2007 dec. 22. - 17:18:09 10/10
(78/306)
Nagyon jó film, teljesen elvarázsolt! 10-est érdemel!
7/10
Peter005 2007 szept. 14. - 14:29:25 7/10
(77/306)
Bár láttam volna a 12 majmot. Sokan mondják, hogy gyenge film, de mégtöbben, hogy ez a film adja a legreálisabb idõutazás-magyarázatot. Megnézem, majd összehasonlítom. Kritika utána. Amúgy korrekt film - elsõ nézésre.
zszoltan 2007 szept. 10. - 15:50:29
(76/306)
OFFTOPIC
Ne reménykedj, hogy sikerül majd teljesen elfelejtened. Mindig olyan érzésed lesz ezután, mintha ez már egyszer megtörtént volna veled... :)
ssaal 2007 szept. 09. - 18:55:47
(75/306)
Egyszóval: jó
Kétszóval: nem jó
Hárommal: nagyon nem jó

Hosszan összefoglalva az eddig leírtakat. Ez a film életem második legrosszabb filmje volt. Az elsõ annyira rossz volt hogy egy évig jártam kezelésre mire sikerült elfelejtenem. Ebben az esetben lehet, hogy fél év is elég lesz. Még szerencse hogy megõriztem a pszichológusom telefonszámát.
Alternat 2007 aug. 15. - 20:08:15
(74/306)
<--SPOILER -->
Ahogy elolvastam a hozzászólásaitokat, hogy nekem is tisztább legyen a kép, mert én is zavarban voltam kicsit, hogy miért nem az örök körforgást láttuk. Vagyis hogy DW nyomoz a robbantási ügyben -> visszamegy az idõben -> meghal, robbantanak -> aztán megint nyomoz a robbantási ügyben -> megint visszamegy -> meghal, robbantanak stb. De aztán így jobban átgondolva, hirtelen a Pillangó-hatás jutott eszembe. :-)
Rince 2007 aug. 15. - 14:18:13 Előzmény enk
(73/306)
Elgondolkodtató amit írtál. Valójában mi az idõutazás sajátosságairól beszélünk inkább, mint a filmrõl :)
---Spoiler---
Én egyszerûen megszámoltam hányszor utazott idõt a filmben, és ez alapján döntöttem. Ha jól értem amit mondtál, akkor van egy idõsík amelyben meghal Denzel, egy másik amiben nem - ez az idõsík indul útjára a film végén. Az lezáruló síkban meg hát nincs olyan hogy ennyiszer ment vissza, egyszerûen mindig visszamegy és mindig hal. Tisztább így a kép.
Beugrott egy régi film, amiben a hõs leesett egy szikláról a jövõbeli énje elkapta a kezét, de nem volt elég erõs hozzá. Erre megjelent mögötte még egy jövõbeli énje az is elkapta õket,majd még egy... a végén már láncba húzta fel magát a gyerek :) Belegondolván jobb hogy ez a film nem iylen lett
enk 2007 aug. 13. - 23:46:27
(72/306)
Rince!

