Caffee 2018 dec. 20. - 07:34:40
(9101/9141)
https://444.hu/2018/12/20/5-millio-forintnyi-karteritest-iteltek-meg-a-koreai-stewardesseknek-akiket-kirugtak-mert-rosszul-szolgaltak-fel-a-mogyorot-a-fonok-lanyanak

Egy pillqnatig nem kell ezentul csodalkozni azon, hogy milyen fertelmesen viselkednek a filmekben a koreai elit tagjai
Itt egy 2016- os cikk, ami jol osszefoglalja az ottani helyzetet es problemakat
https://index.hu/gazdasag/2016/12/16/del-korea_samsung_csebol_pak_gunhje_politikai_valsag_tarsadalmi_egyenlotlenseg_modellvalsag/
dorombka 2018 ápr. 01. - 09:31:20
(9099/9141)
.
K. Judit 2018 márc. 27. - 09:47:03 Előzmény Caffee
(9098/9141)
Én sem tudom miért mosolyog a nő.
Nálam főleg ez a showműsor verte ki a biztosítékot. Tudom, hogy ez a szakmája, ehhez ért a legjobban, nincs is ezzel semmi baj. De miért lett a férje az egyik meghívott vendég? Ki érti ezt?

Az ember azt gondolná, egy halott volt szerető, meg a munkatársa, egy önszántából újból börtönbe vonult volt rab (akit talán halálra is ítélnek majd), egy összevert riporter, valamint egy férj, akiről tudom, mit tett, és mit úszott meg, talán egy időre elveszi a kedvüket a túlzott nyilvánosságtól.

Én biztos inkább elvonultam volna egy szigetre, ahol senki nem ismer, ahol titokban talán el is válhatok, és esetleg valami kevésbé látványos elfoglaltságot keresek. Vagy utazgatok, hogy új embereket ismerjek meg ... De tegyük fel, hogy megbocsátok a férjemnek, hiszen én is sokat hibáztam, ha időben elmagyarázok neki mindent, talán nem ment volna fejjel a falnak. De semmiképpen nem hívom bizalmas beszélgetésre egy tévéstúdióba, sok százezer néző elé ... Vajon mi a fenéről beszélgettek volna? A boldogságról?
Az a baj, hogy a férj halálából még talán profitálni is fog a nő. Megkapja majd a totális figyelmet (nézettséget!).
K. Judit 2018 márc. 27. - 09:04:23
(9097/9141)
Sokan azért is haragszanak, hogy teljesen elsikkadt, ha lett is volna valami üzenete a történetnek. Az ambiciózus nők azt gondolhatják, talán ez az ára, ha saját kezükbe akarják venni a sorsukat? Talán így törvényszerű, és a végén egyedül maradnak?


K. Judit 2018 márc. 27. - 08:53:48 Előzmény Caffee
(9096/9141)
Lehunyt szemmel a vaksötétben még jól rá is lépett a gázra. Valaki azt írta, ebben a sávban nem volt szembejövő forgalom, valószínűleg nekiment valaminek, vagy felborult ...
Most már azt gondolom, ha 10 epizódon keresztül át tudott verni minket, jobb is így.
Keresek egy képet a lehunyt szeméről, valahol láttam.
K. Judit 2018 márc. 27. - 08:46:48 Előzmény Caffee
(9095/9141)
Pedig milyen jól kezdődött a Misty.
Milyen igazságtalannak tűnt, hogy HR-t levehetik a képernyőről, vagy legalábbis a Kilencórás műsorról, amikor még ereje, tehetsége, karrierje teljében volt. Csak mert elmúlt 35.
Ez mindenhol aktuális téma, naná, hogy érdekel, nézzük tovább. Vagy ahogy a főhősnő harcolt az állásáért, meg amikor belekezdett az elitklub korrupt tagjainak leleplezésébe (ami szintén aktualitás mindenhol) nem gondoltam volna, hogy a legvégén ebből a nagy igazság szeretésből semmi sem marad. Nulla.

