K. Judit 2015 jan. 22. - 12:24:47
(201/9141)
OK, akkor most folytatom :)
Tegu 2015 jan. 22. - 12:15:16
(200/9141)
:) Idézetek még jönnek, csak nem volt elég idõm.
hanguktaekwondooo 2015 jan. 22. - 12:14:54
(199/9141)
bumcika.
mos kapja az ösztrogén kezeléseket
K. Judit 2015 jan. 22. - 12:02:40
(198/9141)
Hát képzelheted, egy teljes hétig nem volt gépem.... Most már rendben van.
Visszaolvastam, látom, egyedül álltad a sarat :))
K. Judit 2015 jan. 22. - 11:59:25
(197/9141)
Én nem látom, hogy megöregedett volna, csak más a frizurája, és a kép is kicsit homályos.
Ideje is már nemcsak nagyra nõtt kamaszokat, hanem rendes férfi szerepeket játszania.

(Különben tényleg sokat számít, ha az ember nem keni az arcát, de semmiképpen nem az õ korában :))

JJH - LMH új filmjének bemutatóján.
Õ már rájött egy ideje, hogy nagyon kell magára vigyáznia, ha továbbra is játszani akar.
Irigylem a fegyelmezettségét.
Tegu 2015 jan. 22. - 11:57:41
(196/9141)
Na jól van, tudtam, hogy baj van a gépeddel, mert irtad, csak nem számitottam rá, hogy ilyen sokáig gyógyul:)
Igen, közben végignéztem, majd olvass vissza, mit irtam.
Azt hiszem, KJJ-t csak lefokozták, szokás szerint az ellenfél disznóságait nem büntetik olyan szigoruan /elvileg akkor éppen ugy tudták, hogy meghalt a Milady, igy nem volt tanu a disznóságaira./
K. Judit 2015 jan. 22. - 11:07:15 Előzmény Tegu
(195/9141)
Na meggyógyult a masinám (iszonyúan hiányzott), folytatom a 8. epizóddal a TTM-et.
Ugye, hogy jó volt? :))

Azt én se értettem, hogyan szabadulhatott ki KJJ, mit rendezkedett abban az Anju nevû városban (amikor elõször láttam, már akkor is csodálkoztam), most majd jobban figyelek.
Tegu 2015 jan. 21. - 17:33:40
(194/9141)
Ez pedig a film
http://asianwiki.com/Gangnam_Blues
gengszeres történet, akciófilm

Játszik benne a DongYi-s rendõrfõnök is és a sillás Munno.
+még néhány, más sorozatokból ismert szinész is.
Tegu 2015 jan. 21. - 17:24:07
(193/9141)
Nekem az elsõ képen jobban tetszik.
Tegu 2015 jan. 21. - 17:23:23
(192/9141)
- és egy másik kép arról, hogy meghizott..

Furcsa kettõsség, az egyiknél idõsebbnek, a másiknál sokkal fiatalabbnak látszik.
Tegu 2015 jan. 21. - 17:20:58
(191/9141)
Xia facebook infoja:
http://www.dramafever.com/news/lee-min-ho-aged-so-much-from-gangnam-blues-that-it-shocked-his-friends/
Lee Minho a Gangnam blues c. filmben idõsebbnek néz ki, megöregedett, mondják az ismerõsei.
A cikkben magyarázkodik, sokat dolgozott, evett, s nem használt semmilyen krémet az arcára, elég hihetetlennek hangzik.
Itt egy kép róla a filmbõl - már akkor is megjegyeztük, hogy szinte felismerhetetlen.
Tegu 2015 jan. 19. - 18:19:39
(190/9141)
Ebben a sorozatban láttam elõször vagy csak eddig nem figyeltem fel erre, a lóra két oldalt lámpást helyeztek.
Tegu 2015 jan. 18. - 22:09:03
(189/9141)
Injo király, aki egy puccs segitségével került trónra gyakorlatilag a frakciók bábjaként, egy olyan Csoszonban uralkodik, amely a már gyengülõ kinai Ming dinasztia fennhatósága alatt az erõsödõ mandzsu - késõbb Quing /CSing/ dinasztia terjeszkedése ellen próbál lavirozni.
Történetünk kezdetén már egy Ming-Joseon - mandzsu háborut követõ mandzsu invázión tulvannak, ami egy természetesen a mandzsuk számára gazdaságilag kedvezõbb békeszerzõdéssel záródik, de Csoszon önállóságának meghagyásával. A királyi udvarban a Ming-barát konzervativ frakció mandzsu ellenes hangulatot szit, ami az uj mandzsu uralkodó, Hong Taiji, haragját is kiváltja és az egyenrangu testvéri viszonyt fel akarja váltani a mandzsu fennhatóságra, miközben megalapitják a Quing dinasztiát, amely uralkodója a császár.
Ennek a döntésnek az elfogadására érkezik Csoszonba HOng TAi követe, Yong Gol-Dae és követeli Injotól, hogy császárnak kijáró tisztelettel fogadja, ami egyet jelent a döntés elfogadásával, s igy Csoszon Quing dinasztia hübérállamává válásával. /viszont ezzel megusznának egy háborut, amihez sem CSoszonnak, sem pedig még a quingeknek nincs meg az ereje/