Tegnap néztem meg a filmet és valahogy nem értek egyet a meglátásoddal. Ez az egész, vagyis a film lényege két sikú. Merthogy nincs 1es 2es és 3as. Csak egyes és kettes. Mert az a személy akivel a film elején megismerkedünk õ lesz majd az aki lényegében az eredeti. És ahogyan a feka professzor aszsonyka is elmondja az idõ leinális, de megváltoztatható. Annak aki a jövõbõl megy át a múltba alapból halál a sorsa. Azt nem értem és hibának tartom a filmben, hogy arról szó sem esik, hogyan jönne vissza Doug. Csak átküldik és puff. Lényegében halálra van ítélve, mert azzal h megakadályozza a nõ halálát és a robbanást, az a jövõ ahonnan õ érekezik, ahogyan a feka nõ mondja kiradírozódik. Ergó meg kell halnia. De a telefoncsörgéses dolog megint érdekes az elején. Apró hibákkal akarva-akaratlanul megspékelték, de ettõl függetlenül nem magyarázható másképp úgy gondolom. Elég belegondolni a Vssza a jövõbe címû filmre ott is hasonló a szitu.
Rince 2007 aug. 13. - 13:11:12
(71/306)
Nekem a Kiképzés filmjével lopta be magát elég keményen, ahol Ethan Hawke is volt majdnem olyan jó mint õ. Ajánlom még figyelmedbe a Belsõ ember-t ami egyáltalán nem egy szokványos bankrablós sztori. Valamint a Mandzsúriai jelöltet is ami nem korszakalkotó, de igen kellemes szórakoztató thriller volt.
Alternat 2007 aug. 12. - 23:34:11
(70/306)
Szerintem zseniális a film ötlete. Az meg, hogy bonyolult és követhetetlen azt egyáltalán nem mondanám. Sõt, éppen hogy nagyon jól összerakott film. Én nem szerettem régen Denzelt, sõt... de mostmár nem tudom hova tegyem, mert jó pár hónapja láttam a Tûzben edzett férfit, most meg ezt... ha így halad akkor odáig fog fajulni a dolog, hogy megnézek mindent, amiben szerepel.

Jó film, én ajánlom mindekinek!
Rince 2007 aug. 12. - 20:29:32 Előzmény Quasar
(69/306)
Szerintem itt senki nem azon akadt ki hogy ne fogadta volna el az idõutazás és temporális idõsíkok létezését. Bár azon a kijelentésen hogy lyukat vágtak a téridõkontinuumban ki lehetne.
---Spoiler---
A film ugye ott kezdõdik hogy D.W. visszament már egyszer a múltba, és meghalt. Legyen õ az "1"-es. Aztán besétál a képbe és elkezd nyomozni. Õ a 2-es. 2-est látjuk a film nagyrészében ugyebár. Namármost a film végén, amikor a szemünk elõtt hal meg és utána besétál a képernyõre mit sem sejtõ vigyorral az arcán (3-as) azt bizonyítja, hogy létezett 2db D.W. ugyanabban az idõben, hiszen nyílván nem a robbanás utáni pillanatban materializálódott az idorájában. E szerint létezhet több "én" is egy idõben.
Viszont mikor a lány lakásán volt a 2es a múltbautazása után, akkor kérdem tisztelettel, nem kellett volna ott sétálgatnia az 1esnek is?

Hülyeség ezen rágódni tudom, mert hát hogy is nézett volna ez ki. Azért kíváncsi lennék hogy ez csak nekem tûnt e fel, mert akkor lehet orvoshoz kéne mennem :)
Quasar 2007 júl. 15. - 00:53:41
(68/306)
... most néztem meg a filmet, én a sok negatív kritka ellenére (vagy az végett) kellemesen csalódtam. Most késõ van fekszem holnap balcsi :),igazából én csak azért ragadtam billentyûzetet, mert nagyon elszomorodtam (kiakadtam) hogy a legtöbb ember ill hozzászóló mennyire nem képes követni az eseményeket egy ilyen stílusú filmben (mondjuk én mindig is szerettem az ilyen filmeket)

nem lehet találni a filmben egyetlen inlogikus pontot se amibe bele lehetne kötni a (ha elfogadjuk az idõutazás/megfigyelés és a temporális idõsík lehetõségét)

ezzel szemben sokan olyan bagatel dolgokon problémáztak, értetlenkedtek itt a fórumon hogy siralmas (nagyon felidegesítette magam, az ilyennek mondom ne nézzen sci-fit,) ... ezt mos nem fejtem ki bõvebben alvásvan majd holnapután
Zotyipotyi 2007 júl. 12. - 23:39:05 Előzmény sceid
(67/306)
Ezzel tökéletesen egyetértek. Bár hogyha az ember úgy ül neki, hogy elõtte pár órával látta A gépész-t, és még mindig a hatása alatt van, hogy hogy lehet ilyen jól megcsinálni egy filmet, akkor azért fel tud háborodni a paradoxonokon!