Azt gondolhattuk, hogy – bár nem rózsás kettejük házassága – valahol hasonlóan gondolkodtak a férjével, hiszen ő is feladta ígéretes ügyészi pályáját, és helyette elkezdett teljesen reménytelennek tűnő ügyeket védeni, ő is az igazságot kereste. Ám érdekes, ez nem tetszett a feleségének, úgy gondolta, az ő sikeréhez, sztárságához jobban passzol a dúsgazdag ügyész família, és jobban passzolt volna egy szintén sikeres férj. Ezek szerint az igazságot csak a munkájában kereste, a hétköznapokban nem bánta az elithez tartozást. (Különben TW apja nem is ügyész volt, hanem bíró, plusz a Golden gate egyik alapítója volt, szerintem ebből is ki lehetett volna hozni valamit, de ez is elsikkadt, mindegy.) Ugyanakkor viszont megtudhattuk azt is, hogy ez a kívülről irigylésre méltó házaspár otthon a négy fal között egyáltalán nem beszél, vagy csak félszavakat, és hogy nem értik, és főleg nem érdeklik egymást. Mondjuk ebből még nem következne feltétlenül valami tragédia, de a szerző gondoskodott róla, hogy a sok félreértés, a múlt eltitkolása, a ki nem mutatott érzelmek, a megválaszolatlan kérdések továbbra is fenntartsák az érdeklődésünket, mégsem gondoltam volna, hogy el tudnak vezetni odáig, hogy a történetben 3-4 ember teljesen értelmetlenül meghaljon. Szóval izgalmas volt.

De mit tesz ezek után a legvégén a házaspár? Ha TW nem hal meg (egy haláleset, ill. egy gyilkosság miatti vád alá helyezés, felmentés, majd a gyerekkori barát újbóli börtönbe vonulása után, és főleg a férj bűnösségének tudatában) az volt a legfőbb gondjuk, hogy egyikük showműsorokat vezessen, másikuk pedig szintén híres, elismert ügyészként és a celeb férjeként meghívott vendég legyen ugyanebben a cirkuszban??? Mintha átmosták volna egymás agyát. Mintha mi sem történt volna.

Úgy emlékszem, hogy a titokzatos haláleset a 6. epizód végén történik, ez az a rész, ami a thaiföldi kirándulással kezdődik. Tehát a sorozat nagyobbik része – 10 epizód – már a haláleset után játszódott, ezek szerint a hetedik résztől kezdve minden, minden, amit TW tesz visszamenőleg megkérdőjelezhető. És észre sem vettük.
Sajnálom én is, de marad a csalódottság, meg a berzenkedés... egy ideig ...
Caffee 2018 márc. 27. - 08:44:26
(9094/9141)
Ja a veget en sem ertem, ill. nem biztos, h jol ertem. Ongyilkos lett Kang vagy belehajtott a bizonytalanba, mintegy szimbolizalva, hogy a jovojuk kerdeses?
Miert mosolygott maga ele revedve HR?
Caffee 2018 márc. 27. - 08:07:13 Előzmény K. Judit
(9093/9141)
Igaza van, botranyos a ket utso resz.
K. Judit 2018 márc. 26. - 15:52:10
(9092/9141)
Azt kéri egy kommentelő a forgatókönyvírótól a Soompin, csak vallja be, hogy sokat ivott a 15-ös és 16-os rész megírásakor, és akkor megérti a katasztrófát, amit a végére összehozott .
:))
K. Judit 2018 márc. 26. - 12:57:56 Előzmény Caffee
(9091/9141)
Lehet, hogy jobb lenne későbbre halasztani a dráma megbeszélését, amikor már te is jobban ráérsz.
Olyan sok kérdés maradt még bennem, aminek a szerepe esetleg csak terelés volt, mindenesetre a megválaszolásuk valahogy a "ködbe vész" ...

Erről jut eszembe egy újabb kérdés, az a bizonyos Bob Dylan szám, amivel azt gondolhattuk volna, hogy EJ üzen HR-nek, hogy van valami kettőjük múltjában, amit ő felfedhetne, és HR nem örülne neki ...

