Tegu 2015 jan. 15. - 11:18:41
(181/9141)
"Elgondolkodhatnál azon, hogy miért nem voltál képes magad mellé állitani õket'
Tegu 2015 jan. 15. - 11:17:08
(180/9141)
Közben egy kis lelkizés a CSillagfiuból, ami aratott a dijkiosztókon
Szabadforditásban:

"Mielõtt bosszut forralnál a téged körülvevõ emberek ellen, mert nem állnak melléd...
Tegu 2015 jan. 15. - 11:09:04
(179/9141)
Igen, valahogy igy, bár idõrendben kicsit konfuz, ugy gondolom most, hogy a véres levelet a Miladynél kapta vagy szerezte a herceg, azt lemásolták a testõrök ill. a mesterük, s azt a levelet vitte el DH KJJ-nek, amit KJJ nem tartott bizonyitéknak, széttépett, miközben KJJ otthonában megrendezték a cirkuszt és az eredeti levelet is megszerezték.
A herceget közben átszállitották Milady volt buvóhelyére, ahol a szerencsejátékterem is volt, s KJJ-t odacsalták, hogy kezében a késsel találjon rá a katonaság. A hercegrõl pedig közben kitalálták a részeges szerencsejátékos történetet.
A hercegné pedig pillanatok alatt vette a jelzést.
Igy tudták kijátszani KJJ zsarolását.

Ahogy olvasom a történelmi hátteret, jól lavirozott ez a KJJ, meguszott mindent. Tulajdonképp nagyon jól látta a helyzetet, Injo alkalmatlan, kiszámithatatlan, a nagy baj vele az volt, hogy õ is helyzetbe akarta hozni magát, ami valahol érthetõ: /valamelyik sorozatból irtam ki/

"Ha meg akarod változtatni a világot, hatalmat kell szerezned, mert a hatalommal nem rendelkezõk hangját nem hallja meg senki."

DH itt határozta el, hogy a herceg mellé áll
K. Judit 2015 jan. 15. - 10:19:33
(178/9141)
Persze, hogy nem kerek még, hiszen még hátravan öt rész.

Lehet, hogy a levél, amit KJJ házában találtak, a lista volt, hogy kik vettek - volna - részt az árulásban. És ezt szerezték meg úgy, mintha a 300 nyangért mentek volna. Aztán odaadták DH-nak, aki átadta KJJ_nak.

Ezt majd pontosan le fogják vezetni
Ha jól emlékszem, most a testõrök bevonulnak a börtönbe, DH szolidaritásból velük tart.
K. Judit 2015 jan. 15. - 10:13:48
(177/9141)
Azt hiszem, az nem a hercegné volt, hanem a volt királyné. És a nõ, aki térden állva sírt, az igazi Miryung anyja volt.
Neki nagy szerepe volt a tragédia elõidézésében, nem csoda, ha bûntudata van.

KJJ levele, amit a herceg megszerzett MR-tól, szerintem a megbízás volt. (Nem mintha MR-ot érdekelte volna KJJ, de szövetkezett vele, hogy a herceget minél hamarabb megtalálja.)
Most egy pillanatra keverem azzal a listával is, amit DH átad KJJ_nek. Ezt majd lehet, én is újranézem, de egyelõre nem merek egyetlen videómegosztó oldalt sem kinyitni, elõbb meg kell javíttatni a masinámat.
Tegu 2015 jan. 15. - 09:10:32
(176/9141)
Most két jelenetet ujranézek, az egyik az, amikor a hercegné egy siró nõvel beszélget, aki bünösnek érzi magát MR halála miatt /kutban halt meg/ de ez egy bevágás volt, nem tudom,ki volt ez a nõ, az udvarhölgye?. A másik jelenet ez a levél.
Egy véres levél kiesett a herceg zsebébõl, amit DH felvett a földrõl és megmutatott a mesterüknek/miniszternek, de ez milyen KJJ levél volt, mikor egy levélért betörtek KJJ házába, miközben KJJ már a királyi palota elõtt álldogált.
Igen, azt nem láttuk, mikor és hogyan szerezte meg a herceg a hercegné DH-nak irt levelét.