Most nézem, ez a Quing dinasztia jó sokáig - 1912-ig - uralkodott.
A képen Hong Tai, a dinasztia alapitójának fia.
Tegu 2015 jan. 18. - 20:00:07
(188/9141)
Elõször azt mondtam a király õrjöngésekor, hogy Injo egy igazi idióta, aztán rájöttem, hogy valójában az volt a fõ problémája, hogy saját viselkedésével vágta el magát az információktól, emiatt tünt ennyire ostobának.
Valójában nem is értem, miért is árulta el a herceg az országát és támogatta az ellenséget?
A mandzsu vezér az õ engedélyével távozott, a hajtü história KJJ kitalációja volt, a hajtüt ellopták a hercegnõtõl /ki is?/ és igy akarták bajba keverni. A herceg ezt elõzte meg a barátaival, mi ebben az ország elárulása és az ellenség támogatása? Érdekes, hogy azt már nem akarta kivizsgálni a király, hogy ki lopta és lopatta el a hajtüt, sõt, KJJ megint meguszott mindent.

Azzal már valószinüleg nem érdemes foglalkozni, milyen kábitószer vált ki biztonsággal öldöklési rohamot annál, aki ezt elfogyasztja.
Tegu 2015 jan. 18. - 19:40:47
(187/9141)
TTM 12 - befejezõ rész

Hm, sajnálom, hogy DH apját megölték, olyan aranyos volt, amikor "megtisztelte" a fiát

Egyébként, látszik, hogy folytatásra készültek, néhány szálat nem varrtak el.

Milady pedig mindent tulélt, mint egy svábbogár, s a következõ részben a király szeretõjeként eredményesen árthatott volna a hercegnek.
Tegu 2015 jan. 18. - 16:34:04
(186/9141)
Persze a 11. részt néztem meg, ma jön a vége, már most mondom, kár, hogy nem lesz folytatása.
Végtére is, ez a Milady is egy pszichopata.
Tegu 2015 jan. 17. - 15:43:21
(185/9141)
TTM 10. rész
Olyan izgalmas volt, hogy kénytelen voltam belenézni a 10. epizód elejébe, de nem néztem végig.
Jó nagyot csavarintottak rajta. Kicsit nem értem, hogy KJJ miért nem lett jobban megbüntetve, elzavarták a királyi udvarból, de továbbra is nagy hatalma maradt.
Ez a lefejezéses történet elég kacifántos. Lehet, hogy nem találgatok, hanem inkább megnézem a 10. részt.
Tegu 2015 jan. 16. - 08:47:08
(184/9141)
Sajnos, nem irtam az idézetekhez, hogy melyik sorozatból vannak, néhány kivétellel, ahol megvan a forrás, ott odairom

"Nem bizom gyanús emberekben és nem gyanakszom olyanra akiben bizom" Yusin

'Hogy megnyerd az emberek szivét, meg kell adni nekik amire vágynak vagy azzal kell fenyegetni õket, amitõl a legjobban félnek" Mishil hatalomtechnikája:)

" A mennyek akarata ingatag, nem szeret sokáig egy helyen idõzni - Csomjong /Silla

" Ha ennyire nem értesz semmihez, tanulj meg kérni" - Tokmán /Silla
Tegu 2015 jan. 16. - 08:32:55
(183/9141)
Aludtam rá egyet, akárhogy is nézzük, azért megbocsáthatatlan, amit Milady tett MR-rel, ezek után azért nem kéne még neki sértõdözni vagy tul korán itélem el õt?
Tegu 2015 jan. 15. - 20:20:50
(182/9141)
The three muskeeters 8

Ez durva, kiderült, hogy mit müvelt MR szolgálója, a Milady.