Vagy ott van a kék kesztyű, meg HR anyjának megjegyzése a titkáról .....
K. Judit 2018 márc. 26. - 12:31:59
(9090/9141)
Mindenesetre hiába a show, az ellenszenves nyomozó közbejön, és úgy látszik TW-t visszahozza a földre azzal a mondatával, amiben egyszerűen bűnözőnek nevezte őt. Ráébredt (legalábbis rá kellett volna ébrednie), hogy hiába minden flancos showműsor, és az egész irigyelni való életük, ő mindenképpen bűnös marad, nincs értelme tagadni.
- Bűnös (nem szándékos) emberölésben,
- a rá mutató nyomok eltüntetésében,
- hogy - bár tudta, ki a gyilkos, mégis - belement a "megvédem a feleségemet" c. játékba a per során,
- aminek a kimenetelét, már jó előre lezsírozta Kang in Hannal,
- és ha igaz - bárcsak megcáfolná valaki - a felesége kolléganőjének megverésében (mert rájött az igazságra).
K. Judit 2018 márc. 26. - 12:17:16
(9089/9141)
... elfedi az igazságot".
K. Judit 2018 márc. 26. - 12:16:48
(9088/9141)
A "Mi lesz az igazsággal" kérdésre Jang direktor azt mondja
"Mondjuk, hogy MW őszintesége ...
K. Judit 2018 márc. 26. - 12:11:51
(9087/9141)
Én lehet, hogy a végét sem értettem. Mi volt az a legújabb műsor, amit az Oprah show mintájára HR vezetett volna? Az rendben van, hogy egy új műsor, amiben majd nagyon sikeres lesz (még a bőre is megszépült a tiszteletére ????), de miért várta a saját férjét? Ez divat arrafelé, hogy valaki a saját férjét, feleségét, barátját, gyerekét stb. meghívja egy tévéstúdióba őszintén beszélgetni? Ez komoly? Hogy jutottak el odáig? Jó, tudom, eltelt már pár hónap közben, de akkor is. Pont ez volt a legfontosabb tennivaló? Már elfelejtették a pert, a gyilkossági vádat? A kapcsolatuk pár hónap alatt ennyire tökéletes lett?
K. Judit 2018 márc. 26. - 12:01:15
(9086/9141)
"Szerintem HR kolleganojet nem Kang verte meg, hanem MW, ne felejtsd el, hogy MW mindent hallott, ami Kang irodajaban elhangzott."

Ezt még tisztázni kell, erre egyszerűen nem kaptunk választ.

Nem tudom szándékos volt-e a rendezőtől, vagy az írótól, hogy a főszereplők gondolatait néha úgy lehetett érteni, mintha meg is történtek volna. Például amikor TW letépte az alvó HR ruhájáról a brosst, az HR képzeletében játszódott úgy le, ahogy láttuk. De TW dühében tette ezt is, egyáltalán nem gondolta, "hogy most jól követem KL-t, agyonvágom, és a brosst a kocsijába rejtem, hogy mindenki azt hihesse, a feleségem volt." A bross tulajdonképpen véletlenül esett ki a kabátjából, amikor először nekihajtott annak a kapunak azzal a szándékkal, hogy megölje magát is.

Kevinnel is véletlenül találkozott az U-kanyar tábla előtt, és ez tényleg jelképes volt, mert abban a pillanatban azzal a fordulattal a személyisége is homlokegyenest változott meg. Erre jött még hogy KL gúnyt űzött belőle, ez a düh és tehetetlen fájdalom adhatott neki akkora erőt, hogy simán fölkente a falra KL-t. Vagy éppen az akarják nekünk üzenni az alkotók, hogy neki ez volt a valódi természete, az összes többi, a jófiúság, a segítőkészség, a figyelmesség, a szerelem stb. csak máz lett volna? Nincs válasz.

YS (a kolléganő, akit megvertek) szerintem csak azért nem mondta ki, hogy TW volt a támadója, mert nem akarta még jobban megbántani HR-t. (Vagy erről az apróságról egyszerűen megfeledkeztek az alkotók ... pedig szerintem nagyon fontos lett volna, ugyanis ez már abszolút SZÁNDÉKOS volt, éppen hogy bele nem halt a nő.) Örülnék neki, ha MW lett volna, neki már úgyis mindegy, az esze régen elment már, pszichopatává változott, egy bűnnel több vagy kevesebb már nem számítana. Erre sincs válasz.