Érzem én, hogy még nem kerek a történet.
K. Judit 2015 jan. 15. - 00:41:01
(175/9141)
Ezek szerint utolértelek, a hetediket még megnéztem.

Még mindig nem árulom el mit tett MR, mert még mindig tartogatnak valamit. (Szerintem elég jól van adagolva a feszültség.)

Valószínûleg az egész tõrdöféses jelenetet mutatják majd kicsit hosszabban is, hiszen a levelet csak sikerült a hercegnek elvennie MR-tól, amit szintén nem láttunk. (KJJ levelét.)

Én is azt hiszem, most mondott le végleg az elsõ szerelmérõl DH, és a herceg is. És bár újra elbocsátja a herceg, már figyelembe veszi a felesége kívánságát, mégsem tud tõle megszabadulni.

(Valami baj van a gépemmel, remélem sikerül idõben rendbehozatnom.)
K. Judit 2015 jan. 15. - 00:28:04
(174/9141)
Köszi, majd benézek oda :)
Tegu 2015 jan. 14. - 22:01:46
(173/9141)
Lehet, hogy csak beleképzelem, de mintha a levél elégetésével lemondott volna a szerelmérõl is DH.
Tegu 2015 jan. 14. - 21:56:09
(172/9141)
TTM 7. rész

Jól meglepõdtem, ez mozgalmas kis epizód volt.
Szóval Mi-Ryeong nem is Mi-Ryeong volt, hanem a szolgáló, de hogy mi volt a háttérben, nem tudni még.
Másik furcsaság volt az, ahogy hagyta magát megszurni a herceg, bünhõdni akart és ennyire megbánta, amit tett a lány ellen? Ez valahogy tulzásnak tünt, kiismerhetetlen ez a herceg. Elveszett volna az emberei nélkül már régen.

DH viszont szépen összefoglalta, mi volt a baja a herceggel, elsõsorban féltékenység.
offtopic
moni06 2015 jan. 14. - 16:15:45
(171/9141)
Én a sorozatbaráton nézek filmeket, ahol rengeteg koreai van, mindig vannak újak is. Nekem még nem volt olyan nagy gondom, bár igaz, elõfordult, hogy egy-egy résznél elakadtam, de késõbb valamiért mégis megtudtam nézni... Most per pillanat a Family's Honor címût hagytam félbe, mert még csak 31 rész van feltöltve... :(((( Ezért kezdtem most bele a King of Dramas-ba, ami szerencsére teljesen fent van.
K. Judit 2015 jan. 14. - 13:00:37 Előzmény moni06
(170/9141)
Móni,
nem baj, ha megkérdezem, melyik online oldalról van szó? (Jó lesz priviben is.)
Csak mert rengeteg bajom van egy csomó oldallal, sajnos a legjobbakkal is. Nem értek az informatikához, de arra tippelek, hogy le vannak tiltva nálam a reklámok, és ha olyan oldalon nézek valamit, ahol a reklám fontos, kidobnak. Van, hogy egy este, vagy egy epizód alatt többször is. (Gondolom ez nem tesz jót a masinámnak, ezért kérdezem.)
Elõre is köszi :)
K. Judit 2015 jan. 14. - 12:38:40
(169/9141)
Egy 12 perces Lee Jin-wook interjú az Arirangos Hannával, a The Three Musketeers bemutatójának sajtótájékoztatóján készült.