MW nem csak KL megölését vallotta be (amit a nyomozó is tud, hogy nem igaz), de KL managerének a megölését is. Ebben csak azt nem értettem, hogy a holttesten miért nem látszódtak az ütések nyomai. Mindenesetre lehet, hogy csak ájult állapotában hajította be a testet a vízbe, nagyon nem is kellett megvernie ahhoz, hogy megfulladjon - bár abban a bizonyos garázsbeli jelenetben bizony úgy mutatták, mintha agyba-főbe verte volna ... Szóval erre sem kaptuk meg a tökéletes választ.
K. Judit 2018 márc. 26. - 11:38:09
(9085/9141)
Ezt MW mondta, és ezután kezdett rohanni az üzletbe. Ráadás zárás utánra rendelte oda HR-t az üzlet tulajdonosa. Ezt az utóbbit biztos, hogy EJ mondta. Én szinte teljesen biztos vagyok abban, hogy HR csak az utolsó pillanatban gondolta meg magát, lehet, hogy hajlandó lett volna bizonyos hálára a pénzért. Végig azt hajtogatta mindenkinek, a férjének is, a főnökének is és magának is, hogy ha akar valamit, mindenre képes, nincs mi megállítsa. És ez - gondolatban, ahogy elképzelte - nem is lett volna túl nagy áldozat azért az összegért, ami lehetővé tette volna a továbbtanulását, csak arra nem gondolt, hogy nem fog menni. Mármint ő nem lesz képes rá.
Caffee 2018 márc. 26. - 10:51:47 Előzmény K. Judit
(9084/9141)
Olyan pipa voltam a befejezes miatt, hogy tul sokat nem is akartam mar ezzel foglalkozni, de azert nehany megjegyzes megis.
Minden szereplo tulajdonkeppen onmaganak mondott ellent a vegen, valojaban minden ok nelkul, rengeteg elvarratlan szal maradt, ahogy irtad.
Szerintem HR kolleganojet nem Kang verte meg, hanem MW, ne felejtsd el, hogy MW mindent hallott, ami Kang irodajaban elhangzott.
Azt sem ertettem, hogy Kang munkatarsa rogton a gyilkossag utan talalta meg Kang zakojat es cipojet, amit aztan visszatuszkolt a szemetladaba, s amit aztan Kang az utcan kidobott a szemetbe?
Hogy itelhetik halalra MW-t csak azert, mert bevallott egy gyilkossagot, amit nem kovetett el ?
Aztan Kevin felesege hirtelen gyulolkoso lett es o inditatta el a bajok lancolatat, mert szolt MW nek, hogy HR az ekszereszhez vagy zalogoshoz ment penzert? Nem kellett volna szolnia vagy mi?
K. Judit 2018 márc. 25. - 18:50:28 Előzmény Caffee
(9083/9141)
Egyetértek. Ma láttam a két utolsó részt, bár már tudtam mi történt, nehezen vettem rá magam, hogy meg is nézzem. Ha az volt a cél, hogy ne legyen sablonos a vége, hát az sikerült.

A befejezéstől függetlenül vannak még kérdések, amikre nem kaptunk választ. Például az is elég szokatlan, hogy egy fiatal sportoló miért hal bele, ha egy ház falához lökik. Csodálkoztam, hogy nem kapott legalább egy balegyenest, anélkül is vége lett.
Azt el se akartam hinni, hogy a feleségét is bemártotta volna, csak saját nyomai eltüntetéséről gondoskodott. Tulajdonképpen mindent nagyon ügyesen csinált, csak arra a nyomorult szabálysértési papírra nem gondolt. Végül ez buktathatta volna le, meg az, hogy tönkretette a black box felvételét. Lényeg, hogy megúszhatta volna, ő nem akart gyilkolni, főleg nem előre megfontolt szándékkal. Ha olyan közeli és bizalmas kapcsolatban lettek volna a feleségével - amilyenben végül soha nem voltak - megbeszélhették volna, a továbbiakat kitalálhatták volna.
Így ő belehalt a szégyenbe, az asszonyt meg egyedül hagyta ...

MW-t lehet, hogy kivégzik, EJ visszament oda ahonnan jött. Azt tudom legkevésbé megbocsátani TW-nek, hogy majdnem agyonverte a felesége riporter barátnőjét. Na ez már aljasság, ez már a lejtő.
Mondjuk már a chip tönkretétele is aljasság volt, mert bizonyíthatta volna, hogy a felesége nem akart kapcsolatot Kevin Lee-vel.

Szóval az álompasiból, a figyelmes megbocsájtó férjből egyik napról a másikra egy önbizalom hiányos gyáva alak lett, aki nem tudott uralkodni magán, amiért egy barom sértegette, nem tudta elfogadni, hogy nem ő volt maga a tökély a felesége számára.

Mondjuk ebben a drámában egyetlen egy szereplő sem volt tökéletes, igaz a főhősnő lehetett volna példaképe fiatal lányoknak (főleg egy olyan országban, ahol a nőknek kuss a nevük), de sajnos ő meg azért nem volt tökéletes, mert annyira oda volt magától. (Igaz, hogy három pasi meghalt miatta, de nem ő akarta.)

Még a legrokonszenvesebb szereplő Jang director volt, de ő is sokat rontott az utolsó epizódban, amikor csak eltette HR céduláját is a kis dobozába, azok közé a cuccok közé, amiket zsarolási, sakkban tartási célból gyűjtögetett.

Amit mondott JJH, hogy a végén fény derül a valóságra, meg kiderül, igaz-e a szerelem - nem akartam elhinni, hogy ilyen a véleménye az emberekről vagy a szerelemről - de azóta is töröm a fejemet és lassan-lassan rá kell jönnöm, hogy egyáltalán nem hihetetlen a történet vége.
Caffee 2018 márc. 25. - 18:07:47
(9082/9141)
Huh, szerintem szornyu rossz lett ez a befejezes, ertelmetlen parbeszedek, lelkizesek, áligazságok, meg az sem egyertelmu, h mi is tortent a vegen