http://www.arirang.co.kr/OtherVideos/Star.asp?F_KEY=2282&page=2&sys_lang=Eng

Az oldal viszont más szempontból is nagyon hasznos, sok más régi, és új ismerõssel is találhatunk rövid beszélgetést.
moni06 2015 jan. 13. - 19:28:01
(168/9141)
Köszi, de egy online sorozat oldalon nézem, ahol állandó vendég vagyok! Már rengeteg sorozatot néztem meg és mindig van friss, lehet válogatni! :D Már meg is néztem az elsõ két részt és nagyon tetszik! Õrület, ahogy ezek a drámák készülnek! És a fõszereplõ pasi hangja...na, azért oda vagyok! Nem semmi a hapsi, ahogy manipulál mindent és mindenkit a saját céljai érdekében! Az azért nem volt semmi, amikor a leendõ támogatónál, a tolmács szerepét játszotta és szegény lányt (aki lényegében egy újabb esélyt ad neki a visszatérésre) palira veszi...erre mondják, hogy nem tudsz kibújni a bõrödbõl...hiába, az élet már csak ilyen.
Tegu 2015 jan. 13. - 17:45:38
(167/9141)
Ja és igy keresd, mert változott a cime
http://asianwiki.com/The_Lord_of_Dramas
K. Judit 2015 jan. 13. - 11:52:37
(166/9141)
Ezért nevetséges, amikor a vérvonalra hivatkoznak.
Pláne, ha távoli ágról van szó, ki a fene tudja, tudta volna garantálni, hogy valamelyik rokon asszonyságnak nem segített-e véletlenül be valaki a gyerekgyártásnál??? Több száz év alatt ...

(Különben a fõszereplõt játszó Lee Jin-wook családja is állítólag egy ilyen királyi oldalágból származik.)
Tegu 2015 jan. 13. - 11:39:07
(165/9141)
A végén összerakódik a puzzle.
Néhány sorozatban, amikor éppen keresnek trónörököst a frakciók, elõkerülnek ilyen távoli vérrokonok, olyan neveket emlegetnek, amelyekrõl nem is hallottunk, aztán kiderül, hogy az királyi ág egyik leágazásának az ükunokái.
:)
K. Judit 2015 jan. 13. - 11:32:39
(164/9141)
Amikor gondolkodtam ezen, pont ez a kép ugrott be, de aztán lebeszéltem magam, hogy biztos valami más drámából emlékszem a jelenetre, mondjuk az EK-ból :)))
Akkor ebben volt.
(Még csak a harmadikat fejeztem be.)
K. Judit 2015 jan. 13. - 11:30:18
(163/9141)
Nem volt jellemzõ, szerintem az elborult elme lehet az oka mindkét gyilkosságnak.
Sado áldozat volt ugyan, de nem százas (legalábbis sok száz évig így tudta mindenki), és talán abban az idõben nem is számított olyan súlyos bûnnek, fõleg ha belemagyarázták mondjuk a sámánok, hogy valami megszállta, amit ugye el kellett pusztítani.
Injo is valószínûleg megbolondult, de ezt egyesek bizonyos okokból eltitkolhatták, hogy a helyzetet jól ki tudják használni.

Talán nem is kellett teljesen megõrülniük, szerintem a mániás depressziót nem ismeri az orvostudomány túl régóta. Az ilyen betegek nagyon megtévesztõek tudnak lenni (egyszer fent, egyszer lent), így jól el lehetett titkolni például egy király esetében. Nyilván csak akkor engedték társaságba, amikor jobban volt, a borús napokon meg elrejtették, vagy valami más betegségre hivatkoztak. (Most nem vagyok biztos, de azt hiszem Gongmin is valami ilyesmiben szenvedhetett.)
Tegu 2015 jan. 13. - 11:27:48
(162/9141)
Nem, akkor már nem volt a levél DH-nál. Azt hiszem, a hercegnétõl lopta el az az udvarhölgye, a kém, akit miután bezárta a mandzsu fõnököt a könyvtárba és odaadta a kulcsot a félszemünek, az megölt. Hacsak nincs egy másik kém a hercegné udvarhölgyei között.